Top 100 firme — Sănătate, Constanța după scădere cifră de afaceri în 2023
154 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -26,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este -38 K RON, iar liderul atinge -2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MED IMAGISTIC PLUS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2 mil. RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 3,9 mil. RON | |
| 2 | 2.DIANTUS-ESTET SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,5 mil. RON▼ 60,1 % | ▼ 60,1 % | 307,8 K RON | |
| 3 | 3.HAPPY DENT CLINIC SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | -1,3 mil. RON▼ 36 % | ▼ 36 % | 656,9 K RON | |
| 4 | 4.DEMETRA MEDICAL S.R.L.▲ 9 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | -1,2 mil. RON▼ 75,6 % | ▼ 75,6 % | 142,3 K RON | |
| 5 | 5.NEPTUN MEDICAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,2 mil. RON▼ 71,3 % | ▼ 71,3 % | -153,5 K RON | |
| 6 | 6.MRINI EYE OPTICAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,1 mil. RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 534 K RON | |
| 7 | 7.STRATONIS MEDICAL S.R.L.▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1 mil. RON▼ 48 % | ▼ 48 % | -813,5 K RON | |
| 8 | 8.STEP DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -942,2 K RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 250,4 K RON | |
| 9 | 9.RADIUS DENT PROTECT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -905,5 K RON▼ 27 % | ▼ 27 % | 1 mil. RON | |
| 10 | 10.DR. LEAHU AESTHETIC ADVANTAGE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -780,6 K RON▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 692,7 K RON | |
| 11 | 11.BEAUTIKA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -638,6 K RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 812,4 K RON | |
| 12 | 12.CENTRUL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT DR. CIOVICĂ SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -622,3 K RON▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 184,9 K RON | |
| 13 | 13.TUDENT 2009 SERV SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -603,4 K RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 109,5 K RON | |
| 14 | 14.VISA MED SRL▲ 30 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -558,4 K RON▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | 68,8 K RON | |
| 15 | 15.EXPERT PATH S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -540,9 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 198,2 K RON | |
| 16 | 16.REMAS MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -517,6 K RON▼ 93,6 % | ▼ 93,6 % | 7,4 K RON | |
| 17 | 17.LEAHU ESTETIC SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -500 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 873,7 K RON | |
| 18 | 18.RUBY CLINIC S.R.L.▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -452,7 K RON▼ 92 % | ▼ 92 % | -116,5 K RON | |
| 19 | 19.ROCOMEDICOR SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -448,6 K RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 334,9 K RON | |
| 20 | 20.SAMMARINA MEDICAL SRL▲ 56 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -448,4 K RON▼ 52,3 % | ▼ 52,3 % | -14,5 K RON | |
| 21 | 21.ORNELLAMED SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -409,5 K RON▼ 90,6 % | ▼ 90,6 % | 19,2 K RON | |
| 22 | 22.DACIA DENTAL CLINIC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -332,6 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -623,3 K RON | |
| 23 | 23.ABC MEDICINA FIZICA SI REABILITARE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -318,3 K RON▼ 43 % | ▼ 43 % | 175,4 K RON | |
| 24 | 24.ALDERMA S.R.L.▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -306,1 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 739,7 K RON | |
| 25 | 25.ORTOCHIRPED S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -287,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 26 | 26.MOTHER GOOSE MAMAIA S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -259,8 K RON▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | -10,1 K RON | |
| 27 | 27.LUCAMEDICAL S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -255,6 K RON▼ 33 % | ▼ 33 % | -71,9 K RON | |
| 28 | 28.PRIMOCARDIOLID S.R.L.nou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | -248,2 K RON▼ 77,4 % | ▼ 77,4 % | -25,5 K RON | |
| 29 | 29.BIO STELA DENT SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -232,9 K RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 201 K RON | |
| 30 | 30.TOLDIMED SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -230 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 31 | 31.ANSA CLINIC PLASTIC S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -204 K RON▼ 69,4 % | ▼ 69,4 % | -59,7 K RON | |
| 32 | 32.MAMOMED IMAGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -202,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -473 RON | |
| 33 | 33.CLINICA ADRICIA BY DR. SĂFTOIU SRL▼ 18 | Municipiul Mangalia, Constanţa | -189,6 K RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 104,9 K RON | |
| 34 | 34.EZAMBET DENTAL CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -184,8 K RON▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | -64,8 K RON | |
| 35 | 35.RAMED HEALTH SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -176,9 K RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 772,5 K RON | |
| 36 | 36.IMPLANTODENT MEDICAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -173,4 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 37 | 37.MEDICSERV BUCUR SRL▲ 87 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | -172,5 K RON▼ 61,3 % | ▼ 61,3 % | 66,8 K RON | |
| 38 | 38.VLADISLAV DENT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -160,7 K RON▼ 72 % | ▼ 72 % | 9,1 K RON | |
| 39 | 39.4A.SMILE S.R.L.▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -153,6 K RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 164,1 K RON | |
| 40 | 40.GRIMI IMAGISTIC SRL▲ 75 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -150 K RON▼ 98,2 % | ▼ 98,2 % | -61,6 K RON | |
| 41 | 41.AXIS-CENTRU RECUPERARE MEDICALĂ SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -131,6 K RON▼ 63,2 % | ▼ 63,2 % | -194,1 K RON | |
| 42 | 42.CENTRUL MEDICAL Z3 SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -131,4 K RON▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 2,8 K RON | |
| 43 | 43.ASCLEPIOS MEDICALHEALTH SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -127,5 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 44 | 44.AMECIO PSYCAR S.R.L.▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -126,8 K RON▼ 65,7 % | ▼ 65,7 % | 7,9 K RON | |
| 45 | 45.KAIVANI MED S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -122,4 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 405,4 K RON | |
| 46 | 46.PĂGUȚEMEDICAL S.R.L.nou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | -121,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -23,2 K RON | |
| 47 | 47.FLEXOKINETIC MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -120,5 K RON▼ 78,9 % | ▼ 78,9 % | -149,4 K RON | |
| 48 | 48.ENJOYEDU S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -113,6 K RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 14,6 K RON | |
| 49 | 49.SEVENTY SEVEN EDUCATION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -113,1 K RON▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | -86,3 K RON | |
| 50 | 50.SCOLIOMEDICA S.R.L.▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -112,1 K RON▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 72,4 K RON | |
| 51 | 51.DENTAREX SRL▲ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -106,8 K RON▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | -42,8 K RON | |
| 52 | 52.NEVROMED ACTIV SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -105,2 K RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 76,7 K RON | |
| 53 | 53.AURIS ESTETIC DENT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -104,6 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 112,5 K RON | |
| 54 | 54.BOGDAN DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -102,1 K RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 18,1 K RON | |
| 55 | 55.CALLATIS MEDICAL SERVICE S.R.L.nou | Municipiul Mangalia, Constanţa | -100 K RON▼ 83,3 % | ▼ 83,3 % | 664 RON | |
| 56 | 56.OFTA PERFECT MED S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -92 K RON▼ 91,4 % | ▼ 91,4 % | -2,8 K RON | |
| 57 | 57.ÎMPREUNA DE LA ÎNCEPUT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -91,1 K RON▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | 25,3 K RON | |
| 58 | 58.CARDIOMEDSAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -90,8 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 854,9 K RON | |
| 59 | 59.PROFEM B.D. SRL▼ 9 | Municipiul Medgidia, Constanţa | -90,1 K RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | -89,7 K RON | |
| 60 | 60.MEDICALART LIFE SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -87,7 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 377,3 K RON | |
| 61 | 61.AMADEUS KIDS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -84,4 K RON▼ 68,1 % | ▼ 68,1 % | 1,6 K RON | |
| 62 | 62.CLINICA DR. STAICOVICI S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -83,6 K RON▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 39,2 K RON | |
| 63 | 63.TENSO SRL▼ 12 | Municipiul Medgidia, Constanţa | -81,8 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 91,7 K RON | |
| 64 | 64.MATEESCU NUTRIDIAB SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -79,6 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 334,4 K RON | |
| 65 | 65.NICOMED PLUS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -78,3 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 130,6 K RON | |
| 66 | 66.CARDIO MANEA ADELINA S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -78 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 67 | 67.CONFIDENTAL AF SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -72,8 K RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 165,3 K RON | |
| 68 | 68.BEST HEALTHCARE SYSTEM S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -71,4 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 310 K RON | |
| 69 | 69.DR. ANTOHI IOANA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -70,8 K RON▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | -13,1 K RON | |
| 70 | 70.GELSEMIUM SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -69,9 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 287,6 K RON | |
| 71 | 71.MEDICAL LINK SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -67,9 K RON▼ 39 % | ▼ 39 % | 3,1 K RON | |
| 72 | 72.ATI DR. GHERGHINA VIOREL S.R.L.▼ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -67,9 K RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 130 K RON | |
| 73 | 73.DR. RIZON SRL▼ 38 | Municipiul Mangalia, Constanţa | -67,5 K RON▼ 55 % | ▼ 55 % | -43,6 K RON | |
| 74 | 74.PRIME VISION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -67,3 K RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 80,2 K RON | |
| 75 | 75.ROUA MONTESSORI S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -66,2 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | -52,1 K RON | |
| 76 | 76.SABINA DAVID MEDICAL CENTER S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -66,1 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 515,1 K RON | |
| 77 | 77.SAN DENTAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -64,4 K RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 30,4 K RON | |
| 78 | 78.MR 10 GAMAN CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -64,2 K RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 23,2 K RON | |
| 79 | 79.THERAPEUTIC HANDS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -63,8 K RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 56,6 K RON | |
| 80 | 80.MONICA DENTART SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | -63,1 K RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | -101,9 K RON | |
| 81 | 81.VILA MONTESSORI CONSTANTA S.R.L.nou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | -59,8 K RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | -143,8 K RON | |
| 82 | 82.PEDIA LIFE SRL▲ 11 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | -58,7 K RON▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | -10,5 K RON | |
| 83 | 83.CLEAR ESTETIC S.R.L.nou | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | -58,6 K RON▼ 20 % | ▼ 20 % | 60,4 K RON | |
| 84 | 84.BLACK SEA MARITIME HEALTH MEDICAL CENTER SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -58,5 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -92,8 K RON | |
| 85 | 85.FILDENT MED S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -54,2 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 116,8 K RON | |
| 86 | 86.SANTERRA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -53,9 K RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 122,6 K RON | |
| 87 | 87.CONS ANCO MED S.R.L.▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -51,1 K RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 150,9 K RON | |
| 88 | 88.DIAMED CLINIC RESEARCH SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -49,1 K RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 327,3 K RON | |
| 89 | 89.MARMEDIC SRL▼ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -48,5 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 45,8 K RON | |
| 90 | 90.DAZEN SPINE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -47,6 K RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | -194,8 K RON | |
| 91 | 91.SANTA DEL MAR S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -47,4 K RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 35,6 K RON | |
| 92 | 92.DIAMED MAJESTIC CLINIC SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | -47,3 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 174,8 K RON | |
| 93 | 93.MAGIC STOMA DENT SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | -46,9 K RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 10,1 K RON | |
| 94 | 94.DR. ADINA TRUȘCĂ PRAXIS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -45 K RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 69,8 K RON | |
| 95 | 95.RHEUMA BEST LIFE CONSTANTA S.R.L.nou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | -40,1 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 158,9 K RON | |
| 96 | 96.PSIHO SOCIAL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -39,3 K RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 6,1 K RON | |
| 97 | 97.ORL MEDICSANA S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -39,1 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 121,4 K RON | |
| 98 | 98.CENTRUL PSIHO ABA S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -38,7 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | -3,2 K RON | |
| 99 | 99.GASTROSERV MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -38,7 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 221,9 K RON | |
| 100 | 100.TURANMED AESTHETIC SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -38 K RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 78,8 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Constanța
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
34 firme · 477,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
525 firme · 372,5 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
339 firme · 172,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
124 firme · 85,2 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
11 firme · 73,3 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
156 firme · 67,7 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
32 firme · 39,7 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
14 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
3 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
40 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
5 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 737,9 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
4 firme · 552,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
4 firme · 275,9 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
4 firme · 87,8 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 75,7 K RON