Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Constanța după scădere cifră de afaceri în 2020
1.053 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -318,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este -1,5 mil. RON, iar liderul atinge -25,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TURISM,HOTELURI,RESTAURANTE MAREA NEAGRĂ SAnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | -25,6 mil. RON▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 4,6 mil. RON | |
| 2 | 2.GRUP PETROL MARIN SA▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -11,9 mil. RON▼ 81,1 % | ▼ 81,1 % | -241 K RON | |
| 3 | 3.LASCU-BROS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -10,1 mil. RON▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 2,9 mil. RON | |
| 4 | 4.CORSA INTERNATIONAL & COMPANY SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -9,1 mil. RON▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | -4,5 mil. RON | |
| 5 | 5.RIVIERA HOLIDAY SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -8,4 mil. RON▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | 377,5 K RON | |
| 6 | 6.STOP SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -7 mil. RON▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 99,1 K RON | |
| 7 | 7.GEORGIO FAST SRL▲ 34 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -6,8 mil. RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 465,6 K RON | |
| 8 | 8.VOILA A.S. SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -6,7 mil. RON▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.LARICONT 2007 SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -6,5 mil. RON▼ 92,8 % | ▼ 92,8 % | -944 K RON | |
| 10 | 10.HAGI SPORT SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -6,5 mil. RON▼ 33 % | ▼ 33 % | 425 K RON | |
| 11 | 11.VILA REGAL SRL▲ 14 | Sat Costineşti, Comuna Costineşti, Constanţa | -6,3 mil. RON▼ 87,2 % | ▼ 87,2 % | 7,4 K RON | |
| 12 | 12.PESCĂRIA LUI MATEI SRLnou | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | -5,6 mil. RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 2 mil. RON | |
| 13 | 13.MAMAIA RESORT HOTELS SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -5,1 mil. RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | -7,8 mil. RON | |
| 14 | 14.PROFESSIONAL BARTENDING SERVICE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -4,6 mil. RON▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.VEGA TURISM SAnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -4,5 mil. RON▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 16 | 16.CARA COMPANY GROUP SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -4,5 mil. RON▼ 77,5 % | ▼ 77,5 % | 8,3 K RON | |
| 17 | 17.CIN-CIN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -4,2 mil. RON▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 633 K RON | |
| 18 | 18.BUENO COMP SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -4,1 mil. RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 2,8 mil. RON | |
| 19 | 19.EXPIRAT CLUB S.R.L.nou | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | -3,8 mil. RON▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | -979,7 K RON | |
| 20 | 20.LINEA CATERING CTTM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -3,6 mil. RON▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 880,6 K RON | |
| 21 | 21.CENTRAL PARK SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -3,5 mil. RON▼ 97,2 % | ▼ 97,2 % | -12,6 K RON | |
| 22 | 22.FAIR PLAY GAMES SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -3,5 mil. RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 1,3 mil. RON | |
| 23 | 23.LES PALMIERS RELAX SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -3,4 mil. RON▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 2,4 mil. RON | |
| 24 | 24.MULLER LOUNGE BAR S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -3,4 mil. RON▼ 83,4 % | ▼ 83,4 % | 101,1 K RON | |
| 25 | 25.INTERBELIC C.B SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -3,3 mil. RON▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 639,3 K RON | |
| 26 | 26.CRICOROM TURISM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -3,2 mil. RON▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 3 mil. RON | |
| 27 | 27.MAZURIA SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -3,2 mil. RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 353,9 K RON | |
| 28 | 28.BRIZA MARII NEGRE SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | -3,1 mil. RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 29 | 29.VICTORIA RESORT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -3 mil. RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 30 | 30.PARC MAMAIA SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -3 mil. RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 31 | 31.MARINA & SANTIS SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,9 mil. RON▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 32 | 32.CNT CONSTRUCT GROUP S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,8 mil. RON▼ 97,9 % | ▼ 97,9 % | -767,8 K RON | |
| 33 | 33.COMPLEX SAVOY SAnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,8 mil. RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | -1,2 mil. RON | |
| 34 | 34.COMITAS SRLnou | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | -2,8 mil. RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 2,9 mil. RON | |
| 35 | 35.UNDERGROUND CLUB SRL▲ 59 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,7 mil. RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 2,9 mil. RON | |
| 36 | 36.SULINA INTERNATIONAL SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,7 mil. RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 3,5 mil. RON | |
| 37 | 37.COMPLEX CONDOR SAnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,7 mil. RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | 3,8 mil. RON | |
| 38 | 38.ANIOSS CLUB SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,6 mil. RON▼ 87 % | ▼ 87 % | -398,5 K RON | |
| 39 | 39.STAR '95 SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | -2,6 mil. RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 519 K RON | |
| 40 | 40.MERSIN TURISM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,6 mil. RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 41 | 41.AMBASADOR MAMAIA SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,5 mil. RON▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 330,8 K RON | |
| 42 | 42.ESPLANADA STAR 62 SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,5 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -205,4 K RON | |
| 43 | 43.AMI COM SRL▲ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,4 mil. RON▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 6,1 K RON | |
| 44 | 44.MIRCIOTE PERLA STAR SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,4 mil. RON▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | 336,6 K RON | |
| 45 | 45.WIENA CLUB SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,4 mil. RON▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 882,5 K RON | |
| 46 | 46.IL PADRINO SICILIANO SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,4 mil. RON▼ 76,3 % | ▼ 76,3 % | -574 K RON | |
| 47 | 47.BROS CAFE TRADE SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,3 mil. RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 4,2 mil. RON | |
| 48 | 48.SOLARIS SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | -2,3 mil. RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 507,7 K RON | |
| 49 | 49.COMTOURS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,3 mil. RON▼ 72,1 % | ▼ 72,1 % | -1,1 mil. RON | |
| 50 | 50.OCEAN CAFE SRL▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,3 mil. RON▼ 63 % | ▼ 63 % | -176,7 K RON | |
| 51 | 51.RIN FOOD & BAR SRL▲ 192 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -2,3 mil. RON▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 330,6 K RON | |
| 52 | 52.M.B.DELFINUL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,2 mil. RON▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 296,4 K RON | |
| 53 | 53.ALMADA INVEST SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,2 mil. RON▼ 54 % | ▼ 54 % | 101,1 K RON | |
| 54 | 54.TISMANA SAnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | -2,2 mil. RON▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 138 K RON | |
| 55 | 55.NECO METROPOL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,2 mil. RON▼ 75,3 % | ▼ 75,3 % | -507 K RON | |
| 56 | 56.CRINSTAR SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,1 mil. RON▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 235,5 K RON | |
| 57 | 57.BLACK WAVE CENTER SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,1 mil. RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 163,4 K RON | |
| 58 | 58.SULINA ESTIVAL 2002 SAnou | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | -2,1 mil. RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | -330,2 K RON | |
| 59 | 59.PALACE HOTEL & RESORT SRLnou | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | -2,1 mil. RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | -908,7 K RON | |
| 60 | 60.OLIMPIC 2000 SAnou | Loc. Jupiter, Municipiul Mangalia, Constanţa | -2,1 mil. RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 150,2 K RON | |
| 61 | 61.VENUS HOLIDAY 2000 SAnou | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | -2,1 mil. RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | -397,9 K RON | |
| 62 | 62.SELENEVY TOP AGRO S.R.L.nou | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | -2 mil. RON▼ 68,5 % | ▼ 68,5 % | 261,7 K RON | |
| 63 | 63.ROS CON SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -2 mil. RON▼ 58 % | ▼ 58 % | -64,7 K RON | |
| 64 | 64.RISE AND SHINE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2 mil. RON▼ 27 % | ▼ 27 % | 1,7 mil. RON | |
| 65 | 65.GEO-TUREXIM SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -2 mil. RON▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | -914,2 K RON | |
| 66 | 66.GEMARIS TRADE SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,9 mil. RON▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 111,9 K RON | |
| 67 | 67.COMPLEX PALAS PELICAN SAnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,9 mil. RON▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 68 | 68.NEW GOURMET SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,8 mil. RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | -172 K RON | |
| 69 | 69.DIRO EXPRESS TURISM S.R.L.nou | Municipiul Mangalia, Constanţa | -1,8 mil. RON▼ 87 % | ▼ 87 % | 175,5 K RON | |
| 70 | 70.ATINIMUL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,8 mil. RON▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 260,9 K RON | |
| 71 | 71.VRAJA MARII SRL▲ 68 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,8 mil. RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 319,4 K RON | |
| 72 | 72.MIBERO COMTOURS SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | -1,8 mil. RON▼ 54,9 % | ▼ 54,9 % | 541,8 K RON | |
| 73 | 73.SMART TEAM CORPORATION S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,8 mil. RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 74 | 74.ALCO CLIMA SRLnou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | -1,8 mil. RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 240 K RON | |
| 75 | 75.EUFORIA PLAZA S.R.L.nou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | -1,8 mil. RON▼ 89,2 % | ▼ 89,2 % | 626 RON | |
| 76 | 76.P.N.P.IMPEX SRL▼ 75 | Loc. Jupiter, Municipiul Mangalia, Constanţa | -1,7 mil. RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 42,6 K RON | |
| 77 | 77.CRG07-TRANS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,7 mil. RON▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | -95,7 K RON | |
| 78 | 78.HOTEL RICHMOND SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,7 mil. RON▼ 87,7 % | ▼ 87,7 % | 17,3 K RON | |
| 79 | 79.FATI INTERNATIONAL COMPANY SRL▲ 219 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,7 mil. RON▼ 60,4 % | ▼ 60,4 % | -498,3 K RON | |
| 80 | 80.LUV EVENT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,7 mil. RON▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | -382,9 K RON | |
| 81 | 81.ASR PROSPER INVEST SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,7 mil. RON▼ 98,7 % | ▼ 98,7 % | -235,3 K RON | |
| 82 | 82.HARAS SRLnou | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | -1,7 mil. RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | -81 K RON | |
| 83 | 83.CANAL S SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,6 mil. RON▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | 8,3 K RON | |
| 84 | 84.COLONADELOR INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,6 mil. RON▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 831,2 K RON | |
| 85 | 85.DOWELL COMPANY SUPPLIERS SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,6 mil. RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | -242,9 K RON | |
| 86 | 86.BLACK SEA TOUR SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,6 mil. RON▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 1,4 K RON | |
| 87 | 87.CARGO ROMENA TOUR SRLnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | -1,6 mil. RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 495,8 K RON | |
| 88 | 88.COMPLEX DOINA SA▲ 168 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,6 mil. RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 714,2 K RON | |
| 89 | 89.AIRTOURS SRL▼ 67 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,5 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -157,8 K RON | |
| 90 | 90.DORNA STIL 94 SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,5 mil. RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | 124,8 K RON | |
| 91 | 91.LIQUID MEDIA PRODUCTION SRLnou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | -1,5 mil. RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 92 | 92.LADY DI PUB LOUNGE S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -1,5 mil. RON▼ 72,8 % | ▼ 72,8 % | -48,6 K RON | |
| 93 | 93.GIUROM DIVERT EFO SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | -1,5 mil. RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 746,9 K RON | |
| 94 | 94.HISTRIA TOUR MONDIAL SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | -1,5 mil. RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 2,3 mil. RON | |
| 95 | 95.DAVI EX-COM COMPANY SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,5 mil. RON▼ 51 % | ▼ 51 % | 44,7 K RON | |
| 96 | 96.BUCĂTĂRIE URBANĂ S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,5 mil. RON▼ 50 % | ▼ 50 % | -543,3 K RON | |
| 97 | 97.LOC DE JOACA RAY-TAN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,5 mil. RON▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | 309,2 K RON | |
| 98 | 98.IMONDIS BLUE PAPERS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,5 mil. RON▼ 76,1 % | ▼ 76,1 % | -146,9 K RON | |
| 99 | 99.PRO SEVEN PLUS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,5 mil. RON▼ 42 % | ▼ 42 % | 249 K RON | |
| 100 | 100.CAPITOL SAnou | Loc. Jupiter, Municipiul Mangalia, Constanţa | -1,5 mil. RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 282,9 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Constanța
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
385 firme · 1 mld. RON
CAEN 5611
Restaurante
422 firme · 896,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
720 firme · 642,5 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
834 firme · 296 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
472 firme · 243,5 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
7 firme · 79,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
44 firme · 32,2 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
96 firme · 27 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
26 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
13 firme · 6 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
4 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
24 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
2 firme · 554,2 K RON