Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Prahova după profit net în 2014
357 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 19,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 33,2 K RON, iar liderul atinge 4,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BAUPARTNER SRLnou | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 4,7 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 4,7 mil. RON | |
| 2 | 2.DESTINE BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,6 mil. RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 3 | 3.ANKER IFN SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,2 mil. RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 4 | 4.IMOB PRAHOVA SRL▲ 126 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 737,3 K RON▲ 4.183,1 % | ▲ 4.183,1 % | 737,3 K RON | |
| 5 | 5.CAMPION BROKER DE ASIGURARE ȘI REASIGURARE S.R.L.= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 731,6 K RON▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 731,6 K RON | |
| 6 | 6.HBI CONSULENZA E PARTECIPAZIONI S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 551 K RON— | — | — | 551 K RON |
| 7 | 7.ADEG CONSULTING SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 462,5 K RON▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 462,5 K RON | |
| 8 | 8.AQUILA ASIG-AGENT DE BROKERAJ SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 379,1 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 379,1 K RON | |
| 9 | 9.ROSTER IFN SRL▼ 5 | Municipiul Câmpina, Prahova | 353,9 K RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 353,9 K RON | |
| 10 | 10.STELIS STOC IFN SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 309,1 K RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 309,1 K RON | |
| 11 | 11.BANCA COOPERATISTĂ FLAMURA PLOIEŞTI▲ 24 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 268,9 K RON▲ 128,5 % | ▲ 128,5 % | 268,9 K RON | |
| 12 | 12.IDENTIC SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 254,3 K RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 254,3 K RON | |
| 13 | 13.DORAL - CONSULTING SRL▲ 30 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 252,7 K RON▲ 170,3 % | ▲ 170,3 % | 252,7 K RON | |
| 14 | 14.DESTINE INSURANCES CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 242,9 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 242,9 K RON | |
| 15 | 15.DESTIN COMIMPEX '93 SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 232,9 K RON▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 232,9 K RON | |
| 16 | 16.COMAR INTERNATIONAL SRL▲ 94 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 215,7 K RON▲ 746,3 % | ▲ 746,3 % | 215,7 K RON | |
| 17 | 17.ROLLEX MAGAZIN UNIVERSAL IFN SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 198,7 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 198,7 K RON | |
| 18 | 18.NICRANA PREST IFN SRL▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 170 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 170 K RON | |
| 19 | 19.CORSIG INTER SRL▲ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 158,9 K RON▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 158,9 K RON | |
| 20 | 20.ADEG FINANCE SRL▲ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 158 K RON▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 158 K RON | |
| 21 | 21.LINIAR SMART EXPERT IFN SRL▲ 34 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 153 K RON▲ 121,3 % | ▲ 121,3 % | 153 K RON | |
| 22 | 22.COVILINO IFN SRL▲ 8 | Comuna Cornu, Prahova | 150,1 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 150,1 K RON | |
| 23 | 23.HAPOFI IFN SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 147,3 K RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 147,3 K RON | |
| 24 | 24.FILOTI INVEST IFN SRL▼ 18 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 142,9 K RON▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 142,9 K RON | |
| 25 | 25.ULTIMATUM COMPANY INVEST SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 141,7 K RON▲ 111 % | ▲ 111 % | 141,7 K RON | |
| 26 | 26.SIMCO LIFE SRL▲ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 134,8 K RON▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 134,8 K RON | |
| 27 | 27.SWEETCREDIT INVEST IFN SRL▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 133,6 K RON▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 133,6 K RON | |
| 28 | 28.ALVA COM - NEW IFN SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 132,8 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 132,8 K RON | |
| 29 | 29.SOLGRAF IFN SRL▲ 7 | Municipiul Câmpina, Prahova | 130,6 K RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 130,6 K RON | |
| 30 | 30.DESTINE BROKER DE CREDITE SRL▲ 98 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 129,5 K RON▲ 627,3 % | ▲ 627,3 % | 129,5 K RON | |
| 31 | 31.TERA M3 SRL▼ 4 | Municipiul Câmpina, Prahova | 128 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 128 K RON | |
| 32 | 32.ARASIT LOGISTIC SRL▲ 77 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 126,3 K RON▲ 395,2 % | ▲ 395,2 % | 126,3 K RON | |
| 33 | 33.HUANITA LUC IFN SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 125,2 K RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 125,2 K RON | |
| 34 | 34.CEZMACRI TOP CONSULTANT SRL▲ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 124 K RON▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 124 K RON | |
| 35 | 35.DOLIA - LIFE SRL▲ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 123,8 K RON▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 123,8 K RON | |
| 36 | 36.STRATEH & MOBDESIGN SRL▲ 251 | Municipiul Câmpina, Prahova | 123 K RON— | — | 123 K RON | |
| 37 | 37.DAMAD AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 118,1 K RON▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 118,1 K RON | |
| 38 | 38.DESTIN ASIG SRL▼ 25 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 113,7 K RON▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | 113,7 K RON | |
| 39 | 39.DESTINE INVEST CENTER SRL▼ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 109 K RON▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 109 K RON | |
| 40 | 40.RELIEF IMPEX SRL▼ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 109 K RON▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 109 K RON | |
| 41 | 41.SANARIS NEWSERV IFN SRL▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 105,9 K RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 105,9 K RON | |
| 42 | 42.ALCON LIV AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 52 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 101,7 K RON▲ 195,2 % | ▲ 195,2 % | 101,7 K RON | |
| 43 | 43.GOPERFORMER CONSULT SRLnou | Oraş Breaza, Prahova | 94,1 K RON— | — | — | 94,1 K RON |
| 44 | 44.SANDASIG CONSULT AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 157 | Sat Valea Borului, Comuna Ceraşu, Prahova | 90,3 K RON▲ 25.116,5 % | ▲ 25.116,5 % | 90,3 K RON | |
| 45 | 45.FOREX AMD SRL▲ 257 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 90,2 K RON— | — | 90,2 K RON | |
| 46 | 46.ANAWOL NORD IFN SRL▲ 282 | Sat Diţeşti, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 89,8 K RON— | — | 89,8 K RON | |
| 47 | 47.YESALL ASIG SRL▲ 48 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 89,7 K RON▲ 161,1 % | ▲ 161,1 % | 89,7 K RON | |
| 48 | 48.HARIDEEA GRUP SRL▲ 268 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 89,5 K RON— | — | 89,5 K RON | |
| 49 | 49.HAPOFI NORD IFN SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 89,3 K RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 89,3 K RON | |
| 50 | 50.DIPROMI IFN SRL▲ 93 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 87,4 K RON▲ 725,6 % | ▲ 725,6 % | 87,4 K RON | |
| 51 | 51.ADECAR BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▲ 18 | Municipiul Câmpina, Prahova | 87,2 K RON▲ 67,6 % | ▲ 67,6 % | 87,2 K RON | |
| 52 | 52.SANARIS IFN SRL▼ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 85,3 K RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 85,3 K RON | |
| 53 | 53.ALVA COM NORD IFN SRL▼ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 83,5 K RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 83,5 K RON | |
| 54 | 54.VITNIC IFN SRL▼ 30 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 82,2 K RON▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | 82,2 K RON | |
| 55 | 55.INISIMA & DAV IFN SRL▼ 5 | Sat Bodeşti, Comuna Poseşti, Prahova | 81,8 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 81,8 K RON | |
| 56 | 56.AMSTY HOUSE SRL▲ 28 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 81,3 K RON▲ 100,8 % | ▲ 100,8 % | 81,3 K RON | |
| 57 | 57.TOMASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 35 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 79,9 K RON▲ 131,1 % | ▲ 131,1 % | 79,9 K RON | |
| 58 | 58.XENTINO CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 1 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 79,7 K RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 79,7 K RON | |
| 59 | 59.SORASIG CONSULTING SRL▲ 27 | Sat Gura Vadului, Comuna Gura Vadului, Prahova | 73,9 K RON▲ 88,8 % | ▲ 88,8 % | 73,9 K RON | |
| 60 | 60.KAPHONE SRL▼ 11 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 73 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 73 K RON | |
| 61 | 61.VALDAV ASIGDAV SRL▲ 232 | Sat Bărcăneşti, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 72,5 K RON— | — | 72,5 K RON | |
| 62 | 62.WIN TIPS MVG CONSULTING SRL▼ 23 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 72,2 K RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 72,2 K RON | |
| 63 | 63.FOLAS CONSULTING - AGENT ASIGURARI SRL▼ 34 | Municipiul Câmpina, Prahova | 70,7 K RON▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | 70,7 K RON | |
| 64 | 64.SIZERA SRL▲ 67 | Sat Plopu, Comuna Plopu, Prahova | 66,7 K RON▲ 338,6 % | ▲ 338,6 % | 66,7 K RON | |
| 65 | 65.DOVISOR YOU SRL▲ 47 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 64,5 K RON▲ 161,2 % | ▲ 161,2 % | 64,5 K RON | |
| 66 | 66.FINDOR - 04 SERV SRL▲ 7 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 63,7 K RON▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 63,7 K RON | |
| 67 | 67.ANGEL HOPE SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 63,5 K RON— | — | — | 63,5 K RON |
| 68 | 68.CALTAGIRONE INVEST IFN SRL▲ 256 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 61,3 K RON— | — | 61,3 K RON | |
| 69 | 69.SOLOMON GOLD EXPERT SRL▲ 76 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 55,3 K RON▲ 433,8 % | ▲ 433,8 % | 55,3 K RON | |
| 70 | 70.TELCOR IMPEX IFN SRL▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 52,5 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 52,5 K RON | |
| 71 | 71.ANAWOL FOND SRL▲ 89 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 52,5 K RON▲ 563,4 % | ▲ 563,4 % | 52,5 K RON | |
| 72 | 72.CORSIG BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 52,5 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 52,5 K RON | |
| 73 | 73.SIGURANȚA LIVE PREST SRL▲ 45 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 52,5 K RON▲ 122,4 % | ▲ 122,4 % | 52,5 K RON | |
| 74 | 74.ALVA EUROMED CONCEPT S.R.L.▲ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 51 K RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 51 K RON | |
| 75 | 75.BIVASIG SRL▼ 35 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50,6 K RON▼ 48 % | ▼ 48 % | 50,6 K RON | |
| 76 | 76.PREFERRED ROYAL INFO SRL▲ 191 | Oraş Breaza, Prahova | 49,6 K RON— | — | 49,6 K RON | |
| 77 | 77.SOLOMON GOLD & SILVER SRL▼ 7 | Sat Gura Vitioarei, Comuna Gura Vitioarei, Prahova | 48,1 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 48,1 K RON | |
| 78 | 78.DOBRE NEED ASIG SRL▲ 75 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 48 K RON▲ 403,3 % | ▲ 403,3 % | 48 K RON | |
| 79 | 79.DAVGON CREDIT SRL▼ 3 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 47,2 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 47,2 K RON | |
| 80 | 80.GENS K2 MERCERIA MARQUISETTE S.R.L.▲ 246 | Sat Şipotu, Comuna Lipăneşti, Prahova | 47,2 K RON— | — | 47,2 K RON | |
| 81 | 81.IMANTO SERV IFN SRL▼ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 45,1 K RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 45,1 K RON | |
| 82 | 82.AVANTAJ KMI IFN SRL▼ 3 | Municipiul Câmpina, Prahova | 44,3 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 44,3 K RON | |
| 83 | 83.RISCALL SERV SRL▲ 34 | Municipiul Câmpina, Prahova | 43,7 K RON▲ 84,9 % | ▲ 84,9 % | 43,7 K RON | |
| 84 | 84.FORTIS FINANCE SRL▲ 18 | Municipiul Câmpina, Prahova | 42,9 K RON▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 42,9 K RON | |
| 85 | 85.AMIO ASIG SRL▼ 20 | ***localitatea negasita***, Prahova | 41,5 K RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 41,5 K RON | |
| 86 | 86.CODASIG SRL▲ 54 | Sat Homorâciu, Comuna Izvoarele, Prahova | 39,9 K RON▲ 245,3 % | ▲ 245,3 % | 39,9 K RON | |
| 87 | 87.ELITCO SERV IFN SRL▲ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 39,9 K RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 39,9 K RON | |
| 88 | 88.ALDISIM ASIG S.R.L.▼ 8 | Sat Zamfira, Comuna Lipăneşti, Prahova | 39,6 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 39,6 K RON | |
| 89 | 89.BETA TEAM CONSULTING SRL▲ 191 | Municipiul Câmpina, Prahova | 38,6 K RON— | — | 38,6 K RON | |
| 90 | 90.CIPADY COM SRL▲ 37 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 38,6 K RON▲ 114,4 % | ▲ 114,4 % | 38,6 K RON | |
| 91 | 91.GAPAV SERV CONSULTING SRL▲ 48 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 38,5 K RON▲ 229,7 % | ▲ 229,7 % | 38,5 K RON | |
| 92 | 92.IOFITURA ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 28 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 38,5 K RON▲ 78,5 % | ▲ 78,5 % | 38,5 K RON | |
| 93 | 93.SAKA EXCHANGE SRL▼ 26 | Municipiul Câmpina, Prahova | 37,9 K RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 37,9 K RON | |
| 94 | 94.AMICAN IFN SRL▲ 71 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 37,5 K RON▲ 444,7 % | ▲ 444,7 % | 37,5 K RON | |
| 95 | 95.TAVIANU GOLD SRL▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 36,8 K RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 36,8 K RON | |
| 96 | 96.MITIAS VMT IFN SRL▼ 28 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 36,8 K RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 36,8 K RON | |
| 97 | 97.RAVIMO SRL▼ 55 | Municipiul Câmpina, Prahova | 35,1 K RON▼ 62,7 % | ▼ 62,7 % | 35,1 K RON | |
| 98 | 98.BODMAR COM SERV SRL▲ 241 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 33,5 K RON— | — | 33,5 K RON | |
| 99 | 99.GON MARASIG SERV SRL▲ 65 | Sat Ogretin, Comuna Drajna, Prahova | 33,2 K RON▲ 377,5 % | ▲ 377,5 % | 33,2 K RON | |
| 100 | 100.MIDAV GOLD SRL▼ 44 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 33,2 K RON▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | 33,2 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Prahova
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
201 firme · 299,9 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
71 firme · 50,5 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
7 firme · 43,5 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
91 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
14 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
5 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
4 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
2 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
7 firme · 798,1 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
5 firme · 385,2 K RON