Top 100 firme — Activități ale unităților mobile de alimentație, Vâlcea după profit net în 2024
321 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 31,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 13,1 K RON, iar liderul atinge 4,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.POPASUL CASA ROMANEASCA SRL= | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 4,9 mil. RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 4,9 mil. RON | |
| 2 | 2.M.B. PLUS SRL= | Loc. Căciulata, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 3,5 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 3,5 mil. RON | |
| 3 | 3.ALMO SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,2 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 4 | 4.LIDIVAL SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 5 | 5.AQUA MAGIC LAND S.R.L.▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,1 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.CONTINENTE SRL▲ 23 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,1 mil. RON▲ 286,6 % | ▲ 286,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 7 | 7.MAROTIS SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1 mil. RON▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 1 mil. RON | |
| 8 | 8.BLACK CORNER PUB S.R.L.nou | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 937,9 K RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 937,9 K RON | |
| 9 | 9.DONEXIM SRL▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 867,1 K RON▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 867,1 K RON | |
| 10 | 10.RIVER PARK EVENTS S.R.L.▲ 7 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 839,7 K RON▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 839,7 K RON | |
| 11 | 11.RINELTRANS SRL▲ 3 | Sat Aldeşti, Comuna Goleşti, Vâlcea | 812,9 K RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 812,9 K RON | |
| 12 | 12.LOMAAL S.R.L.▲ 13 | Sat Dăeşti, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 634,7 K RON▲ 91,6 % | ▲ 91,6 % | 634,7 K RON | |
| 13 | 13.FIBERSERV SRL▲ 22 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 632,1 K RON▲ 195,3 % | ▲ 195,3 % | 632,1 K RON | |
| 14 | 14.TEHNOINFO PRO SRL▼ 1 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 617 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 617 K RON | |
| 15 | 15.ROSAN GRUP SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 589,8 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 589,8 K RON | |
| 16 | 16.PLAY ELECTRO SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 510,4 K RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 510,4 K RON | |
| 17 | 17.BESTDEAL OSTROVENI S.R.L.▲ 277 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 452,1 K RON— | — | 452,1 K RON | |
| 18 | 18.SPEDITION VIS S.R.L.▲ 81 | Sat Gănţulei, Comuna Lungeşti, Vâlcea | 449,4 K RON▲ 1.738,1 % | ▲ 1.738,1 % | 449,4 K RON | |
| 19 | 19.LUCICORICOM SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 420,3 K RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 420,3 K RON | |
| 20 | 20.TOP FOOD EDI S.R.L.▼ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 406,4 K RON▼ 75 % | ▼ 75 % | 406,4 K RON | |
| 21 | 21.VILLA GRANDE S.R.L.▲ 11 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 401,8 K RON▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | 401,8 K RON | |
| 22 | 22.DIAELA TOUR SRL▲ 17 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 393,2 K RON▲ 95,1 % | ▲ 95,1 % | 393,2 K RON | |
| 23 | 23.RAZINVEST GLOBAL S.R.L.▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 387,9 K RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 387,9 K RON | |
| 24 | 24.EXTRON LM SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 294 K RON▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 294 K RON | |
| 25 | 25.CASA HOREZEANA SRL▲ 19 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 256,9 K RON▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | 256,9 K RON | |
| 26 | 26.TADIEX SRL▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 232,7 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 232,7 K RON | |
| 27 | 27.METENE SRL▲ 4 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 227 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 227 K RON | |
| 28 | 28.BROTHERS PUB S.R.L.▲ 300 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 225,6 K RON— | — | 225,6 K RON | |
| 29 | 29.METAL SCREW COMPANY S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 224 K RON▼ 63,8 % | ▼ 63,8 % | 224 K RON | |
| 30 | 30.GEALEXIM SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 199,6 K RON▼ 51,1 % | ▼ 51,1 % | 199,6 K RON | |
| 31 | 31.RAFI SI GABY SRLnou | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 182,5 K RON▼ 86,1 % | ▼ 86,1 % | 182,5 K RON | |
| 32 | 32.TORA SRL▲ 60 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 177,2 K RON▲ 490 % | ▲ 490 % | 177,2 K RON | |
| 33 | 33.BILNIC SRL▼ 10 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 156,6 K RON▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 156,6 K RON | |
| 34 | 34.ADION-GUSTOS S.R.L.▲ 282 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 156,6 K RON— | — | 156,6 K RON | |
| 35 | 35.ALFAROM PRODUCTION SRL▼ 5 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 156,1 K RON▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 156,1 K RON | |
| 36 | 36.LAMORARU S.R.L.▲ 71 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 151,1 K RON▲ 676,7 % | ▲ 676,7 % | 151,1 K RON | |
| 37 | 37.GRAŢIANA JESSIK S.R.L.▲ 20 | Sat Procopoaia, Comuna Orleşti, Vâlcea | 144,5 K RON▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 144,5 K RON | |
| 38 | 38.RAZINVEST FOOD S.R.L.▲ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 144,2 K RON▲ 49,9 % | ▲ 49,9 % | 144,2 K RON | |
| 39 | 39.CASA ARSENE S.R.L.▲ 20 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 140,3 K RON▲ 53 % | ▲ 53 % | 140,3 K RON | |
| 40 | 40.HAPPY TOP ANDREAS S.R.L.▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 137,7 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 137,7 K RON | |
| 41 | 41.DALISILVA SRL▲ 40 | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 135,5 K RON▲ 213,9 % | ▲ 213,9 % | 135,5 K RON | |
| 42 | 42.FABRIAND SRL▲ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 132,3 K RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 132,3 K RON | |
| 43 | 43.RONICSON CAZARE S.R.L.= | Sat Milostea, Comuna Slătioara, Vâlcea | 130,6 K RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 130,6 K RON | |
| 44 | 44.MARY & ADY SRL▼ 16 | Loc. Jiblea Veche, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 128,8 K RON▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | 128,8 K RON | |
| 45 | 45.HORECA DRĂGĂȘANI S.R.L.▼ 24 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 116,2 K RON▼ 76,1 % | ▼ 76,1 % | 116,2 K RON | |
| 46 | 46.HS GARDEN S.R.L.▲ 3 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 115,8 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 115,8 K RON | |
| 47 | 47.UDEANU SRL▼ 7 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 110,9 K RON▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 110,9 K RON | |
| 48 | 48.CASA VLAHILOR S.R.L.▼ 7 | Sat Vlăduceni, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 103,8 K RON▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 103,8 K RON | |
| 49 | 49.FIAMA PUB S.R.L.▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 97,8 K RON▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 97,8 K RON | |
| 50 | 50.LIVMARIA FOOD S.R.L.▼ 26 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 97 K RON▼ 73,6 % | ▼ 73,6 % | 97 K RON | |
| 51 | 51.TERASA-LARISA S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 95,6 K RON— | — | — | 95,6 K RON |
| 52 | 52.DAMIVIL SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 91,2 K RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 91,2 K RON | |
| 53 | 53.TGV BAR S.R.L.▲ 229 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 90,9 K RON— | — | 90,9 K RON | |
| 54 | 54.ANTARES GRILL S.R.L.▲ 248 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 86,3 K RON— | — | 86,3 K RON | |
| 55 | 55.VERONA GRILL S.R.L.▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 79,3 K RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 79,3 K RON | |
| 56 | 56.RAMSILV SYS S.R.L.▲ 12 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 78 K RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 78 K RON | |
| 57 | 57.MONGLI IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 76,8 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 76,8 K RON | |
| 58 | 58.MARKET IMPACT SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 76,3 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 76,3 K RON | |
| 59 | 59.EUROPA 15 A SRL▲ 218 | Loc. Seaca, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 72,9 K RON— | — | 72,9 K RON | |
| 60 | 60.VIVIANI FAST FOOD S.R.L.▲ 63 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 72,6 K RON▲ 907,1 % | ▲ 907,1 % | 72,6 K RON | |
| 61 | 61.GFX IMPERIAL S.R.L.▲ 174 | Oraş Bălceşti, Vâlcea | 66,1 K RON— | — | 66,1 K RON | |
| 62 | 62.RADICOM JUNIOR S.R.L.▼ 17 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 65,8 K RON▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | 65,8 K RON | |
| 63 | 63.A & O CONSTRUCT CO SRL▼ 27 | Sat Balota, Comuna Racoviţa, Vâlcea | 65,5 K RON▼ 68,6 % | ▼ 68,6 % | 65,5 K RON | |
| 64 | 64.PROEN VECTOR S.R.L.▲ 232 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 64,1 K RON— | — | 64,1 K RON | |
| 65 | 65.STELDAN SRL▼ 23 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 60,4 K RON▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | 60,4 K RON | |
| 66 | 66.STREET FOOD STYLE S.R.L.▼ 3 | Sat Zăvoieni, Comuna Măciuca, Vâlcea | 60,4 K RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 60,4 K RON | |
| 67 | 67.CORALIZ-FOODS S.R.L.▲ 15 | Sat Voineşita, Comuna Voineasa, Vâlcea | 59,2 K RON▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 59,2 K RON | |
| 68 | 68.LA FELICITA EVENTS S.R.L.▲ 23 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 54,6 K RON▲ 74,4 % | ▲ 74,4 % | 54,6 K RON | |
| 69 | 69.A & D MARIAJ S.R.L.▼ 32 | Sat Hotărasa, Comuna Copăceni, Vâlcea | 51,8 K RON▼ 74,7 % | ▼ 74,7 % | 51,8 K RON | |
| 70 | 70.LA REINA PIZZA S.R.L.▲ 191 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 50,8 K RON— | — | 50,8 K RON | |
| 71 | 71.CRISTAL SELECT S.R.L.▼ 4 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 50,6 K RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 50,6 K RON | |
| 72 | 72.EXTRA IMPERIAL HOUSE S.R.L.▲ 11 | Oraş Berbeşti, Vâlcea | 45,3 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 45,3 K RON | |
| 73 | 73.MASA LUI TRAIAN SRL▼ 9 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 42,2 K RON▼ 49,2 % | ▼ 49,2 % | 42,2 K RON | |
| 74 | 74.IONIC SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 41,2 K RON▲ 578,4 % | ▲ 578,4 % | 41,2 K RON | |
| 75 | 75.INSIADA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 39,5 K RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 39,5 K RON | |
| 76 | 76.RAMALIA SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 39 K RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 39 K RON | |
| 77 | 77.POCO SRL▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 36,3 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 36,3 K RON | |
| 78 | 78.BĂNUŢ JULIA S.R.L.▲ 28 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 35,3 K RON▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | 35,3 K RON | |
| 79 | 79.CREATOR GROUP INTERNAŢIONAL SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 34,7 K RON▼ 79,3 % | ▼ 79,3 % | 34,7 K RON | |
| 80 | 80.MIRONA SRL▲ 10 | Loc. Căciulata, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 34,6 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 34,6 K RON | |
| 81 | 81.SABIN SABU S.R.L.▲ 19 | Sat Dăeşti, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 33,5 K RON▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 33,5 K RON | |
| 82 | 82.DARMADYS S.R.L.▲ 7 | Sat Aureşti, Comuna Orleşti, Vâlcea | 33,3 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 33,3 K RON | |
| 83 | 83.DUMITRU MARIA ȘI MARIN S.R.L.▲ 164 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 33 K RON— | — | 33 K RON | |
| 84 | 84.TEODARCRIS S.R.L.▲ 153 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 32,8 K RON— | — | 32,8 K RON | |
| 85 | 85.PESCĂRUȘUL GRILL S.R.L.= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 30,3 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 30,3 K RON | |
| 86 | 86.MAROX DEI S.R.L.▼ 13 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 30,3 K RON▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 30,3 K RON | |
| 87 | 87.CR GROUP LAND S.R.L.▼ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 29,2 K RON▼ 55,4 % | ▼ 55,4 % | 29,2 K RON | |
| 88 | 88.NEW GENERATION SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 26,6 K RON▲ 86,9 % | ▲ 86,9 % | 26,6 K RON | |
| 89 | 89.KAFOO IMPACT S.R.L.▲ 225 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 26,4 K RON— | — | 26,4 K RON | |
| 90 | 90.GALLO RESTAURANTE S.R.L.▲ 209 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 23,7 K RON— | — | 23,7 K RON | |
| 91 | 91.3 AXE SRL▼ 17 | Sat Milostea, Comuna Slătioara, Vâlcea | 19,6 K RON▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | 19,6 K RON | |
| 92 | 92.OACĂTARCE S.R.L.▲ 39 | Oraş Bălceşti, Vâlcea | 19 K RON▲ 325,8 % | ▲ 325,8 % | 19 K RON | |
| 93 | 93.BEROMA SRL▲ 2 | Sat Bodeşti, Comuna Bărbăteşti, Vâlcea | 18,6 K RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 18,6 K RON | |
| 94 | 94.INSPIRED EVENTS & AA S.R.L.▼ 1 | Oraş Bălceşti, Vâlcea | 18,1 K RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 18,1 K RON | |
| 95 | 95.NOMAD EVENTS CONCEPT S.R.L.▲ 31 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 16,5 K RON▲ 149,3 % | ▲ 149,3 % | 16,5 K RON | |
| 96 | 96.BELVEDERE SRL▼ 62 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 15,2 K RON▼ 93,2 % | ▼ 93,2 % | 15,2 K RON | |
| 97 | 97.COZIANA SRL▲ 15 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 15,1 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 15,1 K RON | |
| 98 | 98.ALICE ŞI AIDA S.R.L.▼ 71 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Vâlcea | 15,1 K RON▼ 95,1 % | ▼ 95,1 % | 15,1 K RON | |
| 99 | 99.COSTY-IULIA BAR S.R.L.▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 15 K RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 15 K RON | |
| 100 | 100.MATTE BLACK S.R.L.▼ 49 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 13,1 K RON▼ 89,2 % | ▼ 89,2 % | 13,1 K RON |