Top 100 firme — Imobiliare, Sibiu după profit net în 2015
512 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 42,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 76,5 K RON, iar liderul atinge 7,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BBP IMOBILIARE SRL▲ 384 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,3 mil. RON— | — | 7,3 mil. RON | |
| 2 | 2.SIFEE SRL▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,1 mil. RON▲ 747,3 % | ▲ 747,3 % | 5,1 mil. RON | |
| 3 | 3.TERRA RO SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3 mil. RON▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 3 mil. RON | |
| 4 | 4.IMOBILIARE ROYAL SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,1 mil. RON▲ 146,9 % | ▲ 146,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 5 | 5.CONFECTIA SIB 1 SA▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2 mil. RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 2 mil. RON | |
| 6 | 6.BIO FÂNTÂNA RECE SRL▲ 354 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 1,2 mil. RON— | — | 1,2 mil. RON | |
| 7 | 7.OASIS SRL▲ 509 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON— | — | 1,1 mil. RON | |
| 8 | 8.WOLF INVESTMENTS SRL▲ 4 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 896,8 K RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 896,8 K RON | |
| 9 | 9.MHS IMMO SIBIU S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 853,7 K RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 853,7 K RON | |
| 10 | 10.GENERAL LOGISTICS SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 823,3 K RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 823,3 K RON | |
| 11 | 11.NATURA IMPORT-EXPORT SRL▲ 443 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 752,6 K RON— | — | 752,6 K RON | |
| 12 | 12.AROMA SA▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 632,6 K RON▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 632,6 K RON | |
| 13 | 13.ALMA GRUP SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 620,7 K RON▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | 620,7 K RON | |
| 14 | 14.MIORITA SRL▲ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 594,5 K RON▲ 129,6 % | ▲ 129,6 % | 594,5 K RON | |
| 15 | 15.EXPRES SIB SRL▲ 34 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 527,3 K RON▲ 267 % | ▲ 267 % | 527,3 K RON | |
| 16 | 16.URBANA SA▲ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 500,2 K RON▲ 173 % | ▲ 173 % | 500,2 K RON | |
| 17 | 17.AUTOMECANICA SAnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 479,4 K RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 479,4 K RON | |
| 18 | 18.BACHMANN REAL ESTATE RO SRL▲ 16 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 458,8 K RON▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 458,8 K RON | |
| 19 | 19.OASIS DEVELOPMENT SRL▲ 405 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 420,9 K RON— | — | 420,9 K RON | |
| 20 | 20.EURO GROUP IMOBILIARE SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 385,3 K RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 385,3 K RON | |
| 21 | 21.LATIN IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 365,1 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 365,1 K RON | |
| 22 | 22.AMAS CONSULTING SRL= | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 364,1 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 364,1 K RON | |
| 23 | 23.NOLEGGIO SRL▲ 78 | Sat Mohu, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 337,5 K RON▲ 456,9 % | ▲ 456,9 % | 337,5 K RON | |
| 24 | 24.EFFECI SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 319,7 K RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 319,7 K RON | |
| 25 | 25.ANA TURISTIC SRL▲ 457 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 318,9 K RON— | — | 318,9 K RON | |
| 26 | 26.ROSWISS SRL▲ 485 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 309,9 K RON— | — | 309,9 K RON | |
| 27 | 27.FIX INWEST SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 303,4 K RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 303,4 K RON | |
| 28 | 28.GGT IMOBSIB SOLUTION SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 287,7 K RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 287,7 K RON | |
| 29 | 29.ICRASIB SA▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 287,3 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 287,3 K RON | |
| 30 | 30.MOB UNION SRL▲ 67 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 285,8 K RON▲ 306,3 % | ▲ 306,3 % | 285,8 K RON | |
| 31 | 31.POMPILIA SRL▲ 457 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 278,2 K RON— | — | 278,2 K RON | |
| 32 | 32.LJ CONSULTING SRL▼ 4 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 269,4 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 269,4 K RON | |
| 33 | 33.IMOBILIAR MANAGEMENT SRL▲ 481 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 258 K RON— | — | 258 K RON | |
| 34 | 34.B.A.M.T. IMOBILIARE SRL▲ 76 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 219,5 K RON▲ 365,9 % | ▲ 365,9 % | 219,5 K RON | |
| 35 | 35.THINK SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 216,6 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 216,6 K RON | |
| 36 | 36.LACURILE NATURALE OCNA SIBIULUI SA▲ 400 | Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, Sibiu | 212,7 K RON— | — | 212,7 K RON | |
| 37 | 37.MEX & CO SRL▲ 59 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 210,9 K RON▲ 199 % | ▲ 199 % | 210,9 K RON | |
| 38 | 38.THIOLAT IMOBILIARE SRL▼ 3 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 207,1 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 207,1 K RON | |
| 39 | 39.EUROSIB IMOBILIARE SRL▲ 33 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 203,8 K RON▲ 107,6 % | ▲ 107,6 % | 203,8 K RON | |
| 40 | 40.MAVA SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 202,7 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 202,7 K RON | |
| 41 | 41.AUTO LOGISTIC RO SRL▼ 8 | Comuna Şura Mică, Sibiu | 201,3 K RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 201,3 K RON | |
| 42 | 42.BORA SRL▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 200,1 K RON▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 200,1 K RON | |
| 43 | 43.DUMIMAR SRLnou | Sat Veştem, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 199,2 K RON— | — | 199,2 K RON | |
| 44 | 44.B&M PARTNERS PLUS SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 192,2 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 192,2 K RON | |
| 45 | 45.PIRAMIDA IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 191,5 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 191,5 K RON | |
| 46 | 46.GGT FASHION STYLE SRL▲ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 187,9 K RON▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 187,9 K RON | |
| 47 | 47.MERCUR SRL▲ 288 | Loc. Copşa Mică, Oraş Copşa Mică, Sibiu | 180,8 K RON— | — | 180,8 K RON | |
| 48 | 48.ELVIRA MAGAZIN ALIMENTAR S.R.L.▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 178,2 K RON▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 178,2 K RON | |
| 49 | 49.SIB-TERRA SRL▲ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 176,6 K RON▲ 89 % | ▲ 89 % | 176,6 K RON | |
| 50 | 50.WINMARKT INVESTMENT SRL▲ 38 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 176,2 K RON▲ 131,8 % | ▲ 131,8 % | 176,2 K RON | |
| 51 | 51.CIVITA COM SA▲ 469 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 171,7 K RON— | — | 171,7 K RON | |
| 52 | 52.104 VELO SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 171,1 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 171,1 K RON | |
| 53 | 53.KARTMANN GMBH WOLNZACH SUCURSALA SIBIU▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 168,6 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 168,6 K RON | |
| 54 | 54.P.S. IMOBILIARE SRL▲ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 167,1 K RON▲ 72,3 % | ▲ 72,3 % | 167,1 K RON | |
| 55 | 55.INTER FACE SRL▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 165,3 K RON▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 165,3 K RON | |
| 56 | 56.RENT STAR SRL▼ 17 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 164,6 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 164,6 K RON | |
| 57 | 57.TAHSIN KONCEPT SRL▲ 48 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 161,4 K RON▲ 211,6 % | ▲ 211,6 % | 161,4 K RON | |
| 58 | 58.TINA GRUP SRL▲ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 160,8 K RON▲ 84,1 % | ▲ 84,1 % | 160,8 K RON | |
| 59 | 59.TEREN VERDE SRL▲ 71 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 153,7 K RON▲ 394 % | ▲ 394 % | 153,7 K RON | |
| 60 | 60.POINT VERDE SRL▲ 31 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 146,5 K RON▲ 98,3 % | ▲ 98,3 % | 146,5 K RON | |
| 61 | 61.PRECIOUS HOUSE SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 144,2 K RON— | — | — | 144,2 K RON |
| 62 | 62.CARO INVEST S.R.L.▲ 455 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 138,2 K RON— | — | 138,2 K RON | |
| 63 | 63.GREEN LAND SRL▲ 61 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 137,6 K RON▲ 293,8 % | ▲ 293,8 % | 137,6 K RON | |
| 64 | 64.TERRA INVEST SRL▲ 415 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 137,1 K RON— | — | 137,1 K RON | |
| 65 | 65.PARCURI INDUSTRIALE SIBIU - ŞURA MICĂ SA▼ 50 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 130,8 K RON▼ 77,1 % | ▼ 77,1 % | 130,8 K RON | |
| 66 | 66.SPRINT TOOLS IMOB SRL▲ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 123,2 K RON▲ 61 % | ▲ 61 % | 123,2 K RON | |
| 67 | 67.BAUR IMOBILIARE SRL▼ 36 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 122,7 K RON▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 122,7 K RON | |
| 68 | 68.GGT LOGISTIC SRL▼ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 120,7 K RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 120,7 K RON | |
| 69 | 69.SORA SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 120,1 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 120,1 K RON | |
| 70 | 70.MAR IMOB SIB SRL▲ 24 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 117,9 K RON▲ 65 % | ▲ 65 % | 117,9 K RON | |
| 71 | 71.GGT IMPEX COMPANY SRL▲ 105 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 117,6 K RON▲ 1.010,2 % | ▲ 1.010,2 % | 117,6 K RON | |
| 72 | 72.KARALIS SRL▲ 346 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 117,2 K RON— | — | 117,2 K RON | |
| 73 | 73.KLAUSI COM SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 111,2 K RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 111,2 K RON | |
| 74 | 74.ROM IM SRL▼ 26 | Sat Mârşa, Oraş Avrig, Sibiu | 111 K RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 111 K RON | |
| 75 | 75.I.A.M. TURISTIC SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 108,9 K RON▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 108,9 K RON | |
| 76 | 76.OXELO-IS SRL▼ 8 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 108,4 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 108,4 K RON | |
| 77 | 77.BLACKSTONE SRL▲ 7 | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 107,1 K RON▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 107,1 K RON | |
| 78 | 78.PETRI SPI SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 104,7 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 104,7 K RON | |
| 79 | 79.ANA IMPEX SRL▼ 26 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 103,3 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 103,3 K RON | |
| 80 | 80.CENTRUM 22 TOP SRL▲ 56 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 103,1 K RON▲ 264,6 % | ▲ 264,6 % | 103,1 K RON | |
| 81 | 81.INTERNATIONAL PRODUCERS COMPANY "IPCO" SRL▲ 107 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 100,4 K RON▲ 1.139 % | ▲ 1.139 % | 100,4 K RON | |
| 82 | 82.LAURA S SRL▲ 315 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 99,7 K RON— | — | 99,7 K RON | |
| 83 | 83.DT INVESTMENT S.R.L.▼ 38 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 99,4 K RON▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 99,4 K RON | |
| 84 | 84.COMPIL SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 98,2 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 98,2 K RON | |
| 85 | 85.RETIMUM SRL▲ 385 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 97 K RON— | — | 97 K RON | |
| 86 | 86.R MOTEL KM 12 SRL▲ 146 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 96,4 K RON— | — | 96,4 K RON | |
| 87 | 87.FOX & CO SRL▼ 25 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 96,1 K RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 96,1 K RON | |
| 88 | 88.FLOW STYL LINE EXPROCOM SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 92,3 K RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 92,3 K RON | |
| 89 | 89.D G S PREST SRL▲ 60 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 91,9 K RON▲ 303 % | ▲ 303 % | 91,9 K RON | |
| 90 | 90.PALTINUL IMOBILIARE S.R.L.▲ 320 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 90,9 K RON— | — | 90,9 K RON | |
| 91 | 91.AMBIA CONFORT-CONSTRUCT SRL▲ 354 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 90,9 K RON— | — | 90,9 K RON | |
| 92 | 92.TRANSILVANIA COM SA▲ 386 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 88,4 K RON— | — | 88,4 K RON | |
| 93 | 93.AS IMOB 2007 SRL▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 86,4 K RON▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 86,4 K RON | |
| 94 | 94.STEFIPET SRL▲ 332 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83,5 K RON— | — | 83,5 K RON | |
| 95 | 95.GOSPODĂRIE ORĂŞENEASCĂ CISNĂDIE S.A.▲ 111 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 82,8 K RON▲ 2.699,3 % | ▲ 2.699,3 % | 82,8 K RON | |
| 96 | 96.SALMEX SRL▼ 13 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 81,2 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 81,2 K RON | |
| 97 | 97.IMOBIL SCV SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,7 K RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 77,7 K RON | |
| 98 | 98.AUTO CENTER ACHIM SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,2 K RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 77,2 K RON | |
| 99 | 99.ALEXIMI ECO-PROD SRL▼ 28 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,1 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 77,1 K RON | |
| 100 | 100.ESTIMAR SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 76,5 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 76,5 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Sibiu
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
401 firme · 381,1 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
61 firme · 146,9 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
90 firme · 74,8 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
53 firme · 57,5 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
293 firme · 50 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
39 firme · 31,2 mil. RON