Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Bacău după scădere cifră de afaceri în 2017
122 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -14,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este -13,3 K RON, iar liderul atinge -1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IMANPROD SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -1 mil. RON▼ 34 % | ▼ 34 % | -71,8 K RON | |
| 2 | 2.VIKINGS FOOD SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -968 K RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 13,5 K RON | |
| 3 | 3.ROLTRANS RAPID SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -933,8 K RON▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 18 K RON | |
| 4 | 4.COMSILEN SRLnou | Sat Zemeş, Comuna Zemeş, Bacău | -532,7 K RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 99,3 K RON | |
| 5 | 5.ROMTRUST & BAU SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -358,8 K RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -441,4 K RON | |
| 6 | 6.BREBOCOM SRLnou | Sat Ardeoani, Comuna Ardeoani, Bacău | -351,3 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -543 K RON | |
| 7 | 7.SANINS SRL▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | -349,6 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 11,1 K RON | |
| 8 | 8.MILEEA SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | -339 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 13,9 K RON | |
| 9 | 9.MOVI TEAM S.R.L.▲ 109 | Municipiul Bacău, Bacău | -325,6 K RON▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | -48,7 K RON | |
| 10 | 10.THE MANSION CAFE & LOUNGE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -314,1 K RON▼ 88,9 % | ▼ 88,9 % | -34,7 K RON | |
| 11 | 11.SIMIRADA SRL▲ 46 | Municipiul Bacău, Bacău | -295,5 K RON▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | -18,7 K RON | |
| 12 | 12.TG DENT COMPANY SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -283,2 K RON▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | -49 K RON | |
| 13 | 13.EURO VACANTA SRL▲ 20 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | -274,3 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 257,2 K RON | |
| 14 | 14.CORNEL & VLAD SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -270 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 186,2 K RON | |
| 15 | 15.SORANABI SRL▲ 76 | Municipiul Bacău, Bacău | -263,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -5,5 K RON | |
| 16 | 16.QUEEN CAFFE AND TEA SRL▲ 11 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | -261,4 K RON▼ 68 % | ▼ 68 % | -89,5 K RON | |
| 17 | 17.B.G.W. COMPANY SRLnou | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Bacău | -251,9 K RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | -194,3 K RON | |
| 18 | 18.MUNTEANU S.R.L.nou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | -228,9 K RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 268,3 K RON | |
| 19 | 19.MARI-CAP SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | -226,4 K RON▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 7,9 K RON | |
| 20 | 20.DRULIS COMIXT SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | -221,6 K RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | -190,5 K RON | |
| 21 | 21.PUBS MANAGEMENT SRL▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | -220,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,6 K RON | |
| 22 | 22.F.A.B.E. ITALY SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -218,1 K RON▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 1,9 K RON | |
| 23 | 23.ROMALION GRILL SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -213,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,8 K RON | |
| 24 | 24.MIATUR SRLnou | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | -208,7 K RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 53,1 K RON | |
| 25 | 25.EUROPEENNE DE BOIS SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -208 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 465 K RON | |
| 26 | 26.PIAZZETTA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -207,2 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 8,7 K RON | |
| 27 | 27.SIEGER TECHNIK PROFILE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -202,4 K RON▼ 80,4 % | ▼ 80,4 % | 15,6 K RON | |
| 28 | 28.STROITELI COMPANY SRLnou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | -201,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 29 | 29.INBAL SRLnou | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | -198,8 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 118,9 K RON | |
| 30 | 30.COMANDI SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | -197,1 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 4,3 K RON | |
| 31 | 31.POPAS PINUL SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -191 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 441,7 K RON | |
| 32 | 32.STEF EUROTRANS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -187,3 K RON▼ 94,2 % | ▼ 94,2 % | -97,9 K RON | |
| 33 | 33.JINFU COMPANY SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | -185,7 K RON▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 50,3 K RON | |
| 34 | 34.ALTAMIRA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -183,8 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | -16,3 K RON | |
| 35 | 35.SOMNUL DULCE SRLnou | Sat Cleja, Comuna Cleja, Bacău | -174,2 K RON▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | -182,2 K RON | |
| 36 | 36.CRI-DEEA INVEST SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -171,2 K RON▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | 8,9 K RON | |
| 37 | 37.RO-PAAD SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -161,3 K RON▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 5,5 K RON | |
| 38 | 38.THE PIG BAR SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -140 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | -14,3 K RON | |
| 39 | 39.CRIZADI S.R.L.nou | Sat Luncani, Comuna Mărgineni, Bacău | -131,9 K RON▼ 82,7 % | ▼ 82,7 % | -16,5 K RON | |
| 40 | 40.FUN ZONE ARENA S.R.L.▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | -125 K RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | -96,3 K RON | |
| 41 | 41.FORTIS SOCIAL CATERING SRL▲ 70 | Municipiul Bacău, Bacău | -117,1 K RON▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | -22,6 K RON | |
| 42 | 42.BIOLIAMA TUR SRLnou | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | -115,5 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 112 K RON | |
| 43 | 43.CRIAND PREST SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -110,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -141 RON | |
| 44 | 44.ŞTEFAN & RAYAN'S SRLnou | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | -106,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -4 K RON | |
| 45 | 45.ALLEGRO PIZZA SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | -102,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 46 | 46.STOPSTOC SRL▲ 61 | Sat Ruşi-Ciutea, Comuna Letea Veche, Bacău | -102,5 K RON▼ 73,9 % | ▼ 73,9 % | -10,7 K RON | |
| 47 | 47.DIRECT CATERING SRL▼ 35 | Municipiul Bacău, Bacău | -99,3 K RON▼ 67,5 % | ▼ 67,5 % | 5,7 K RON | |
| 48 | 48.FIRST CLASS COMPANY SRL▲ 55 | Municipiul Oneşti, Bacău | -98,1 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | -43,6 K RON | |
| 49 | 49.THE STAGE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -88,6 K RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | -66,8 K RON | |
| 50 | 50.EVOPREST SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | -86,3 K RON▼ 75,7 % | ▼ 75,7 % | 36,1 K RON | |
| 51 | 51.BROWN CORNER SRLnou | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | -83,9 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 389,2 K RON | |
| 52 | 52.MĂDUŢ SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | -79,8 K RON▼ 37 % | ▼ 37 % | -44,5 K RON | |
| 53 | 53.VICEXCOM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -79 K RON▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | -5 K RON | |
| 54 | 54.RESTAURANT AVIATORI SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -78,2 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 72,5 K RON | |
| 55 | 55.CAPRIOARA SRLnou | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | -76,2 K RON▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 522,7 K RON | |
| 56 | 56.GENIZ IMPEX SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -75,8 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | -123,4 K RON | |
| 57 | 57.MGR GILMAR SRL▲ 4 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | -74,7 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | -19,7 K RON | |
| 58 | 58.BACCHUS BISTRO CHIC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -74,1 K RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | -193,5 K RON | |
| 59 | 59.LAURA & LUIS CUISINE SRL▼ 15 | Municipiul Oneşti, Bacău | -66,7 K RON▼ 16 % | ▼ 16 % | -40 K RON | |
| 60 | 60.EDYVIC SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | -59,7 K RON▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 62,4 K RON | |
| 61 | 61.PARCUL CU PINI SRL▲ 4 | Municipiul Moineşti, Bacău | -59,6 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | -56 K RON | |
| 62 | 62.MELOS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -59,2 K RON▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | -56,8 K RON | |
| 63 | 63.SILIAR SRL▲ 32 | Sat Pârjol, Comuna Pârjol, Bacău | -56,2 K RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | -30,9 K RON | |
| 64 | 64.EMICA-IMPEX SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -55,1 K RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 2,4 K RON | |
| 65 | 65.PASAJ SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -54,1 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 19,1 K RON | |
| 66 | 66.TREVI SRL▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | -51,5 K RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 3 K RON | |
| 67 | 67.AMATRICIANA SRL▲ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | -51,2 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 89,7 K RON | |
| 68 | 68.RO-HED SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -50,7 K RON▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | -7,6 K RON | |
| 69 | 69.VANITY GLAMOUR SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -44,8 K RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 45,9 K RON | |
| 70 | 70.MARYLENE TUR SRLnou | Sat Filipeşti, Comuna Filipeşti, Bacău | -42,6 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 126,6 K RON | |
| 71 | 71.IMAGE VASADY SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -41,7 K RON▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 15,4 K RON | |
| 72 | 72.TARANTULA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -40,5 K RON▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | -53,4 K RON | |
| 73 | 73.COMPLEX HOTELIER DECEBAL SA▼ 56 | Municipiul Bacău, Bacău | -39,8 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -362,4 K RON | |
| 74 | 74.MONDODRAGON SRL▼ 45 | Municipiul Bacău, Bacău | -39,7 K RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 24,3 K RON | |
| 75 | 75.BAROMAG SRLnou | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | -38,8 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 3,1 K RON | |
| 76 | 76.ALEX CATERING GROUP S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -38,8 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -196,3 K RON | |
| 77 | 77.ALEXROX SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -38 K RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | -73,6 K RON | |
| 78 | 78.KM & GI. INT-RO SRL▲ 11 | Municipiul Oneşti, Bacău | -37,8 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 29,3 K RON | |
| 79 | 79.LUCICAR CONSTRUCT SRLnou | Sat Tescani, Comuna Bereşti-Tazlău, Bacău | -36,7 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | -24,7 K RON | |
| 80 | 80.BENOM-COM SRL▲ 29 | Municipiul Oneşti, Bacău | -36,7 K RON▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | -45,1 K RON | |
| 81 | 81.DEGEROM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -36,3 K RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 24,2 K RON | |
| 82 | 82.LUVA-DIAL SRLnou | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Bacău | -35,2 K RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | -4 K RON | |
| 83 | 83.ALEX FAMIRO STAR S.R.L.nou | Sat Frumoasa, Comuna Balcani, Bacău | -31,5 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 6,4 K RON | |
| 84 | 84.VOCAL CLUB SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -30,9 K RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 3,5 K RON | |
| 85 | 85.C & L LARACRIS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -30,8 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | -53 K RON | |
| 86 | 86.CRY & CO SRL▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | -30,1 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 16,4 K RON | |
| 87 | 87.BALABAN & COMP SRL▲ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | -22,9 K RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 8,7 K RON | |
| 88 | 88.VIORADYS SRL▲ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | -22,2 K RON▼ 16 % | ▼ 16 % | 161,3 K RON | |
| 89 | 89.RAVIOPROD IMPEX SRL▼ 43 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | -21,5 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | -44,7 K RON | |
| 90 | 90.ALEX & LENU MARKET SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -20,8 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | -12,5 K RON | |
| 91 | 91.CASA NOBLESSE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -20,6 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 43,4 K RON | |
| 92 | 92.EVERGREEN SRL▲ 2 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | -19,7 K RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | -45,3 K RON | |
| 93 | 93.CABANA DINTRE NUCI SRL▼ 17 | Sat Dealu Perjului, Comuna Onceşti, Bacău | -17,9 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | -6 K RON | |
| 94 | 94.EURO DANCE SRLnou | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | -17,1 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 1,8 K RON | |
| 95 | 95.S.V.R. IMPEX SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -16,1 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | -26,2 K RON | |
| 96 | 96.MALUON COM SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -15,1 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | -15,5 K RON | |
| 97 | 97.MONICA INVEST SRL▲ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | -14 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 33,7 K RON | |
| 98 | 98.ROMANITZA PROD SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | -13,8 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 30,3 K RON | |
| 99 | 99.IVODIUM BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -13,6 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 188,1 K RON | |
| 100 | 100.ANGELI DEL CELLO PROD SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | -13,3 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 32,2 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Bacău
CAEN 5610
Restaurante
252 firme · 205,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
110 firme · 156,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
62 firme · 143,3 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
276 firme · 68,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
43 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
78 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
29 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
12 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 735 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
2 firme · 728,4 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
5 firme · 172,4 K RON