Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Suceava după profit net în 2017
173 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 9,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,6 K RON, iar liderul atinge 1,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CLEVER INSURANCE SERVICES S.R.L.▲ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 389,5 % | ▲ 389,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.ASI CARD SRL▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 624,4 K RON▲ 83,8 % | ▲ 83,8 % | 624,4 K RON | |
| 3 | 3.TISMA BUSINESS SRL▲ 7 | Sat Tişăuţi, Comuna Ipoteşti, Suceava | 451,7 K RON▲ 65 % | ▲ 65 % | 451,7 K RON | |
| 4 | 4.COMPLETE INSURANCE SERVICES S.R.L.▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 424,5 K RON▲ 56 % | ▲ 56 % | 424,5 K RON | |
| 5 | 5.PSG ASIGURĂRI S.R.L.▲ 4 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 370,2 K RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 370,2 K RON | |
| 6 | 6.FANBRAND ASIG S.R.L.= | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 309,9 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 309,9 K RON | |
| 7 | 7.PAS INSURANCE S.R.L.= | Municipiul Suceava, Suceava | 297,6 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 297,6 K RON | |
| 8 | 8.BANCA COOPERATISTA CAPITAL SUCEAVA▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 288,7 K RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 288,7 K RON | |
| 9 | 9.RESTMO EXCHANGE SRL▲ 6 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 270,5 K RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 270,5 K RON | |
| 10 | 10.XASIG S.R.L.▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 185,4 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 185,4 K RON | |
| 11 | 11.INTERASSISTANCE GROUP TGB SRL▲ 39 | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Suceava | 179,4 K RON▲ 156,7 % | ▲ 156,7 % | 179,4 K RON | |
| 12 | 12.LONA BLUE SRL▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 176,6 K RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 176,6 K RON | |
| 13 | 13.CAMBIO SRL▲ 12 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 172,4 K RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 172,4 K RON | |
| 14 | 14.KANTOR EXCHANGE SRL▲ 54 | Municipiul Suceava, Suceava | 155,9 K RON▲ 358,6 % | ▲ 358,6 % | 155,9 K RON | |
| 15 | 15.INTER-ASIG SRL▲ 27 | Municipiul Suceava, Suceava | 144,8 K RON▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 144,8 K RON | |
| 16 | 16.UNION CONSULTING-BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 27 | Municipiul Suceava, Suceava | 143,4 K RON▲ 65 % | ▲ 65 % | 143,4 K RON | |
| 17 | 17.PLEȘCAN BUSINESS AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 142,6 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 142,6 K RON | |
| 18 | 18.CASA ONUȚ S.R.L.▲ 56 | Municipiul Suceava, Suceava | 141,8 K RON▲ 411,1 % | ▲ 411,1 % | 141,8 K RON | |
| 19 | 19.ASIGBROKER M & N SRL▲ 1 | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 138,7 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 138,7 K RON | |
| 20 | 20.FLORPRICE SRL▲ 123 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 134,4 K RON— | — | 134,4 K RON | |
| 21 | 21.INTERSTEP S.R.L.▲ 11 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 134,1 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 134,1 K RON | |
| 22 | 22.RM PARTENER S.R.L.▲ 12 | Sat Arbore, Comuna Arbore, Suceava | 122 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 122 K RON | |
| 23 | 23.SKEE PAPER WORK S.R.L.▲ 24 | Municipiul Suceava, Suceava | 121,5 K RON▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 121,5 K RON | |
| 24 | 24.ANDCO OFFICE S.R.L.▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 120,3 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 120,3 K RON | |
| 25 | 25.FILATOT S.R.L.▲ 20 | Sat Lisaura, Comuna Ipoteşti, Suceava | 113,5 K RON▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 113,5 K RON | |
| 26 | 26.FAST INSURANCE SERVICES S.R.L.▼ 24 | Municipiul Suceava, Suceava | 105,8 K RON▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | 105,8 K RON | |
| 27 | 27.FAVASIG S.R.L.= | Municipiul Suceava, Suceava | 105,2 K RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 105,2 K RON | |
| 28 | 28.M & M PRACTIC ASIG S.R.L.▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 99 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 99 K RON | |
| 29 | 29.GROUPSIR S.R.L.▲ 25 | Loc. Frasin, Oraş Frasin, Suceava | 95 K RON▲ 86 % | ▲ 86 % | 95 K RON | |
| 30 | 30.BUJY EXCHANGE SRL▲ 27 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 94,2 K RON▲ 98,4 % | ▲ 98,4 % | 94,2 K RON | |
| 31 | 31.PROXIMA ASIGURĂRI S.R.L.▲ 28 | Municipiul Suceava, Suceava | 90,7 K RON▲ 95,6 % | ▲ 95,6 % | 90,7 K RON | |
| 32 | 32.AMADA GOLD SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 89,6 K RON▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 89,6 K RON | |
| 33 | 33.PLATINUM DOX S.R.L.▲ 15 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 86,1 K RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 86,1 K RON | |
| 34 | 34.ANDACORA S.R.L.▼ 4 | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 77,8 K RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 77,8 K RON | |
| 35 | 35.VOX NATURAE SRL▼ 4 | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 75 K RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 75 K RON | |
| 36 | 36.SUPRON-EXCHANGE SRL▲ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 69,8 K RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 69,8 K RON | |
| 37 | 37.NORDASSISTANCE ASIGURĂRI S.R.L.▼ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 63,9 K RON▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | 63,9 K RON | |
| 38 | 38.EURO TEHNIC - IFN SRL▲ 46 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 63 K RON▲ 326,4 % | ▲ 326,4 % | 63 K RON | |
| 39 | 39.MMT SMART ASIG S.R.L.▲ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 61,8 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 61,8 K RON | |
| 40 | 40.INA ASIG CONSULTING S.R.L.▲ 53 | Loc. Plopeni, Oraş Salcea, Suceava | 58 K RON▲ 770,8 % | ▲ 770,8 % | 58 K RON | |
| 41 | 41.BROKER DE ASIGURARE - ECO BROKER SMART ACT SRL▲ 46 | Municipiul Suceava, Suceava | 52,2 K RON▲ 275,5 % | ▲ 275,5 % | 52,2 K RON | |
| 42 | 42.OPERAŢIONAL BROKER S.R.L.▲ 2 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 51,2 K RON▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 51,2 K RON | |
| 43 | 43.CAMY CONSULTING AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 32 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 50,5 K RON▲ 83,6 % | ▲ 83,6 % | 50,5 K RON | |
| 44 | 44.ROMFOUR INSURANCE S.R.L.▼ 11 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 48,4 K RON▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | 48,4 K RON | |
| 45 | 45.CEZ AGENT DE ASIGURARE S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 48,3 K RON— | — | — | 48,3 K RON |
| 46 | 46.NOVASIG-AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 20 | Municipiul Suceava, Suceava | 45,3 K RON▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 45,3 K RON | |
| 47 | 47.BOBY INSURANCE SOLUTIONS S.R.L.▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 42,6 K RON▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 42,6 K RON | |
| 48 | 48.YDA BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 39 K RON— | — | 39 K RON | |
| 49 | 49.LUX VIOCLAR ASIG S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 37,2 K RON— | — | — | 37,2 K RON |
| 50 | 50.CONTASTEL ASIGURĂRI SRL▲ 15 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 36,7 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 36,7 K RON | |
| 51 | 51.PROMICO SRL▲ 4 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 36,4 K RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 36,4 K RON | |
| 52 | 52.ANAVIO SRL▲ 19 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 35,1 K RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 35,1 K RON | |
| 53 | 53.GEDAXA - EMPLOYEES FINANCIAL & HEALTH PROTECTION SRL▲ 23 | Municipiul Suceava, Suceava | 34,3 K RON▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 34,3 K RON | |
| 54 | 54.MIRUNA CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 6 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 33,6 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 33,6 K RON | |
| 55 | 55.VIRDORIGAVRY CONSULTING SRLnou | Sat Fundu Moldovei, Comuna Fundu Moldovei, Suceava | 33,4 K RON— | — | — | 33,4 K RON |
| 56 | 56.MARERAS S.R.L.▲ 6 | Sat Văleni-Stânişoara, Comuna Mălini, Suceava | 32,9 K RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 32,9 K RON | |
| 57 | 57.NEW ERA CONSULT S.R.L.▲ 109 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 31,8 K RON— | — | 31,8 K RON | |
| 58 | 58.MADOKA SRL▲ 27 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 31,5 K RON▲ 118,5 % | ▲ 118,5 % | 31,5 K RON | |
| 59 | 59.TENASIG S.R.L.▲ 4 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 30,1 K RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 30,1 K RON | |
| 60 | 60.ELADY ASIG SRLnou | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 30,1 K RON— | — | — | 30,1 K RON |
| 61 | 61.FANASIG S.R.L.nou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 30 K RON— | — | — | 30 K RON |
| 62 | 62.PRIBOG ASIG S.R.L.▼ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 29,8 K RON▼ 45,4 % | ▼ 45,4 % | 29,8 K RON | |
| 63 | 63.PAS PRINT S.R.L.▼ 44 | Municipiul Suceava, Suceava | 25,9 K RON▼ 86,2 % | ▼ 86,2 % | 25,9 K RON | |
| 64 | 64.ISTRELIA CONSULTING AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 15 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 24 K RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 24 K RON | |
| 65 | 65.BOSBANCA S.R.L.▲ 7 | Sat Mălini, Comuna Mălini, Suceava | 23,1 K RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 23,1 K RON | |
| 66 | 66.ALI-ANDRE AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 8 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 21 K RON▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | 21 K RON | |
| 67 | 67.DISCOUNT ASIG S.R.L.▼ 16 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 18,7 K RON▼ 71,1 % | ▼ 71,1 % | 18,7 K RON | |
| 68 | 68.SILV-INVEST EXPERT S.R.L.▲ 94 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 18,6 K RON— | — | 18,6 K RON | |
| 69 | 69.ELMY ASIG CONSULTING S.R.L.▼ 28 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 17,2 K RON▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | 17,2 K RON | |
| 70 | 70.DUMARK AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 6 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 16,6 K RON▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | 16,6 K RON | |
| 71 | 71.EURO INSURANCE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 16,4 K RON— | — | — | 16,4 K RON |
| 72 | 72.VIOMARASIG S.R.L.▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 16,2 K RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 16,2 K RON | |
| 73 | 73.PROASIG VIZITEU AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 15,3 K RON▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 15,3 K RON | |
| 74 | 74.EURODURAS EXPERT ASIG SRLnou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 14,6 K RON— | — | — | 14,6 K RON |
| 75 | 75.LEX PECUNIA SRL▲ 3 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 14,3 K RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 14,3 K RON | |
| 76 | 76.TINA BESTASIG SRL▼ 20 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 14,1 K RON▼ 71,5 % | ▼ 71,5 % | 14,1 K RON | |
| 77 | 77.NASTYD-AGENT DE ASIGURARE S.R.L.nou | Sat Boteşti, Comuna Horodniceni, Suceava | 13,4 K RON— | — | — | 13,4 K RON |
| 78 | 78.ESENTIAL COMPANY SRL▲ 16 | Municipiul Suceava, Suceava | 12,7 K RON▲ 102,2 % | ▲ 102,2 % | 12,7 K RON | |
| 79 | 79.DAC EXPERT AGENT DE ASIGURĂRI S.R.L.▲ 80 | Municipiul Suceava, Suceava | 9,7 K RON— | — | 9,7 K RON | |
| 80 | 80.MARIA CRISTINA CONSULTING AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 9,1 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 9,1 K RON | |
| 81 | 81.SEMSOF - AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 11 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 8,3 K RON0,0% | 0,0% | 8,3 K RON | |
| 82 | 82.UHREC ADVISORY S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 8,2 K RON— | — | — | 8,2 K RON |
| 83 | 83.IANRAL SRL▼ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 8,1 K RON▼ 75 % | ▼ 75 % | 8,1 K RON | |
| 84 | 84.ARGHIASIG S.R.L.▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 7,6 K RON▼ 56,4 % | ▼ 56,4 % | 7,6 K RON | |
| 85 | 85.CASA DE SCHIMB VALUTAR KROGER SRL▲ 23 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 7,4 K RON▲ 7.859,1 % | ▲ 7.859,1 % | 7,4 K RON | |
| 86 | 86.LORIN INTERCONECT SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 7,1 K RON— | — | 7,1 K RON | |
| 87 | 87.RESPECT ASIG AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 53 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,9 K RON— | — | 5,9 K RON | |
| 88 | 88.TARSIN BROKER S.R.L.▲ 11 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 5,6 K RON▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | 5,6 K RON | |
| 89 | 89.DIACRISTEF ASIG SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 5,1 K RON— | — | — | 5,1 K RON |
| 90 | 90.ACACIA - AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,4 K RON▼ 68,1 % | ▼ 68,1 % | 4,4 K RON | |
| 91 | 91.BROKMAR - BROKER DE ASIGURARE S.R.L.▲ 66 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,2 K RON— | — | 4,2 K RON | |
| 92 | 92.CASA CID EXCHANGE SRL▼ 19 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,7 K RON▼ 87,2 % | ▼ 87,2 % | 3,7 K RON | |
| 93 | 93.TRUST INSURANCE SERVICES SRL▲ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,6 K RON▲ 375,4 % | ▲ 375,4 % | 3,6 K RON | |
| 94 | 94.AMANET - INSTITUŢIE FINANCIARĂ NEBANCARĂ SRL▲ 59 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,1 K RON— | — | 3,1 K RON | |
| 95 | 95.MOTOR CLAIMS SRL▲ 61 | Sat Vereşti, Comuna Vereşti, Suceava | 2,8 K RON— | — | 2,8 K RON | |
| 96 | 96.SMART PLANNING SRLnou | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 1,8 K RON— | — | — | 1,8 K RON |
| 97 | 97.MICROSTAR SRL▲ 54 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,8 K RON— | — | 1,8 K RON | |
| 98 | 98.LILIAN - ADEN S.R.L.▲ 9 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 1,7 K RON▲ 584,1 % | ▲ 584,1 % | 1,7 K RON | |
| 99 | 99.LORELEI CONSULTING AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,7 K RON▼ 72,6 % | ▼ 72,6 % | 1,7 K RON | |
| 100 | 100.SHORTCUT CONSULT SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 1,6 K RON▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | 1,6 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Suceava
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
119 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
7 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
13 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
13 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
17 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
3 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
7 firme · 910,4 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
1 firme · 0 RON
CAEN 6630
Activități de administrare a fondurilor
1 firme · 0 RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
8 firme · 0 RON