Top 100 firme — Activități profesionale, Hunedoara după scădere cifră de afaceri în 2014
129 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -28,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este -18,2 K RON, iar liderul atinge -9,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VISA S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -9,5 mil. RON▼ 63,4 % | ▼ 63,4 % | 313 K RON | |
| 2 | 2.PROACTIV SRLnou | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | -1,8 mil. RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 735,1 K RON | |
| 3 | 3.ALMA PRINT SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | -1,5 mil. RON▼ 49,7 % | ▼ 49,7 % | 116 K RON | |
| 4 | 4.FABIMAR PRESTCOM SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | -973,2 K RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 81,4 K RON | |
| 5 | 5.CARDINAL CENTER CAPITAL SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -856,6 K RON▼ 94,9 % | ▼ 94,9 % | -171,2 K RON | |
| 6 | 6.PRIMAVERA DESIGN SRL▲ 4 | Municipiul Deva, Hunedoara | -683,6 K RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 118,7 K RON | |
| 7 | 7.GIGLI BRAND GROUP S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | -599,5 K RON▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 21,2 K RON | |
| 8 | 8.VOROCONSTRUCT SRLnou | Sat Almaşu Sec, Comuna Cârjiţi, Hunedoara | -512,6 K RON▼ 71,3 % | ▼ 71,3 % | 5,3 K RON | |
| 9 | 9.ELECTRIC CONTROL DATA SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | -502,5 K RON▼ 43 % | ▼ 43 % | 10,2 K RON | |
| 10 | 10.ALIDAN GRUP SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | -461,3 K RON▼ 61,4 % | ▼ 61,4 % | 49,2 K RON | |
| 11 | 11.LIADOR PROTECT SRLnou | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | -440,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 12 | 12.GEOLOGIC SITE SRL▼ 5 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | -434,7 K RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 208,5 K RON | |
| 13 | 13.ANILA SCAVI SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | -408,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -21,6 K RON | |
| 14 | 14.DELTA DUMAR PROIECT SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | -378,5 K RON▼ 95,8 % | ▼ 95,8 % | -57,5 K RON | |
| 15 | 15.ATU BEST SOLUTION SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | -377,6 K RON▼ 95,9 % | ▼ 95,9 % | -414 RON | |
| 16 | 16.LCA IND SRL▲ 32 | Municipiul Deva, Hunedoara | -373 K RON▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | 13 K RON | |
| 17 | 17.DRILL TEAM SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | -354,8 K RON▼ 81,3 % | ▼ 81,3 % | -41,1 K RON | |
| 18 | 18.TRIPEXPERT SRL▲ 22 | Municipiul Deva, Hunedoara | -348,1 K RON▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | -28,7 K RON | |
| 19 | 19.CENTRUL PROFESIONAL DE PROIECTARI SI CADASTRU SA▲ 12 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -324,5 K RON▼ 82,9 % | ▼ 82,9 % | -99,7 K RON | |
| 20 | 20.INFOMEDIA SMART S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | -322,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -534 RON | |
| 21 | 21.SF ING SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | -293,7 K RON▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 16,1 K RON | |
| 22 | 22.INSTITUTUL DE CERCETARI SI PROIECTARI MINIERE SA PETROSANI▲ 87 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -279,2 K RON▼ 99,6 % | ▼ 99,6 % | -113,9 K RON | |
| 23 | 23.VISION LINE PROIECT SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | -255,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 24 | 24.SISTEME DE CONTROL MANAGERIAL S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | -231,1 K RON▼ 80 % | ▼ 80 % | 8,7 K RON | |
| 25 | 25.BUSINESS PLAN MANAGEMENT S.R.L.nou | Sat Ghelari, Comuna Ghelari, Hunedoara | -231 K RON▼ 99,2 % | ▼ 99,2 % | -13 K RON | |
| 26 | 26.PUBLITRANS INTERNATIONAL SRL▲ 108 | Sat Aurel Vlaicu, Oraş Geoagiu, Hunedoara | -226,6 K RON▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 28,3 K RON | |
| 27 | 27.AUDITOR FINANCIAR SARRA SRL▲ 7 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | -221,8 K RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 14 K RON | |
| 28 | 28.EUROFOREST PETRE SRL▲ 37 | Loc. Valea de Brazi, Oraş Uricani, Hunedoara | -206,8 K RON▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 14,4 K RON | |
| 29 | 29.ANALYTICA SRLnou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | -191,4 K RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | -111,3 K RON | |
| 30 | 30.TEHNO MECANICA SRL▲ 29 | Municipiul Deva, Hunedoara | -180,2 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 78,8 K RON | |
| 31 | 31.C&P PROJECT CONCRETE SRLnou | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | -172 K RON▼ 73,1 % | ▼ 73,1 % | -26,7 K RON | |
| 32 | 32.FDK SKIN COMPANY SRLnou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | -163,8 K RON▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 93,4 K RON | |
| 33 | 33.NINETEEN TWENTY SRLnou | Sat Săcărâmb, Comuna Certeju de Sus, Hunedoara | -157,9 K RON▼ 87 % | ▼ 87 % | 99 RON | |
| 34 | 34.MAGNA TOP CONSULT SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | -156,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -385 RON | |
| 35 | 35.SERRES TEHNOLOGY SRLnou | Sat Târşa, Comuna Boşorod, Hunedoara | -150 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 49,8 K RON | |
| 36 | 36.DEVO SHOP MAG S.R.L.▲ 19 | Municipiul Deva, Hunedoara | -149,3 K RON▼ 84,5 % | ▼ 84,5 % | -11,2 K RON | |
| 37 | 37.TEAM CONSULTING SRL▼ 36 | Municipiul Deva, Hunedoara | -141,7 K RON▼ 88,8 % | ▼ 88,8 % | -127,1 K RON | |
| 38 | 38.GLIPCO SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | -130,4 K RON▼ 67,5 % | ▼ 67,5 % | -8,2 K RON | |
| 39 | 39.CORTOJAN CONSULTING SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | -127,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -27,5 K RON | |
| 40 | 40.ARMIN SCHMIDT PHARMACEUTICAL S.R.L.nou | Sat Aurel Vlaicu, Oraş Geoagiu, Hunedoara | -124,1 K RON▼ 74,2 % | ▼ 74,2 % | 21,2 K RON | |
| 41 | 41.AUDIT EXPERT SRL▲ 75 | Municipiul Deva, Hunedoara | -124 K RON▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 21,5 K RON | |
| 42 | 42.BULLS EYE ADVERTISING SRL▼ 39 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | -122,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -47,2 K RON | |
| 43 | 43.SARGIS LAND COM SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -121,2 K RON▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 4,2 K RON | |
| 44 | 44.STAFF EXPERT GROUP SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | -112,9 K RON▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | 81,1 K RON | |
| 45 | 45.PRODESIGN ENGINEERING SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | -112,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -21,1 K RON | |
| 46 | 46.GIDAVA TOPO PREST SRLnou | Municipiul Vulcan, Hunedoara | -110,9 K RON▼ 86,6 % | ▼ 86,6 % | 6,8 K RON | |
| 47 | 47.LANDSCAPE CONSULTING SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -110,8 K RON▼ 87,8 % | ▼ 87,8 % | -4,5 K RON | |
| 48 | 48.DO.GT CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | -109,1 K RON▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | -23,7 K RON | |
| 49 | 49.AMG PROFESIONAL DUOCONS SRLnou | Sat Basarabasa, Comuna Vaţa de Jos, Hunedoara | -104,1 K RON▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | 12,5 K RON | |
| 50 | 50.ROA ALPIN EPC S.R.L.nou | Municipiul Vulcan, Hunedoara | -98,9 K RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 11,1 K RON | |
| 51 | 51.GRUP AUTOTEST COMPANY SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -95,4 K RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | -19,5 K RON | |
| 52 | 52.GP MANAGEMENT EXPERTS SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | -89,2 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 388,9 K RON | |
| 53 | 53.QUANTUM EXPERT SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | -85,7 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 100,8 K RON | |
| 54 | 54.ABERMETAL SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | -84,2 K RON▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 65 K RON | |
| 55 | 55.CONSULT VEST SRL▼ 53 | Sat Tărăţel, Municipiul Brad, Hunedoara | -81,6 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 101,9 K RON | |
| 56 | 56.CENTER SERVICE SRL▲ 6 | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | -80,3 K RON▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | 18,7 K RON | |
| 57 | 57.MOBI-CONS SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | -80,1 K RON▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | 43,7 K RON | |
| 58 | 58.EUROMED DEVELOPMENT SRL▲ 88 | Municipiul Deva, Hunedoara | -76,6 K RON▼ 74,2 % | ▼ 74,2 % | -1,5 K RON | |
| 59 | 59.ILCOR CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | -71,8 K RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 4,5 K RON | |
| 60 | 60.GEOMED RESURSE MINERALE S.R.L.▲ 81 | Municipiul Deva, Hunedoara | -70,4 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | -22,9 K RON | |
| 61 | 61.MERIT EXPOTRANS SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | -69,6 K RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 7 K RON | |
| 62 | 62.GEOHIDROMED SRLnou | Municipiul Brad, Hunedoara | -69,3 K RON▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | -38,6 K RON | |
| 63 | 63.ROTHEX PROIECT SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -69,2 K RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 131 K RON | |
| 64 | 64.BIUS APIS INTER S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | -67,2 K RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 69,5 K RON | |
| 65 | 65.EXPERT CONSULT CONTA SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | -66,9 K RON▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | 9,2 K RON | |
| 66 | 66.A & SICO CONSULTING SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | -63,8 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 28,1 K RON | |
| 67 | 67.AS MEDIA PRESS SRL▲ 16 | Sat Păclişa, Comuna Toteşti, Hunedoara | -62,7 K RON▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | -66,9 K RON | |
| 68 | 68.ENJOY DIVERSITY S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | -60,8 K RON▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 9 K RON | |
| 69 | 69.ENVIRONMENTAL RESEARCH SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -60,6 K RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 41,1 K RON | |
| 70 | 70.TRANSION EXIM CO. S.R.L.▲ 70 | Municipiul Deva, Hunedoara | -59,9 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 132,2 K RON | |
| 71 | 71.SATA MEDIA SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | -59 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 14,3 K RON | |
| 72 | 72.SAINT MICHELE SRL▼ 29 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | -56 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | -30,2 K RON | |
| 73 | 73.GEOSILV MAIZ SRL▲ 71 | Sat Ilia, Comuna Ilia, Hunedoara | -54,7 K RON▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 27,7 K RON | |
| 74 | 74.DURAN ING SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | -53 K RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | -40,6 K RON | |
| 75 | 75.LOGICONS SRL▼ 47 | Municipiul Deva, Hunedoara | -50,4 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 123,8 K RON | |
| 76 | 76.EUROCOM NET 2002 SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | -50,3 K RON▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 4,7 K RON | |
| 77 | 77.BKM FINANCE SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -49,9 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | -53,2 K RON | |
| 78 | 78.CASA9 PROD SRLnou | Sat Hărău, Comuna Hărău, Hunedoara | -49,4 K RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 57,8 K RON | |
| 79 | 79.CEADR CONSULTING GROUP S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | -48,9 K RON▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | -136,7 K RON | |
| 80 | 80.BĂLĂNEANU CONSULT SRL▲ 1 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | -47,8 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 73,8 K RON | |
| 81 | 81.INFRA VIALIS S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | -46,4 K RON▼ 44 % | ▼ 44 % | 55 K RON | |
| 82 | 82.ROM QUALITY CERT SRL▼ 56 | Municipiul Deva, Hunedoara | -44,6 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 10,3 K RON | |
| 83 | 83.SIMCONT EXPERT AUDIT SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | -39,9 K RON▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 46,3 K RON | |
| 84 | 84.DECOMAR PROIECT SRLnou | Sat Cărpiniş, Oraş Simeria, Hunedoara | -39,3 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 149 RON | |
| 85 | 85.DATA SOFT OFFICE SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -38,4 K RON▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 3,6 K RON | |
| 86 | 86.ALDO START SMART S.R.L.nou | Municipiul Brad, Hunedoara | -38,2 K RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 37,2 K RON | |
| 87 | 87.PROTECMUNC SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | -38,1 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 17,5 K RON | |
| 88 | 88.EXPERT CONTABIL & FISCAL SRL▲ 48 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | -36,7 K RON▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 585 RON | |
| 89 | 89.CONCEPTUAL CONSTRUCT STUDY SRL▼ 10 | Municipiul Deva, Hunedoara | -35,4 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 2,1 K RON | |
| 90 | 90.ACUSTICA ECO-LOGIC SRL▼ 6 | Municipiul Deva, Hunedoara | -34,7 K RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | -16,3 K RON | |
| 91 | 91.D.E.A. PROSPECT SRL▲ 64 | Municipiul Deva, Hunedoara | -34,7 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 89,7 K RON | |
| 92 | 92.GEO MINE CONSULTING SRL▲ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | -30 K RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 4,2 K RON | |
| 93 | 93.3D TOP PROIECT SRLnou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | -26,8 K RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | -4,7 K RON | |
| 94 | 94.SORALIS CONSULTING SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -26,2 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 7,6 K RON | |
| 95 | 95.AJA REGISTRARS VEST SRL▲ 15 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | -23,9 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 6,5 K RON | |
| 96 | 96.SMART ADVERTISING SRL▼ 33 | Sat Băcia, Comuna Băcia, Hunedoara | -22,4 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | -1,5 K RON | |
| 97 | 97.ZIARUL VĂII JIULUI SRL▼ 79 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -19,9 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 2,8 K RON | |
| 98 | 98.DIORAMA SRL▼ 24 | Municipiul Deva, Hunedoara | -19,8 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -19 K RON | |
| 99 | 99.ANIMED PLUS SRL▼ 6 | Municipiul Deva, Hunedoara | -19,7 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 18 K RON | |
| 100 | 100.ART STUDIO SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -18,2 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 22,6 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Hunedoara
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
292 firme · 299 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
58 firme · 69,6 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
52 firme · 44,3 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 38,7 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
141 firme · 34,5 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
120 firme · 30,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
87 firme · 25,5 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
133 firme · 24,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
77 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
59 firme · 12,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
47 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
80 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
2 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
24 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
13 firme · 1 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
8 firme · 848,8 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
5 firme · 524,4 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 518,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 481,9 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 450,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
3 firme · 296,4 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
4 firme · 210,6 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
2 firme · 117,4 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
1 firme · 87,3 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 18,7 K RON