Top 100 firme — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a., Prahova după profit net în 2024
235 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 25,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,6 K RON, iar liderul atinge 8,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SPITAL LOTUS SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,1 mil. RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 8,1 mil. RON | |
| 2 | 2.MEDICAL CENTER GRAL SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,6 mil. RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 5,6 mil. RON | |
| 3 | 3.RADIOLOGIE DENTARA MARAFFKA S.R.L.▲ 89 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1 mil. RON▲ 4.510,3 % | ▲ 4.510,3 % | 1 mil. RON | |
| 4 | 4.MARAFFKA RX IMAGISTIC S.R.L.▲ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 946,3 K RON▲ 355,6 % | ▲ 355,6 % | 946,3 K RON | |
| 5 | 5.CENTRUL DE IMAGISTICA DENTARA MARAFFKA SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 907,2 K RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 907,2 K RON | |
| 6 | 6.COMO CLINIC SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 783,2 K RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 783,2 K RON | |
| 7 | 7.MIROPTIC MED SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 539,3 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 539,3 K RON | |
| 8 | 8.SANACLEAN EXPERT SRL▼ 2 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 482,2 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 482,2 K RON | |
| 9 | 9.MARISOL OPTIC SRL▲ 79 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 432,2 K RON▲ 1.669,5 % | ▲ 1.669,5 % | 432,2 K RON | |
| 10 | 10.TOP KINETO MEDICAL SRL▲ 9 | Sat Belciug, Comuna Drăgăneşti, Prahova | 361,8 K RON▲ 112,6 % | ▲ 112,6 % | 361,8 K RON | |
| 11 | 11.TERAPIE ȘI COORDONARE ABA S.R.L.▲ 45 | Sat Cioranii de Sus, Comuna Ciorani, Prahova | 354,8 K RON▲ 636,6 % | ▲ 636,6 % | 354,8 K RON | |
| 12 | 12.SIMMEDICAL CONSULT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 287,1 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 287,1 K RON | |
| 13 | 13.CLINICA KINETOLIFE S.R.L.▲ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 248,4 K RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 248,4 K RON | |
| 14 | 14.MAJESTIQ STORY SRL▲ 16 | Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi, Prahova | 238,2 K RON▲ 114,7 % | ▲ 114,7 % | 238,2 K RON | |
| 15 | 15.KINETOKID MED SRL▲ 90 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 226,9 K RON▲ 4.492,8 % | ▲ 4.492,8 % | 226,9 K RON | |
| 16 | 16.SPECIAL KIDS S.R.L.▲ 49 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 219,7 K RON▲ 453,7 % | ▲ 453,7 % | 219,7 K RON | |
| 17 | 17.TINMED CLINIC SRL▼ 2 | Sat Poienarii Apostoli, Comuna Gorgota, Prahova | 204,5 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 204,5 K RON | |
| 18 | 18.X-RAY STAR S.R.L.▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 191,8 K RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 191,8 K RON | |
| 19 | 19.BEAUTIFUL MIND ABA THERAPY S.R.L.▼ 14 | Sat Cioranii de Sus, Comuna Ciorani, Prahova | 185,6 K RON▼ 80,6 % | ▼ 80,6 % | 185,6 K RON | |
| 20 | 20.JOY PATRIANA OPTIC S.R.L.▲ 94 | Municipiul Câmpina, Prahova | 150,5 K RON▲ 5.410 % | ▲ 5.410 % | 150,5 K RON | |
| 21 | 21.CONSULTBEST V&S S.R.L.nou | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 149,2 K RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 149,2 K RON | |
| 22 | 22.HOTIMED ROMANIA S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 143,6 K RON— | — | — | 143,6 K RON |
| 23 | 23.ACTIVELIFE CLINIC S.R.L.nou | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 140,4 K RON— | — | — | 140,4 K RON |
| 24 | 24.RX DENTA MĂRĂCINE S.R.L.▲ 29 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 138,7 K RON▲ 180,3 % | ▲ 180,3 % | 138,7 K RON | |
| 25 | 25.VITAL NUTRITION TEAM S.R.L.▲ 33 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 126,7 K RON▲ 176,5 % | ▲ 176,5 % | 126,7 K RON | |
| 26 | 26.PIMAV CONS SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 125,6 K RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 125,6 K RON | |
| 27 | 27.AMBULANȚA KYOS MED S.R.L.▲ 9 | Sat Filipeştii de Târg, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 120,4 K RON▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 120,4 K RON | |
| 28 | 28.WIKASIST CHIRURGICAL CENTER S.R.L.▲ 73 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 113,7 K RON▲ 1.127,2 % | ▲ 1.127,2 % | 113,7 K RON | |
| 29 | 29.DOMIMED HELP SRL▲ 22 | Sat Ţânţăreni, Comuna Blejoi, Prahova | 113,4 K RON▲ 114,3 % | ▲ 114,3 % | 113,4 K RON | |
| 30 | 30.KINETICSHAPE S.R.L.▲ 32 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 111,8 K RON▲ 159,7 % | ▲ 159,7 % | 111,8 K RON | |
| 31 | 31.YATROS MEDICAL S.R.L.▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 107,8 K RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 107,8 K RON | |
| 32 | 32.OPTIC BIJOUX SRL▲ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 104,3 K RON▲ 68,3 % | ▲ 68,3 % | 104,3 K RON | |
| 33 | 33.SENOGIN SRL▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 99,9 K RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 99,9 K RON | |
| 34 | 34.DIGI FAMILI RADIOLOGY S.R.L.▲ 63 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 98,3 K RON▲ 508,6 % | ▲ 508,6 % | 98,3 K RON | |
| 35 | 35.LABORGEN MED SRL▲ 2 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 96,1 K RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 96,1 K RON | |
| 36 | 36.FIZIOTEAM KINETICA S.R.L.▲ 24 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 92,8 K RON▲ 106,4 % | ▲ 106,4 % | 92,8 K RON | |
| 37 | 37.HOLISTIC PSY THERAPY S.R.L.▲ 98 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 89,1 K RON— | — | 89,1 K RON | |
| 38 | 38.MIRACOL THERAPY S.R.L.▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 84,2 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 84,2 K RON | |
| 39 | 39.MINICMED SRL▲ 20 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 79,6 K RON▲ 76,1 % | ▲ 76,1 % | 79,6 K RON | |
| 40 | 40.MARIMED HELP SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 71,8 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 71,8 K RON | |
| 41 | 41.CENTRUL DE EVALUARE,CONSILIERE ȘI TERAPII"SF. NECTARIE" S.R.L.▲ 201 | Sat Chiţorani, Comuna Bucov, Prahova | 70,7 K RON— | — | 70,7 K RON | |
| 42 | 42.LUNA DERM S.R.L.▲ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 65,2 K RON▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 65,2 K RON | |
| 43 | 43.HEMATO VISION MEDICAL S.R.L.▲ 35 | Municipiul Câmpina, Prahova | 65 K RON▲ 119 % | ▲ 119 % | 65 K RON | |
| 44 | 44.CENTRUL DE RECUPERARE "FIZIO POINT" CAMPINA S.R.L.▼ 4 | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 63,8 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 63,8 K RON | |
| 45 | 45.FIZIO MEDICAL AKTIV S.R.L.▼ 23 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 62,4 K RON▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | 62,4 K RON | |
| 46 | 46.ABC OPTIX S.R.L.▲ 56 | Sat Vadu Părului, Comuna Albeşti-Paleologu, Prahova | 61,6 K RON▲ 678,6 % | ▲ 678,6 % | 61,6 K RON | |
| 47 | 47.BIOKINETIK ADEFLOR SRL▲ 32 | ***localitatea negasita***, Prahova | 59,1 K RON▲ 101,1 % | ▲ 101,1 % | 59,1 K RON | |
| 48 | 48.MILIEDI MEDICAL S.R.L.▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 56,8 K RON▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 56,8 K RON | |
| 49 | 49.NUTRI MED CLINIQUE S.R.L.▼ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 54,8 K RON▼ 49,2 % | ▼ 49,2 % | 54,8 K RON | |
| 50 | 50.POSITIVE VIBRATIONS S.R.L.nou | Sat Zănoaga, Comuna Dumbrava, Prahova | 53,4 K RON— | — | — | 53,4 K RON |
| 51 | 51.ECORADIOLOGY SRL▲ 13 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 48,9 K RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 48,9 K RON | |
| 52 | 52.ZENOVIA SRL▲ 17 | Municipiul Câmpina, Prahova | 48,3 K RON▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 48,3 K RON | |
| 53 | 53.ORTHO REHAB CENTER SRL▲ 13 | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 46,4 K RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 46,4 K RON | |
| 54 | 54.EMD OPTIC CENTER S.R.L.▼ 12 | Oraş Breaza, Prahova | 41,7 K RON▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | 41,7 K RON | |
| 55 | 55.VAYAN EYES OPTIK S.R.L.▲ 32 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 38 K RON▲ 54 % | ▲ 54 % | 38 K RON | |
| 56 | 56.EMD ORTOVISION S.R.L.▲ 11 | Oraş Breaza, Prahova | 36,4 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 36,4 K RON | |
| 57 | 57.CURCUBEU DE VISE S.R.L.▲ 168 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 35,2 K RON— | — | 35,2 K RON | |
| 58 | 58.KAZI GOLDEN S.R.L.▼ 44 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 34,1 K RON▼ 83,5 % | ▼ 83,5 % | 34,1 K RON | |
| 59 | 59.LABORATOR DE ANALIZE MEDICALE "BELMEDICA" SRL▼ 35 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 33,5 K RON▼ 79,7 % | ▼ 79,7 % | 33,5 K RON | |
| 60 | 60.CABINET DE RECUPERARE OPTIMAL RECOVERY S.R.L.▲ 46 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 29,2 K RON▲ 526,3 % | ▲ 526,3 % | 29,2 K RON | |
| 61 | 61.TORVIC SPORT S.R.L.▲ 70 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 29 K RON▲ 12.358,4 % | ▲ 12.358,4 % | 29 K RON | |
| 62 | 62.CENTRUL TENDAYS S.R.L.▲ 124 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 28,6 K RON— | — | 28,6 K RON | |
| 63 | 63.KINETO SPORT REVOLUTION S.R.L.▲ 9 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 27,8 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 27,8 K RON | |
| 64 | 64.LIMI`S VISION S.R.L.nou | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 27,5 K RON— | — | — | 27,5 K RON |
| 65 | 65.DASCALU BEST OPTIC S.R.L.▲ 11 | Oraş Breaza, Prahova | 27,3 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 27,3 K RON | |
| 66 | 66.ANDOMED LIFE S.R.L.▼ 41 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 26,4 K RON▼ 83,8 % | ▼ 83,8 % | 26,4 K RON | |
| 67 | 67.EMD BONUM VISUM S.R.L.▼ 12 | Oraş Breaza, Prahova | 26,4 K RON▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 26,4 K RON | |
| 68 | 68.GARDEN OF DIANA S.R.L.▲ 111 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 25,6 K RON— | — | 25,6 K RON | |
| 69 | 69.OGIFUROM SRL▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 25,2 K RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 25,2 K RON | |
| 70 | 70.MEDEOR AESTHET S.R.L.▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 23,8 K RON▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 23,8 K RON | |
| 71 | 71.VIZUAL DASCALU SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▼ 3 | Oraş Breaza, Prahova | 21,6 K RON▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 21,6 K RON | |
| 72 | 72.ZENMED TERAPII ALTERNATIVE S.R.L.▲ 23 | Loc. Breaza de Jos, Oraş Breaza, Prahova | 21,4 K RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 21,4 K RON | |
| 73 | 73.DRAGOMED PLUS S.R.L.▲ 146 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 21 K RON— | — | 21 K RON | |
| 74 | 74.GREEN LIFE KINETO S.R.L.▼ 3 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 20,6 K RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 20,6 K RON | |
| 75 | 75.FIZIOACUPUNCTURA S.R.L.▲ 60 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 17,8 K RON— | — | 17,8 K RON | |
| 76 | 76.WINGS TO FLY S.R.L.▲ 37 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 16,9 K RON▲ 459,9 % | ▲ 459,9 % | 16,9 K RON | |
| 77 | 77.ELYCRIS RADIAȚIIX S.R.L.nou | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 16,5 K RON— | — | — | 16,5 K RON |
| 78 | 78.LAURMEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 16,5 K RON— | — | — | 16,5 K RON |
| 79 | 79.EMD CLEAR VISION S.R.L.▼ 6 | Oraş Breaza, Prahova | 16,1 K RON▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 16,1 K RON | |
| 80 | 80.KINETO HOME MEDICAL S.R.L.▲ 30 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 14,7 K RON▲ 284,2 % | ▲ 284,2 % | 14,7 K RON | |
| 81 | 81.DORYCHIRIAC KINETO S.R.L.▲ 44 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 13,8 K RON▲ 1.295,3 % | ▲ 1.295,3 % | 13,8 K RON | |
| 82 | 82.CARPAT DIVERTLAND SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 27 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 13,6 K RON▲ 225,7 % | ▲ 225,7 % | 13,6 K RON | |
| 83 | 83.TERRA VISION CONSTRUCT S.R.L.▼ 38 | Sat Ungureni, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 11,6 K RON▼ 82,3 % | ▼ 82,3 % | 11,6 K RON | |
| 84 | 84.MANUDENT SERVICII DE TEHNICA DENTARA SRL▲ 12 | Municipiul Câmpina, Prahova | 10,4 K RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 10,4 K RON | |
| 85 | 85.OSTENTO S.R.L.▲ 133 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 10,3 K RON— | — | 10,3 K RON | |
| 86 | 86.DERMATO ATU S.R.L.▼ 12 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 9,8 K RON▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | 9,8 K RON | |
| 87 | 87.LUCA BODY CENTER S.R.L.▲ 111 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,4 K RON— | — | 9,4 K RON | |
| 88 | 88.KAZI HUB S.R.L.▼ 77 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,3 K RON▼ 96,3 % | ▼ 96,3 % | 8,3 K RON | |
| 89 | 89.ROXANA VIDENT SRL▲ 46 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,8 K RON— | — | 7,8 K RON | |
| 90 | 90.IRIS FIZIO - REMED S.R.L.▲ 45 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 7,1 K RON— | — | 7,1 K RON | |
| 91 | 91.OWLS NICE PUB SRL▲ 133 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7 K RON— | — | 7 K RON | |
| 92 | 92.SANSLIM @ LIVE SRL▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6 K RON▼ 78,7 % | ▼ 78,7 % | 6 K RON | |
| 93 | 93.FIT AND SHRED S.R.L.▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,6 K RON▼ 60,4 % | ▼ 60,4 % | 5,6 K RON | |
| 94 | 94.OPTOMED EMD SRL▲ 133 | Oraş Breaza, Prahova | 5,5 K RON— | — | 5,5 K RON | |
| 95 | 95.CLINICA CLEAR MIND S.R.L.▲ 27 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,3 K RON▲ 316,3 % | ▲ 316,3 % | 5,3 K RON | |
| 96 | 96.CRISSBT S.R.L.▲ 30 | Loc. Slănic, Oraş Slănic, Prahova | 4,6 K RON▲ 635,5 % | ▲ 635,5 % | 4,6 K RON | |
| 97 | 97.MASTER NEUROLOGY S.R.L.nou | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 3,5 K RON— | — | — | 3,5 K RON |
| 98 | 98.DAVAMED SRL▲ 84 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,4 K RON— | — | 3,4 K RON | |
| 99 | 99.LAURA DESIGNER DEZVOLT S.R.L.▲ 105 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 2,3 K RON— | — | 2,3 K RON | |
| 100 | 100.TERAPIASAN CENTER SRL▲ 21 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 1,6 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 1,6 K RON |