Top 100 firme din Galați după scădere cifră de afaceri în 2025
3.811 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -1,9 mld. RON. Pragul de intrare în top este -3,8 mil. RON, iar liderul atinge -222,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MAIRON TRADING S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -222,5 mil. RON▼ 94,7 % | ▼ 94,7 % | 98,9 K RON | |
| 2 | 2.UTCHIM STEEL S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -132,3 mil. RON▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | 678,7 K RON | |
| 3 | 3.NEXT ENERGY PARTNERS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -109,3 mil. RON▼ 20 % | ▼ 20 % | 53,4 mil. RON | |
| 4 | 4.AB FAIR TRADE S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -103,3 mil. RON▼ 51 % | ▼ 51 % | 2,8 mil. RON | |
| 5 | 5.NOMIS 2003 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -94 mil. RON▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | 4,3 mil. RON | |
| 6 | 6.IMEX MET COLECT DEȘEURI S.R.L.nou | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Galaţi | -80,7 mil. RON▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | -3,5 mil. RON | |
| 7 | 7.IULICRIS RECYCLING SRLnou | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Galaţi | -73,7 mil. RON▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 312,3 K RON | |
| 8 | 8.CITADINA 98 SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -63,1 mil. RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 16,3 mil. RON | |
| 9 | 9.COMPANIA DE NAVIGATIE FLUVIALA ROMANA NAVROM SA▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -50,4 mil. RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | -36,5 mil. RON | |
| 10 | 10.BAUROM CONSTRUCT SRL▲ 32 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -45,5 mil. RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | -2,9 mil. RON | |
| 11 | 11.ASSFALTI ROADS ACM S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -37,4 mil. RON▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 12 | 12.ARABESQUE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -32,7 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 40,5 mil. RON | |
| 13 | 13.AGRICO FAST TRADE S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -32,7 mil. RON▼ 95,7 % | ▼ 95,7 % | -294,4 K RON | |
| 14 | 14.KADIZ LAND S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -31,6 mil. RON▼ 96,4 % | ▼ 96,4 % | 7,5 K RON | |
| 15 | 15.ALEWIJNSE MARINE GALAŢI SOCIETATE PE ACŢIUNInou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -31,4 mil. RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 18,9 mil. RON | |
| 16 | 16.BUNMET ENGINEERING SRL▲ 39 | Municipiul Tecuci, Galaţi | -29,4 mil. RON▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 946,7 K RON | |
| 17 | 17.PROCONSTRIND SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -27,4 mil. RON▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 4,4 mil. RON | |
| 18 | 18.ARCIF AG SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -27,3 mil. RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 6,4 mil. RON | |
| 19 | 19.NEVADA-BUTNARU SRL▲ 162 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -27,1 mil. RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 101,2 K RON | |
| 20 | 20.DRAMIROM TRADE SRLnou | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | -26,1 mil. RON▼ 64,4 % | ▼ 64,4 % | 2,8 mil. RON | |
| 21 | 21.NAVROM SHIPYARD SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -22 mil. RON▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | -9 mil. RON | |
| 22 | 22.EEKELS ROMANIA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -21,4 mil. RON▼ 44 % | ▼ 44 % | 1,2 mil. RON | |
| 23 | 23.MUEHLHAN SRL▼ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -20,4 mil. RON▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 24 | 24.TAPU CARPATIN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -19,6 mil. RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 3,6 mil. RON | |
| 25 | 25.SOCUB SRLnou | Sat Hanu Conachi, Comuna Fundeni, Galaţi | -19,5 mil. RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 24,4 mil. RON | |
| 26 | 26.AMMA DANUBE TRADE S.R.L.▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -19 mil. RON▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | -41,9 K RON | |
| 27 | 27.EUROTER DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -17,1 mil. RON▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 28 | 28.HERBERRYUM S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -14,7 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -14,3 K RON | |
| 29 | 29.REMICO COMPREST SRL▼ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -14,6 mil. RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 978,7 K RON | |
| 30 | 30.COLIBRI SRL▲ 119 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -14,3 mil. RON▼ 99,5 % | ▼ 99,5 % | 88,3 K RON | |
| 31 | 31.FIGRAN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -13,5 mil. RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 3,4 mil. RON | |
| 32 | 32.ROBINVEST TRADING NG SRLnou | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | -13,4 mil. RON▼ 92,2 % | ▼ 92,2 % | 5,1 K RON | |
| 33 | 33.SMART CRANE DESIGN TM S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -12,4 mil. RON▼ 92,2 % | ▼ 92,2 % | -2,5 mil. RON | |
| 34 | 34.RENAISSANCE STAR SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -11,8 mil. RON▼ 37 % | ▼ 37 % | 27,2 K RON | |
| 35 | 35.ROMBRAC AUTOMOBILE S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -11,7 mil. RON▼ 50 % | ▼ 50 % | 400,4 K RON | |
| 36 | 36.PROCLEAN WWTP SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -11,4 mil. RON▼ 93,9 % | ▼ 93,9 % | 226,8 K RON | |
| 37 | 37.EAST TRUCK CENTER SRLnou | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | -10,3 mil. RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | -53,1 K RON | |
| 38 | 38.CARUL CU BERE 95 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -10,3 mil. RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 39 | 39.OCEANIA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -9,7 mil. RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 4,2 mil. RON | |
| 40 | 40.INTOCAST RO S.R.L.▲ 96 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -9,7 mil. RON▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 422,4 K RON | |
| 41 | 41.TELESYS SRL▲ 164 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -9,5 mil. RON▼ 91,7 % | ▼ 91,7 % | -559,2 K RON | |
| 42 | 42.DOLADELA COMPANY SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -8,9 mil. RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 43 | 43.MASAGRO PROD SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | -8,9 mil. RON▼ 63,9 % | ▼ 63,9 % | 192,3 K RON | |
| 44 | 44.DEN BREEJEN ROMANIA SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -8,8 mil. RON▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | -1,7 mil. RON | |
| 45 | 45.KATY SRL▲ 38 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -8,6 mil. RON▼ 88,6 % | ▼ 88,6 % | -533,2 K RON | |
| 46 | 46.MAMOET TEHNIC PARTNERSHIP S.R.L.▲ 690 | Sat Bursucani, Comuna Bălăbăneşti, Galaţi | -8,6 mil. RON▼ 80,8 % | ▼ 80,8 % | 29,6 K RON | |
| 47 | 47.VITALMOTOR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -8,4 mil. RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 676,5 K RON | |
| 48 | 48.TANIT SHIPPING GROUP S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -8,4 mil. RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 709 K RON | |
| 49 | 49.CRIP MARMI SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | -8,2 mil. RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 50 | 50.CRICONS SRL▲ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -7,9 mil. RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 763 K RON | |
| 51 | 51.ROMPORTMET SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -7,8 mil. RON▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | -33,9 mil. RON | |
| 52 | 52.FERMA VEVERIȚA S.R.L.nou | Sat Şerbeştii Vechi, Comuna Şendreni, Galaţi | -7,5 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 6,2 K RON | |
| 53 | 53.INVICTUS FORCE&SAFE S.A.nou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | -7,4 mil. RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 54 | 54.CONSTRUCTIA SAnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | -7,3 mil. RON▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | -1,7 mil. RON | |
| 55 | 55.RACRICOM SRL▲ 415 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -7,3 mil. RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 2 mil. RON | |
| 56 | 56.TRACTORAGROBEL-BT S.R.L.nou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | -7,2 mil. RON▼ 74,6 % | ▼ 74,6 % | 238,2 K RON | |
| 57 | 57.PENTAGON SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | -7 mil. RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 3,3 mil. RON | |
| 58 | 58.PRODLEG FARM SRL▲ 33 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -7 mil. RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 59 | 59.S.F.TEX SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -7 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 4,8 mil. RON | |
| 60 | 60.DICOR LAND SRL▼ 51 | Sat Şerbeştii Vechi, Comuna Şendreni, Galaţi | -6,9 mil. RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 61 | 61.AEG TEHNOLOGY SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -6,9 mil. RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 858 K RON | |
| 62 | 62.DOLADELA DISTRIBUŢIE SRL▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -6,9 mil. RON▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | -1,1 mil. RON | |
| 63 | 63.HEINEN SI HOPMAN MAR SRL▲ 83 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -6,8 mil. RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 64 | 64.LEMACONS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -6,5 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 12,4 mil. RON | |
| 65 | 65.AZROM SUN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -6,4 mil. RON▼ 87,8 % | ▼ 87,8 % | -81,4 K RON | |
| 66 | 66.DORABONA SRL▲ 259 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -6,3 mil. RON▼ 35 % | ▼ 35 % | 85,8 K RON | |
| 67 | 67.NEIDAN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -6,3 mil. RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 13,1 mil. RON | |
| 68 | 68.NAVROM BAC SRL▲ 144 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -6,3 mil. RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 4,7 mil. RON | |
| 69 | 69.AUTO GEIST SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -6,2 mil. RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 70 | 70.SYNTHEGRA ONE S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -6,1 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 103,9 K RON | |
| 71 | 71.SUPERQUATRO GRUP SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -6,1 mil. RON▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | -1 mil. RON | |
| 72 | 72.REBASERV SRL▲ 296 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -6 mil. RON▼ 72,1 % | ▼ 72,1 % | 52,7 K RON | |
| 73 | 73.AREND COM SRL▲ 1.811 | Municipiul Tecuci, Galaţi | -5,9 mil. RON▼ 95,9 % | ▼ 95,9 % | 2 K RON | |
| 74 | 74.BRATESLEG GRUP SRL▲ 473 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -5,8 mil. RON▼ 21 % | ▼ 21 % | 1,2 mil. RON | |
| 75 | 75.LQS LOGISTICS QUALITY SERVICE S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -5,7 mil. RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 398,6 K RON | |
| 76 | 76.AGROMYSMONI SRLnou | Sat Pechea, Comuna Pechea, Galaţi | -5,7 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 6,3 mil. RON | |
| 77 | 77.EUROCOM SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -5,6 mil. RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | -1,1 mil. RON | |
| 78 | 78.SIN TRIP SRL▲ 164 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -5,5 mil. RON▼ 31 % | ▼ 31 % | 290,3 K RON | |
| 79 | 79.MMA GROUP SECURITY SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -5,5 mil. RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 80 | 80.DYNAMIC SELLING GROUP S.A.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -5,5 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 12,6 mil. RON | |
| 81 | 81.INGENIUM SRL▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -5,4 mil. RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | -77,2 K RON | |
| 82 | 82.MAIRON TUBES SRL▼ 80 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -5,3 mil. RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 83 | 83.ECS LOGISTICS SRL▲ 216 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -5,2 mil. RON▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 4 mil. RON | |
| 84 | 84.LEVEL FIVE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -5,1 mil. RON▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 207,8 K RON | |
| 85 | 85.PRIMA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -5,1 mil. RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 86 | 86.SGM CONTRACTOR SRL▼ 66 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -5 mil. RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 699,2 K RON | |
| 87 | 87.STAER INTERNATIONAL SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -4,9 mil. RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 2 mil. RON | |
| 88 | 88.AGROREPAR AZ S.R.L.▲ 2.038 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -4,8 mil. RON▼ 65,3 % | ▼ 65,3 % | 89,4 K RON | |
| 89 | 89.NASDIS CONSULTING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -4,8 mil. RON▼ 81,2 % | ▼ 81,2 % | -1,7 mil. RON | |
| 90 | 90.SCHAEFER SOUTHEAST EUROPE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -4,7 mil. RON▼ 77,8 % | ▼ 77,8 % | -98 K RON | |
| 91 | 91.LUCONSA BM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -4,6 mil. RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 6 mil. RON | |
| 92 | 92.SMART PLAST RECYCLING S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -4,6 mil. RON▼ 89,1 % | ▼ 89,1 % | 23,7 K RON | |
| 93 | 93.RĂZEȘII MOLDAVI COOPERATIVA AGRICOLĂnou | Sat Cuca, Comuna Cuca, Galaţi | -4,3 mil. RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 266,9 K RON | |
| 94 | 94.PIGFERM SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | -4,3 mil. RON▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 1,3 K RON | |
| 95 | 95.ADROLI LOGISTIC SRL▲ 311 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -4 mil. RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | -1,6 mil. RON | |
| 96 | 96.EUROTRANSDAR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -4 mil. RON▼ 64,4 % | ▼ 64,4 % | -2,2 mil. RON | |
| 97 | 97.SANDTANO SRL▲ 94 | Sat Drăgăneşti, Comuna Drăgăneşti, Galaţi | -4 mil. RON▼ 66,8 % | ▼ 66,8 % | 22,2 K RON | |
| 98 | 98.TNG CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -4 mil. RON▼ 92,6 % | ▼ 92,6 % | 471,4 K RON | |
| 99 | 99.ALBARIM SRL▲ 254 | Municipiul Galaţi, Galaţi | -3,8 mil. RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 83,7 K RON | |
| 100 | 100.VEGA 93 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -3,8 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 485,6 K RON |