Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Olt după profit net în 2023
681 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 118,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 285,4 K RON, iar liderul atinge 10,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LONGIN SRL▲ 3 | Sat Şerbăneşti, Comuna Şerbăneşti, Olt | 10,4 mil. RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 10,4 mil. RON | |
| 2 | 2.EROS N.TITULESCU SA▲ 4 | Sat Nicolae Titulescu, Comuna Nicolae Titulescu, Olt | 9,2 mil. RON▲ 88 % | ▲ 88 % | 9,2 mil. RON | |
| 3 | 3.OLT PIESS SRL▼ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 5,7 mil. RON▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 5,7 mil. RON | |
| 4 | 4.AGRO-CHIREA SRL▲ 3 | Sat Rusăneşti, Comuna Rusăneşti, Olt | 5,2 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 5,2 mil. RON | |
| 5 | 5.EN-MIH TOPRAK SRL= | Sat Vîlcele, Comuna Vîlcele, Olt | 5,2 mil. RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 5,2 mil. RON | |
| 6 | 6.AGRO SPIC SRLnou | Comuna Băbiciu, Olt | 3,6 mil. RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 3,6 mil. RON | |
| 7 | 7.VEZ AGRO SRL▲ 5 | Sat Călineşti, Comuna Radomireşti, Olt | 3,3 mil. RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 3,3 mil. RON | |
| 8 | 8.AGROMEC VISINA SA= | Comuna Vişina, Olt | 3,2 mil. RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 3,2 mil. RON | |
| 9 | 9.CIPAGRODAR AGRICULTURA SRL▲ 20 | Sat Salcia, Comuna Slătioara, Olt | 2,7 mil. RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 2,7 mil. RON | |
| 10 | 10.AGRICOLA CEREAL-SUD COOPERATIVA AGRICOLĂ▲ 64 | Sat Izbiceni, Comuna Izbiceni, Olt | 2,4 mil. RON▲ 111,1 % | ▲ 111,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 11 | 11.FERMA MAARTJE ELISABETH SRL▲ 45 | Sat Cezieni, Comuna Cezieni, Olt | 2,3 mil. RON▲ 60 % | ▲ 60 % | 2,3 mil. RON | |
| 12 | 12.AGROBIONICS S.R.L.▲ 58 | Municipiul Slatina, Olt | 2,2 mil. RON▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 13 | 13.AGRO MIXT PRO SRL▲ 6 | Sat Bacea, Comuna Movileni, Olt | 2,2 mil. RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 14 | 14.SARIS COM 96 S.R.L.nou | Sat Crîmpoia, Comuna Crîmpoia, Olt | 2,1 mil. RON▲ 537 % | ▲ 537 % | 2,1 mil. RON | |
| 15 | 15.OLTINA SA▲ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 2,1 mil. RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 2,1 mil. RON | |
| 16 | 16.DIAMANT GRUP SRL▲ 71 | Municipiul Slatina, Olt | 1,9 mil. RON▲ 107,6 % | ▲ 107,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 17 | 17.ARENDA ALMAR SRL▲ 167 | Sat Buşca, Comuna Mihăeşti, Olt | 1,9 mil. RON▲ 530,5 % | ▲ 530,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 18 | 18.MARGET ABY&PAU SRL▲ 33 | Sat Stoicăneşti, Comuna Stoicăneşti, Olt | 1,8 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 19 | 19.FREE RANGE ECO S.R.L.▲ 250 | Sat Leleasca, Comuna Leleasca, Olt | 1,7 mil. RON▲ 1.900,1 % | ▲ 1.900,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 20 | 20.AGROSPEED PRODUCTION SRL▲ 52 | Sat Şerbăneşti, Comuna Şerbăneşti, Olt | 1,5 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 21 | 21.ARMAN CONSTRUCTION SRL▼ 12 | Comuna Tufeni, Olt | 1,3 mil. RON▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 22 | 22.VOIMAR SRL▲ 73 | Sat Vîneşti, Comuna Verguleasa, Olt | 1,3 mil. RON▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 23 | 23.FERMA FLORU SRL▼ 3 | Sat Floru, Comuna Icoana, Olt | 1,3 mil. RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 24 | 24.EUROSPATIAL SRL▼ 22 | Comuna Tufeni, Olt | 1,2 mil. RON▼ 88,2 % | ▼ 88,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 25 | 25.CHIREA BIOCEREAL S.R.L.▲ 30 | Sat Rusăneşti, Comuna Rusăneşti, Olt | 1,2 mil. RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 26 | 26.CHIREA GRAINS PRODUCTION SRL▲ 23 | Sat Rusăneşti, Comuna Rusăneşti, Olt | 1,1 mil. RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 27 | 27.CEREAL PROSNK S.R.L.nou | Sat Băbiciu, Comuna Băbiciu, Olt | 1,1 mil. RON— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 28 | 28.AGRITRADE OLTENIA LTD SRL▲ 49 | Comuna Movileni, Olt | 1 mil. RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 1 mil. RON | |
| 29 | 29.FIN FOREST MIXT SRL▲ 206 | Sat Bircii, Oraş Scorniceşti, Olt | 1 mil. RON▲ 668,3 % | ▲ 668,3 % | 1 mil. RON | |
| 30 | 30.ROMDENCOR SRL▲ 337 | Sat Constantineşti, Oraş Scorniceşti, Olt | 994,8 K RON▲ 8.674,6 % | ▲ 8.674,6 % | 994,8 K RON | |
| 31 | 31.AGRIMINNE GEOFFREY S.R.L.▲ 163 | Sat Vlăduleni, Comuna Osica de Sus, Olt | 979,3 K RON▲ 285,4 % | ▲ 285,4 % | 979,3 K RON | |
| 32 | 32.METCHIM COMPIES SRL▲ 117 | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 963,1 K RON▲ 130,6 % | ▲ 130,6 % | 963,1 K RON | |
| 33 | 33.VIDRARU SRL▲ 570 | Sat Poiana, Comuna Radomireşti, Olt | 946,5 K RON— | — | 946,5 K RON | |
| 34 | 34.AGROVICTORIA DISTRIBUTION S.R.L.▲ 141 | Sat Sprâncenata, Comuna Sprâncenata, Olt | 907,3 K RON▲ 183,4 % | ▲ 183,4 % | 907,3 K RON | |
| 35 | 35.AGRO VIŞOIU LILIANA SRL▲ 10 | Sat Gueşti, Comuna Coloneşti, Olt | 895,7 K RON▼ 47 % | ▼ 47 % | 895,7 K RON | |
| 36 | 36.TO-MAK GRUP SRL▲ 86 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 866,5 K RON▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 866,5 K RON | |
| 37 | 37.AGRO MIMPROD SRL▼ 10 | Sat Poboru, Comuna Poboru, Olt | 861,9 K RON▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 861,9 K RON | |
| 38 | 38.AGRICOLA MAXO SRL▲ 5 | Sat Brîncoveni, Comuna Brîncoveni, Olt | 786,5 K RON▼ 53,7 % | ▼ 53,7 % | 786,5 K RON | |
| 39 | 39.SUINSCORNI SRL▲ 322 | Sat Constantineşti, Oraş Scorniceşti, Olt | 782,5 K RON▲ 5.785,1 % | ▲ 5.785,1 % | 782,5 K RON | |
| 40 | 40.AGROGRAND SERV SRL▲ 17 | Sat Ianca, Comuna Ianca, Olt | 760,4 K RON▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 760,4 K RON | |
| 41 | 41.GALETAN MARPROD SRL▼ 7 | Sat Fărcaşele, Comuna Fărcaşele, Olt | 752 K RON▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 752 K RON | |
| 42 | 42.LEVANT SRL▼ 18 | Municipiul Caracal, Olt | 749,2 K RON▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 749,2 K RON | |
| 43 | 43.AGRO ROBAN ROXET FARM SRL▲ 73 | Sat Redea, Comuna Redea, Olt | 748,9 K RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 748,9 K RON | |
| 44 | 44.AGROMEC BUCINISU SA▲ 14 | Sat Bucinişu, Comuna Bucinişu, Olt | 740,1 K RON▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 740,1 K RON | |
| 45 | 45.VICTORIA AG CAPITAL S.R.L.▲ 152 | Municipiul Slatina, Olt | 729,3 K RON▲ 191,7 % | ▲ 191,7 % | 729,3 K RON | |
| 46 | 46.AGRO SMART FAMILY S.R.L.▲ 68 | Oraş Potcoava, Olt | 716,2 K RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 716,2 K RON | |
| 47 | 47.ESTEBAN TRANS VET SRL▲ 193 | Sat Deveselu, Comuna Deveselu, Olt | 706,2 K RON▲ 468,7 % | ▲ 468,7 % | 706,2 K RON | |
| 48 | 48.AGRO DOINIC AGR SRL▲ 42 | Sat Spineni, Comuna Spineni, Olt | 677,9 K RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 677,9 K RON | |
| 49 | 49.MIRA CRISMAR MARKET SRL▲ 66 | Sat Tufeni, Comuna Tufeni, Olt | 675,2 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 675,2 K RON | |
| 50 | 50.AGROTOOL RENT SRL▲ 70 | Sat Mărunţei, Comuna Mărunţei, Olt | 671,6 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 671,6 K RON | |
| 51 | 51.EGGCELLENT BIO FARM S.R.L.▼ 21 | Sat Toneşti, Comuna Sîmbureşti, Olt | 608,1 K RON▼ 72,6 % | ▼ 72,6 % | 608,1 K RON | |
| 52 | 52.AGRO ANDRE INTERNAŢIONAL SRL▼ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 595,6 K RON▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | 595,6 K RON | |
| 53 | 53.DANRO PRODCOM SRL▼ 43 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 582,3 K RON▼ 83,9 % | ▼ 83,9 % | 582,3 K RON | |
| 54 | 54.COBRALI TERRA AGRO S.R.L.▲ 127 | Municipiul Caracal, Olt | 573,9 K RON▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | 573,9 K RON | |
| 55 | 55.AGRO GEORFLOR DUKE SRL▲ 46 | Sat Vădastra, Comuna Vădastra, Olt | 572,8 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 572,8 K RON | |
| 56 | 56.AGRO-CERCO SRL▼ 21 | Sat Cilieni, Comuna Cilieni, Olt | 547,4 K RON▼ 73,1 % | ▼ 73,1 % | 547,4 K RON | |
| 57 | 57.DECALUX AGRA SRL▲ 54 | Sat Cezieni, Comuna Cezieni, Olt | 547,3 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 547,3 K RON | |
| 58 | 58.AGROBOLBI FLORVER SRL▲ 22 | Sat Vişina, Comuna Vişina, Olt | 520 K RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 520 K RON | |
| 59 | 59.PAVA POPCONS SRL▲ 102 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 516,4 K RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 516,4 K RON | |
| 60 | 60.SERE MARGAB LEG SRLnou | Sat Satu Nou, Comuna Grădinari, Olt | 507 K RON— | — | 507 K RON | |
| 61 | 61.AGROMIL RADU SRL▼ 23 | Comuna Bucinişu, Olt | 480,2 K RON▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | 480,2 K RON | |
| 62 | 62.AGRINIKOS FLORAL SRL▲ 498 | Sat Vişina, Comuna Vişina, Olt | 460,2 K RON— | — | 460,2 K RON | |
| 63 | 63.PRIMAGRA SRL▲ 82 | Comuna Mărunţei, Olt | 458,4 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 458,4 K RON | |
| 64 | 64.EURO FOREST IULI 2006 SRL▲ 75 | Sat Dobrotinet, Comuna Curtişoara, Olt | 451 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 451 K RON | |
| 65 | 65.AGRO-DUMPRIMEX SRL▲ 13 | Sat Mogoşeşti, Oraş Scorniceşti, Olt | 450,9 K RON▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 450,9 K RON | |
| 66 | 66.MKY MIHAI PROSERV SRL▲ 514 | Sat Izbiceni, Comuna Izbiceni, Olt | 443,8 K RON— | — | 443,8 K RON | |
| 67 | 67.AGROBOB IMPEX SRL▲ 105 | Municipiul Slatina, Olt | 433,8 K RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 433,8 K RON | |
| 68 | 68.GANGUS FOREST SRL▼ 3 | Sat Comanca, Comuna Deveselu, Olt | 430,5 K RON▼ 65,6 % | ▼ 65,6 % | 430,5 K RON | |
| 69 | 69.DAMACA DISCO SRL▲ 17 | Sat Bobu, Comuna Osica de Jos, Olt | 428,6 K RON▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | 428,6 K RON | |
| 70 | 70.AGROPREST RAZCO SRL▲ 47 | Sat Măgura, Comuna Perieţi, Olt | 428,2 K RON▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 428,2 K RON | |
| 71 | 71.ALINDAS SRL▲ 54 | Municipiul Slatina, Olt | 421,8 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 421,8 K RON | |
| 72 | 72.AGRO FINAL MARFLOR SRL▲ 97 | Sat Constantineşti, Oraş Scorniceşti, Olt | 420,7 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 420,7 K RON | |
| 73 | 73.CORTINA-BIOPROD SRL▲ 109 | Sat Dobrotinet, Comuna Curtişoara, Olt | 418,6 K RON▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 418,6 K RON | |
| 74 | 74.AGRI FR ROŞCA SRL▼ 24 | Sat Vlăduleni, Comuna Osica de Sus, Olt | 416,4 K RON▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | 416,4 K RON | |
| 75 | 75.ALIAGRO FARM SOLUTIONS S.R.L.▼ 35 | Sat Băbiciu, Comuna Băbiciu, Olt | 410,1 K RON▼ 78 % | ▼ 78 % | 410,1 K RON | |
| 76 | 76.AGRIMIX CAZANESTI S.R.L.nou | Municipiul Slatina, Olt | 400,2 K RON— | — | — | 400,2 K RON |
| 77 | 77.METALPLAST SRL▲ 21 | Sat Piscani, Oraş Scorniceşti, Olt | 397,2 K RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 397,2 K RON | |
| 78 | 78.GEORAR STARK S.R.L.▲ 208 | Sat Hotaru, Comuna Grojdibodu, Olt | 394,1 K RON▲ 430,8 % | ▲ 430,8 % | 394,1 K RON | |
| 79 | 79.RECOLTA SRL▼ 48 | Sat Tufeni, Comuna Tufeni, Olt | 391,2 K RON▼ 81,9 % | ▼ 81,9 % | 391,2 K RON | |
| 80 | 80.J'OTAS MANVIC SRL▲ 132 | Sat Coteana, Comuna Coteana, Olt | 372,4 K RON▲ 84,7 % | ▲ 84,7 % | 372,4 K RON | |
| 81 | 81.SERE POPESCU SRL▲ 287 | Municipiul Slatina, Olt | 368,2 K RON▲ 3.323,2 % | ▲ 3.323,2 % | 368,2 K RON | |
| 82 | 82.POPETE AGRICON S.R.L.▲ 257 | Sat Văleni, Comuna Văleni, Olt | 362,2 K RON▲ 1.051,3 % | ▲ 1.051,3 % | 362,2 K RON | |
| 83 | 83.FERMA LIICENI SRL▲ 64 | Sat Drăghiceni, Comuna Drăghiceni, Olt | 352 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 352 K RON | |
| 84 | 84.AGRO MIRAL SRL▼ 2 | Sat Vişina, Comuna Vişina, Olt | 346,2 K RON▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | 346,2 K RON | |
| 85 | 85.TDK FAMILY IACOB SRL▲ 131 | Sat Scărişoara, Comuna Scărişoara, Olt | 344,9 K RON▲ 80 % | ▲ 80 % | 344,9 K RON | |
| 86 | 86.AGRO LARIGI SRL▲ 3 | Sat Frăsinet Gara, Comuna Vlădila, Olt | 340,6 K RON▼ 62 % | ▼ 62 % | 340,6 K RON | |
| 87 | 87.MATEI AGRO BUCUREŞTENII S.R.L.▲ 480 | Sat Movileni, Comuna Movileni, Olt | 337,4 K RON— | — | 337,4 K RON | |
| 88 | 88.WAD IUL FAMILY SRL▲ 127 | Sat Studina, Comuna Studina, Olt | 332,2 K RON▲ 72,7 % | ▲ 72,7 % | 332,2 K RON | |
| 89 | 89.EXPRES SRL▼ 35 | Sat Mogoşeşti, Oraş Scorniceşti, Olt | 331,7 K RON▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | 331,7 K RON | |
| 90 | 90.QUATRO - CLUB SELECT SRL▲ 90 | Comuna Redea, Olt | 326,7 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 326,7 K RON | |
| 91 | 91.ADELA SRL▲ 83 | Municipiul Slatina, Olt | 323,8 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 323,8 K RON | |
| 92 | 92.AGRICOOP GAGENI S.R.L.nou | Municipiul Slatina, Olt | 313,6 K RON— | — | — | 313,6 K RON |
| 93 | 93.AGROGAB MKO S.R.L.▲ 112 | Sat Potelu, Comuna Ianca, Olt | 304,6 K RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 304,6 K RON | |
| 94 | 94.MES SEM SRL▼ 83 | Municipiul Slatina, Olt | 304,5 K RON▼ 91,6 % | ▼ 91,6 % | 304,5 K RON | |
| 95 | 95.PYHOT 78 PUF SRL▲ 18 | Sat Ghimpeţenii Noi, Comuna Ghimpeţeni, Olt | 299,3 K RON▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 299,3 K RON | |
| 96 | 96.SIMBADEER TECH SRL▲ 47 | Sat Rotunda, Comuna Rotunda, Olt | 297,3 K RON▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 297,3 K RON | |
| 97 | 97.KINOKO LAND S.R.L.▲ 2 | Sat Strejeşti, Comuna Strejeşti, Olt | 295,8 K RON▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 295,8 K RON | |
| 98 | 98.CASA BĂTRÂNEASCĂ SRL▲ 36 | Sat Doba, Comuna Pleşoiu, Olt | 294,5 K RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 294,5 K RON | |
| 99 | 99.MATRA AGROCEREAL PROD S.R.L.▲ 445 | Sat Bărăştii de Vede, Comuna Bărăşti, Olt | 286,3 K RON— | — | 286,3 K RON | |
| 100 | 100.SOFI SRL▼ 59 | Sat Văleni, Comuna Văleni, Olt | 285,4 K RON▼ 83,8 % | ▼ 83,8 % | 285,4 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Olt
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
458 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
23 firme · 441,1 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
6 firme · 28,6 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
38 firme · 26 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
14 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
4 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
17 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
8 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
6 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 0115
Cultivarea tutunului
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
9 firme · 813,5 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
1 firme · 461,3 K RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
2 firme · 227,6 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
4 firme · 211,3 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
2 firme · 97,9 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
1 firme · 94,4 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
3 firme · 35,1 K RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
1 firme · 0 RON