Top 100 firme — Transport și depozitare, Galați după scădere cifră de afaceri în 2020
403 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -98,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este -201,6 K RON, iar liderul atinge -21,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COMPANIA DE NAVIGATIE FLUVIALA ROMANA NAVROM SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -21,6 mil. RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 9,1 mil. RON | |
| 2 | 2.EUXIN PORT GAL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -16,6 mil. RON▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 286,3 K RON | |
| 3 | 3.TTS PORTURI FLUVIALE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -3,2 mil. RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | -2,1 mil. RON | |
| 4 | 4.DOCURI SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -2,9 mil. RON▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | -359,7 K RON | |
| 5 | 5.KANIANIS LOGISTIC SRL▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -2,8 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -7 K RON | |
| 6 | 6.EST-CARGO SRL▲ 186 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -2,6 mil. RON▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 88 K RON | |
| 7 | 7.ENANISDAN SRLnou | Sat Piscu, Comuna Piscu, Galaţi | -2,2 mil. RON▼ 92,7 % | ▼ 92,7 % | -97 K RON | |
| 8 | 8.AUTO-RECORD SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -2,1 mil. RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 22,3 K RON | |
| 9 | 9.EXPEDITII MEDART SRLnou | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | -1,9 mil. RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 254,4 K RON | |
| 10 | 10.AUBURN 2002 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -1,7 mil. RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 656,4 K RON | |
| 11 | 11.TEGALTRANS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -1,4 mil. RON▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 14,8 K RON | |
| 12 | 12.CAMIS TRANS SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | -1,4 mil. RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 46,8 K RON | |
| 13 | 13.STEFU ION SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -1,3 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 685,2 K RON | |
| 14 | 14.REGIA AUTONOMĂ ”ADMINISTRAȚIA FLUVIALĂ A DUNĂRII DE JOS” GALAȚInou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -1,2 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 0 RON | |
| 15 | 15.MADDY ANA TRANS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -1,1 mil. RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | -641,5 K RON | |
| 16 | 16.GETIAN IMPEX SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -995,8 K RON▼ 86 % | ▼ 86 % | -222,3 K RON | |
| 17 | 17.GALPOCAD TRANS SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -911,5 K RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | -37,2 K RON | |
| 18 | 18.SMART SHIPPING SERVICES SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -802,9 K RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 19 | 19.NK ARI TRANS SRL▲ 93 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -727,9 K RON▼ 96 % | ▼ 96 % | 14,1 K RON | |
| 20 | 20.GRENKAME SRL▲ 117 | Sat Nărteşti, Comuna Gohor, Galaţi | -722 K RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | -276,6 K RON | |
| 21 | 21.EUROIVASTRANS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -685,6 K RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 804,3 K RON | |
| 22 | 22.H.I.D. TRANSPEDITION SRLnou | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | -660 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -59,3 K RON | |
| 23 | 23.TRAUDETRANS SRE SRL▲ 34 | Sat Frumuşiţa, Comuna Frumuşiţa, Galaţi | -648,7 K RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | -15,7 K RON | |
| 24 | 24.DDUPOWER INVEST SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -633,5 K RON▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | -122,7 K RON | |
| 25 | 25.CREDAMAR SRL▲ 57 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -609,7 K RON▼ 99,5 % | ▼ 99,5 % | -83 K RON | |
| 26 | 26.TYCU & FGV 17 SRLnou | Sat Fârţăneşti, Comuna Fârţăneşti, Galaţi | -592,5 K RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 66,5 K RON | |
| 27 | 27.VLADISOR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -590,5 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 85,7 K RON | |
| 28 | 28.MERITE 95 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -579,1 K RON▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 24,9 K RON | |
| 29 | 29.NEW - ROLAX SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -569,3 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 8,4 K RON | |
| 30 | 30.ART FAMILIAL DISTRIBUTION SRLnou | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | -552,9 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 558 K RON | |
| 31 | 31.GINAVIDOR TRANS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -541,3 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 346,1 K RON | |
| 32 | 32.MGM CHINA CONSTRUCTION COMPANY SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -537,2 K RON▼ 60,7 % | ▼ 60,7 % | 816 RON | |
| 33 | 33.EUROMAX TURISM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -530,4 K RON▼ 77,2 % | ▼ 77,2 % | -194,6 K RON | |
| 34 | 34.TRANS DTML NENI S.R.L.nou | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Galaţi | -527,5 K RON▼ 94,5 % | ▼ 94,5 % | -17,4 K RON | |
| 35 | 35.MADICAR TRANS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -509 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | -787,8 K RON | |
| 36 | 36.BJM FANTASTIC TRANS S.R.L.nou | Sat Cavadineşti, Comuna Cavadineşti, Galaţi | -508,1 K RON▼ 70,8 % | ▼ 70,8 % | -66,4 K RON | |
| 37 | 37.UNIVERSAL CIP TRANSVIO S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -505 K RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | -582 K RON | |
| 38 | 38.COMPANIA NAŢIONALĂ ADMINISTRAŢIA PORTURILOR DUNĂRII MARITIME SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -496,4 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 39 | 39.BEST TRANS EVER SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -472,5 K RON▼ 62,7 % | ▼ 62,7 % | -172,6 K RON | |
| 40 | 40.EDION TRANS SRL▲ 61 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -470,5 K RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | -101,4 K RON | |
| 41 | 41.TANDEM TRANS SRL▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -470,5 K RON▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 2,6 K RON | |
| 42 | 42.AZTEC COMIMPEX SRL▲ 42 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -467,1 K RON▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | -7,4 K RON | |
| 43 | 43.CIP MAC ROUTE S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -465 K RON▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | -23 K RON | |
| 44 | 44.PRICO MIRU S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -464,2 K RON▼ 73,1 % | ▼ 73,1 % | -27,7 K RON | |
| 45 | 45.SICO FRAKT S.R.L.▲ 118 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -444 K RON▼ 67 % | ▼ 67 % | -301,1 K RON | |
| 46 | 46.NAVROM PORTSERVICE SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -434,9 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 12,1 K RON | |
| 47 | 47.RO-CAR SRL▲ 117 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | -431,7 K RON▼ 50 % | ▼ 50 % | -34,9 K RON | |
| 48 | 48.TRANS KOSTANA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -426,6 K RON▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 16,2 K RON | |
| 49 | 49.NARE IONUȚ SPEDITION SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | -426,2 K RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | -159,9 K RON | |
| 50 | 50.ANUGIN SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | -412,4 K RON▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 16,4 K RON | |
| 51 | 51.NAVROM BAC SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -397,2 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 52 | 52.C&C 13 TRANS SRLnou | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | -390,9 K RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 51,8 K RON | |
| 53 | 53.TUTITRANS SRL▲ 87 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -385,4 K RON▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 34,9 K RON | |
| 54 | 54.CETIM 95 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -382,5 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 114,6 K RON | |
| 55 | 55.SELMAN TRANS SRLnou | Sat Pechea, Comuna Pechea, Galaţi | -378,6 K RON▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 53,5 K RON | |
| 56 | 56.TRANSBRAV MD SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -360,2 K RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | -24,8 K RON | |
| 57 | 57.DRAGTRANS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -354,8 K RON▼ 49 % | ▼ 49 % | 1,4 K RON | |
| 58 | 58.IACRISDO TRANS S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -353 K RON▼ 65,3 % | ▼ 65,3 % | -68,3 K RON | |
| 59 | 59.KAMERT LAND SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -343,4 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 236,7 K RON | |
| 60 | 60.LICRISTAURA TRANS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -325,8 K RON▼ 86,8 % | ▼ 86,8 % | -88,8 K RON | |
| 61 | 61.NOWY TRANS SPEDITION SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -322,1 K RON▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | 258 RON | |
| 62 | 62.GEORGE TOTO SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -320,2 K RON▼ 52 % | ▼ 52 % | 296,5 K RON | |
| 63 | 63.NICOMAS TRANS COMPANY SRL▼ 53 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -301,7 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 686,3 K RON | |
| 64 | 64.ANDY TRUCK SRL▼ 57 | Sat Nărteşti, Comuna Gohor, Galaţi | -299,9 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 125,2 K RON | |
| 65 | 65.MARDAN AUTO EXPRESS 87 S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -299,8 K RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 77,6 K RON | |
| 66 | 66.EUROPOLIS SHIPPING AND TRADING (E.S.T.) SRL▼ 60 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -299,2 K RON▼ 73,5 % | ▼ 73,5 % | -103,3 K RON | |
| 67 | 67.CITY VISION AFI PARK SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -298,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -408 RON | |
| 68 | 68.CITY VISION IMPEX 2016 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -296,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -4 K RON | |
| 69 | 69.X-BRISE S.R.L.▼ 32 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -296,1 K RON▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | 254,5 K RON | |
| 70 | 70.ACJ GLOBE TOUR SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -295,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -92,5 K RON | |
| 71 | 71.GEKOROM ROADWAY S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -286 K RON▼ 33 % | ▼ 33 % | 4,9 K RON | |
| 72 | 72.ELTIDO SRL▲ 70 | Municipiul Tecuci, Galaţi | -285,1 K RON▼ 69 % | ▼ 69 % | -157,7 K RON | |
| 73 | 73.EXPENED 2000 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -283,5 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 137 K RON | |
| 74 | 74.RENZO LOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -280 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,1 K RON | |
| 75 | 75.PROLINK EAST S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -277,8 K RON▼ 52 % | ▼ 52 % | 7,8 K RON | |
| 76 | 76.EUROVIP SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -274 K RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 93,7 K RON | |
| 77 | 77.DANIXMOND TUR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -273,9 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 12,5 K RON | |
| 78 | 78.GREEN WASH PARK SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -271,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -292 RON | |
| 79 | 79.SICOTRANS SRL▼ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -266,7 K RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 221,3 K RON | |
| 80 | 80.LUXINT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -266,4 K RON▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | -6 K RON | |
| 81 | 81.VALTYMAX SRL▼ 55 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -266,3 K RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | -275,4 K RON | |
| 82 | 82.VASILRAI SRL▲ 144 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -265,5 K RON▼ 16 % | ▼ 16 % | -319,7 K RON | |
| 83 | 83.EDOISA TRANS SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | -259,6 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 61,3 K RON | |
| 84 | 84.PROTOTAL SRL▲ 89 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -259,3 K RON▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | 20,2 K RON | |
| 85 | 85.SANDINE TRANS SRL▲ 135 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | -255,3 K RON▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | -20,6 K RON | |
| 86 | 86.DANSEBAN TRANS S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -254,7 K RON▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 1,8 K RON | |
| 87 | 87.GEOCER SPEDITION S.R.L.nou | Sat Vasile Alecsandri, Comuna Braniştea, Galaţi | -247,9 K RON▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | -119,7 K RON | |
| 88 | 88.CITY VISION CAR WASH SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -246,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -164 RON | |
| 89 | 89.ELGABI SRLnou | Sat Hanu Conachi, Comuna Fundeni, Galaţi | -241,6 K RON▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | 43,8 K RON | |
| 90 | 90.SERVIGLLIA TAX SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -239,7 K RON▼ 77,8 % | ▼ 77,8 % | 27,1 K RON | |
| 91 | 91.NINATRANS ADENICO SRLnou | Sat Blânzi, Comuna Corod, Galaţi | -239,2 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 158,5 K RON | |
| 92 | 92.VARIO TRANS SRL▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -232,2 K RON▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | 10,4 K RON | |
| 93 | 93.ARROWLOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -232,1 K RON▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | 839 RON | |
| 94 | 94.CLAUSTOUR SRL▲ 73 | Municipiul Tecuci, Galaţi | -229,3 K RON▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | -44,3 K RON | |
| 95 | 95.MARITUD TRANS LOGISTICS SRL▼ 14 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | -227,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -49,7 K RON | |
| 96 | 96.PANAMAR SHIPPING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -223,2 K RON▼ 91,4 % | ▼ 91,4 % | -91,2 K RON | |
| 97 | 97.HOLDER TRANS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -217,4 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | -139,3 K RON | |
| 98 | 98.F&C FAST TRUCKS S.R.L.▼ 65 | Sat Corni, Comuna Corni, Galaţi | -212,3 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 44,8 K RON | |
| 99 | 99.GABYMETTRANS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -208,7 K RON▼ 64 % | ▼ 64 % | -10,2 K RON | |
| 100 | 100.MIMAEMG SRL▼ 54 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -201,6 K RON▼ 49,2 % | ▼ 49,2 % | -9 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Galați
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
623 firme · 980 mil. RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
11 firme · 299,8 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
43 firme · 254,7 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
17 firme · 129,2 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
13 firme · 61,1 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
13 firme · 47,9 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
110 firme · 38,6 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
5 firme · 38 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
111 firme · 36,1 mil. RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
3 firme · 26,5 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
288 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
43 firme · 18,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
37 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
76 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
1 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 418,5 K RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
1 firme · 71 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 0 RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 0 RON