Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Alba după scădere cifră de afaceri în 2019
114 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -18,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este -9,4 K RON, iar liderul atinge -2,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VALGER SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | -2,6 mil. RON▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 12,7 K RON | |
| 2 | 2.CAROLINA MAGIC SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -2,3 mil. RON▼ 98,2 % | ▼ 98,2 % | 53,9 K RON | |
| 3 | 3.HOLLY DENT SRL▲ 20 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | -1,1 mil. RON▼ 76,5 % | ▼ 76,5 % | 144,9 K RON | |
| 4 | 4.LA CREPERIE GIZEL S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -683,1 K RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | -33,3 K RON | |
| 5 | 5.CONCRET EXIM SRL▲ 51 | Municipiul Sebeş, Alba | -655,4 K RON▼ 61 % | ▼ 61 % | 53,8 K RON | |
| 6 | 6.CAMARO CAMINO S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -622,5 K RON▼ 91,3 % | ▼ 91,3 % | -3 K RON | |
| 7 | 7.CORINT HOTEL MEDIEVAL SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -593,7 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 366,8 K RON | |
| 8 | 8.PARC SAnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -491,6 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 53 K RON | |
| 9 | 9.BLUE LOUNGE SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | -479,1 K RON▼ 98,2 % | ▼ 98,2 % | -7,8 K RON | |
| 10 | 10.DENISA MARIA SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | -415,8 K RON▼ 45 % | ▼ 45 % | 991 RON | |
| 11 | 11.WORLD OF ELEGANCE SRL▲ 50 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | -391,3 K RON▼ 72,3 % | ▼ 72,3 % | 24 K RON | |
| 12 | 12.LA MAISON DE CAROLINE SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -390,3 K RON▼ 36 % | ▼ 36 % | -20,5 K RON | |
| 13 | 13.TREI BRAZI SRLnou | Sat Vadu Moţilor, Comuna Vadu Moţilor, Alba | -380,2 K RON▼ 90,9 % | ▼ 90,9 % | 5,2 K RON | |
| 14 | 14.APETIT CENTER DEUX SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -311,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 15 | 15.CRYSTAL ADNA PROIECT S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -289,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -13,7 K RON | |
| 16 | 16.EXTREME ENTERTAINMENT SRLnou | Sat Draşov, Comuna Şpring, Alba | -270,6 K RON▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | -123 K RON | |
| 17 | 17.VALY & ADINA PUB SRL-D▲ 63 | Municipiul Alba Iulia, Alba | -255,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 3,2 K RON | |
| 18 | 18.SOCIAL PUB 1880 SRL▲ 18 | Municipiul Alba Iulia, Alba | -248,5 K RON▼ 76,6 % | ▼ 76,6 % | 58,8 K RON | |
| 19 | 19.PREMIUM PAN SRL▲ 44 | Municipiul Sebeş, Alba | -230,4 K RON▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | -14,4 K RON | |
| 20 | 20.BELLAMY VEST S.A.▲ 61 | Municipiul Alba Iulia, Alba | -200,8 K RON▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | -25,8 K RON | |
| 21 | 21.LA DOLCE VITA ALBA S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -198,5 K RON▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | -116,4 K RON | |
| 22 | 22.MAGIC NORD STAR SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -192,5 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 641,9 K RON | |
| 23 | 23.VINO & GAZZOSA S.R.L.▲ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | -180,8 K RON▼ 77,3 % | ▼ 77,3 % | 8,9 K RON | |
| 24 | 24.NOVO GAMES LUCKY SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -180,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 25 | 25.MANEA TURISM SERVICE SRL▲ 86 | Sat Şibot, Comuna Şibot, Alba | -175,8 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 92,9 K RON | |
| 26 | 26.ONLY NIKY SRLnou | Sat Galda de Jos, Comuna Galda de Jos, Alba | -151,6 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 213,5 K RON | |
| 27 | 27.YAX SYSTEM SRL▲ 61 | Sat Cărpiniş, Comuna Roşia Montană, Alba | -150,1 K RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 81,5 K RON | |
| 28 | 28.DENISA MARIELEN SRLnou | Sat Bubeşti, Comuna Arieşeni, Alba | -145 K RON▼ 72,3 % | ▼ 72,3 % | -22,5 K RON | |
| 29 | 29.MONA PLUS SRL= | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | -138,3 K RON▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 62,8 K RON | |
| 30 | 30.VIOLETA STAR SRL▲ 60 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | -137,2 K RON▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 78 K RON | |
| 31 | 31.JESSICA SRL▲ 74 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | -130 K RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 146,6 K RON | |
| 32 | 32.LA BREZEA SRLnou | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | -127 K RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 175,6 K RON | |
| 33 | 33.SMILING SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -121,5 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 152,9 K RON | |
| 34 | 34.AGAPIOS STUDIO SRLnou | Sat Feneş, Oraş Zlatna, Alba | -116,8 K RON▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | -10,4 K RON | |
| 35 | 35.ADRI MAG CUGIR SRL▲ 67 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | -109 K RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | -47,6 K RON | |
| 36 | 36.LUFRETI SRL▼ 1 | Sat Gârbova, Comuna Gârbova, Alba | -106,1 K RON▼ 93,7 % | ▼ 93,7 % | 327 K RON | |
| 37 | 37.PAM'S FOOD SERVICE SRLnou | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | -106 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 38 | 38.D&G DEM SRLnou | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | -105,1 K RON▼ 84,6 % | ▼ 84,6 % | -23,5 K RON | |
| 39 | 39.STAR GYT SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | -104,2 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 194 K RON | |
| 40 | 40.EMALIN EXIM SRL▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | -102 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 9,7 K RON | |
| 41 | 41.LA STEJARI SRLnou | Sat Pianu de Jos, Comuna Pianu, Alba | -101,2 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 2,9 K RON | |
| 42 | 42.NARCIS ALBA CONT SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -99,1 K RON▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 2,4 K RON | |
| 43 | 43.FLORY & DANY CAFFE SRL▲ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | -97,1 K RON▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | -24,1 K RON | |
| 44 | 44.DIATRIAL SRL▲ 24 | Municipiul Alba Iulia, Alba | -91,3 K RON▼ 81 % | ▼ 81 % | -43,8 K RON | |
| 45 | 45.BLUE & BLACK EYES SRL▲ 52 | Sat Valea Mică, Oraş Zlatna, Alba | -89,2 K RON▼ 51 % | ▼ 51 % | -24,8 K RON | |
| 46 | 46.MASTER CLUB SRL▼ 24 | Municipiul Alba Iulia, Alba | -80,9 K RON▼ 18 % | ▼ 18 % | -70,8 K RON | |
| 47 | 47.FORT ART CAFE SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -79,3 K RON▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 3,5 K RON | |
| 48 | 48.TITAN & CO SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | -77,6 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 275,8 K RON | |
| 49 | 49.BASTY SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | -76,2 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 223,5 K RON | |
| 50 | 50.DICAN ALAN SRL▼ 19 | Municipiul Sebeş, Alba | -75,8 K RON▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | -55,6 K RON | |
| 51 | 51.CONACUL DANTE SRLnou | Sat Pianu de Jos, Comuna Pianu, Alba | -75,6 K RON▼ 60,7 % | ▼ 60,7 % | -82,3 K RON | |
| 52 | 52.MELOLONTHA SRLnou | Sat Colţeşti, Comuna Rimetea, Alba | -74,1 K RON▼ 70,8 % | ▼ 70,8 % | 4,4 K RON | |
| 53 | 53.HORECA EVENTEAM SRL▼ 28 | Municipiul Alba Iulia, Alba | -73,6 K RON▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | 17,8 K RON | |
| 54 | 54.PREMIUM FAST SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | -64,6 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 95,9 K RON | |
| 55 | 55.COFFE BREAK FLORA SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | -63,8 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | -84,4 K RON | |
| 56 | 56.N & R SRLnou | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | -59,4 K RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | -43,3 K RON | |
| 57 | 57.SERGIO NEW SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -54,7 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 13,9 K RON | |
| 58 | 58.MARA-LAZĂR-ISPAS SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | -51,2 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -68 K RON | |
| 59 | 59.BLONDU DONDE SIEMPRE SRL▲ 40 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | -51,2 K RON▼ 38 % | ▼ 38 % | 21,3 K RON | |
| 60 | 60.MADERINT SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | -49,5 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 182,7 K RON | |
| 61 | 61.ROXANDRINA SRLnou | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | -49 K RON▼ 34 % | ▼ 34 % | -717 RON | |
| 62 | 62.SILVA STAR SRLnou | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | -48,4 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 53 K RON | |
| 63 | 63.KOSERMO SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -46,5 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | -29,6 K RON | |
| 64 | 64.IONEMINA FOOD SRLnou | Loc. Oarda, Municipiul Alba Iulia, Alba | -46,2 K RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 3,6 K RON | |
| 65 | 65.LA DOLCE VITA SRLnou | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | -45,8 K RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 41,5 K RON | |
| 66 | 66.IDEA L MAX SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | -43,9 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 43 K RON | |
| 67 | 67.OLD ART CAFE SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -42,2 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | -50,9 K RON | |
| 68 | 68.NICOLE ELISA FOOD SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -38,3 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | -2,6 K RON | |
| 69 | 69.WALK SERVICE SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | -37,4 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 64,2 K RON | |
| 70 | 70.TIVAMI ACCENT SRLnou | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | -35,3 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | -5,9 K RON | |
| 71 | 71.BIOREF SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -34,6 K RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 51,2 K RON | |
| 72 | 72.URSBAR SRLnou | Sat Sântimbru, Comuna Sântimbru, Alba | -34,4 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | -2,3 K RON | |
| 73 | 73.RESTAURANT REMENY S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -32,5 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 3,2 K RON | |
| 74 | 74.TROFEUS SRL▼ 12 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | -32,2 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | -32,7 K RON | |
| 75 | 75.CRISS DRIVE SRL▲ 37 | Municipiul Alba Iulia, Alba | -31,9 K RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | -38,2 K RON | |
| 76 | 76.PAS CAFE SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -29,8 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | -22,4 K RON | |
| 77 | 77.DREAMTRIP SRLnou | Sat Bubeşti, Comuna Arieşeni, Alba | -29,7 K RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 29,1 K RON | |
| 78 | 78.AMPHORA EVENTS SRLnou | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | -28,9 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 38,6 K RON | |
| 79 | 79.CHILL LONG SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -28,3 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 31,4 K RON | |
| 80 | 80.TERRA ELIXIR SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -27,2 K RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 77 K RON | |
| 81 | 81.SESEDI COW S.R.L.nou | Sat Ciugud, Comuna Ciugud, Alba | -26,9 K RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 49,1 K RON | |
| 82 | 82.NEW FAN S.R.L.▼ 11 | Municipiul Alba Iulia, Alba | -26,8 K RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | -79,6 K RON | |
| 83 | 83.KING CULINAR S.R.L.nou | Sat Rimetea, Comuna Rimetea, Alba | -26,2 K RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 18,8 K RON | |
| 84 | 84.FALCO PEREGRINUS SRL▼ 27 | Municipiul Blaj, Alba | -23 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | -38,2 K RON | |
| 85 | 85.ZEONI EXTEND SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -22 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 13,5 K RON | |
| 86 | 86.SIMOTOUR SRLnou | Sat Arieşeni, Comuna Arieşeni, Alba | -21,6 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 128,6 K RON | |
| 87 | 87.ȘURIANU BISTRO SRLnou | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | -20,5 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 7 K RON | |
| 88 | 88.IRFAN AMA SRL▲ 3 | Sat Balomiru de Câmp, Comuna Şibot, Alba | -20 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 10,6 K RON | |
| 89 | 89.ONELIA BEST SRLnou | Sat Gârda de Sus, Comuna Gârda de Sus, Alba | -19,1 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 51,5 K RON | |
| 90 | 90.CONSUL BOGATAN SNCnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -17,9 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 27,7 K RON | |
| 91 | 91.RIMADI BEST SRLnou | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | -17,5 K RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 50,9 K RON | |
| 92 | 92.DALEX TURISM SRLnou | Sat Doleşti, Comuna Avram Iancu, Alba | -16,5 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | -16,8 K RON | |
| 93 | 93.ANDREI ŞTEFAN DUO SRLnou | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | -15,6 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 100,5 K RON | |
| 94 | 94.COLOSEO TRADING SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -15,3 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 95 | 95.DOLE COM SRL▲ 3 | Sat Sohodol, Comuna Sohodol, Alba | -15,1 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | -16,5 K RON | |
| 96 | 96.MIDEEA PLUS SRLnou | Sat Arieşeni, Comuna Arieşeni, Alba | -14,5 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 65,6 K RON | |
| 97 | 97.LA GOGU&RAZVI S.R.L.nou | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | -13,9 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | -19,5 K RON | |
| 98 | 98.PERFORMANCE COFFEE WINE BAR S.R.L.nou | Municipiul Sebeş, Alba | -9,8 K RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 23,8 K RON | |
| 99 | 99.DACIS AMADEUS S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -9,5 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 27,9 K RON | |
| 100 | 100.JANA & VERO SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | -9,4 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -56 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Alba
CAEN 5610
Restaurante
200 firme · 152,8 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
109 firme · 94,6 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
224 firme · 75,3 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
46 firme · 64,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
236 firme · 32,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
40 firme · 30,9 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
55 firme · 24,7 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
13 firme · 964 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
9 firme · 194,4 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 0 RON