Top 100 firme — Construcții, Bacău după scădere cifră de afaceri în 2015
260 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -112,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este -248,6 K RON, iar liderul atinge -16,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROMBET SAnou | Sat Galbeni, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | -16,9 mil. RON▼ 84,5 % | ▼ 84,5 % | -2,6 mil. RON | |
| 2 | 2.CONBAC INTERTRADE GROUP S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -7,8 mil. RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 335,1 K RON | |
| 3 | 3.CANIROV-SERV SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -4,8 mil. RON▼ 66 % | ▼ 66 % | 1,2 mil. RON | |
| 4 | 4.ANEF GROUP TRADE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -3,9 mil. RON▼ 99,9 % | ▼ 99,9 % | 2,5 K RON | |
| 5 | 5.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SAnou | Municipiul Bacău, Bacău | -3,8 mil. RON▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | -330 K RON | |
| 6 | 6.SCUT SA▲ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | -3,4 mil. RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 458,1 K RON | |
| 7 | 7.DENY TRANS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -3 mil. RON▼ 73 % | ▼ 73 % | 413,5 K RON | |
| 8 | 8.CORRS PREST SERV SRLnou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | -3 mil. RON▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 156,3 K RON | |
| 9 | 9.SERVICII ENERGETICE MOLDOVA SA= | Municipiul Bacău, Bacău | -2,5 mil. RON▼ 77,9 % | ▼ 77,9 % | -31,8 mil. RON | |
| 10 | 10.ARHIBET CONSTRUCT SRLnou | Sat Ruşi-Ciutea, Comuna Letea Veche, Bacău | -2,3 mil. RON▼ 66,4 % | ▼ 66,4 % | 90,8 K RON | |
| 11 | 11.AMICI SA▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | -2,2 mil. RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 307,9 K RON | |
| 12 | 12.A & A DRY WALL SRL▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | -2,1 mil. RON▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | -408,6 K RON | |
| 13 | 13.TEHNOLUX SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -2,1 mil. RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 409,9 K RON | |
| 14 | 14.PLANNJA SRL▲ 8 | Sat Răcăciuni, Comuna Răcăciuni, Bacău | -2,1 mil. RON▼ 64,5 % | ▼ 64,5 % | -1,6 mil. RON | |
| 15 | 15.C-ON TRUST ENGINEERING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -2 mil. RON▼ 74,2 % | ▼ 74,2 % | 2,9 K RON | |
| 16 | 16.ARENA RESIDENCE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -1,9 mil. RON▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 619,6 K RON | |
| 17 | 17.CONSTRUCŢII DRUMURI MOLDOVA SRL▲ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | -1,9 mil. RON▼ 90,8 % | ▼ 90,8 % | -3 RON | |
| 18 | 18.BIABLAN IMPEX SRLnou | Sat Caraclău, Comuna Bârsăneşti, Bacău | -1,7 mil. RON▼ 71 % | ▼ 71 % | 69,1 K RON | |
| 19 | 19.ECOBETON BACAU SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -1,2 mil. RON▼ 95,7 % | ▼ 95,7 % | 26,4 K RON | |
| 20 | 20.CAPITAL INVEST SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | -1,2 mil. RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 2,5 K RON | |
| 21 | 21.DETE CONST SRL▲ 143 | Municipiul Oneşti, Bacău | -1,1 mil. RON▼ 99,5 % | ▼ 99,5 % | -61,5 K RON | |
| 22 | 22.MARSTE SRL▲ 12 | Sat Baraţi, Comuna Mărgineni, Bacău | -1,1 mil. RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 126,5 K RON | |
| 23 | 23.GOBMAR-CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -1,1 mil. RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 225 K RON | |
| 24 | 24.PAP CONSTRUCT INTERNAŢIONAL SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -1,1 mil. RON▼ 72,7 % | ▼ 72,7 % | -908,1 K RON | |
| 25 | 25.GENERAL ELECTRIC SRL▲ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | -1 mil. RON▼ 20 % | ▼ 20 % | 276,8 K RON | |
| 26 | 26.NATACONEX SRL▲ 197 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | -1 mil. RON▼ 65,6 % | ▼ 65,6 % | 6,2 K RON | |
| 27 | 27.CONCIB SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -1 mil. RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 268,8 K RON | |
| 28 | 28.IMOBEST SRLnou | Sat Valea Arinilor, Comuna Măgireşti, Bacău | -991,1 K RON▼ 92,2 % | ▼ 92,2 % | -38,7 K RON | |
| 29 | 29.ANTREPRIZA GENERALA CONKRET SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -965,6 K RON▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | 330,7 K RON | |
| 30 | 30.ENERGOFOR SRLnou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | -936,7 K RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 137,1 K RON | |
| 31 | 31.TERMO-INVEST SRL▲ 91 | Municipiul Bacău, Bacău | -916,4 K RON▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | -1,5 mil. RON | |
| 32 | 32.J & V RENOVATION SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -825,7 K RON▼ 42 % | ▼ 42 % | -84,7 K RON | |
| 33 | 33.EURO INTERNI SRL▲ 256 | Municipiul Bacău, Bacău | -809,6 K RON▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 75,3 K RON | |
| 34 | 34.ANTONIO MOVITER SRLnou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | -767,7 K RON▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | 32,7 K RON | |
| 35 | 35.SIND GPS SRLnou | Sat Zemeş, Comuna Zemeş, Bacău | -752,4 K RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 307,6 K RON | |
| 36 | 36.ARA AUTOCAMIOANE SRL▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | -734,8 K RON▼ 90,7 % | ▼ 90,7 % | 633,7 K RON | |
| 37 | 37.LIFTING HOUSE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -729,8 K RON▼ 81,1 % | ▼ 81,1 % | -45,5 K RON | |
| 38 | 38.SUPER JOB SRL▲ 266 | Municipiul Bacău, Bacău | -717,9 K RON▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 12,3 K RON | |
| 39 | 39.CONTENSA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -704,9 K RON▼ 69 % | ▼ 69 % | 23,8 K RON | |
| 40 | 40.CONIMPULS SAnou | Municipiul Bacău, Bacău | -680,8 K RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | -378,5 K RON | |
| 41 | 41.EGRETA SRL▲ 187 | Municipiul Bacău, Bacău | -674,4 K RON▼ 79,5 % | ▼ 79,5 % | 2,8 K RON | |
| 42 | 42.TEAM CONSTRUCT SRL▲ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | -669,6 K RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | -31 K RON | |
| 43 | 43.FAIR PLAY SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -655,9 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 194 K RON | |
| 44 | 44.CLAROS IMPORT-EXPORT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -643,7 K RON▼ 86,2 % | ▼ 86,2 % | 6,5 K RON | |
| 45 | 45.UNIC GENERAL CONSTRUCTOR SRL▼ 16 | Sat Negoieşti, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | -619,9 K RON▼ 74,3 % | ▼ 74,3 % | -9 mil. RON | |
| 46 | 46.BAUTHERM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -615,3 K RON▼ 91 % | ▼ 91 % | 37,3 K RON | |
| 47 | 47.ELECTRONUS PIAF SRL▼ 3 | Sat Buhoci, Comuna Buhoci, Bacău | -600,4 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 102,9 K RON | |
| 48 | 48.CRINELCO SRL▲ 30 | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | -587,1 K RON▼ 97,1 % | ▼ 97,1 % | -45,9 K RON | |
| 49 | 49.PROCONSTRUCT ENTERPRISE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -575,7 K RON▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | -440,3 K RON | |
| 50 | 50.ICARS SRLnou | Sat Izvoru Berheciului, Comuna Izvoru Berheciului, Bacău | -568 K RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 91,2 K RON | |
| 51 | 51.FRATELLI CATANA SRLnou | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | -563,5 K RON▼ 72,4 % | ▼ 72,4 % | 27,2 K RON | |
| 52 | 52.AMC ELECTRO SISTEM SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -549,3 K RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 14,3 K RON | |
| 53 | 53.BON CONSTRUCT SRL▲ 126 | Municipiul Bacău, Bacău | -547,5 K RON▼ 84,1 % | ▼ 84,1 % | 2,2 K RON | |
| 54 | 54.BLOC BAC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -521,2 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 441,1 K RON | |
| 55 | 55.INSTALCAM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -502,8 K RON▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | 1,4 K RON | |
| 56 | 56.INTERNATIONAL GEMS SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | -500,2 K RON▼ 93,4 % | ▼ 93,4 % | -25,2 K RON | |
| 57 | 57.M.Y. CONSULTING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -484,7 K RON▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | -175 K RON | |
| 58 | 58.NEOCOM SRL▲ 59 | Municipiul Bacău, Bacău | -481,9 K RON▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 24,2 K RON | |
| 59 | 59.MOB CONSTRUCT SRLnou | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | -479,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -645,2 K RON | |
| 60 | 60.HIDROIZOLAŢII REM SRL▲ 45 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | -478,7 K RON▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 211,6 K RON | |
| 61 | 61.COMNEF SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | -473 K RON▼ 78,5 % | ▼ 78,5 % | -4,9 mil. RON | |
| 62 | 62.PLACO ALIANCE SRL▲ 57 | Sat Drăgeşti, Comuna Tătărăşti, Bacău | -470,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -27,6 K RON | |
| 63 | 63.GAB-CORPORATION SRL▼ 51 | Municipiul Bacău, Bacău | -457,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -57,5 K RON | |
| 64 | 64.I.L.S. SAnou | Municipiul Bacău, Bacău | -445,4 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | -212,4 K RON | |
| 65 | 65.OMEGA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -437,7 K RON▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | 17,2 K RON | |
| 66 | 66.MAAL'S F.G. SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -430,8 K RON▼ 75,3 % | ▼ 75,3 % | 51,4 K RON | |
| 67 | 67.STIBINA SRLnou | Sat Trebeş, Comuna Mărgineni, Bacău | -417,4 K RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 11,9 K RON | |
| 68 | 68.NEDAROM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -413,7 K RON▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 619 RON | |
| 69 | 69.AMEDAS CONSULTING SRL▼ 37 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | -382,9 K RON▼ 86,1 % | ▼ 86,1 % | -86 K RON | |
| 70 | 70.MULTISERVICE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -380 K RON▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | 5 K RON | |
| 71 | 71.COMEGROM WORKCOM SRL▲ 227 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | -378,6 K RON▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 5,1 K RON | |
| 72 | 72.M.N.G. CONSTRUCT SRL▲ 41 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | -365,5 K RON▼ 51,1 % | ▼ 51,1 % | 65,6 K RON | |
| 73 | 73.C & I-CIRA SRLnou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | -364,9 K RON▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | 2,7 K RON | |
| 74 | 74.MARIMAG COM SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | -362 K RON▼ 82,7 % | ▼ 82,7 % | 5 K RON | |
| 75 | 75.GIGI CONSTRUCT SRLnou | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | -355,9 K RON▼ 64,6 % | ▼ 64,6 % | -2,1 K RON | |
| 76 | 76.TRIOPROD SRL▲ 138 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | -355,2 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 10,2 K RON | |
| 77 | 77.IGOTERM SERVICE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -354 K RON▼ 77,4 % | ▼ 77,4 % | 39,3 K RON | |
| 78 | 78.NIVAFIL CONSTRUCT SRLnou | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | -344,7 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 218,1 K RON | |
| 79 | 79.ARTIFER CONSTRUCT SRL▼ 33 | Municipiul Bacău, Bacău | -344,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -72,5 K RON | |
| 80 | 80.TOTAL SYSTEMS SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -339,8 K RON▼ 75,7 % | ▼ 75,7 % | -10,4 K RON | |
| 81 | 81.SOKU SRL▲ 74 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | -332,5 K RON▼ 95,2 % | ▼ 95,2 % | -2,8 K RON | |
| 82 | 82.SOCIAL-M SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -313,1 K RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 171,8 K RON | |
| 83 | 83.CONSTRUCT CORPORATION SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -296 K RON▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 30,7 K RON | |
| 84 | 84.COSTY CONSTRUCT SRLnou | Sat Dealu Morii, Comuna Dealu Morii, Bacău | -292,4 K RON▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | -56,3 K RON | |
| 85 | 85.LUVI TRADE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -291,9 K RON▼ 73,8 % | ▼ 73,8 % | -163 K RON | |
| 86 | 86.MAN-ALI CONSTRUCT SRLnou | Sat Bogdan Vodă, Comuna Săuceşti, Bacău | -283,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 4,1 K RON | |
| 87 | 87.4A STAND SERVICES SRL▲ 76 | Sat Baraţi, Comuna Mărgineni, Bacău | -282,3 K RON▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | -151,2 K RON | |
| 88 | 88.ENERGODATA SRL▼ 37 | Municipiul Bacău, Bacău | -279,1 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 9,9 K RON | |
| 89 | 89.ROAN INVEST SRLnou | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | -277 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | 193,7 K RON | |
| 90 | 90.MAILAT COMIXT SRL▲ 46 | Municipiul Oneşti, Bacău | -274,8 K RON▼ 80,3 % | ▼ 80,3 % | 10,3 K RON | |
| 91 | 91.ECO RINO SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -274,4 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | -113 RON | |
| 92 | 92.ATOUT BAT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -274,2 K RON▼ 33 % | ▼ 33 % | -135 K RON | |
| 93 | 93.UNICUTILAJ SRLnou | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | -272,9 K RON▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | -40,9 K RON | |
| 94 | 94.INTERNATIONAL VAMI-CONSTRUCT SRLnou | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | -272,5 K RON▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 60 K RON | |
| 95 | 95.NOVA CASA SRL▲ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | -264 K RON▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | -9,9 K RON | |
| 96 | 96.BVA SERVICII SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -255,2 K RON▼ 81,9 % | ▼ 81,9 % | 21,1 K RON | |
| 97 | 97.X-CAPE CLUB SRLnou | Sat Holt, Comuna Letea Veche, Bacău | -252,7 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 72,2 K RON | |
| 98 | 98.NIRO PROIECT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -250 K RON▼ 86,1 % | ▼ 86,1 % | 32,8 K RON | |
| 99 | 99.BOTEZATU CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -249,5 K RON▼ 44 % | ▼ 44 % | 1,4 K RON | |
| 100 | 100.EMACONST SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -248,6 K RON▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 28,4 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Bacău
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
52 firme · 16,4 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
809 firme · 807,4 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
247 firme · 683,6 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
186 firme · 368,5 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
176 firme · 319,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
14 firme · 89,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
56 firme · 77,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
59 firme · 65,4 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
78 firme · 62,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
29 firme · 39 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
6 firme · 37,5 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
17 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
28 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
22 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
18 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
36 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
10 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
53 firme · 14,8 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
22 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
15 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 11 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
6 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
4 firme · 687,5 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 419,7 K RON