Top 100 firme — Construcții, Gorj după scădere cifră de afaceri în 2020
170 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -71,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este -106,7 K RON, iar liderul atinge -9,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.M.A.R.S.A.T. SAnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -9,8 mil. RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 126,2 K RON | |
| 2 | 2.SINTALEX IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -9,6 mil. RON▼ 51 % | ▼ 51 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.EURODACOS SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -5,6 mil. RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 6,6 mil. RON | |
| 4 | 4.EUROSTIHL SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -2,5 mil. RON▼ 89 % | ▼ 89 % | 31,2 K RON | |
| 5 | 5.GRUCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -2,3 mil. RON▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | 368,8 K RON | |
| 6 | 6.MECANOELECTRICA SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -2,3 mil. RON▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 525,4 K RON | |
| 7 | 7.ZEVIATI SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -1,8 mil. RON▼ 83,8 % | ▼ 83,8 % | -578,7 K RON | |
| 8 | 8.MIDALVTRADE SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -1,8 mil. RON▼ 83,8 % | ▼ 83,8 % | 72 K RON | |
| 9 | 9.PUFCLASPAN CONS SRLnou | Sat Samarineşti, Comuna Samarineşti, Gorj | -1,4 mil. RON▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 533,7 K RON | |
| 10 | 10.STINJENELUL SRLnou | Oraş Tismana, Gorj | -1,2 mil. RON▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 73,3 K RON | |
| 11 | 11.COREMI INTER SAnou | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | -1,2 mil. RON▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | -5,9 mil. RON | |
| 12 | 12.BECUBARAJ SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -1,1 mil. RON▼ 70,1 % | ▼ 70,1 % | 246,1 K RON | |
| 13 | 13.KATASKEVI SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -940,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 110,6 K RON | |
| 14 | 14.BEST CHANCE SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -899,5 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.CXLCRED IFN SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -899,3 K RON▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 152,7 K RON | |
| 16 | 16.GEKKO & NEKA INVEST SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -855,3 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 220,2 K RON | |
| 17 | 17.AMABILI SRLnou | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Gorj | -824,1 K RON▼ 63,1 % | ▼ 63,1 % | 306 RON | |
| 18 | 18.DUAL POINT SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -823,5 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 23,8 K RON | |
| 19 | 19.FIRENE INDUSTRY S.R.L.nou | Sat Şasa, Comuna Dăneşti, Gorj | -764,3 K RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | -539,9 K RON | |
| 20 | 20.COTRINITY ESTATE SRLnou | Sat Budieni, Comuna Scoarta, Gorj | -751,8 K RON▼ 90 % | ▼ 90 % | 17,2 K RON | |
| 21 | 21.AMIS&MOB SERV SRL▼ 5 | Loc. Ursaţi, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -733 K RON▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 11,7 K RON | |
| 22 | 22.ROMLUCSTAR SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -705,3 K RON▼ 79,9 % | ▼ 79,9 % | -709,4 K RON | |
| 23 | 23.DUO PARTENER RDI S.R.L.nou | Sat Sarbeşti, Comuna Alimpeşti, Gorj | -695,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -15,3 K RON | |
| 24 | 24.CRISNEGREA DESIGN SERV SRL▲ 67 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -679 K RON▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | -148,4 K RON | |
| 25 | 25.BLK BALIPREST SRLnou | Sat Croici, Comuna Mătăsari, Gorj | -652,9 K RON▼ 77,2 % | ▼ 77,2 % | -192,2 K RON | |
| 26 | 26.SOCEND CONSTRUCT SRL▼ 19 | Sat Ţânțăreni, Comuna Ţânțăreni, Gorj | -642,4 K RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | -332,9 K RON | |
| 27 | 27.DANRUCRIS REZIST SRLnou | Oraş Turceni, Gorj | -633,1 K RON▼ 35 % | ▼ 35 % | 11,1 K RON | |
| 28 | 28.DESIGN CONS SRL= | Sat Ursoaia, Comuna Negomir, Gorj | -628,7 K RON▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | -296,9 K RON | |
| 29 | 29.ATITUDINE CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Frasin, Comuna Vladimir, Gorj | -624,9 K RON▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | -40,1 K RON | |
| 30 | 30.MADABASCONSPROD S.R.L.nou | Sat Samarineşti, Comuna Samarineşti, Gorj | -593,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -350 RON | |
| 31 | 31.NIELGITRANS SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -545,3 K RON▼ 62 % | ▼ 62 % | -335,8 K RON | |
| 32 | 32.TERRAMAX SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -541,1 K RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 917,2 K RON | |
| 33 | 33.CAMITEHNO SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -535,1 K RON▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 80,9 K RON | |
| 34 | 34.FERMA PECA S.R.L.nou | Sat Scoarta, Comuna Scoarta, Gorj | -500,1 K RON▼ 99,3 % | ▼ 99,3 % | -86,1 K RON | |
| 35 | 35.ELPROMEX CONSULT SRL▼ 29 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -490,2 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 175,2 K RON | |
| 36 | 36.PRIMASTAR SRL▲ 20 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -485,1 K RON▼ 71,9 % | ▼ 71,9 % | -12,4 K RON | |
| 37 | 37.GETTEL GROUP SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -480,8 K RON▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | 7,9 K RON | |
| 38 | 38.A-Z SYSTEMS 79 SRL▲ 40 | Sat Negomir, Comuna Negomir, Gorj | -454,1 K RON▼ 74 % | ▼ 74 % | -127,1 K RON | |
| 39 | 39.RALEXCONS SRL▲ 20 | Sat Cărpinis, Comuna Crasna, Gorj | -450,5 K RON▼ 33 % | ▼ 33 % | 106,1 K RON | |
| 40 | 40.BUGBERT GROUP SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -445,5 K RON▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 2,4 K RON | |
| 41 | 41.NOVALDI TRANSCONSTRUCT SRLnou | Loc. Novaci, Oraş Novaci, Gorj | -430,1 K RON▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 85 K RON | |
| 42 | 42.ROMTAD SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -411,9 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 200,3 K RON | |
| 43 | 43.BRANSEL RACORD SERVICE SRLnou | Municipiul Motru, Gorj | -411,2 K RON▼ 72,9 % | ▼ 72,9 % | 109,1 K RON | |
| 44 | 44.YDAIL DURABIL SRLnou | Sat Murgeşti, Oraş Turceni, Gorj | -355,2 K RON▼ 76 % | ▼ 76 % | -237,5 K RON | |
| 45 | 45.FILIIEFTEN CONSTRUCT SRL▲ 43 | Sat Corneşti, Comuna Băleşti, Gorj | -352,6 K RON▼ 72,9 % | ▼ 72,9 % | -267,4 K RON | |
| 46 | 46.ADEBICAT CONSTRUCT SRLnou | Sat Schela, Comuna Schela, Gorj | -351,5 K RON▼ 83 % | ▼ 83 % | 24,5 K RON | |
| 47 | 47.CROSCLASS SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -334 K RON▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | 2,4 K RON | |
| 48 | 48.MOKKA ALLESTIMENT SRLnou | Municipiul Motru, Gorj | -332,8 K RON▼ 84,9 % | ▼ 84,9 % | -46,4 K RON | |
| 49 | 49.CONSLUMARODI SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -327,2 K RON▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | -517,5 K RON | |
| 50 | 50.CRYSYCLUB SRLnou | Sat Poiana Seciuri, Comuna Bustuchin, Gorj | -324,2 K RON▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 53,6 K RON | |
| 51 | 51.CAPAROCONS GRUP SRL▼ 38 | Sat Bîltişoara, Comuna Runcu, Gorj | -306,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -720 RON | |
| 52 | 52.INTERALL SRL▼ 44 | Sat Drăguţeşti, Comuna Drăguţeşti, Gorj | -296,6 K RON▼ 76 % | ▼ 76 % | 10,6 K RON | |
| 53 | 53.ALINTOPNIC S.R.L.nou | Sat Valea Viei, Oraş Turceni, Gorj | -281 K RON▼ 81 % | ▼ 81 % | 8,1 K RON | |
| 54 | 54.ÎNTREPRINDEREA DE DRUMURI ŞI PODURI GORJ SA▼ 51 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -275,2 K RON▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | -707,9 K RON | |
| 55 | 55.TOBI&CRYS BAT SRLnou | Sat Bustuchin, Comuna Bustuchin, Gorj | -274,5 K RON▼ 82,4 % | ▼ 82,4 % | 2,3 K RON | |
| 56 | 56.UNITATEA DE EXECUŢIE FORAJE MOTRU SAnou | Municipiul Motru, Gorj | -268,2 K RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 241,2 K RON | |
| 57 | 57.ANDSIL CONSTRUCȚII S.R.L.▲ 17 | Sat Bâlteni, Comuna Bâlteni, Gorj | -262,7 K RON▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 10 K RON | |
| 58 | 58.SEBIAKAN EXCLUSIV SRL▲ 26 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -261,6 K RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 610,2 K RON | |
| 59 | 59.ERIXCONSTRUCT SRLnou | Loc. Slobozia, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -251,2 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 184,3 K RON | |
| 60 | 60.METAL MONTAGGI 2013 SRL▼ 31 | Sat Arcani, Comuna Arcani, Gorj | -239,3 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 85,4 K RON | |
| 61 | 61.EXORAIRLEMN GROUP SRL▼ 30 | Sat Dobrana, Comuna Prigoria, Gorj | -233,7 K RON▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 16,5 K RON | |
| 62 | 62.PÂRVUION CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Piscuri, Comuna Plopsoru, Gorj | -231,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,1 K RON | |
| 63 | 63.KORDAPOLUM IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -230,1 K RON▼ 54 % | ▼ 54 % | 197 RON | |
| 64 | 64.RENODANIKA SRL▼ 42 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | -222,5 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 414,9 K RON | |
| 65 | 65.ADCRIS PACK SRLnou | Sat Bibeşti, Comuna Săuleşti, Gorj | -221,6 K RON▼ 87,3 % | ▼ 87,3 % | 3,2 K RON | |
| 66 | 66.SCLCONS SRLnou | Loc. Preajba Mare, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -208,4 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 12 K RON | |
| 67 | 67.SELFCONSTRUCT SRL▼ 26 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | -208,3 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 134,6 K RON | |
| 68 | 68.EDIL-ON 2019 S.R.L.nou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -207,4 K RON▼ 86 % | ▼ 86 % | 12,3 K RON | |
| 69 | 69.KLAR - BURMAT S.R.L.nou | Loc. Ţicleni, Oraş Ţicleni, Gorj | -193,5 K RON▼ 66,9 % | ▼ 66,9 % | 66,5 K RON | |
| 70 | 70.ANZII - CORDILIERI CONSTRUCT SRLnou | Sat Sitoaia, Comuna Rosia de Amaradia, Gorj | -190,2 K RON▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | 95,7 K RON | |
| 71 | 71.GRISILCONS SRLnou | Sat Gârbovu, Oraş Turceni, Gorj | -186,5 K RON▼ 89,4 % | ▼ 89,4 % | -84,6 K RON | |
| 72 | 72.VALDASKAL SERVICES SRL▲ 11 | Sat Scoarta, Comuna Scoarta, Gorj | -184,5 K RON▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | -9 K RON | |
| 73 | 73.ROBCON UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Godineşti, Comuna Godineşti, Gorj | -172,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 74 | 74.BORU TRANS SRLnou | Sat Condeieşti, Comuna Negomir, Gorj | -170,1 K RON▼ 98,3 % | ▼ 98,3 % | -17,9 K RON | |
| 75 | 75.NELFRAN CONSTRUCT SRLnou | Sat Săcelu, Comuna Săcelu, Gorj | -163,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -43,1 K RON | |
| 76 | 76.ULTRATEK SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -162 K RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 43,8 K RON | |
| 77 | 77.TRANSALEX SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -160,4 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 170,6 K RON | |
| 78 | 78.UNICPIM 84 SRLnou | Sat Băleşti, Comuna Băleşti, Gorj | -159,7 K RON▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | -53,2 K RON | |
| 79 | 79.FOTA ALEPATRI CON S.R.L.▲ 15 | Sat Olari, Comuna Plopsoru, Gorj | -155,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -47 K RON | |
| 80 | 80.INSTAL VLADGAZ SRLnou | Sat Stoina, Comuna Stoina, Gorj | -152,4 K RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | -148,5 K RON | |
| 81 | 81.AIR CONTROL WORK SRLnou | Loc. Ţicleni, Oraş Ţicleni, Gorj | -150,8 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 25,8 K RON | |
| 82 | 82.IMUNT PREST SRL▼ 22 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -149,6 K RON▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | -82,9 K RON | |
| 83 | 83.AGMA CONTRACTOR S.R.L.nou | Sat Dobriţa, Comuna Runcu, Gorj | -149,2 K RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | -184,1 K RON | |
| 84 | 84.AGROYNROK SRLnou | Sat Iasi-Gorj, Comuna Drăguţeşti, Gorj | -148,6 K RON▼ 73,9 % | ▼ 73,9 % | 1,4 K RON | |
| 85 | 85.ANKERIT CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -141,9 K RON▼ 87,7 % | ▼ 87,7 % | -36,3 K RON | |
| 86 | 86.UVARIMIVAS SRLnou | Sat Moi, Comuna Bâlteni, Gorj | -140,3 K RON▼ 63,9 % | ▼ 63,9 % | -76,8 K RON | |
| 87 | 87.D V V CONSTRUCT SRLnou | Sat Orzeşti, Comuna Padeş, Gorj | -139,8 K RON▼ 69,8 % | ▼ 69,8 % | -28,8 K RON | |
| 88 | 88.PANDA-PLANET SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -139,8 K RON▼ 78,2 % | ▼ 78,2 % | 14,8 K RON | |
| 89 | 89.PLACO PS .RENOV SRLnou | Sat Cartiu, Comuna Turcineşti, Gorj | -136,6 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 53,2 K RON | |
| 90 | 90.ZIPOFLOR SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -135,1 K RON▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 2,4 K RON | |
| 91 | 91.PROCONVID CONSTRUCT SRLnou | Sat Bumbeşti-Piţic, Comuna Bumbeşti-Piţic, Gorj | -129,3 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 18,4 K RON | |
| 92 | 92.LUCPEINTURE 2014 SRL▼ 80 | Sat Sănăteşti, Comuna Arcani, Gorj | -128,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -208,6 K RON | |
| 93 | 93.FORAJ CONSMIN SRL▼ 72 | Municipiul Motru, Gorj | -119,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 124,2 K RON | |
| 94 | 94.PRESTAROM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -117,8 K RON▼ 19 % | ▼ 19 % | -36,6 K RON | |
| 95 | 95.HUREZPLOP CONSTRUCT SRLnou | Sat Băleşti, Comuna Băleşti, Gorj | -117,2 K RON▼ 95,5 % | ▼ 95,5 % | 2,5 K RON | |
| 96 | 96.CIVATRUST GRUP SRLnou | Sat Godineşti, Comuna Godineşti, Gorj | -112,5 K RON▼ 41 % | ▼ 41 % | 113,3 K RON | |
| 97 | 97.NOIROBOCONS PREST SRLnou | Sat Băceşti, Comuna Stejari, Gorj | -112,4 K RON▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | 81,1 K RON | |
| 98 | 98.GRUP FAMTEX SRL▼ 50 | Loc. Ţicleni, Oraş Ţicleni, Gorj | -111,4 K RON▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | -35,5 K RON | |
| 99 | 99.ALTROM COMIMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -107,4 K RON▼ 85,4 % | ▼ 85,4 % | -32 K RON | |
| 100 | 100.CUTEZANŢA PREST SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -106,7 K RON▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 86,2 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Gorj
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
505 firme · 475,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
32 firme · 151,2 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
70 firme · 147,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
11 firme · 111,7 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
157 firme · 110,7 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
86 firme · 51,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
53 firme · 26,1 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
9 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
43 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
25 firme · 13,3 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
25 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
11 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
7 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
6 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
8 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
2 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 697,6 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
3 firme · 268,9 K RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
2 firme · 248 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 120 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 77,5 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 59,1 K RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 5 K RON