Top 100 firme — Imobiliare, Suceava după profit net în 2017
215 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 38,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 7,7 K RON, iar liderul atinge 23,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IULIUS MALL SUCEAVA SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 23,6 mil. RON▼ 75,4 % | ▼ 75,4 % | 23,6 mil. RON | |
| 2 | 2.LEONTINA COM SRL▲ 8 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 2 mil. RON▲ 287,2 % | ▲ 287,2 % | 2 mil. RON | |
| 3 | 3.MOHAMED LTD RENTAL STORIES S.R.L.▲ 213 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON— | — | 1,3 mil. RON | |
| 4 | 4.AMW IMOBILIARE SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 900,7 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 900,7 K RON | |
| 5 | 5.SERVICII COMERCIALE IMPACT S.R.L.▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 705,6 K RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 705,6 K RON | |
| 6 | 6.PETDOR COM SRL▼ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 692,4 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 692,4 K RON | |
| 7 | 7.NICOLISDAN S.R.L.▲ 171 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 646,4 K RON— | — | 646,4 K RON | |
| 8 | 8.ESCULAP SRL▲ 205 | Municipiul Suceava, Suceava | 629,5 K RON— | — | 629,5 K RON | |
| 9 | 9.COMPLEX ZIMBRUL SRL▼ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 627,2 K RON▼ 63 % | ▼ 63 % | 627,2 K RON | |
| 10 | 10.SONIK GROUP SRL▲ 5 | Sat Moara Nica, Comuna Moara, Suceava | 587,5 K RON▲ 142,8 % | ▲ 142,8 % | 587,5 K RON | |
| 11 | 11.TAYLAN EXIM SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 531,6 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 531,6 K RON | |
| 12 | 12.ODYSSEY SRL▲ 34 | Municipiul Suceava, Suceava | 430 K RON▲ 665,3 % | ▲ 665,3 % | 430 K RON | |
| 13 | 13.CEZAN - FLOR - TOUR SRL▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 410,4 K RON▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 410,4 K RON | |
| 14 | 14.COMSUTEXIN SA▲ 5 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 247,2 K RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 247,2 K RON | |
| 15 | 15.RIDIA SERV SRL▼ 4 | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 245,5 K RON▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 245,5 K RON | |
| 16 | 16.ARCOFRUCHT-SAFT-BUCOVINA SRL▲ 12 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 214 K RON▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 214 K RON | |
| 17 | 17.ANELEX-EVAL S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 203 K RON— | — | — | 203 K RON |
| 18 | 18.NORD BUSINESS GROUP SRL▲ 36 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 192,8 K RON▲ 328,5 % | ▲ 328,5 % | 192,8 K RON | |
| 19 | 19.MIRON IMOBILIARE S.R.L.▲ 165 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 184,7 K RON— | — | 184,7 K RON | |
| 20 | 20.CASA BROŞTENI S.R.L.▲ 6 | Oraş Broşteni, Suceava | 182 K RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 182 K RON | |
| 21 | 21.ROVANA IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 168,9 K RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 168,9 K RON | |
| 22 | 22.ESGY BUCOVINA S.R.L.▲ 197 | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 161,4 K RON— | — | 161,4 K RON | |
| 23 | 23.COLIBRI SRL▲ 2 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 161,1 K RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 161,1 K RON | |
| 24 | 24.TUR WEST ESTATE S.R.L.▼ 3 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 150,2 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 150,2 K RON | |
| 25 | 25.EUROSERVICE SRL▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 148,8 K RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 148,8 K RON | |
| 26 | 26.GOLDEN NUGGET S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 146,9 K RON— | — | — | 146,9 K RON |
| 27 | 27.ELECTRO SIRAMA SRL▲ 26 | Municipiul Suceava, Suceava | 132,7 K RON▲ 186,4 % | ▲ 186,4 % | 132,7 K RON | |
| 28 | 28.KASEL SRL▼ 8 | Sat Dragomirna, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 128,7 K RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 128,7 K RON | |
| 29 | 29.NALINA CAFFE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 128,3 K RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 128,3 K RON | |
| 30 | 30.ELECTRO-MECANO SERVICE T&G SRL▲ 2 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 127,2 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 127,2 K RON | |
| 31 | 31.IATSA SUCEAVA SA▼ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 122 K RON▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 122 K RON | |
| 32 | 32.J-MANS BOYS S.R.L.▼ 2 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 108 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 108 K RON | |
| 33 | 33.PRO URBIS S.R.L.▲ 26 | Municipiul Suceava, Suceava | 107,7 K RON▲ 164,6 % | ▲ 164,6 % | 107,7 K RON | |
| 34 | 34.OBCINA SA▲ 40 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 106,1 K RON▲ 391 % | ▲ 391 % | 106,1 K RON | |
| 35 | 35.CENTRAL ASCHIUTA SRL▲ 164 | Sat Poiana Mărului, Comuna Mălini, Suceava | 103,1 K RON— | — | 103,1 K RON | |
| 36 | 36.NORD SMART VALUE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 100,1 K RON— | — | — | 100,1 K RON |
| 37 | 37.FERMIN COM SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 99,2 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 99,2 K RON | |
| 38 | 38.CENTRAL AIDA SRL▲ 179 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 97,4 K RON— | — | 97,4 K RON | |
| 39 | 39.MARCUS SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 78,6 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 78,6 K RON | |
| 40 | 40.EUROCASA WPD S.R.L.▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 75,3 K RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 75,3 K RON | |
| 41 | 41.COMSERVICE SRL▲ 63 | Municipiul Suceava, Suceava | 68,5 K RON▲ 1.258,5 % | ▲ 1.258,5 % | 68,5 K RON | |
| 42 | 42.CONECTCOM SRL▲ 181 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 67,3 K RON— | — | 67,3 K RON | |
| 43 | 43.ALASTIS S.R.L.▼ 20 | Municipiul Suceava, Suceava | 65,6 K RON▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | 65,6 K RON | |
| 44 | 44.VLADBEL S.R.L.▼ 11 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 65,4 K RON▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 65,4 K RON | |
| 45 | 45.PRINCIPAL COM SRL▲ 55 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 64,4 K RON▲ 989 % | ▲ 989 % | 64,4 K RON | |
| 46 | 46.IMOBILI VAL S.R.L.▲ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 62,1 K RON▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 62,1 K RON | |
| 47 | 47.KARSELI SRL▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 61,8 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 61,8 K RON | |
| 48 | 48.FLY SHOPPING CENTER SRL▲ 140 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 57,1 K RON— | — | 57,1 K RON | |
| 49 | 49.EXOTIC INVEST SRL▼ 22 | Municipiul Suceava, Suceava | 56,1 K RON▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | 56,1 K RON | |
| 50 | 50.SEYNAEVE IMOBILIAR SRL▲ 10 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 55,9 K RON▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 55,9 K RON | |
| 51 | 51.TANYDO SRL▼ 10 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 55,2 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 55,2 K RON | |
| 52 | 52.MARKET LORENATI SRL▲ 118 | Sat Arbore, Comuna Arbore, Suceava | 53,5 K RON— | — | 53,5 K RON | |
| 53 | 53.EURO PLUS SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 52,7 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 52,7 K RON | |
| 54 | 54.ARTRA STEEL S.R.L.▼ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 48 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 48 K RON | |
| 55 | 55.CRISVEL SRL▼ 5 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 47,8 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 47,8 K RON | |
| 56 | 56.BELCASA SRL▼ 40 | Municipiul Suceava, Suceava | 47,6 K RON▼ 80,2 % | ▼ 80,2 % | 47,6 K RON | |
| 57 | 57.SERVICE & PRODUCTIE-PASCU S.R.L.▲ 42 | Sat Berchişeşti, Comuna Berchişeşti, Suceava | 44,7 K RON▲ 587,6 % | ▲ 587,6 % | 44,7 K RON | |
| 58 | 58.GINA SRL▼ 14 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 44,2 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 44,2 K RON | |
| 59 | 59.22 DECEMBRIE SRL▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 41,3 K RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 41,3 K RON | |
| 60 | 60.HUMOREANCA SA▼ 53 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 37,2 K RON▼ 95 % | ▼ 95 % | 37,2 K RON | |
| 61 | 61.FLUID SELECT S.R.L.▲ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 37 K RON▲ 108 % | ▲ 108 % | 37 K RON | |
| 62 | 62.MRS IMOB CONSULT SRLnou | Loc. Bucşoaia, Oraş Frasin, Suceava | 36,3 K RON— | — | — | 36,3 K RON |
| 63 | 63.ELECTROHOUSE SRL▼ 27 | Municipiul Suceava, Suceava | 35,9 K RON▼ 53,7 % | ▼ 53,7 % | 35,9 K RON | |
| 64 | 64.FIN - STAF SRL▲ 17 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 35,6 K RON▲ 144,2 % | ▲ 144,2 % | 35,6 K RON | |
| 65 | 65.STAYGOLD INVESTING S.R.L.▲ 135 | Municipiul Suceava, Suceava | 33,8 K RON— | — | 33,8 K RON | |
| 66 | 66.LEGUME-FRUCTE BUCOVINA SA▲ 5 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 32,5 K RON▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 32,5 K RON | |
| 67 | 67.PIATA MICA SRL▼ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 30,6 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 30,6 K RON | |
| 68 | 68.ICA SERV COM SRL▼ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 30,1 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 30,1 K RON | |
| 69 | 69.HEXAPLAT GRUP S.R.L.▲ 53 | Municipiul Suceava, Suceava | 28,4 K RON▲ 8.622,7 % | ▲ 8.622,7 % | 28,4 K RON | |
| 70 | 70.INTERACT GROUP SRL▼ 30 | Municipiul Suceava, Suceava | 27,8 K RON▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | 27,8 K RON | |
| 71 | 71.EVAL COM SRL▲ 25 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 24,8 K RON▲ 229,4 % | ▲ 229,4 % | 24,8 K RON | |
| 72 | 72.IDEAL EXCLUSIV REAL ESTATE S.R.L.▼ 3 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 23,9 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 23,9 K RON | |
| 73 | 73.MISS SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 23,8 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 23,8 K RON | |
| 74 | 74.GHERTRY KLAUS S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 23,4 K RON— | — | — | 23,4 K RON |
| 75 | 75.BELLASTAR SRL▲ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 23,2 K RON▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | 23,2 K RON | |
| 76 | 76.ELGY SERVCOM SRL▲ 12 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 21,9 K RON▲ 124 % | ▲ 124 % | 21,9 K RON | |
| 77 | 77.ANDICOZMI SRL▲ 99 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 20,1 K RON— | — | 20,1 K RON | |
| 78 | 78.DUMBRAVITA-POLAR SRL▲ 24 | Municipiul Suceava, Suceava | 20,1 K RON▲ 265,9 % | ▲ 265,9 % | 20,1 K RON | |
| 79 | 79.RANIDAS SRL▲ 118 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 20,1 K RON— | — | 20,1 K RON | |
| 80 | 80.FIX CONSULT IMOBILIARE S.R.L.▼ 28 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 19,4 K RON▼ 60 % | ▼ 60 % | 19,4 K RON | |
| 81 | 81.LUCOSILV SRL▼ 23 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 18,7 K RON▼ 54,8 % | ▼ 54,8 % | 18,7 K RON | |
| 82 | 82.PROTHEOS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 17,7 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 17,7 K RON | |
| 83 | 83.CAPITAL IMOBILIARE SRL▲ 25 | Municipiul Suceava, Suceava | 15,9 K RON▲ 364,3 % | ▲ 364,3 % | 15,9 K RON | |
| 84 | 84.BETY 88 SRL▲ 123 | Municipiul Suceava, Suceava | 14,4 K RON— | — | 14,4 K RON | |
| 85 | 85.DURRA TECH INVEST S.R.L.nou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 14,1 K RON— | — | — | 14,1 K RON |
| 86 | 86.SCHIP EXCLUSIV S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 13,6 K RON— | — | — | 13,6 K RON |
| 87 | 87.CHINDRIȘ RENT SRLnou | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 13,2 K RON— | — | — | 13,2 K RON |
| 88 | 88.SIMEA S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 12,3 K RON— | — | — | 12,3 K RON |
| 89 | 89.ANDRES SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 10,9 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 10,9 K RON | |
| 90 | 90.ERRA SRL▲ 22 | Municipiul Suceava, Suceava | 10,5 K RON▲ 374,6 % | ▲ 374,6 % | 10,5 K RON | |
| 91 | 91.PRIMA-IMOBILIARE SRL▼ 24 | Municipiul Suceava, Suceava | 10,4 K RON▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | 10,4 K RON | |
| 92 | 92.IBOB SRL▲ 87 | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 10,3 K RON— | — | 10,3 K RON | |
| 93 | 93.LE-ANDRA COM SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 10,3 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 10,3 K RON | |
| 94 | 94.CRISTIANO COMPANY SRL▼ 1 | Sat Strâmtura, Comuna Vama, Suceava | 9,9 K RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 9,9 K RON | |
| 95 | 95.ADIMA CO SRL▼ 1 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 8,7 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 8,7 K RON | |
| 96 | 96.ALIMENTEXP SA▼ 47 | Municipiul Suceava, Suceava | 8,1 K RON▼ 84,7 % | ▼ 84,7 % | 8,1 K RON | |
| 97 | 97.DONIA MUNTEANU SNC▼ 7 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 8,1 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 8,1 K RON | |
| 98 | 98.BREBENEL SRL▲ 5 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 7,8 K RON▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 7,8 K RON | |
| 99 | 99.DLG IMOB S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 7,8 K RON— | — | — | 7,8 K RON |
| 100 | 100.ZAX-PRIMA IMPEX SRL▼ 23 | Municipiul Suceava, Suceava | 7,7 K RON▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 7,7 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Suceava
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
281 firme · 379,1 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
80 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
17 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
19 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
15 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
12 firme · 2,2 mil. RON