Top 100 firme din Giurgiu după scădere cifră de afaceri în 2018
1.020 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -246,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este -831,2 K RON, iar liderul atinge -27,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CARAVELLE IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -27,9 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -79,5 K RON | |
| 2 | 2.SISTEM AERON METAL SRL▲ 3 | Sat Hotarele, Comuna Hotarele, Giurgiu | -16,7 mil. RON▼ 98 % | ▼ 98 % | -38,8 K RON | |
| 3 | 3.MUNTENIA INVEST SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -9,2 mil. RON▼ 82,7 % | ▼ 82,7 % | 357,5 K RON | |
| 4 | 4.GAS TERMINAL GIURGIU SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -7,6 mil. RON▼ 94,6 % | ▼ 94,6 % | -2,4 mil. RON | |
| 5 | 5.FLOAN FRESH SRL▲ 21 | Sat Ulmi, Comuna Ulmi, Giurgiu | -7 mil. RON▼ 95,5 % | ▼ 95,5 % | -86,7 K RON | |
| 6 | 6.GOLDEN CHICKEN SRL▲ 94 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | -6,4 mil. RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 7 | 7.ALTIUS FOTOVOLTAIC SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -6,3 mil. RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | -1,7 mil. RON | |
| 8 | 8.SHIPYARD ATG GIURGIU SRL▼ 7 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -5,7 mil. RON▼ 30 % | ▼ 30 % | -577,3 K RON | |
| 9 | 9.CONSIG SAnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -5,6 mil. RON▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | 103,8 K RON | |
| 10 | 10.AGROZOOTEHNICA SA MIHAILESTI▲ 116 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | -4,3 mil. RON▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 71 K RON | |
| 11 | 11.ANA INTERNATIONAL SRLnou | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | -4,1 mil. RON▼ 98,8 % | ▼ 98,8 % | -149,4 K RON | |
| 12 | 12.NOVA FORCE SRL▼ 5 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -3,9 mil. RON▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | -1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.AGRO TOTAL SRLnou | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | -3,8 mil. RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 1 mil. RON | |
| 14 | 14.RACMAN SRLnou | Sat Hodivoaia, Comuna Putineiu, Giurgiu | -3,4 mil. RON▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | -29,2 K RON | |
| 15 | 15.OPTI FARM DEP SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -3,4 mil. RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 314,7 K RON | |
| 16 | 16.IMPACT DESIGN UNIVERSAL SRL▲ 27 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -3,3 mil. RON▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | -531 K RON | |
| 17 | 17.AGRO PAIN D'OR SRLnou | Sat Bila, Comuna Schitu, Giurgiu | -3,3 mil. RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 977,3 K RON | |
| 18 | 18.RAMIRA SRLnou | Sat Mârşa, Comuna Mârşa, Giurgiu | -2,9 mil. RON▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 27,4 K RON | |
| 19 | 19.ECO VILLAGE SRLnou | Sat Greaca, Comuna Greaca, Giurgiu | -2,7 mil. RON▼ 49,7 % | ▼ 49,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 20 | 20.TOTAL EURO CONSTRUCT SRL▲ 18 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | -2,7 mil. RON▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | -822,6 K RON | |
| 21 | 21.TURKUAZ FOOD TRADING SRL▲ 284 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -2,6 mil. RON▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | 144,8 K RON | |
| 22 | 22.DRAGAN EUROCONSTRUCTII PROFESIONAL SRL▲ 168 | Sat Mihai Bravu, Comuna Mihai Bravu, Giurgiu | -2,6 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 23 | 23.HYPERTECH SRLnou | Sat Daia, Comuna Daia, Giurgiu | -2,6 mil. RON▼ 74,7 % | ▼ 74,7 % | 126,8 K RON | |
| 24 | 24.VILCEANCA SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -2,5 mil. RON▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 334,6 K RON | |
| 25 | 25.SERBEL IMPORT EXPORT SRLnou | Sat Hodivoaia, Comuna Putineiu, Giurgiu | -2,5 mil. RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 26 | 26.SKANDIA OIL SRL▲ 89 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | -2,5 mil. RON▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | -744,2 K RON | |
| 27 | 27.DAHUA PRODUCTION SRL▼ 11 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -2,4 mil. RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | -1,7 mil. RON | |
| 28 | 28.AGRORACMAN SRLnou | Sat Putineiu, Comuna Putineiu, Giurgiu | -2,3 mil. RON▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | -572,8 K RON | |
| 29 | 29.PROFIL CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Stoeneşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | -2,3 mil. RON▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | 37,4 K RON | |
| 30 | 30.ROMVELIA PRODCOM SRLnou | Sat Frăteşti, Comuna Frăteşti, Giurgiu | -2,2 mil. RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 659 K RON | |
| 31 | 31.STRADEM AGRO SRLnou | Sat Crivina, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | -2,2 mil. RON▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | 70 K RON | |
| 32 | 32.CLA FOREST CONSTRUCT SRLnou | Sat Câmpurelu, Comuna Colibaşi, Giurgiu | -2,1 mil. RON▼ 97 % | ▼ 97 % | 24,4 K RON | |
| 33 | 33.W & L ATRACTIV DOORS DESIGN SRLnou | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | -2,1 mil. RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | 857,4 K RON | |
| 34 | 34.AGRO BIO SERV SRLnou | Sat Iepureşti, Comuna Iepureşti, Giurgiu | -2 mil. RON▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 90,6 K RON | |
| 35 | 35.SOGARD SRL▲ 15 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -2 mil. RON▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | 25,3 K RON | |
| 36 | 36.PRODCUS SRLnou | Sat Călugăreni, Comuna Călugăreni, Giurgiu | -2 mil. RON▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 2,7 mil. RON | |
| 37 | 37.ROTEX ACTIV SRL▼ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -2 mil. RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 162,9 K RON | |
| 38 | 38.ECOSFERA RECYCLE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | -1,9 mil. RON▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 797,9 K RON | |
| 39 | 39.FHC ELENI SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -1,9 mil. RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | 3,8 K RON | |
| 40 | 40.TOTAGRO SRLnou | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | -1,9 mil. RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 41 | 41.TUSAN PHARM SRLnou | Sat Băneasa, Comuna Băneasa, Giurgiu | -1,9 mil. RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 58,1 K RON | |
| 42 | 42.BLACK FUSION SRLnou | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | -1,8 mil. RON▼ 90,4 % | ▼ 90,4 % | -780,7 K RON | |
| 43 | 43.ARTIZAN PANIFICAȚIE SRLnou | Sat Grădiştea, Comuna Comana, Giurgiu | -1,8 mil. RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 27,1 K RON | |
| 44 | 44.VALINA FERM SRL▼ 34 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | -1,8 mil. RON▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | -1,5 mil. RON | |
| 45 | 45.GOKBORA INTERNATIONAL TRANSPORT SRLnou | Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | -1,8 mil. RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 689,2 K RON | |
| 46 | 46.CRILUDIA AGROLAND S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -1,8 mil. RON▼ 84,1 % | ▼ 84,1 % | 4 mil. RON | |
| 47 | 47.MARISIL TRANSPORT SRLnou | Sat Sadina, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | -1,7 mil. RON▼ 88,2 % | ▼ 88,2 % | 8,2 K RON | |
| 48 | 48.EUROMOBILA PROD SRL▲ 77 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -1,7 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 918,1 K RON | |
| 49 | 49.SERVICE BENZ COM 2007 SRL▼ 34 | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | -1,6 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -62,8 K RON | |
| 50 | 50.PHOENIX IMOBILIAR CONSTRUCT SRLnou | Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | -1,5 mil. RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | -631,6 K RON | |
| 51 | 51.TEDA GRAIN SRL▲ 1 | Sat Toporu, Comuna Toporu, Giurgiu | -1,5 mil. RON▼ 50 % | ▼ 50 % | 48,5 K RON | |
| 52 | 52.DUMIR PROD SRL▲ 116 | Sat Clejani, Comuna Clejani, Giurgiu | -1,5 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 53 | 53.EURO INVEST SRLnou | Sat Drăghiceanu, Comuna Gogoşari, Giurgiu | -1,5 mil. RON▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | -52,3 K RON | |
| 54 | 54.GENIMPEX SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -1,5 mil. RON▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 23,2 K RON | |
| 55 | 55.DADIK BEAUTY SRLnou | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | -1,5 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -31,8 K RON | |
| 56 | 56.TRULLAM CONSTRUCT SRLnou | Sat Palanca, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | -1,4 mil. RON▼ 90,5 % | ▼ 90,5 % | 60,1 K RON | |
| 57 | 57.COOPERATIVA AGRICOLA MUNTENIA SUD PRODnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -1,4 mil. RON▼ 80,6 % | ▼ 80,6 % | -5,8 K RON | |
| 58 | 58.AGROZOOTEHNICA SA VEDEAnou | Sat Vedea, Comuna Vedea, Giurgiu | -1,4 mil. RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | -1,3 mil. RON | |
| 59 | 59.MODERN CASA STIL SRL▼ 15 | Sat Vlaşin, Comuna Schitu, Giurgiu | -1,3 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -75 K RON | |
| 60 | 60.EUROLUX SRL▲ 444 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -1,3 mil. RON▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | -2,6 K RON | |
| 61 | 61.VELOMANIA DRAG S.R.L.▲ 954 | Sat Dimitrie Cantemir, Comuna Izvoarele, Giurgiu | -1,3 mil. RON▼ 54,8 % | ▼ 54,8 % | -257,5 K RON | |
| 62 | 62.POLL CHIMIC S.R.L.▲ 19 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -1,3 mil. RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 271,6 K RON | |
| 63 | 63.SINCU SRLnou | Sat Dărăşti-Vlaşca, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | -1,2 mil. RON▼ 57 % | ▼ 57 % | 113,3 K RON | |
| 64 | 64.LEMAR GRUP SRL▼ 47 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -1,2 mil. RON▼ 32 % | ▼ 32 % | -1,7 mil. RON | |
| 65 | 65.EUROPA STAR SERVICE SRL▲ 239 | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | -1,2 mil. RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 108,9 K RON | |
| 66 | 66.REFINDER TOTAL SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -1,2 mil. RON▼ 70,4 % | ▼ 70,4 % | 412,6 K RON | |
| 67 | 67.CONFOR SAnou | Sat Slobozia, Comuna Slobozia, Giurgiu | -1,2 mil. RON▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 251,7 K RON | |
| 68 | 68.M TOBACCO PRODUCTION AND TRADING SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -1,2 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | -508,2 K RON | |
| 69 | 69.MIRELA IMPEX SRL▲ 40 | Comuna Prundu, Giurgiu | -1,1 mil. RON▼ 37 % | ▼ 37 % | 169,1 K RON | |
| 70 | 70.AGRO EURO PROJECT CONSULTING SRLnou | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | -1,1 mil. RON▼ 93,7 % | ▼ 93,7 % | -101,6 K RON | |
| 71 | 71.C D G SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -1,1 mil. RON▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | -886,5 K RON | |
| 72 | 72.LAST TRADING SRL▲ 25 | Sat Căscioarele, Comuna Găiseni, Giurgiu | -1,1 mil. RON▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | -36,1 K RON | |
| 73 | 73.TERAFARM SRL▲ 313 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -1,1 mil. RON▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 74 | 74.PAGROM IMPEX SRLnou | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | -1 mil. RON▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 125,6 K RON | |
| 75 | 75.MINIMARKET SRLnou | Sat Colibaşi, Comuna Colibaşi, Giurgiu | -1 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 1 mil. RON | |
| 76 | 76.DALIA MIXX MARKET SRLnou | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | -1 mil. RON▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 157,7 K RON | |
| 77 | 77.ENINIK SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -1 mil. RON▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 42,9 K RON | |
| 78 | 78.EUROGRANO SRLnou | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Giurgiu | -994,8 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 497,2 K RON | |
| 79 | 79.ROMTEX FASHION SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -990,3 K RON▼ 72,5 % | ▼ 72,5 % | -274 K RON | |
| 80 | 80.AGRISOL SRLnou | Sat Uzunu, Comuna Călugăreni, Giurgiu | -985,2 K RON▼ 59 % | ▼ 59 % | -1,1 mil. RON | |
| 81 | 81.AGROGOLD 2006 SRLnou | Sat Vlad Ţepeş, Comuna Comana, Giurgiu | -983 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 168,4 K RON | |
| 82 | 82.TIM SECURITY SERVICES S.R.L.▲ 845 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | -978,8 K RON▼ 98 % | ▼ 98 % | -11,6 K RON | |
| 83 | 83.ANF DESIGN SRL▲ 22 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | -975,4 K RON▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | 41,6 K RON | |
| 84 | 84.FAVORIT BREAD SRL▼ 18 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -954,9 K RON▼ 96,8 % | ▼ 96,8 % | 30,3 K RON | |
| 85 | 85.STEFAN TRANS SRL▲ 67 | Sat Cupele, Comuna Vânătorii Mici, Giurgiu | -948,9 K RON▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | 88,4 K RON | |
| 86 | 86.NELFLO SRLnou | Sat Dobreni, Comuna Vărăşti, Giurgiu | -944,4 K RON▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 30,5 K RON | |
| 87 | 87.BOGDAN C SRLnou | Sat Ghimpaţi, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | -922,7 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 205,5 K RON | |
| 88 | 88.DIADA SRL▲ 322 | Sat Greaca, Comuna Greaca, Giurgiu | -901,6 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 405,5 K RON | |
| 89 | 89.COMINSTAL SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -901,2 K RON▼ 80,6 % | ▼ 80,6 % | 662 RON | |
| 90 | 90.BEN-GOSS DESIGN SRLnou | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | -895,3 K RON▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | -375,5 K RON | |
| 91 | 91.BEMAR SOLUTIONS SRLnou | Sat Stoeneşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | -894,3 K RON▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 543,3 K RON | |
| 92 | 92.DAC GROUP SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -873,5 K RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 110,7 K RON | |
| 93 | 93.EXPLO TONFOREST SRLnou | Sat Ghimpaţi, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | -871,9 K RON▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | -188,5 K RON | |
| 94 | 94.LIDER TIME SECURITY SRL▼ 70 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | -870 K RON▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 86,7 K RON | |
| 95 | 95.GHIMP CONSTRUCT SRLnou | Sat Ghimpaţi, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | -868,3 K RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 100,8 K RON | |
| 96 | 96.AGROHOLDING SA▲ 134 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -862,3 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 84 K RON | |
| 97 | 97.ECHIPAMENTE SI INSTALATII & GALVANIZARE SRLnou | Sat Greaca, Comuna Greaca, Giurgiu | -853,1 K RON▼ 82,4 % | ▼ 82,4 % | 76,5 K RON | |
| 98 | 98.THERMA CHEM EASTERN EUROPE SRL▼ 90 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -845,6 K RON▼ 97,1 % | ▼ 97,1 % | 293,8 K RON | |
| 99 | 99.GKP OIL GROUP S.R.L.nou | Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | -838,5 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 440,9 K RON | |
| 100 | 100.MECA INVEST SRL▲ 352 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -831,2 K RON▼ 99,5 % | ▼ 99,5 % | -20 K RON |