Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Prahova după profit net în 2022
204 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 62 mil. RON. Pragul de intrare în top este 16,6 K RON, iar liderul atinge 15,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PIKANORE SRL▲ 2 | Sat Negoieşti, Comuna Brazi, Prahova | 15,7 mil. RON▲ 524,1 % | ▲ 524,1 % | 15,7 mil. RON | |
| 2 | 2.ALPACCESS SRL▲ 31 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 6,3 mil. RON▲ 2.242,6 % | ▲ 2.242,6 % | 6,3 mil. RON | |
| 3 | 3.VALLYS DECO SRL▲ 7 | Sat Chiojdeanca, Comuna Chiojdeanca, Prahova | 3,7 mil. RON▲ 327,6 % | ▲ 327,6 % | 3,7 mil. RON | |
| 4 | 4.ROHRER SERVICII INDUSTRIALE SRL▲ 195 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 3,3 mil. RON— | — | 3,3 mil. RON | |
| 5 | 5.EOLICA TECHNICAL SUPPORT SRL▼ 1 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 3,1 mil. RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 3,1 mil. RON | |
| 6 | 6.BAUPARTNER BAUTECHNIK SRL▼ 5 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 2,7 mil. RON▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 7 | 7.FIBEC HOLDING SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 2,6 mil. RON— | — | 2,6 mil. RON | |
| 8 | 8.KATO GROUP SRL▼ 6 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 2,3 mil. RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 9 | 9.CONSTRUCTII,CAI FERATE,DRUMURI SI PODURI SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,5 mil. RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 10 | 10.MIREALTIS SRLnou | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 1,4 mil. RON▲ 308,6 % | ▲ 308,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 11 | 11.WATER STOP SPECIALISTS SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,2 mil. RON▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 12 | 12.ISTRATE GENERAL CONSTRUCT SRLnou | Sat Româneşti, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 1,2 mil. RON▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 13 | 13.GALRO INTERAUTO SRLnou | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 833,5 K RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 833,5 K RON | |
| 14 | 14.BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 818,6 K RON▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 818,6 K RON | |
| 15 | 15.NEPAL SERV SRL▼ 3 | Sat Chiojdeanca, Comuna Chiojdeanca, Prahova | 733,6 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 733,6 K RON | |
| 16 | 16.STOLZENBACH CONS CONSULTING SRL= | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 684,4 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 684,4 K RON | |
| 17 | 17.WIND ROPE ACCESS SRL▼ 4 | Sat Măgureni, Comuna Măgureni, Prahova | 589 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 589 K RON | |
| 18 | 18.CRIDA START DECORAZIONE S.R.L.▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 556,8 K RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 556,8 K RON | |
| 19 | 19.PHILCAT TRADING SRL▲ 16 | Sat Vadu Părului, Comuna Albeşti-Paleologu, Prahova | 543,3 K RON▲ 158 % | ▲ 158 % | 543,3 K RON | |
| 20 | 20.STILCON SRL▼ 12 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 539,5 K RON▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | 539,5 K RON | |
| 21 | 21.ROMAD SEL COM SRL▲ 40 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 525,5 K RON▲ 587,1 % | ▲ 587,1 % | 525,5 K RON | |
| 22 | 22.MIRAMAT SERV CONSTRUCT SRL▲ 76 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 482,8 K RON▲ 2.645,5 % | ▲ 2.645,5 % | 482,8 K RON | |
| 23 | 23.SELECTRA INSTAL SRL▲ 4 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 472,7 K RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 472,7 K RON | |
| 24 | 24.STEEL TRUST CONSTRUCTII CIVILE SI INDUSTRIALE SRL▲ 61 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 448,5 K RON▲ 942,8 % | ▲ 942,8 % | 448,5 K RON | |
| 25 | 25.OFNANDREIERK S.R.L.nou | Sat Cioranii de Jos, Comuna Ciorani, Prahova | 441,2 K RON— | — | — | 441,2 K RON |
| 26 | 26.MARINESCU MARIAN CONS S.R.L.= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 401,8 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 401,8 K RON | |
| 27 | 27.AUGUSTIN TRANS SRL▲ 1 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 380 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 380 K RON | |
| 28 | 28.ANDGAB CONSTRUCT PROJECT S.R.L.nou | Sat Popeşti, Comuna Brazi, Prahova | 379,9 K RON— | — | — | 379,9 K RON |
| 29 | 29.PERFECT TENT S.R.L.▼ 7 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 369,2 K RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 369,2 K RON | |
| 30 | 30.XCAVAT SERV S.R.L.▲ 85 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 351,1 K RON▲ 9.477 % | ▲ 9.477 % | 351,1 K RON | |
| 31 | 31.BASCULA TRANS SRL▼ 8 | Sat Gornet-Cricov, Comuna Gornet-Cricov, Prahova | 332,6 K RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 332,6 K RON | |
| 32 | 32.OMECONS SRL▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 325,6 K RON▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 325,6 K RON | |
| 33 | 33.CRIO COLOR CONSTRUCT S.R.L.▲ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 324,7 K RON▲ 209,6 % | ▲ 209,6 % | 324,7 K RON | |
| 34 | 34.VISKON TURISM CONS S.R.L.▼ 3 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 312,3 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 312,3 K RON | |
| 35 | 35.D.G.T. TAMIZA PREST S.R.L.▲ 5 | Sat Minieri, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 283,4 K RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 283,4 K RON | |
| 36 | 36.GIPONSERV SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 263,9 K RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 263,9 K RON | |
| 37 | 37.VIDAM GAZ SRL▲ 47 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 253 K RON▲ 486,4 % | ▲ 486,4 % | 253 K RON | |
| 38 | 38.LIMET IND CONS SRL▼ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 244,1 K RON▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | 244,1 K RON | |
| 39 | 39.VIDAL GROUP SRL▼ 24 | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 239,8 K RON▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | 239,8 K RON | |
| 40 | 40.SC ALPACCESS LIFE LINE SRL▼ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 232,8 K RON▼ 60,3 % | ▼ 60,3 % | 232,8 K RON | |
| 41 | 41.ROOF BAUTENSCHUTZ S.R.L.▼ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 204 K RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 204 K RON | |
| 42 | 42.NICLAM SERV SRL▼ 28 | Sat Făgetu, Comuna Gura Vitioarei, Prahova | 197,1 K RON▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | 197,1 K RON | |
| 43 | 43.ADYRAL CONSTRUCT SRL▲ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 191,8 K RON▲ 129,3 % | ▲ 129,3 % | 191,8 K RON | |
| 44 | 44.NICPET ALPIN CONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Chiojdeanca, Comuna Chiojdeanca, Prahova | 182,3 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 182,3 K RON | |
| 45 | 45.BOGALI JUNIOR S.R.L.▼ 2 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 166,7 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 166,7 K RON | |
| 46 | 46.SKELARR PLUS SRL▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 165,9 K RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 165,9 K RON | |
| 47 | 47.THEROCK ANTREPRENOR SRL▲ 34 | Sat Chesnoiu, Comuna Cocorăştii Colţ, Prahova | 165,3 K RON▲ 263,7 % | ▲ 263,7 % | 165,3 K RON | |
| 48 | 48.MITALPIN CONSTRUCT SOLUTIONS SRL▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 156,2 K RON▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 156,2 K RON | |
| 49 | 49.KLAUS MACHINES CONSTRUCT SRL▲ 41 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 154,7 K RON▲ 438,6 % | ▲ 438,6 % | 154,7 K RON | |
| 50 | 50.ENGINEERED METALS & COMPOSITES S.R.L.▲ 66 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 152,3 K RON▲ 15.645,8 % | ▲ 15.645,8 % | 152,3 K RON | |
| 51 | 51.ALPACCESS SCAFFOLDING SRL▼ 26 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 130,2 K RON▼ 69,2 % | ▼ 69,2 % | 130,2 K RON | |
| 52 | 52.PINJOK TOPSERV S.R.L.▲ 58 | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 122,2 K RON▲ 1.795,3 % | ▲ 1.795,3 % | 122,2 K RON | |
| 53 | 53.STANICONS PREST S.R.L.nou | Sat Bărcăneşti, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 119,3 K RON— | — | — | 119,3 K RON |
| 54 | 54.TAM ALPIN SOLLUTIONS S.R.L.▲ 96 | Sat Telega, Comuna Telega, Prahova | 110,7 K RON— | — | 110,7 K RON | |
| 55 | 55.ETHE ALEXPAD CREATIVE TEAM S.R.L.nou | Loc. Gura Beliei, Oraş Breaza, Prahova | 110,7 K RON— | — | — | 110,7 K RON |
| 56 | 56.SPRINT ANTREPRENOR S.R.L.▲ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 108,4 K RON▲ 79,4 % | ▲ 79,4 % | 108,4 K RON | |
| 57 | 57.MARBOG SRL▲ 1 | Sat Iordăcheanu, Comuna Iordăcheanu, Prahova | 103,4 K RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 103,4 K RON | |
| 58 | 58.RAZVYCONS SRL▼ 6 | Sat Zahanaua, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 100,4 K RON0,0% | 0,0% | 100,4 K RON | |
| 59 | 59.STEPSWORTH S.R.L.▼ 17 | Sat Telega, Comuna Telega, Prahova | 95,4 K RON▼ 48 % | ▼ 48 % | 95,4 K RON | |
| 60 | 60.LOS IGUANAS SRL▲ 23 | Sat Trăisteni, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 95,3 K RON▲ 116,4 % | ▲ 116,4 % | 95,3 K RON | |
| 61 | 61.RAVIZ SERV SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 89 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 89 K RON | |
| 62 | 62.ESCAV TRANSCONS SRL▲ 29 | Sat Trăisteni, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 87,4 K RON▲ 209 % | ▲ 209 % | 87,4 K RON | |
| 63 | 63.SURVIVAL SRL▲ 26 | Comuna Poseşti, Prahova | 86,5 K RON▲ 192,3 % | ▲ 192,3 % | 86,5 K RON | |
| 64 | 64.GENSTEEL SRL▲ 133 | Sat Cornu de Jos, Comuna Cornu, Prahova | 85,6 K RON— | — | 85,6 K RON | |
| 65 | 65.TUDJIL HIDRO CONSTRUCT S.R.L.▼ 9 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 83,8 K RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 83,8 K RON | |
| 66 | 66.CLIMBER FAST ALPIN S.R.L.nou | Sat Cioranii de Sus, Comuna Ciorani, Prahova | 81,3 K RON— | — | — | 81,3 K RON |
| 67 | 67.ROOMPOOL SISTEME HIDRAULICE S.R.L.▼ 20 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 79,3 K RON▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | 79,3 K RON | |
| 68 | 68.CASTIGATORUL SERV SRL▲ 45 | Sat Vitioara de Sus, Comuna Predeal-Sărari, Prahova | 76,4 K RON▲ 1.263,4 % | ▲ 1.263,4 % | 76,4 K RON | |
| 69 | 69.MANDIUS SERVMONT S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 72,9 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 72,9 K RON | |
| 70 | 70.HEAVY DIGGERS SRL▼ 11 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 64,9 K RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 64,9 K RON | |
| 71 | 71.ZCJJ CRANES SRL▼ 7 | Sat Vărbilău, Comuna Vărbilău, Prahova | 64,6 K RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 64,6 K RON | |
| 72 | 72.ALSANTE PROD SRL▼ 5 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 59,1 K RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 59,1 K RON | |
| 73 | 73.BITACOM COROSION PROTECT S.R.L.▼ 55 | Sat Drăgăneşti, Comuna Drăgăneşti, Prahova | 57,4 K RON▼ 90,5 % | ▼ 90,5 % | 57,4 K RON | |
| 74 | 74.ELONA SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 55,6 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 55,6 K RON | |
| 75 | 75.PALEX UTIL CONSTRUCT SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 54,9 K RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 54,9 K RON | |
| 76 | 76.STYL CONSULTING SRL▼ 40 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 52,6 K RON▼ 74,9 % | ▼ 74,9 % | 52,6 K RON | |
| 77 | 77.DUMIVID PREST SRL▼ 28 | Sat Popeşti, Comuna Brazi, Prahova | 47,9 K RON▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | 47,9 K RON | |
| 78 | 78.GRILLIA BBQ DISTRIBUTION S.R.L.▼ 13 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 45,4 K RON▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | 45,4 K RON | |
| 79 | 79.SILVIA IZATIB CONSTRUCT SRLnou | Sat Talea, Comuna Talea, Prahova | 44,8 K RON— | — | — | 44,8 K RON |
| 80 | 80.ALFA HOME S.R.L.▼ 9 | Sat Bărcăneşti, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 42,6 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 42,6 K RON | |
| 81 | 81.DASIS PRAHOVA S.R.L.▲ 11 | Sat Cocorăştii Colţ, Comuna Cocorăştii Colţ, Prahova | 42,4 K RON▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 42,4 K RON | |
| 82 | 82.UNIVERSAL D SRL▲ 20 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 38,5 K RON▲ 187,4 % | ▲ 187,4 % | 38,5 K RON | |
| 83 | 83.AQUATIC CONSTRUCT S.R.L.▲ 12 | Sat Telega, Comuna Telega, Prahova | 38,4 K RON▲ 95,1 % | ▲ 95,1 % | 38,4 K RON | |
| 84 | 84.HOGARD CONCEPT SRL▲ 25 | Sat Proviţa de Sus, Comuna Proviţa de Sus, Prahova | 38 K RON▲ 311 % | ▲ 311 % | 38 K RON | |
| 85 | 85.CLADI SRL▲ 82 | Municipiul Câmpina, Prahova | 37 K RON— | — | 37 K RON | |
| 86 | 86.DEMAKCONS INVEST S.R.L.▼ 6 | Sat Diţeşti, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 36,9 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 36,9 K RON | |
| 87 | 87.TINOX SRL▲ 96 | Municipiul Câmpina, Prahova | 36,1 K RON— | — | 36,1 K RON | |
| 88 | 88.BiosFor Confort SRL▲ 59 | Municipiul Câmpina, Prahova | 35,6 K RON— | — | 35,6 K RON | |
| 89 | 89.ABRUPT ESCALADE S.R.L.▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 33,9 K RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 33,9 K RON | |
| 90 | 90.TEHNOGAV CONSTRUCTION S.R.L.▼ 2 | Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova | 32 K RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 32 K RON | |
| 91 | 91.RĀDULESCU HIDROINSTAL CONSTRUCT SRL▲ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 31 K RON▲ 6.577,2 % | ▲ 6.577,2 % | 31 K RON | |
| 92 | 92.NEXTDRILL SERVICES S.R.L.▼ 29 | Sat Sălciile, Comuna Sălciile, Prahova | 30,6 K RON▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | 30,6 K RON | |
| 93 | 93.PERFECT GLASS CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Moara Domnească, Comuna Râfov, Prahova | 29,7 K RON— | — | — | 29,7 K RON |
| 94 | 94.IVODEEA IZOCONST S.R.L.▼ 44 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 28,6 K RON▼ 75,4 % | ▼ 75,4 % | 28,6 K RON | |
| 95 | 95.BETPUMP S.R.L.▲ 12 | Sat Colceag, Comuna Colceag, Prahova | 26,4 K RON▲ 165,9 % | ▲ 165,9 % | 26,4 K RON | |
| 96 | 96.ROSIDAV - GRUP SRL▼ 52 | Municipiul Câmpina, Prahova | 25 K RON▼ 82,9 % | ▼ 82,9 % | 25 K RON | |
| 97 | 97.SAF CONSTRUCT SRL▼ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 23,7 K RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 23,7 K RON | |
| 98 | 98.FREE TOUR BUCEGI EXPERT SRL▲ 1 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 22,2 K RON▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 22,2 K RON | |
| 99 | 99.ART METAL PRINT S.R.L.▲ 72 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 17,4 K RON— | — | 17,4 K RON | |
| 100 | 100.DUAL TACTIC GRUP S.R.L.▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 16,6 K RON▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | 16,6 K RON |