Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Timiș după profit net în 2024
607 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 129 mil. RON. Pragul de intrare în top este 164,4 K RON, iar liderul atinge 24,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RETAIL POWER INVESTMENTS S.A.▲ 1 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 24,4 mil. RON▲ 325,6 % | ▲ 325,6 % | 24,4 mil. RON | |
| 2 | 2.KC TIMIS HOLDING S.A.▲ 601 | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 15,1 mil. RON— | — | 15,1 mil. RON | |
| 3 | 3.FRAN INVESTMENT S.R.L.▲ 595 | Municipiul Timişoara, Timiş | 12,9 mil. RON— | — | 12,9 mil. RON | |
| 4 | 4.R.E.D. CREDIT IFN SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,1 mil. RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 7,1 mil. RON | |
| 5 | 5.TREND GOLD IFN SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,8 mil. RON▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 4,8 mil. RON | |
| 6 | 6.VITAS INSTITUTIE FINANCIARA NEBANCARA S.A.= | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,3 mil. RON▲ 69,1 % | ▲ 69,1 % | 4,3 mil. RON | |
| 7 | 7.SICOM VISION HOLDING S.R.L.= | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,3 mil. RON▲ 69 % | ▲ 69 % | 4,3 mil. RON | |
| 8 | 8.ASKO ASSEKURANZ BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 5 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 4 mil. RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 4 mil. RON | |
| 9 | 9.INGLEBY ROMÂNIA SRL▲ 5 | Sat Olosag, Comuna Ştiuca, Timiş | 2,5 mil. RON▲ 114,6 % | ▲ 114,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 10 | 10.AUTODARIS CAR SERVICE SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,5 mil. RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 11 | 11.RENDRE CREDIT I.F.N. S.A.▲ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,2 mil. RON▲ 117,3 % | ▲ 117,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 12 | 12.ALBATROS EXCHANGE SRL▲ 12 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 2,1 mil. RON▲ 126,6 % | ▲ 126,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 13 | 13.COMPLEX AMANET SRL▼ 2 | Sat Gruni, Comuna Belinţ, Timiş | 1,7 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 14 | 14.MSD DAUNE AUTO SRL▲ 26 | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 1,6 mil. RON▲ 211,5 % | ▲ 211,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 15 | 15.ZEUS AMANET GROUP IFN S.R.L.▲ 8 | Sat Gruni, Comuna Belinţ, Timiş | 1,6 mil. RON▲ 64,3 % | ▲ 64,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 16 | 16.INWEST ROMANIA SRL▲ 94 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,3 mil. RON▲ 999,8 % | ▲ 999,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 17 | 17.RISK & CLAIMS CONSULTING S.R.L.▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,2 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 1,2 mil. RON | |
| 18 | 18.ZEUS AMANET LUXURY DIAMONDS S.R.L.▲ 18 | Sat Gruni, Comuna Belinţ, Timiş | 1,2 mil. RON▲ 115,4 % | ▲ 115,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 19 | 19.CAR SOLUTIONS SEDMA & PARTS S.R.L.▼ 11 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 1,1 mil. RON▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 20 | 20.K STROEHLE HOLDINGS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 21 | 21.FIL AUTO BROKER S.R.L.▼ 5 | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 1 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 1 mil. RON | |
| 22 | 22.BARRIBAN SRL▲ 37 | Municipiul Timişoara, Timiş | 997,5 K RON▲ 276,9 % | ▲ 276,9 % | 997,5 K RON | |
| 23 | 23.CAR SOLUTIONS SEDMA SRL▼ 13 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 939,6 K RON▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 939,6 K RON | |
| 24 | 24.DIRECTED SHOWS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 934,9 K RON▲ 126,7 % | ▲ 126,7 % | 934,9 K RON | |
| 25 | 25.HARMONEY FINANCIAL S.R.L.▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 815,5 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 815,5 K RON | |
| 26 | 26.LFV WEST KAPITAL S.R.L.▲ 52 | Municipiul Timişoara, Timiş | 788 K RON▲ 322,6 % | ▲ 322,6 % | 788 K RON | |
| 27 | 27.OVIDIU JUGARIU SRL▲ 24 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 739,5 K RON▲ 132,3 % | ▲ 132,3 % | 739,5 K RON | |
| 28 | 28.CASA DE SCHIMB VALUTAR NARCOS SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 731,3 K RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 731,3 K RON | |
| 29 | 29.RIB VEST ASIG SRL▲ 23 | Municipiul Timişoara, Timiş | 723,9 K RON▲ 129,7 % | ▲ 129,7 % | 723,9 K RON | |
| 30 | 30.ALIN CIONTEA SRL▲ 5 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 720,1 K RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 720,1 K RON | |
| 31 | 31.STEP IN SRL▲ 29 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 688,7 K RON▲ 166,4 % | ▲ 166,4 % | 688,7 K RON | |
| 32 | 32.SIMPLY BANKING SRL▲ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 677 K RON▲ 80,1 % | ▲ 80,1 % | 677 K RON | |
| 33 | 33.ALEXANDRU OPRESCU SRL▲ 16 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 666,3 K RON▲ 85,6 % | ▲ 85,6 % | 666,3 K RON | |
| 34 | 34.MNG LUNA INVEST S.R.L.▲ 55 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 662,7 K RON▲ 317,5 % | ▲ 317,5 % | 662,7 K RON | |
| 35 | 35.BETTER EXCHANGE SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 640 K RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 640 K RON | |
| 36 | 36.GEKO ST BLUE SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 544 K RON▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 544 K RON | |
| 37 | 37.ACE SPEDITION SRL▲ 7 | Sat Biled, Comuna Biled, Timiş | 506,6 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 506,6 K RON | |
| 38 | 38.ALADIN ONLINE MARKET SRL▲ 55 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 487,1 K RON▲ 233,2 % | ▲ 233,2 % | 487,1 K RON | |
| 39 | 39.LAFB BROKER PARTNERS S.R.L.▲ 17 | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 483,5 K RON▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | 483,5 K RON | |
| 40 | 40.MASTER BUSINESS EXPERT S.R.L.▼ 14 | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 472,3 K RON▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 472,3 K RON | |
| 41 | 41.CONCES CLAIMS SRL▲ 49 | Sat Urseni, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 467 K RON▲ 199,7 % | ▲ 199,7 % | 467 K RON | |
| 42 | 42.SZU CLAIMS MANAGEMENT S.R.L.▲ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 453,5 K RON▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 453,5 K RON | |
| 43 | 43.CORRECT CLAIMS SOLUTIONS S.R.L.▼ 15 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 448,8 K RON▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | 448,8 K RON | |
| 44 | 44.PRIMITIVA S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 439,7 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 439,7 K RON | |
| 45 | 45.WEST-INS ASIG S.R.L.▲ 85 | Municipiul Timişoara, Timiş | 430,8 K RON▲ 360,8 % | ▲ 360,8 % | 430,8 K RON | |
| 46 | 46.FIKA FINANCIAL SOLUTIONS S.R.L.▼ 14 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 429,4 K RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 429,4 K RON | |
| 47 | 47.BEST EXCHANGE SRL▼ 14 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 426,6 K RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 426,6 K RON | |
| 48 | 48.AURAFE HOLDING EAST EUROPE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 424,9 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 424,9 K RON | |
| 49 | 49.BRIAS MBA PARTNER SRL▲ 45 | Municipiul Timişoara, Timiş | 424 K RON▲ 202,4 % | ▲ 202,4 % | 424 K RON | |
| 50 | 50.NEOCES - FIN SRL▼ 12 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 411,4 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 411,4 K RON | |
| 51 | 51.LEASEWELL S.R.L.▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 408 K RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 408 K RON | |
| 52 | 52.SMART CONCEPT BRK SRL▲ 543 | Municipiul Timişoara, Timiş | 405,8 K RON— | — | 405,8 K RON | |
| 53 | 53.CENTRUL DE RECUPERĂRI DAUNE AUTO S.R.L.▲ 9 | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 396,6 K RON▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 396,6 K RON | |
| 54 | 54.MOCAN AMANET SRL▼ 8 | Municipiul Lugoj, Timiş | 394,4 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 394,4 K RON | |
| 55 | 55.ID MONEY EXCHANGE S.R.L.▼ 16 | Loc. Gătaia, Oraş Gătaia, Timiş | 387,3 K RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 387,3 K RON | |
| 56 | 56.MICHAEL & MARI COMPANY EXCHANGE SRL▼ 29 | Municipiul Timişoara, Timiş | 377,9 K RON▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 377,9 K RON | |
| 57 | 57.DESPAGUBIRI URGENTE S.R.L.▲ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 375,9 K RON▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 375,9 K RON | |
| 58 | 58.DALCONSULTING SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 373,3 K RON▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 373,3 K RON | |
| 59 | 59.TEMPO CONSULTING TIMISOARA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 359,8 K RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 359,8 K RON | |
| 60 | 60.CAMELIA NEAGOE SRL▲ 19 | Municipiul Timişoara, Timiş | 350,6 K RON▲ 90,3 % | ▲ 90,3 % | 350,6 K RON | |
| 61 | 61.TRANSILVANIA TIM 2010 ASIGURARI SRL▼ 16 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 336,2 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 336,2 K RON | |
| 62 | 62.COMEAIBO SRL▲ 14 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 334,4 K RON▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | 334,4 K RON | |
| 63 | 63.JADANEANTU RODICA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 456 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 333,1 K RON— | — | 333,1 K RON | |
| 64 | 64.RISK CENSEO SRL▲ 28 | Municipiul Timişoara, Timiş | 332,8 K RON▲ 126,8 % | ▲ 126,8 % | 332,8 K RON | |
| 65 | 65.ONE FINANCE S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 325,4 K RON— | — | — | 325,4 K RON |
| 66 | 66.SPECIALIST CONSTATARE DAUNE ANUȚESCU CRISTIAN S.R.L.▼ 32 | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 311,3 K RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 311,3 K RON | |
| 67 | 67.NANO CREATIVE BUSINESS S.R.L.▲ 52 | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 298,9 K RON▲ 174 % | ▲ 174 % | 298,9 K RON | |
| 68 | 68.CHIC DEVELOPMENT & CONSULTING S.R.L.▲ 267 | Sat Dudeştii Noi, Comuna Dudeştii Noi, Timiş | 291,7 K RON▲ 4.090,1 % | ▲ 4.090,1 % | 291,7 K RON | |
| 69 | 69.HDM CONSULTING SRL▲ 30 | Municipiul Timişoara, Timiş | 285,2 K RON▲ 110,4 % | ▲ 110,4 % | 285,2 K RON | |
| 70 | 70.SUD-EST SWISS INVEST HOLDING S.R.L.▲ 504 | Municipiul Timişoara, Timiş | 283,6 K RON— | — | 283,6 K RON | |
| 71 | 71.AUTENTIC BROKER CREDIT S.R.L.▲ 46 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 277,7 K RON▲ 152,5 % | ▲ 152,5 % | 277,7 K RON | |
| 72 | 72.NCFA S.R.L.▲ 9 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 276,7 K RON▲ 52 % | ▲ 52 % | 276,7 K RON | |
| 73 | 73.CREDITE RAPIDE.NET S.R.L.▲ 151 | Municipiul Lugoj, Timiş | 275,9 K RON▲ 743,2 % | ▲ 743,2 % | 275,9 K RON | |
| 74 | 74.RISK CONSULT ADJUSTER PLR S.R.L.▲ 87 | Municipiul Timişoara, Timiş | 273,3 K RON▲ 314,7 % | ▲ 314,7 % | 273,3 K RON | |
| 75 | 75.BETA FINANCE S.R.L.▲ 502 | Municipiul Timişoara, Timiş | 260,5 K RON— | — | 260,5 K RON | |
| 76 | 76.B&B YVO AUTO S.R.L.▲ 82 | Municipiul Timişoara, Timiş | 256,9 K RON▲ 284,5 % | ▲ 284,5 % | 256,9 K RON | |
| 77 | 77.LC BROKER S.R.L.nou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 255,4 K RON▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 255,4 K RON | |
| 78 | 78.WILSON INSURANCE BROKER SRL▼ 53 | Municipiul Timişoara, Timiş | 251,7 K RON▼ 70,3 % | ▼ 70,3 % | 251,7 K RON | |
| 79 | 79.A & A WESTADVISORY SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 249,8 K RON▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 249,8 K RON | |
| 80 | 80.SALES CONSULTING SRL▲ 52 | Municipiul Timişoara, Timiş | 247,4 K RON▲ 169,4 % | ▲ 169,4 % | 247,4 K RON | |
| 81 | 81.NICORAD ASIG SRL▼ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | 243,2 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 243,2 K RON | |
| 82 | 82.A&D HADEN INTERNATIONAL S.R.L.▼ 39 | Municipiul Timişoara, Timiş | 233,9 K RON▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | 233,9 K RON | |
| 83 | 83.AGN EXCHANGE SRL▼ 35 | Municipiul Timişoara, Timiş | 229,9 K RON▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 229,9 K RON | |
| 84 | 84.MIRAGE ANISS GOLD SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 228,7 K RON▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 228,7 K RON | |
| 85 | 85.MIU FINANCE S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 226,6 K RON— | — | — | 226,6 K RON |
| 86 | 86.IMPULS BROKER S.R.L.▲ 11 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 211,1 K RON▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 211,1 K RON | |
| 87 | 87.TAGORCOM SRL▼ 23 | Municipiul Timişoara, Timiş | 210,8 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 210,8 K RON | |
| 88 | 88.CAUTIONUM CONSULTO SOCIETAS S.R.L.▼ 5 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 206,5 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 206,5 K RON | |
| 89 | 89.GENIUS CAPITAL S.R.L.▼ 16 | Sat Gottlob, Comuna Gottlob, Timiş | 204,6 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 204,6 K RON | |
| 90 | 90.BROTHER'S COMPANY SRL▼ 37 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 197,9 K RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 197,9 K RON | |
| 91 | 91.ABLE HOLD S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 196 K RON— | — | — | 196 K RON |
| 92 | 92.ANDREEA PAVA - AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 193,5 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 193,5 K RON | |
| 93 | 93.CAPITAL MULTIPLIER S.R.L.▲ 36 | Municipiul Timişoara, Timiş | 188,4 K RON▲ 94,7 % | ▲ 94,7 % | 188,4 K RON | |
| 94 | 94.VERTICAL ASSURANCE BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 85 | Municipiul Timişoara, Timiş | 185 K RON▲ 224,2 % | ▲ 224,2 % | 185 K RON | |
| 95 | 95.HEALTHCARE SOLUTIONS AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 131 | Municipiul Timişoara, Timiş | 184,7 K RON▲ 468,6 % | ▲ 468,6 % | 184,7 K RON | |
| 96 | 96.EXPERT DAUNE AC S.R.L.▼ 26 | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 174,9 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 174,9 K RON | |
| 97 | 97.RALP ENGINEERING S.R.L.▲ 83 | Municipiul Timişoara, Timiş | 174,6 K RON▲ 208,3 % | ▲ 208,3 % | 174,6 K RON | |
| 98 | 98.TOOM AMANET S.R.L.▲ 212 | Municipiul Timişoara, Timiş | 166,2 K RON▲ 1.313,6 % | ▲ 1.313,6 % | 166,2 K RON | |
| 99 | 99.FOCUS4ASIG SRL▼ 27 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 165,2 K RON▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 165,2 K RON | |
| 100 | 100.APARTAMENTE LA CHEIE SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 164,4 K RON▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 164,4 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Timiș
CAEN 6492
Alte activități de creditare
38 firme · 106 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
228 firme · 75,2 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
163 firme · 55,1 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
23 firme · 20,9 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
20 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
31 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
46 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
9 firme · 952 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
2 firme · 233,8 K RON
CAEN 6611
Administrarea piețelor financiare
1 firme · 213 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
3 firme · 212,7 K RON