Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Sibiu după profit net în 2010
335 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 15 mil. RON. Pragul de intrare în top este 7,7 K RON, iar liderul atinge 1,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NICO MIDIA SRL= | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 1,5 mil. RON▲ 110,6 % | ▲ 110,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 2 | 2.SILVACOM IMPEX SRL▲ 1 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 133,7 % | ▲ 133,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 3 | 3.SILVATICA SRL▲ 293 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 987,8 K RON— | — | 987,8 K RON | |
| 4 | 4.DALFOR SRL▲ 7 | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 854,3 K RON▲ 233,4 % | ▲ 233,4 % | 854,3 K RON | |
| 5 | 5.SIMI-CON EXPLOATARE SRL▲ 47 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 731,6 K RON▲ 1.879,1 % | ▲ 1.879,1 % | 731,6 K RON | |
| 6 | 6.NEMIR IMPEX SRL▲ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 434,5 K RON▲ 229,3 % | ▲ 229,3 % | 434,5 K RON | |
| 7 | 7.MINO R SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 410,4 K RON— | — | 410,4 K RON | |
| 8 | 8.HOLZ IMPEX SRL▲ 31 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 391,7 K RON▲ 507,3 % | ▲ 507,3 % | 391,7 K RON | |
| 9 | 9.PRO PAN FOREST SRL▼ 3 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 359,3 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 359,3 K RON | |
| 10 | 10.REGIA PUBLICĂ LOCALĂ-OCOLUL SILVIC VALEA SADULUI RA▲ 2 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 357,9 K RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 357,9 K RON | |
| 11 | 11.OCOLUL SILVIC DEALUL SIBIULUI RA▲ 6 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 346,2 K RON▲ 88,4 % | ▲ 88,4 % | 346,2 K RON | |
| 12 | 12.MAGNET SRL▲ 309 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 331,4 K RON— | — | 331,4 K RON | |
| 13 | 13.PROD BIOAGRO SRL▲ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 321,6 K RON▲ 212 % | ▲ 212 % | 321,6 K RON | |
| 14 | 14.REGIA PUBLICĂ LOCALĂ OCOLUL SILVIC VALEA FRUMOASEI RA▲ 9 | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 318,1 K RON▲ 155,9 % | ▲ 155,9 % | 318,1 K RON | |
| 15 | 15.ECCOSILVA SRL▲ 10 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 291,6 K RON▲ 136,1 % | ▲ 136,1 % | 291,6 K RON | |
| 16 | 16.ITAL AGROTURISM MALUDA SRL▲ 6 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 290,8 K RON▲ 132,7 % | ▲ 132,7 % | 290,8 K RON | |
| 17 | 17.OCOLUL SILVIC IZVORUL FLORII RA▲ 300 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 272,8 K RON— | — | 272,8 K RON | |
| 18 | 18.OCOLUL SILVIC RASINARI RA▼ 4 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 262,3 K RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 262,3 K RON | |
| 19 | 19.RES FOREST SRL▲ 282 | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 255,6 K RON— | — | 255,6 K RON | |
| 20 | 20.REGIA PUBLICĂ LOCALĂ OCOLUL SILVIC TĂLMACIU RA▼ 12 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 245,2 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 245,2 K RON | |
| 21 | 21.SIMICOM SRL▼ 8 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 240,1 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 240,1 K RON | |
| 22 | 22.MIHDEN SRL▲ 46 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 219,6 K RON▲ 985,6 % | ▲ 985,6 % | 219,6 K RON | |
| 23 | 23.VESTSAD SRL▲ 112 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 217,3 K RON▲ 41.360,1 % | ▲ 41.360,1 % | 217,3 K RON | |
| 24 | 24.FORESTUM ESTATE 2 S.R.L.▲ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 212,7 K RON▲ 770 % | ▲ 770 % | 212,7 K RON | |
| 25 | 25.MIJA FOREST SRL▼ 10 | Sat Alţîna, Comuna Alţîna, Sibiu | 202,5 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 202,5 K RON | |
| 26 | 26.NICO TRANS SRL▲ 9 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 173 K RON▲ 139,3 % | ▲ 139,3 % | 173 K RON | |
| 27 | 27.AMGI TRANS SRLnou | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 171,4 K RON— | — | 171,4 K RON | |
| 28 | 28.IONI FOREST SRL▼ 1 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 161,6 K RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 161,6 K RON | |
| 29 | 29.REMIL COM SRL▲ 41 | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 152,7 K RON▲ 706,8 % | ▲ 706,8 % | 152,7 K RON | |
| 30 | 30.VIOMIN RESTART SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 151,3 K RON▲ 152 % | ▲ 152 % | 151,3 K RON | |
| 31 | 31.FLOREA CONSULTEA SRLnou | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 117,9 K RON▲ 171,8 % | ▲ 171,8 % | 117,9 K RON | |
| 32 | 32.MAYR TRANSPORT SRL▼ 2 | Sat Bazna, Comuna Bazna, Sibiu | 109,8 K RON▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 109,8 K RON | |
| 33 | 33.BIOAGRAR SRL▲ 64 | Loc. Saroş pe Târnave, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 106,7 K RON▲ 1.047,2 % | ▲ 1.047,2 % | 106,7 K RON | |
| 34 | 34.REGIA PUBLICĂ LOCALA OCOLUL SILVIC CINDREL RA▲ 285 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 98,6 K RON— | — | 98,6 K RON | |
| 35 | 35.ECOFOREST SRL▼ 25 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 98 K RON▼ 62,3 % | ▼ 62,3 % | 98 K RON | |
| 36 | 36.PAULA SILVA SRL▲ 244 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 92,4 K RON— | — | 92,4 K RON | |
| 37 | 37.SIBAVIS SA▼ 33 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 88,3 K RON▼ 82,9 % | ▼ 82,9 % | 88,3 K RON | |
| 38 | 38.ZALI FOREST SRL▲ 52 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 86 K RON▲ 654,8 % | ▲ 654,8 % | 86 K RON | |
| 39 | 39.FRONT GROUP SRL▲ 65 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 82,4 K RON▲ 1.013,3 % | ▲ 1.013,3 % | 82,4 K RON | |
| 40 | 40.AGRICULTURĂ & EXPLOATARE SCHWEIGER-BECK SRL▼ 16 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 82 K RON▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 82 K RON | |
| 41 | 41.LUDFOR SRL▲ 275 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 78,4 K RON— | — | 78,4 K RON | |
| 42 | 42.FORES SRL▼ 8 | Sat Nou, Comuna Roşia, Sibiu | 70,6 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 70,6 K RON | |
| 43 | 43.FAVORIT AGRO SRL▲ 275 | Sat Bogatu Român, Comuna Păuca, Sibiu | 70,2 K RON— | — | 70,2 K RON | |
| 44 | 44.SEMAT SRL▲ 230 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 66,6 K RON— | — | 66,6 K RON | |
| 45 | 45.ELA SERVCOM SRL▲ 9 | Sat Netuş, Comuna Iacobeni, Sibiu | 62,6 K RON▲ 77,3 % | ▲ 77,3 % | 62,6 K RON | |
| 46 | 46.SISTEMSILVA SRL▼ 37 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 60,9 K RON▼ 77,5 % | ▼ 77,5 % | 60,9 K RON | |
| 47 | 47.NICOARĂ CONFEX SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 59,3 K RON▲ 549,8 % | ▲ 549,8 % | 59,3 K RON | |
| 48 | 48.CHIR-MAN-DI SRL▲ 267 | Sat Chirpăr, Comuna Chirpăr, Sibiu | 55,9 K RON— | — | 55,9 K RON | |
| 49 | 49.CEMBRA SRL▼ 18 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 52,9 K RON▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 52,9 K RON | |
| 50 | 50.FOREST IMPORT EXPORT SRL▲ 38 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 50,3 K RON▲ 328,5 % | ▲ 328,5 % | 50,3 K RON | |
| 51 | 51.AGRO BIO SRL▼ 33 | Sat Iacobeni, Comuna Iacobeni, Sibiu | 48,9 K RON▼ 70,1 % | ▼ 70,1 % | 48,9 K RON | |
| 52 | 52.ADI FOREST SRL▲ 186 | Sat Arpaşu de Sus, Comuna Arpaşu de Jos, Sibiu | 46,5 K RON— | — | 46,5 K RON | |
| 53 | 53.FOREST PIN IMPEX SRL▲ 234 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 45,5 K RON— | — | 45,5 K RON | |
| 54 | 54.FOREST DEMA SRL▲ 35 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 45,2 K RON▲ 290 % | ▲ 290 % | 45,2 K RON | |
| 55 | 55.WALMARY SRL▲ 24 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 44,9 K RON▲ 209,1 % | ▲ 209,1 % | 44,9 K RON | |
| 56 | 56.APOLLO AGRICOM SRL▼ 8 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 44,2 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 44,2 K RON | |
| 57 | 57.IONEL-FOREST SRL▼ 31 | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 44 K RON▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 44 K RON | |
| 58 | 58.AGRO PLUS SRL▲ 37 | Sat Arpaşu de Sus, Comuna Arpaşu de Jos, Sibiu | 43,9 K RON▲ 350,9 % | ▲ 350,9 % | 43,9 K RON | |
| 59 | 59.FIRMANN GERMANIA SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 43,1 K RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 43,1 K RON | |
| 60 | 60.PĂNTUŢA SRL▲ 169 | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 40,7 K RON— | — | 40,7 K RON | |
| 61 | 61.VASICOM SRL▲ 208 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 39,1 K RON— | — | 39,1 K RON | |
| 62 | 62.CONT FOREST SRL▲ 187 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 38,6 K RON— | — | 38,6 K RON | |
| 63 | 63.A N M SRL▼ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 37,1 K RON▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 37,1 K RON | |
| 64 | 64.FLORIFOR SRL▲ 163 | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 35,4 K RON— | — | 35,4 K RON | |
| 65 | 65.DIANA COM FOREST SRLnou | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 35,3 K RON— | — | — | 35,3 K RON |
| 66 | 66.EUROPLANT SRL▲ 27 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 32,7 K RON▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | 32,7 K RON | |
| 67 | 67.M.T.D. PRILO SRL▼ 25 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 32,1 K RON▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 32,1 K RON | |
| 68 | 68.PHARMAPLANT SRL▲ 26 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 31,8 K RON▲ 225,3 % | ▲ 225,3 % | 31,8 K RON | |
| 69 | 69.SELINIC SRL▲ 174 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 29,5 K RON— | — | 29,5 K RON | |
| 70 | 70.RSA IMPORT EXPORT SRL▲ 118 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 28,4 K RON— | — | 28,4 K RON | |
| 71 | 71.VERII FOREST SRL▲ 201 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 28,3 K RON— | — | 28,3 K RON | |
| 72 | 72.WEBER M & H SRL▲ 62 | Sat Valea Viilor, Comuna Valea Viilor, Sibiu | 24,8 K RON▲ 4.342,9 % | ▲ 4.342,9 % | 24,8 K RON | |
| 73 | 73.ECO TRADING SRL▲ 59 | Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, Sibiu | 24,2 K RON▲ 3.524,7 % | ▲ 3.524,7 % | 24,2 K RON | |
| 74 | 74.AGRO FEICHTNER SRL▲ 205 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 23,8 K RON— | — | 23,8 K RON | |
| 75 | 75.STAR INTERNATIONAL IMPORT EXPORT SRL▼ 70 | Sat Dârlos, Comuna Dârlos, Sibiu | 22 K RON▼ 93,5 % | ▼ 93,5 % | 22 K RON | |
| 76 | 76.JULIA BIO-EXPO SRL▼ 26 | Sat Roşia, Comuna Roşia, Sibiu | 21,1 K RON▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | 21,1 K RON | |
| 77 | 77.AGRO CHH SRL▼ 75 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 20,4 K RON▼ 96,4 % | ▼ 96,4 % | 20,4 K RON | |
| 78 | 78.AGROFERM SRL▲ 13 | Sat Brateiu, Comuna Brateiu, Sibiu | 20 K RON▲ 82,2 % | ▲ 82,2 % | 20 K RON | |
| 79 | 79.TRI-PREST SRL▼ 10 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 16,9 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 16,9 K RON | |
| 80 | 80.PRODFRUCT SRL▲ 43 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 16,3 K RON▲ 724,3 % | ▲ 724,3 % | 16,3 K RON | |
| 81 | 81.AGRO ECO MAG SRL▲ 55 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 15,1 K RON▲ 2.829,5 % | ▲ 2.829,5 % | 15,1 K RON | |
| 82 | 82.MARIO FOREST SRL▲ 169 | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 12,9 K RON— | — | 12,9 K RON | |
| 83 | 83.AGROMEC AVRIG SA▲ 44 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 12,4 K RON▲ 784,6 % | ▲ 784,6 % | 12,4 K RON | |
| 84 | 84.AGRO SERVICE & BONDI GIANNI SRL= | Sat Arpaşu de Jos, Comuna Arpaşu de Jos, Sibiu | 12,3 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 12,3 K RON | |
| 85 | 85.PRO AGRO ENERGY SRL▲ 220 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12,3 K RON— | — | 12,3 K RON | |
| 86 | 86.ATMA SPORT SRL▼ 27 | Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Sibiu | 11,6 K RON▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 11,6 K RON | |
| 87 | 87.APICORNELIUS SRL▲ 198 | Loc. Amnaş, Oraş Sălişte, Sibiu | 11,6 K RON— | — | 11,6 K RON | |
| 88 | 88.AGRONIL SRL▲ 26 | Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, Sibiu | 11,3 K RON▲ 252 % | ▲ 252 % | 11,3 K RON | |
| 89 | 89.PAJISTI SA▲ 199 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 11,1 K RON— | — | 11,1 K RON | |
| 90 | 90.HELIX SRL▼ 37 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 11 K RON▼ 69,6 % | ▼ 69,6 % | 11 K RON | |
| 91 | 91.LEMN KLADE SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10,3 K RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 10,3 K RON | |
| 92 | 92.NICOLEMN SRL▲ 118 | Sat Merghindeal, Comuna Merghindeal, Sibiu | 10,3 K RON— | — | 10,3 K RON | |
| 93 | 93.ADELTIB SRL▼ 56 | Loc. Miercurea Sibiului, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 10,2 K RON▼ 85 % | ▼ 85 % | 10,2 K RON | |
| 94 | 94.ADONIS PROIECT SRL▲ 166 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,9 K RON— | — | 9,9 K RON | |
| 95 | 95.TRANS VEST SRLnou | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 9,7 K RON▲ 211 % | ▲ 211 % | 9,7 K RON | |
| 96 | 96.G.I.L.FOREST SRL▲ 12 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 8,8 K RON▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 8,8 K RON | |
| 97 | 97.FORSTARBEITEN SRL▲ 211 | Sat Târnava, Comuna Târnava, Sibiu | 8,7 K RON— | — | 8,7 K RON | |
| 98 | 98.ASZ LTD SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,7 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 8,7 K RON | |
| 99 | 99.MARASERV PREST SRL▼ 54 | Loc. Copşa Mică, Oraş Copşa Mică, Sibiu | 7,8 K RON▼ 85,4 % | ▼ 85,4 % | 7,8 K RON | |
| 100 | 100.HANEA PROD SRL▼ 62 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,7 K RON▼ 88,4 % | ▼ 88,4 % | 7,7 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Sibiu
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
94 firme · 243,5 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
40 firme · 130,4 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
12 firme · 85,8 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
71 firme · 83,9 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
63 firme · 60,7 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
21 firme · 49,4 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
20 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
8 firme · 5 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
7 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
9 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
11 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
6 firme · 946,8 K RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
6 firme · 886,4 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
4 firme · 865,9 K RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
10 firme · 864,8 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
6 firme · 820,4 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
3 firme · 529,3 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
2 firme · 483 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
1 firme · 216,1 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
3 firme · 19,8 K RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 900 RON