Top 100 firme — Activități profesionale, Sibiu după profit net în 2019
1.770 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 102,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 290,7 K RON, iar liderul atinge 14,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GREENGOLD TIMBERLANDS 3 S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 14,3 mil. RON▲ 270,6 % | ▲ 270,6 % | 14,3 mil. RON | |
| 2 | 2.BERTRANDT ENGINEERING TECHNOLOGIES ROMANIA SRL▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,6 mil. RON▲ 98,6 % | ▲ 98,6 % | 5,6 mil. RON | |
| 3 | 3.RETTER PROJECTMANAGEMENT SRL▲ 8 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 5,1 mil. RON▲ 93,7 % | ▲ 93,7 % | 5,1 mil. RON | |
| 4 | 4.CENTRU DE AFACERI SIBIU SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,8 mil. RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 3,8 mil. RON | |
| 5 | 5.W.K. GROUP SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,8 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 3,8 mil. RON | |
| 6 | 6.WINDELCON PARTNERS S.R.L.▲ 48 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,4 mil. RON▲ 646,1 % | ▲ 646,1 % | 3,4 mil. RON | |
| 7 | 7.TEHNICA DE AUTOMATIZARE - SIBIU SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,3 mil. RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 3,3 mil. RON | |
| 8 | 8.ORCA PROJECT SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,1 mil. RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 3,1 mil. RON | |
| 9 | 9.RALFROLE S.R.L.nou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 3,1 mil. RON— | — | — | 3,1 mil. RON |
| 10 | 10.A1 DESIGN SRL▲ 34 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 262,6 % | ▲ 262,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 11 | 11.SYSTECH SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8 mil. RON▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 12 | 12.TEHNIC TOOLS SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,7 mil. RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 1,7 mil. RON | |
| 13 | 13.GLOBAL ENGINEERING SERVICES & SOLUTIONS S.R.L.▲ 1.336 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,7 mil. RON— | — | 1,7 mil. RON | |
| 14 | 14.HIGHLIGHT AGENCY SRL▲ 53 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,6 mil. RON▲ 341,6 % | ▲ 341,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 15 | 15.VISMA ROMANIA HOLDING SRL▲ 1.520 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,5 mil. RON— | — | 1,5 mil. RON | |
| 16 | 16.TRIDI PATENT DRAWINGS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,5 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 17 | 17.S.M. ART PROIECT SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,4 mil. RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 18 | 18.LAYNER PROD SRL▲ 34 | Sat Buia, Comuna Şeica Mare, Sibiu | 1,4 mil. RON▲ 197,1 % | ▲ 197,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 19 | 19.UNIVTEH SRL▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 90,1 % | ▲ 90,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 20 | 20.SAUBERMACHER ROMANIA SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 21 | 21.MEDIAŞ INDUSTRIES S.R.L.nou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,2 mil. RON— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 22 | 22.ROM CONSULT LTD SRL▼ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,2 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 23 | 23.KALISTO SRL▲ 2 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 24 | 24.MULLER QUALITY CONTROL S.R.L.▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 25 | 25.GREENGOLD MANAGEMENT SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 1,1 mil. RON | |
| 26 | 26.PLASTIC PRO SRL▲ 30 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 973 K RON▲ 123,2 % | ▲ 123,2 % | 973 K RON | |
| 27 | 27.EUROFLUID PROIECT SRL▲ 102 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 972,2 K RON▲ 361,4 % | ▲ 361,4 % | 972,2 K RON | |
| 28 | 28.KOBI DESIGN SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 952,2 K RON▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 952,2 K RON | |
| 29 | 29.REAL MANAGEMENT DEVELOPMENT SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 898,4 K RON▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | 898,4 K RON | |
| 30 | 30.EXPERT TECHNOLOGY SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 859,4 K RON▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 859,4 K RON | |
| 31 | 31.BAU BERATUNG & HANDEL SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 778,5 K RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 778,5 K RON | |
| 32 | 32.AAG SIB CONSULT SRL▲ 111 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 742,3 K RON▲ 273,7 % | ▲ 273,7 % | 742,3 K RON | |
| 33 | 33.GRIP CONVERT SRL▲ 41 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 719,7 K RON▲ 118,4 % | ▲ 118,4 % | 719,7 K RON | |
| 34 | 34.LOFT STUDIO SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 714,5 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 714,5 K RON | |
| 35 | 35.RCOR.RO SRL▼ 4 | Sat Sebeşu de Sus, Comuna Racoviţa, Sibiu | 696,2 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 696,2 K RON | |
| 36 | 36.ASPIRE DESIGN SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 653,5 K RON▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 653,5 K RON | |
| 37 | 37.CLAUDIUS PETERS ROMÂNIA SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 652,8 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 652,8 K RON | |
| 38 | 38.NBLCRAFT SRL▲ 116 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 618,3 K RON▲ 229,2 % | ▲ 229,2 % | 618,3 K RON | |
| 39 | 39.ABSTRUCT ENGINEERING S.R.L.▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 610,5 K RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 610,5 K RON | |
| 40 | 40.RARES LOGISTIC & CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 588,2 K RON— | — | — | 588,2 K RON |
| 41 | 41.LICORNIA SRL▲ 166 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 561,2 K RON▲ 283,7 % | ▲ 283,7 % | 561,2 K RON | |
| 42 | 42.MPD GROUPAUTO SIBIU S.R.L.▲ 346 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 557,3 K RON▲ 559 % | ▲ 559 % | 557,3 K RON | |
| 43 | 43.CRAIG ENGINEERING S.R.L.▲ 62 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 552,1 K RON▲ 123,9 % | ▲ 123,9 % | 552,1 K RON | |
| 44 | 44.GG TEHNIC PROIECT SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 550 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 550 K RON | |
| 45 | 45.JUST BTL SRL▲ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 548,4 K RON▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 548,4 K RON | |
| 46 | 46.INSPIRE SRL▲ 7 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 545,1 K RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 545,1 K RON | |
| 47 | 47.CONMAR - CON SRL▲ 214 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 514,6 K RON▲ 315,1 % | ▲ 315,1 % | 514,6 K RON | |
| 48 | 48.HERCULES INT SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 506,5 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 506,5 K RON | |
| 49 | 49.VERSOR SRL▲ 280 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 488,7 K RON▲ 382,9 % | ▲ 382,9 % | 488,7 K RON | |
| 50 | 50.THERME MEDIA GROUP S.R.L.▲ 1.360 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 482,6 K RON— | — | 482,6 K RON | |
| 51 | 51.POWER PREST SRL▲ 400 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 476,6 K RON▲ 617,8 % | ▲ 617,8 % | 476,6 K RON | |
| 52 | 52.CERTEXPERT SRL▲ 50 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 471,4 K RON▲ 88,7 % | ▲ 88,7 % | 471,4 K RON | |
| 53 | 53.ELKA PLUS SRL▲ 8 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 470,7 K RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 470,7 K RON | |
| 54 | 54.TOPIA SRL▲ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 465 K RON▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 465 K RON | |
| 55 | 55.GAZ EXPERT CONSULTING STUDY-GECS SRL▲ 15 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 434,8 K RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 434,8 K RON | |
| 56 | 56.TEDX PRO SRL▲ 449 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 432,1 K RON▲ 693,8 % | ▲ 693,8 % | 432,1 K RON | |
| 57 | 57.CONSULTING FIN SRL▲ 320 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 425 K RON▲ 389,4 % | ▲ 389,4 % | 425 K RON | |
| 58 | 58.ARHEOSIB CONSULTING SRL▼ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 424,5 K RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 424,5 K RON | |
| 59 | 59.SFERA CON SRL▲ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 419,3 K RON▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 419,3 K RON | |
| 60 | 60.PEP PHARMA ENGINEERING PROJECTS S.R.L.▲ 818 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 414,5 K RON▲ 3.672 % | ▲ 3.672 % | 414,5 K RON | |
| 61 | 61.HER-CONT SRL▲ 61 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 407 K RON▲ 88,5 % | ▲ 88,5 % | 407 K RON | |
| 62 | 62.PUNKT CONSULT SRL▲ 1.389 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 404,6 K RON— | — | 404,6 K RON | |
| 63 | 63.HERLAN & ASSOCIATES SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 403,6 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 403,6 K RON | |
| 64 | 64.FRABO MANAGEMENT S.R.L.▲ 54 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 401,3 K RON▲ 81,3 % | ▲ 81,3 % | 401,3 K RON | |
| 65 | 65.PROT NET CONSULT SRL▲ 577 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 400,8 K RON▲ 1.080,8 % | ▲ 1.080,8 % | 400,8 K RON | |
| 66 | 66.VIOLET COMMUNICATION & MEDIA SRL▲ 158 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 400,2 K RON▲ 185,9 % | ▲ 185,9 % | 400,2 K RON | |
| 67 | 67.VETCON SRL▼ 3 | Sat Cornăţel, Comuna Roşia, Sibiu | 397,7 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 397,7 K RON | |
| 68 | 68.TEMPO CONSULT SRL▼ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 392,9 K RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 392,9 K RON | |
| 69 | 69.HENDOR SRL▲ 48 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 378,7 K RON▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 378,7 K RON | |
| 70 | 70.S-TRONIC CONCEPT SRLnou | Sat Poplaca, Comuna Poplaca, Sibiu | 373 K RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 373 K RON | |
| 71 | 71.TESSERACT ARCHITECTURE S.R.L.▲ 542 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 355,7 K RON▲ 828,2 % | ▲ 828,2 % | 355,7 K RON | |
| 72 | 72.AKTIV PHARMA SRL▲ 99 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 354,6 K RON▲ 107,6 % | ▲ 107,6 % | 354,6 K RON | |
| 73 | 73.D&M GENERAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 353,6 K RON— | — | 353,6 K RON | |
| 74 | 74.DAEDALUS PROIECT SRL▲ 30 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 353,4 K RON▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 353,4 K RON | |
| 75 | 75.ARHIMUS SRL▲ 62 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 352,9 K RON▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 352,9 K RON | |
| 76 | 76.CREATIVE SOLUTION CM SRL▼ 8 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 350,2 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 350,2 K RON | |
| 77 | 77.OP DESIGN SRL▲ 80 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 349,3 K RON▲ 87,8 % | ▲ 87,8 % | 349,3 K RON | |
| 78 | 78.PTB-CONSULT R SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 348 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 348 K RON | |
| 79 | 79.T & T AUDIT SRL▲ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 343,2 K RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 343,2 K RON | |
| 80 | 80.STELA CONT SRL▲ 235 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 336,5 K RON▲ 214,6 % | ▲ 214,6 % | 336,5 K RON | |
| 81 | 81.STUDIO T ARHITECT SRL▲ 215 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 334,3 K RON▲ 193,5 % | ▲ 193,5 % | 334,3 K RON | |
| 82 | 82.SOPA CONSULTING SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 331,4 K RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 331,4 K RON | |
| 83 | 83.VIZUAL SRL▲ 438 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 326,9 K RON▲ 533,3 % | ▲ 533,3 % | 326,9 K RON | |
| 84 | 84.CONTA PREST SRL▲ 56 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 314,5 K RON▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 314,5 K RON | |
| 85 | 85.AUTOMATIZARI SIBIU SRL▼ 43 | Sat Mohu, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 311,4 K RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 311,4 K RON | |
| 86 | 86.INSPECT AUTO SIB SRL▲ 53 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 311 K RON▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 311 K RON | |
| 87 | 87.ACVATEAM SRL▼ 16 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 306,6 K RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 306,6 K RON | |
| 88 | 88.NEXT EXIT SRL▲ 296 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 302,4 K RON▲ 255,9 % | ▲ 255,9 % | 302,4 K RON | |
| 89 | 89.MEDIU 2 CONSULT SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 301,2 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 301,2 K RON | |
| 90 | 90.GVK CONSULTING PREST SRL▲ 8 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 299,9 K RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 299,9 K RON | |
| 91 | 91.SKY VET SRL▲ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 299,6 K RON▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 299,6 K RON | |
| 92 | 92.ADVISER SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 298,7 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 298,7 K RON | |
| 93 | 93.HERMANNSTADT GROUP SRL▲ 38 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 297,8 K RON▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 297,8 K RON | |
| 94 | 94.CARE CONSULT SIBIU SRL▲ 80 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 294,2 K RON▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | 294,2 K RON | |
| 95 | 95.RUXSIB SRL▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 292,7 K RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 292,7 K RON | |
| 96 | 96.BODY WELDING CONSULTING S.R.L.▲ 11 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 291,8 K RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 291,8 K RON | |
| 97 | 97.FIELDSTAR CENTRUM SRL▲ 1.458 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 291,7 K RON— | — | 291,7 K RON | |
| 98 | 98.DOADS SRL▲ 346 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 291,5 K RON▲ 327,2 % | ▲ 327,2 % | 291,5 K RON | |
| 99 | 99.UP-TOWN SRL▼ 53 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 290,9 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 290,9 K RON | |
| 100 | 100.ANDRA CONT SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 290,7 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 290,7 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Sibiu
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
364 firme · 467,1 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
236 firme · 143,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
345 firme · 117,8 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
338 firme · 112,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
55 firme · 103 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
149 firme · 97,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
145 firme · 57,1 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
76 firme · 50,8 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
106 firme · 33,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
72 firme · 23 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
89 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
42 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
17 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
17 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
20 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
35 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
5 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
9 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
10 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
10 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
13 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 875,3 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
7 firme · 868,8 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
3 firme · 529 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 246,5 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 38,1 K RON