Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Timiș după profit net în 2018
1.537 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 110,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 317,5 K RON, iar liderul atinge 16,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BEGA TURISM SA= | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,1 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 16,1 mil. RON | |
| 2 | 2.MONROVIA IMPEX SRL= | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 6,6 mil. RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 6,6 mil. RON | |
| 3 | 3.COREBOS SRL▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,6 mil. RON▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | 3,6 mil. RON | |
| 4 | 4.SAM ATRACTION SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,9 mil. RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 2,9 mil. RON | |
| 5 | 5.ZETU DANA SRL▲ 8 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 2,9 mil. RON▲ 83,9 % | ▲ 83,9 % | 2,9 mil. RON | |
| 6 | 6.D.A.F. JUNIOR SRL▲ 17 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 2,8 mil. RON▲ 150,4 % | ▲ 150,4 % | 2,8 mil. RON | |
| 7 | 7.TRESOR LE PALAIS S.R.L.▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,8 mil. RON▲ 132,9 % | ▲ 132,9 % | 2,8 mil. RON | |
| 8 | 8.REBAS SRL▲ 11 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 2,6 mil. RON▲ 118,6 % | ▲ 118,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 9 | 9.SUN CONCEPT SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,5 mil. RON▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 10 | 10.DOLINI TM - GARDEN SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,2 mil. RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 11 | 11.JADORE CB & DO SRL▼ 3 | Municipiul Lugoj, Timiş | 2,1 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 12 | 12.DEL CORSO FAMILY S.R.L.▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2 mil. RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 2 mil. RON | |
| 13 | 13.NEW ANTALYA FAST FOOD SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,8 mil. RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 14 | 14.TITUS SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,8 mil. RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 15 | 15.CONTINENTAL SRL▼ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,6 mil. RON▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 16 | 16.BIHORAC SRL▲ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,6 mil. RON▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 17 | 17.SAM GROUP SRL▼ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,4 mil. RON▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 18 | 18.BIANCO GROUP SRL▲ 15 | Sat Murani, Comuna Pişchia, Timiş | 1,4 mil. RON▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 19 | 19.ACAS LA MAMA S.R.L.▼ 4 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 1,3 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 20 | 20.SIDE ENERGY S.R.L.▲ 1.102 | Municipiul Lugoj, Timiş | 1,3 mil. RON— | — | 1,3 mil. RON | |
| 21 | 21.CAFECHA SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,3 mil. RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 22 | 22.THALIA SUD SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,2 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 1,2 mil. RON | |
| 23 | 23.ZON LIME SRL▲ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,2 mil. RON▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.RADIO FREE SRL▲ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▲ 46 % | ▲ 46 % | 1,1 mil. RON | |
| 25 | 25.ZIUA SI NOAPTEA SRL▲ 42 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▲ 167,4 % | ▲ 167,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 26 | 26.AURA NET SRL▲ 86 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▲ 396,9 % | ▲ 396,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 27 | 27.ALDINI TURISM SRL▲ 19 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▲ 70,6 % | ▲ 70,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 28 | 28.HOTEL REGHINA SRL▲ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▲ 118,3 % | ▲ 118,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 29 | 29.FALAFEL KING ORGANIC PLUS SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1 mil. RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 1 mil. RON | |
| 30 | 30.ANGELLIS SRL▲ 61 | Municipiul Timişoara, Timiş | 970,8 K RON▲ 235,5 % | ▲ 235,5 % | 970,8 K RON | |
| 31 | 31.ATV CENTER SRL▼ 13 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 964,1 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 964,1 K RON | |
| 32 | 32.SIMO CAR SRL▲ 553 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 943 K RON▲ 28.476,5 % | ▲ 28.476,5 % | 943 K RON | |
| 33 | 33.RBM COMPANY SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 937,6 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 937,6 K RON | |
| 34 | 34.TROPICALA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 891,5 K RON— | — | 891,5 K RON | |
| 35 | 35.THALIAFOOD SRL▼ 18 | Municipiul Timişoara, Timiş | 873,9 K RON▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 873,9 K RON | |
| 36 | 36.BUORMO CLUB SRL▲ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 863,4 K RON▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 863,4 K RON | |
| 37 | 37.CAPRICE SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 851 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 851 K RON | |
| 38 | 38.HOTEL GALAXY SRL▲ 93 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 833,2 K RON▲ 386,6 % | ▲ 386,6 % | 833,2 K RON | |
| 39 | 39.PEN-TUR-COM-PERLA SRL▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 815,3 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 815,3 K RON | |
| 40 | 40.VALERY EVENIMENTE SRL▼ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 810,5 K RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 810,5 K RON | |
| 41 | 41.SILVERADO SRL▲ 344 | Municipiul Timişoara, Timiş | 795,6 K RON▲ 3.384,4 % | ▲ 3.384,4 % | 795,6 K RON | |
| 42 | 42.PRESIDENT SRL▲ 16 | Municipiul Timişoara, Timiş | 778,3 K RON▲ 71,5 % | ▲ 71,5 % | 778,3 K RON | |
| 43 | 43.BBQ RIBS GRILL SRL▲ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 734,5 K RON▲ 78 % | ▲ 78 % | 734,5 K RON | |
| 44 | 44.ANNES EVENT BALLROOM SRL▲ 59 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 728 K RON▲ 200,1 % | ▲ 200,1 % | 728 K RON | |
| 45 | 45.MP RIVERSIDE GROUP SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 716,3 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 716,3 K RON | |
| 46 | 46.EXPANS FUSION S.R.L.▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 713,7 K RON▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 713,7 K RON | |
| 47 | 47.GIO FOOD SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 711,2 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 711,2 K RON | |
| 48 | 48.GRAND KEN SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 702,9 K RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 702,9 K RON | |
| 49 | 49.CORA SRL▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 650,8 K RON▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 650,8 K RON | |
| 50 | 50.DRUNKEN RAT SRL▲ 72 | Municipiul Timişoara, Timiş | 647,8 K RON▲ 241,6 % | ▲ 241,6 % | 647,8 K RON | |
| 51 | 51.TINECZ SRL▲ 31 | Municipiul Timişoara, Timiş | 641,7 K RON▲ 94,4 % | ▲ 94,4 % | 641,7 K RON | |
| 52 | 52.NORAD TIME S.R.L.▲ 18 | Municipiul Timişoara, Timiş | 629 K RON▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 629 K RON | |
| 53 | 53.TAKE HOTEL SRL▲ 510 | Municipiul Timişoara, Timiş | 612,6 K RON▲ 12.561,8 % | ▲ 12.561,8 % | 612,6 K RON | |
| 54 | 54.ZIEGLER 2009 SRL▲ 1.481 | Sat Zolt, Comuna Fârdea, Timiş | 599,1 K RON— | — | 599,1 K RON | |
| 55 | 55.LAVASECO PATRIK SRL▼ 13 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 597 K RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 597 K RON | |
| 56 | 56.BOGDI & IRI SRL▲ 30 | Municipiul Timişoara, Timiş | 581,1 K RON▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 581,1 K RON | |
| 57 | 57.MALVINA SRL▲ 39 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 580,1 K RON▲ 122,2 % | ▲ 122,2 % | 580,1 K RON | |
| 58 | 58.GRUPER CATERING 2014 SRL▲ 983 | Municipiul Timişoara, Timiş | 561 K RON— | — | 561 K RON | |
| 59 | 59.BEIRUT INTER-IMPEX SRL▲ 109 | Municipiul Timişoara, Timiş | 547 K RON▲ 326,8 % | ▲ 326,8 % | 547 K RON | |
| 60 | 60.LA PIZZA NAPOLETANA SRL▲ 29 | Municipiul Timişoara, Timiş | 535,9 K RON▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 535,9 K RON | |
| 61 | 61.IKEBANA SRL▲ 27 | Municipiul Timişoara, Timiş | 515,5 K RON▲ 71 % | ▲ 71 % | 515,5 K RON | |
| 62 | 62.M & I GROUP SRL▼ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 511,7 K RON▼ 30 % | ▼ 30 % | 511,7 K RON | |
| 63 | 63.BLUE WATER GRILL SRL▲ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 496,7 K RON▲ 47 % | ▲ 47 % | 496,7 K RON | |
| 64 | 64.PROTEIN HOUSE SRL▼ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 491,3 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 491,3 K RON | |
| 65 | 65.CIOFFLE SRL▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 486,4 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 486,4 K RON | |
| 66 | 66.ECO TRUST SRL▲ 192 | Municipiul Timişoara, Timiş | 478,9 K RON▲ 778,9 % | ▲ 778,9 % | 478,9 K RON | |
| 67 | 67.PAN RUSOVAN SRL▼ 26 | Municipiul Timişoara, Timiş | 474,4 K RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 474,4 K RON | |
| 68 | 68.CODIN SRL▲ 269 | Municipiul Timişoara, Timiş | 450,3 K RON▲ 1.341,8 % | ▲ 1.341,8 % | 450,3 K RON | |
| 69 | 69.SCARLATESCU CRISTIAN J.R. SRL▲ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 449,4 K RON▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 449,4 K RON | |
| 70 | 70.CAFENEAUA VERDE SRL▲ 17 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 446 K RON▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 446 K RON | |
| 71 | 71.BESTINWEST HERNEACOVA SRL▲ 35 | Sat Herneacova, Oraş Recaş, Timiş | 442,1 K RON▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | 442,1 K RON | |
| 72 | 72.SARDENI SANTA MARIA SRL▼ 24 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 432,1 K RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 432,1 K RON | |
| 73 | 73.RESTAURANT LLOYD SRL▼ 29 | Municipiul Timişoara, Timiş | 431,6 K RON▼ 34 % | ▼ 34 % | 431,6 K RON | |
| 74 | 74.TUYA INVEST CORPORATION SRL▼ 44 | Municipiul Timişoara, Timiş | 431,3 K RON▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 431,3 K RON | |
| 75 | 75.COSEI SRL▲ 27 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 426,1 K RON▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 426,1 K RON | |
| 76 | 76.ROMANTIC SRL▲ 4 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 423,8 K RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 423,8 K RON | |
| 77 | 77.OBSESIA SRL▲ 53 | Loc. Silagiu, Oraş Buziaş, Timiş | 422 K RON▲ 142,1 % | ▲ 142,1 % | 422 K RON | |
| 78 | 78.DATURA IMPEX SRL▲ 136 | Municipiul Timişoara, Timiş | 414 K RON▲ 395 % | ▲ 395 % | 414 K RON | |
| 79 | 79.3 JUNIORI SRL▼ 51 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 406,1 K RON▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | 406,1 K RON | |
| 80 | 80.DORNA SRL▼ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 404,2 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 404,2 K RON | |
| 81 | 81.MANITARIS COMPANY SRL▲ 152 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 399 K RON▲ 465,6 % | ▲ 465,6 % | 399 K RON | |
| 82 | 82.CAMPING SPORT SRL▲ 482 | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 398,1 K RON▲ 8.281,8 % | ▲ 8.281,8 % | 398,1 K RON | |
| 83 | 83.FRANCO TESTA S.R.L.▲ 42 | Municipiul Timişoara, Timiş | 393 K RON▲ 116,5 % | ▲ 116,5 % | 393 K RON | |
| 84 | 84.STRONG BG PREMIER S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 372,3 K RON— | — | — | 372,3 K RON |
| 85 | 85.MILAVILI PAN SRL▼ 40 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 372 K RON▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 372 K RON | |
| 86 | 86.MAGIC 5 SRL▼ 1 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 366,2 K RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 366,2 K RON | |
| 87 | 87.GRILL BISON SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 364,9 K RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 364,9 K RON | |
| 88 | 88.ALICE KYTELER SRL▲ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 363,4 K RON▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 363,4 K RON | |
| 89 | 89.HIRAETH S.R.L.▼ 21 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 363,1 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 363,1 K RON | |
| 90 | 90.CASA TIMIŞANĂ SRL▼ 51 | Municipiul Timişoara, Timiş | 362,1 K RON▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | 362,1 K RON | |
| 91 | 91.DANTINO RISTORANTE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 357,5 K RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 357,5 K RON | |
| 92 | 92.NEDIAN SRL▼ 20 | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 352,1 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 352,1 K RON | |
| 93 | 93.OMLETTE BISTRO SRL▲ 42 | Municipiul Timişoara, Timiş | 343,9 K RON▲ 116,2 % | ▲ 116,2 % | 343,9 K RON | |
| 94 | 94.CASA DE LA ROSA SRL▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 339,7 K RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 339,7 K RON | |
| 95 | 95.MARTOUR SRL▲ 33 | Sat Nădrag, Comuna Nădrag, Timiş | 334 K RON▲ 90,7 % | ▲ 90,7 % | 334 K RON | |
| 96 | 96.OLI & OLI FOOD COMPANY SRL▼ 31 | Municipiul Timişoara, Timiş | 331,8 K RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 331,8 K RON | |
| 97 | 97.PARADISUL PIRAŢILOR SRL▲ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 330,2 K RON▲ 72 % | ▲ 72 % | 330,2 K RON | |
| 98 | 98.ANGHELINA BLUE SRL▲ 480 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 325,3 K RON▲ 8.736,8 % | ▲ 8.736,8 % | 325,3 K RON | |
| 99 | 99.CASA DOMNIŢEI SRL▼ 26 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 320 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 320 K RON | |
| 100 | 100.BEO FOOD DM SRL▲ 108 | Municipiul Timişoara, Timiş | 317,5 K RON▲ 266,5 % | ▲ 266,5 % | 317,5 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Timiș
CAEN 5611
Restaurante
262 firme · 518,9 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
486 firme · 476 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
101 firme · 322,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
421 firme · 160,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
72 firme · 77,6 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
113 firme · 45,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
63 firme · 35,4 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
10 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
25 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 271,8 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
6 firme · 228,8 K RON