Top 100 firme din Argeș după scădere cifră de afaceri în 2015
2.721 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -1,2 mld. RON. Pragul de intrare în top este -3,6 mil. RON, iar liderul atinge -65,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.METALIMPEX ROMANIA SRL▲ 25 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | -65,6 mil. RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 5,7 mil. RON | |
| 2 | 2.MASTER FARMED TRADING SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -47,2 mil. RON▼ 90,3 % | ▼ 90,3 % | -96,1 K RON | |
| 3 | 3.EURO AUTO PLASTIC SYSTEMS SRL▲ 348 | Oraş Mioveni, Argeş | -45 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 55,4 mil. RON | |
| 4 | 4.KRANZ EUROCENTER SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -41,6 mil. RON▼ 50,1 % | ▼ 50,1 % | 906,6 K RON | |
| 5 | 5.COMESAD RO SAnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -41,5 mil. RON▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 790,3 K RON | |
| 6 | 6.GIC NOSAG METAL SRLnou | Comuna Bradu, Argeş | -35 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 926,7 K RON | |
| 7 | 7.FARMAVITA SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -32,8 mil. RON▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 8 | 8.DOLSCH IMPORT-EXPORT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -30,8 mil. RON▼ 84 % | ▼ 84 % | 10 K RON | |
| 9 | 9.LUXOR BETS SPORT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -28,2 mil. RON▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | -1,8 mil. RON | |
| 10 | 10.GIREXIM UNIVERSAL SAnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -28,2 mil. RON▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 3 mil. RON | |
| 11 | 11.HAULOTTE ARGEŞ SRLnou | Sat Valea Stânii, Comuna Ţiţeşti, Argeş | -26,1 mil. RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 28,8 mil. RON | |
| 12 | 12.HORSE ROMANIA S.A.nou | Oraş Mioveni, Argeş | -25,4 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 11,1 mil. RON | |
| 13 | 13.EGE NUT TRADE SRLnou | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | -25 mil. RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | -290,7 K RON | |
| 14 | 14.MEDEEA SRL▲ 70 | Municipiul Piteşti, Argeş | -24,2 mil. RON▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | 10,5 K RON | |
| 15 | 15.LISA DRAXLMAIER AUTOPART ROMANIA SRL▼ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | -21,9 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 11,9 mil. RON | |
| 16 | 16.CONARG CONSTRUCT SRL▼ 13 | Municipiul Piteşti, Argeş | -20,7 mil. RON▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.FARMACEUTICA ARGESFARM SAnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -20,7 mil. RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 5,7 mil. RON | |
| 18 | 18.KAMARYON S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | -18,3 mil. RON▼ 76,1 % | ▼ 76,1 % | 327,1 K RON | |
| 19 | 19.DELTA PLUS TRADING SRL▲ 15 | Municipiul Piteşti, Argeş | -18,1 mil. RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 20 | 20.T.T.D. TIMBER SRLnou | Sat Leordeni, Comuna Leordeni, Argeş | -17,9 mil. RON▼ 57,2 % | ▼ 57,2 % | -831,6 K RON | |
| 21 | 21.EURO TEHNO GROUP SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -17,8 mil. RON▼ 16 % | ▼ 16 % | 719,7 K RON | |
| 22 | 22.ROLAST SAnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -16,1 mil. RON▼ 97,3 % | ▼ 97,3 % | -1,9 mil. RON | |
| 23 | 23.CONARG AG SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -15,7 mil. RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 7,2 mil. RON | |
| 24 | 24.TERRA AGRO INVEST SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -15,1 mil. RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 157,6 K RON | |
| 25 | 25.COM DIVERS AUTO RO SA▲ 12 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | -13,5 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 26 | 26.FONTANA PIETRO ROMANIA SRLnou | Sat Lăzăreşti, Comuna Schitu Goleşti, Argeş | -13,1 mil. RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 27 | 27.VALAH CONSTRUCT GRUP SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -13,1 mil. RON▼ 59 % | ▼ 59 % | 367,4 K RON | |
| 28 | 28.AXIVAL TRADE IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -13 mil. RON▼ 70,4 % | ▼ 70,4 % | 176,7 K RON | |
| 29 | 29.COMEFIN SAnou | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | -13 mil. RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 188,1 K RON | |
| 30 | 30.ALVVIMAR COMIMPEX SRLnou | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | -12,5 mil. RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 262,2 K RON | |
| 31 | 31.ALCADIBO TRADING SAnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -11,9 mil. RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 3,8 mil. RON | |
| 32 | 32.EURIAL INVEST SRL▼ 18 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | -11,7 mil. RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | -2,1 mil. RON | |
| 33 | 33.LIDYA WALNUTS S.A.nou | Comuna Mărăcineni, Argeş | -11,5 mil. RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 5,3 mil. RON | |
| 34 | 34.PATI-PAN MARIANO SRLnou | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | -10,4 mil. RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | -3 mil. RON | |
| 35 | 35.LEDA CENTER S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | -10,2 mil. RON▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | -8,9 mil. RON | |
| 36 | 36.SETRO METAL GROUP SAnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | -10,1 mil. RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 923,5 K RON | |
| 37 | 37.ASTRID TOTAL SRL▼ 33 | Municipiul Piteşti, Argeş | -9,8 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 38 | 38.COGEME SET RO SRL▼ 7 | Sat Miceşti, Comuna Miceşti, Argeş | -9,8 mil. RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 12,9 mil. RON | |
| 39 | 39.ORION AUTO INVEST SRLnou | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | -8,8 mil. RON▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | -6,5 mil. RON | |
| 40 | 40.HCF PRODCOM INTERMED SRL▲ 45 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | -8,1 mil. RON▼ 95,6 % | ▼ 95,6 % | 3 K RON | |
| 41 | 41.SKY BETS SPORT SRL▲ 36 | Municipiul Piteşti, Argeş | -8 mil. RON▼ 99,7 % | ▼ 99,7 % | -449,5 K RON | |
| 42 | 42.BAMESA OŢEL SA▼ 40 | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | -7,8 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 29,7 mil. RON | |
| 43 | 43.REGIA AUTONOMĂ JUDEŢEANĂ DE DRUMURI ARGEŞ RAnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -7,8 mil. RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | -1,1 mil. RON | |
| 44 | 44.CNCD SA▲ 76 | Municipiul Piteşti, Argeş | -7,8 mil. RON▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | -879,3 K RON | |
| 45 | 45.ARAL ECO PRODUCT MINERAL OIL SRL▲ 113 | Municipiul Piteşti, Argeş | -7,7 mil. RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | -38,8 K RON | |
| 46 | 46.MANITA GRUP SRLnou | Sat Oarja, Comuna Oarja, Argeş | -7,6 mil. RON▼ 97,3 % | ▼ 97,3 % | 5,7 mil. RON | |
| 47 | 47.LAZĂR COMPANY JUNIOR SRLnou | Comuna Bascov, Argeş | -7,6 mil. RON▼ 95,7 % | ▼ 95,7 % | -968,5 K RON | |
| 48 | 48.INTERIM PLACE SRL▲ 127 | Loc. Ştefăneşti, Oraş Ştefăneşti, Argeş | -7,2 mil. RON▼ 90,8 % | ▼ 90,8 % | -6,9 K RON | |
| 49 | 49.FOREST ELECTRO GRUP 2002 SRLnou | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | -7,1 mil. RON▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 50 | 50.TGM GROUP EXCLUSIVE SRL▲ 14 | Oraş Mioveni, Argeş | -7,1 mil. RON▼ 79,9 % | ▼ 79,9 % | -1,4 mil. RON | |
| 51 | 51.FLOAL TRADE GRAIN SRL▲ 30 | Municipiul Piteşti, Argeş | -7,1 mil. RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 107,1 K RON | |
| 52 | 52.MENTOR BUILDING SRLnou | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | -6,7 mil. RON▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 112,6 K RON | |
| 53 | 53.VIP AUTO DISTRIBUTION SRL▲ 206 | Municipiul Piteşti, Argeş | -6,7 mil. RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 661,7 K RON | |
| 54 | 54.AUTO MECHANIC EXPRESS DGM SRLnou | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | -6,7 mil. RON▼ 93,7 % | ▼ 93,7 % | -82 K RON | |
| 55 | 55.LANDI RENZO RO SRLnou | Loc. Mioveni, Oraş Mioveni, Argeş | -6,7 mil. RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 56 | 56.MUNTENIA SERVICES TOP SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -6,6 mil. RON▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | 368,4 K RON | |
| 57 | 57.MENTOR-TRADING SRLnou | Sat Ştefăneştii Noi, Oraş Ştefăneşti, Argeş | -6,5 mil. RON▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 3,6 K RON | |
| 58 | 58.OTIMIR STIL 2000 SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -6,4 mil. RON▼ 51,5 % | ▼ 51,5 % | -3 mil. RON | |
| 59 | 59.HOLDING ANG INVEST SRL▼ 15 | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | -6,4 mil. RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 637,8 K RON | |
| 60 | 60.IATSA PLATFORMA STEFANESTI SAnou | Oraş Ştefăneşti, Argeş | -6,3 mil. RON▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 310,7 K RON | |
| 61 | 61.VELFINA SAnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | -6,3 mil. RON▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | -391,7 K RON | |
| 62 | 62.PRANDEX MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -6,3 mil. RON▼ 68,3 % | ▼ 68,3 % | 66,4 K RON | |
| 63 | 63.AGRO INVEST MUNTENIA SRLnou | Sat Miceşti, Comuna Miceşti, Argeş | -6,3 mil. RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 906,7 K RON | |
| 64 | 64.FARMACIA MIRUNA SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -6,1 mil. RON▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 203,4 K RON | |
| 65 | 65.MUNTENIA HYPERMARKET SRL▼ 22 | Municipiul Piteşti, Argeş | -6 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -562,7 K RON | |
| 66 | 66.ECHIPROT COMPANY SRL▲ 188 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | -5,9 mil. RON▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | 15,6 K RON | |
| 67 | 67.NORDEX FOOD ROMANIA SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | -5,8 mil. RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 68 | 68.COOPERATIVA AGRICOLĂ DANBRED▼ 16 | Sat Slobozia, Comuna Slobozia, Argeş | -5,6 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 31,2 K RON | |
| 69 | 69.PROINSTAL PIPE SRLnou | Oraş Ştefăneşti, Argeş | -5,4 mil. RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 254,7 K RON | |
| 70 | 70.ELENA DI CLEMANS SRLnou | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | -5,3 mil. RON▼ 37 % | ▼ 37 % | 33,9 K RON | |
| 71 | 71.MAGIC SAFE SECURITY SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -5,2 mil. RON▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | -420,2 K RON | |
| 72 | 72.DANIEL GROUP INTERNATIONAL SRL▲ 1.151 | Municipiul Piteşti, Argeş | -5,1 mil. RON▼ 76,4 % | ▼ 76,4 % | -180,3 K RON | |
| 73 | 73.MERIDIAN ELECTRO CONSTRUCT SRL▼ 54 | Municipiul Piteşti, Argeş | -4,9 mil. RON▼ 75,2 % | ▼ 75,2 % | -33,2 K RON | |
| 74 | 74.LIFE TIME CHIMICAL SRLnou | Sat Căteasca, Comuna Căteasca, Argeş | -4,8 mil. RON▼ 86,2 % | ▼ 86,2 % | 576,9 K RON | |
| 75 | 75.PETRO GAZ SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -4,7 mil. RON▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | -452,8 K RON | |
| 76 | 76.GEODENIS TRADE FOODS SRLnou | Sat Slobozia, Comuna Slobozia, Argeş | -4,7 mil. RON▼ 89,3 % | ▼ 89,3 % | -138,8 K RON | |
| 77 | 77.DRUM CONSTRUCT LOGISTIK SRLnou | Sat Miceşti, Comuna Miceşti, Argeş | -4,7 mil. RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 2,8 mil. RON | |
| 78 | 78.PROINVEST DESIGN COMP SRLnou | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | -4,5 mil. RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 79 | 79.CARPATI-COM SRLnou | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | -4,5 mil. RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 4 mil. RON | |
| 80 | 80.PARAFIN & WAX SRL▼ 22 | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | -4,4 mil. RON▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 53,7 K RON | |
| 81 | 81.ZAO RO DISTRIBUTION SRL▼ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | -4,4 mil. RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 217,4 K RON | |
| 82 | 82.COMPONENTE AUTO SAnou | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | -4,4 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 1,3 mil. RON | |
| 83 | 83.COM DIVERS LAZĂR JR SRLnou | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | -4,4 mil. RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 5,6 K RON | |
| 84 | 84.ZEUS SAnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -4,3 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 85 | 85.PROMAR CONSTRUCT SOLUTIONS SRLnou | Sat Făcăleţeşti, Comuna Cocu, Argeş | -4,3 mil. RON▼ 77,3 % | ▼ 77,3 % | -76,2 K RON | |
| 86 | 86.EDEN DESIGN SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Argeş | -4,3 mil. RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 87 | 87.INTERO INTEGRITY SERVICES S.R.L.nou | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | -4,3 mil. RON▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 843,1 K RON | |
| 88 | 88.GENERAL ELECTRO CONSTRUCT SRL▼ 76 | Municipiul Piteşti, Argeş | -4,2 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -5,9 K RON | |
| 89 | 89.FOR SERV DRUM S.A.nou | Sat Căteasca, Comuna Căteasca, Argeş | -4,1 mil. RON▼ 91,6 % | ▼ 91,6 % | -1,3 mil. RON | |
| 90 | 90.FEROTRANS S.A.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | -4,1 mil. RON▼ 75,2 % | ▼ 75,2 % | 145 K RON | |
| 91 | 91.AGROLACT EUROLINE SRL▼ 74 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | -4 mil. RON▼ 62 % | ▼ 62 % | 2,5 mil. RON | |
| 92 | 92.OVERLAND CONSTRUCT IMPEX SRL▲ 109 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | -4 mil. RON▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | -5,7 mil. RON | |
| 93 | 93.SORELO SRLnou | Comuna Bascov, Argeş | -4 mil. RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 2 mil. RON | |
| 94 | 94.CIP & DORU CONSTRUCT SRLnou | Comuna Slobozia, Argeş | -3,9 mil. RON▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | 75,8 K RON | |
| 95 | 95.TRIMEX FARMA SRL▲ 377 | Municipiul Piteşti, Argeş | -3,9 mil. RON▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | -223,1 K RON | |
| 96 | 96.ROBERTO TOUR SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -3,7 mil. RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 965,9 K RON | |
| 97 | 97.ILSA COM SRLnou | Sat Cioceşti, Comuna Bârla, Argeş | -3,7 mil. RON▼ 36 % | ▼ 36 % | 37,2 K RON | |
| 98 | 98.TRANSBIT SRL▲ 15 | Municipiul Piteşti, Argeş | -3,7 mil. RON▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 24,4 K RON | |
| 99 | 99.RO GROUP INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | -3,6 mil. RON▼ 26 % | ▼ 26 % | -473,8 K RON | |
| 100 | 100.MARCOM MASTER AUTO SRLnou | Sat Lăzăreşti, Comuna Schitu Goleşti, Argeş | -3,6 mil. RON▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | 73,6 K RON |