Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Cluj după scădere cifră de afaceri în 2022
70 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 70 cumulează -51,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este -74 RON, iar liderul atinge -26,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CARPATHIA PENSII-SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE S.A.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | -26,8 mil. RON▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | 8,5 mil. RON | |
| 2 | 2.SSIF BRK FINANCIAL GROUP S.A.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -9,8 mil. RON▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | — | |
| 3 | 3.TRADESILVANIA S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -3,8 mil. RON▼ 57,3 % | ▼ 57,3 % | 10,3 K RON | |
| 4 | 4.BT CAPITAL PARTNERS S.A.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -1,8 mil. RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | — | |
| 5 | 5.KANATA INVEST CORPORATION S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -1,1 mil. RON▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 6 | 6.CENTAS INTERFIN SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -686,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -33,2 K RON | |
| 7 | 7.BT SAFE AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -672 K RON▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 8 | 8.BT SOLUTION ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -532,8 K RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 9 | 9.ASITEL AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -520,1 K RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 10 | 10.CMC GRUP INVESTMENT ADVISOR S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -497,7 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 11 | 11.KUNDEN BROKER COMPANIE DE BROKERAJ S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -452,8 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 12 | 12.COMPETIVA BUSINESS CONSULTING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -359,6 K RON▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | 261 K RON | |
| 13 | 13.INTERDEALER CAPITAL INVEST SAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -326,3 K RON▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | — | |
| 14 | 14.S A I BROKER S.A.▲ 37 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -315,9 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | — | |
| 15 | 15.INSURANCE RECOVERY SYSTEM SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -256,1 K RON▼ 78 % | ▼ 78 % | 208,9 K RON | |
| 16 | 16.PONT SYSTEMS SRL▼ 11 | Sat Aiton, Comuna Aiton, Cluj | -246,3 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 25,5 K RON | |
| 17 | 17.BT SURSA TRANSILVANA SA▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -236 K RON▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 71 K RON | |
| 18 | 18.ENERGY BURN SYSTEM S.R.L.nou | Sat Iclod, Comuna Iclod, Cluj | -218,5 K RON▼ 80 % | ▼ 80 % | 53,3 K RON | |
| 19 | 19.IAHIM ASIG SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -212,1 K RON▼ 68,4 % | ▼ 68,4 % | 64,1 K RON | |
| 20 | 20.CLARITY FINANCIAL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -193,8 K RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 332,6 K RON | |
| 21 | 21.BRATEAN CONSULTING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -191 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 243,6 K RON | |
| 22 | 22.ADRICON CONSULT SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | -145,4 K RON▼ 67,3 % | ▼ 67,3 % | 44,1 K RON | |
| 23 | 23.PGO INSURANCE SRLnou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | -142 K RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 144,9 K RON | |
| 24 | 24.S.A.I. GLOBINVEST SAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -134,9 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | — | |
| 25 | 25.EVANDER SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -124,6 K RON▼ 51,1 % | ▼ 51,1 % | 110,2 K RON | |
| 26 | 26.BUBBLE BRAINS SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -109,6 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 426,4 K RON | |
| 27 | 27.AUTO AVRAM AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -86,3 K RON▼ 78,3 % | ▼ 78,3 % | 19,4 K RON | |
| 28 | 28.CRYPTO EVOLVING S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -85,5 K RON▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | 8,7 K RON | |
| 29 | 29.INSURANCE HOUSE BROKERAJ ASIGURĂRI SRLnou | Sat Sănduleşti, Comuna Sănduleşti, Cluj | -84,2 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 574,3 K RON | |
| 30 | 30.NAPOCENSIS CAPITAL S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -83 K RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 778,2 K RON | |
| 31 | 31.DAUNE ASIG SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -81,9 K RON▼ 77,9 % | ▼ 77,9 % | 8,4 K RON | |
| 32 | 32.SIMADI ASIGURARI S.R.L.▼ 18 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | -81,2 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 245,9 K RON | |
| 33 | 33.ALEMOD SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | -77,9 K RON▼ 68,5 % | ▼ 68,5 % | -8,3 K RON | |
| 34 | 34.ASF ASIST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -66,1 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | -117 K RON | |
| 35 | 35.KANDARIL ASIG S.R.L.▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -65,6 K RON▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 51,7 K RON | |
| 36 | 36.ROMCREDIS SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -63,2 K RON▼ 45,8 % | ▼ 45,8 % | 98,7 K RON | |
| 37 | 37.SEAL ASIG SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -61,9 K RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 220,6 K RON | |
| 38 | 38.KCSR AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -61,4 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 188,2 K RON | |
| 39 | 39.DOBOCAN AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 12 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | -55,7 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 129,2 K RON | |
| 40 | 40.TOP FINANCE INVEST SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | -53,7 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 446,6 K RON | |
| 41 | 41.WESTFIELD BROKER S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -50 K RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | -2,8 K RON | |
| 42 | 42.DIU TRANS SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | -44,4 K RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 33,5 K RON | |
| 43 | 43.KRIJO ASIG SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -42,2 K RON▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 37,1 K RON | |
| 44 | 44.DEJA VU SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -38,3 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 29,7 K RON | |
| 45 | 45.MEDIASIG CONSULTING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -36,7 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 481 K RON | |
| 46 | 46.EWS AUTOASIG SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | -30 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 945 RON | |
| 47 | 47.TEO AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -28,9 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 147,8 K RON | |
| 48 | 48.SIGMARO CONSULT SRL▼ 3 | Sat Pata, Comuna Apahida, Cluj | -26,9 K RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 8 K RON | |
| 49 | 49.DREAM HOUSE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -26,5 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 46,7 K RON | |
| 50 | 50.AS SYNERGY S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -26,2 K RON▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 71,4 K RON | |
| 51 | 51.ENERGY BROKER DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -25,8 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 184,5 K RON | |
| 52 | 52.TRANSILVANIA RECUPERARI CREANTE SRL▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -23,2 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 158,4 K RON | |
| 53 | 53.SC SMC CONSULTING AGENT DE ASIGURARE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -19,4 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 146,2 K RON | |
| 54 | 54.SCS ASIG INVEST SRL▼ 30 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | -18,9 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | -14,4 K RON | |
| 55 | 55.SAFIR GOLD SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | -17,9 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 22,4 K RON | |
| 56 | 56.EURO EXCHANGE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -14,6 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 61,6 K RON | |
| 57 | 57.TEST MARKET SRL▼ 38 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -10,1 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | -28,4 K RON | |
| 58 | 58.SAFE CERTIFIED BUSINESS SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | -9,9 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 141,6 K RON | |
| 59 | 59.PRO NEMAR CONSULTING S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | -9,7 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 53,5 K RON | |
| 60 | 60.AZEC ALPHA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -9,5 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 74,2 K RON | |
| 61 | 61.EURO AS INTERMED SRLnou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | -7,3 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 52,7 K RON | |
| 62 | 62.SMART RESOURCE LEASE S.R.L.nou | Sat Suceagu, Comuna Baciu, Cluj | -6,8 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 63 | 63.WSW GLOBAL SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | -6,6 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 155,5 K RON | |
| 64 | 64.AC GENERAL ASIST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -5,5 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 21,6 K RON | |
| 65 | 65.RMC SUPORT SAFETY S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -2,5 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 89,5 K RON | |
| 66 | 66.FAST CONVERSION S.R.L.nou | Municipiul Dej, Cluj | -2,1 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 37,7 K RON | |
| 67 | 67.REGISTRUL MIORITA SAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -1,8 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 53 K RON | |
| 68 | 68.DIASIG VEST ASISTENT ÎN BROKERAJ S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -1,3 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 225,7 K RON | |
| 69 | 69.ECO ZAVANA SRLnou | Sat Cojocna, Comuna Cojocna, Cluj | -668 RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 104,1 K RON | |
| 70 | 70.RLM ASIGURARI SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -74 RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 75,6 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Cluj
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
3 firme · 15,6 mld. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
3 firme · 790,1 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
46 firme · 299,8 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
308 firme · 197,6 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
16 firme · 129,9 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
21 firme · 87,9 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
127 firme · 47,1 mil. RON
CAEN 6530
Activități ale fondurilor de pensii (cu excepția celor din sistemul public de asigurări sociale)
1 firme · 42,7 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
67 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 6630
Activități de administrare a fondurilor
4 firme · 12 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
48 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
14 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6611
Administrarea piețelor financiare
1 firme · 462,6 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
5 firme · 425,8 K RON
CAEN 6432
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
1 firme · 0 RON