Top 100 firme — Învățământ, Mureș după profit net în 2023
290 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 13,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 20,4 K RON, iar liderul atinge 2,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.THE WORTH MILE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,1 mil. RON— | — | — | 2,1 mil. RON |
| 2 | 2.MULTIPRACTIC SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 928,9 K RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 928,9 K RON | |
| 3 | 3.FLAVIS PRESS SRL= | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 749,4 K RON▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 749,4 K RON | |
| 4 | 4.SYRAI -SVT CORPORATION SRL▲ 28 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 690,3 K RON▲ 442,2 % | ▲ 442,2 % | 690,3 K RON | |
| 5 | 5.EDRA 2020 - TEACHING S.R.L.▲ 1 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 552,1 K RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 552,1 K RON | |
| 6 | 6.DIGITAL TRAINING S.R.L.▲ 29 | Sat Deda, Comuna Deda, Mureş | 392,3 K RON▲ 223,2 % | ▲ 223,2 % | 392,3 K RON | |
| 7 | 7.MONDO TRANS SRL▲ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 367,2 K RON▲ 86,5 % | ▲ 86,5 % | 367,2 K RON | |
| 8 | 8.M&CO EUROPE TRAINING AND CONSULTING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 353,6 K RON▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 353,6 K RON | |
| 9 | 9.CPDA FORMARE S.R.L.▼ 2 | Sat Lunca, Comuna Lunca, Mureş | 340,7 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 340,7 K RON | |
| 10 | 10.GET FIT WITH DRAGOS VULTUR S.R.L.▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 295,6 K RON▼ 84,3 % | ▼ 84,3 % | 295,6 K RON | |
| 11 | 11.VICTORIA SUNRISE SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 253,2 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 253,2 K RON | |
| 12 | 12.SIMBIZ EUROPE SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 238,9 K RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 238,9 K RON | |
| 13 | 13.AIR MICROBREWERY S.R.L.nou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 212,6 K RON▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | 212,6 K RON | |
| 14 | 14.KORINTHUS EDU PRO S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 205,1 K RON— | — | — | 205,1 K RON |
| 15 | 15.STAY FIT WITH DRAGOȘ VULTUR S.R.L.= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 190,5 K RON▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 190,5 K RON | |
| 16 | 16.FAMOS EXPERT FINANCE S.R.L.▲ 195 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 176,6 K RON— | — | 176,6 K RON | |
| 17 | 17.GAD EXCELENȚĂ S.R.L.▲ 182 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 176 K RON— | — | 176 K RON | |
| 18 | 18.LOGIMA BIT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 171,5 K RON— | — | 171,5 K RON | |
| 19 | 19.PHYSIO SPORT THERAPY SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 166,7 K RON— | — | 166,7 K RON | |
| 20 | 20.SUPER DRIVER EXPERT SRL▲ 13 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 165,7 K RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 165,7 K RON | |
| 21 | 21.DATA PROTECTION TRAINING & SUPPORT S.R.L.▲ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 164,5 K RON▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 164,5 K RON | |
| 22 | 22.CSD FARMA SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 158,7 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 158,7 K RON | |
| 23 | 23.CENTRUL DE TRAINING PROFESIONAL S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 155,6 K RON— | — | — | 155,6 K RON |
| 24 | 24.CSD MEDICA SRL▲ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 138,5 K RON▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 138,5 K RON | |
| 25 | 25.EDRA MANAGEMENT CONSULTING SRL▲ 218 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 138,1 K RON— | — | 138,1 K RON | |
| 26 | 26.UNBECOMING LIFE COACH S.R.L.▲ 23 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 127,1 K RON▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 127,1 K RON | |
| 27 | 27.RILASO SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 123,9 K RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 123,9 K RON | |
| 28 | 28.LEE ROMANIA S.R.L.▲ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 121,4 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 121,4 K RON | |
| 29 | 29.EVOPERS S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 120,9 K RON— | — | — | 120,9 K RON |
| 30 | 30.ADRIASIG LIFE S.R.L.nou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 119,3 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 119,3 K RON | |
| 31 | 31.LASZLO ERDOS LEARNING S.R.L.▲ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 115,5 K RON▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 115,5 K RON | |
| 32 | 32.MDD GROW CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 109 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 109 K RON | |
| 33 | 33.HD CREATIV EXPERT SRL▲ 190 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 107,9 K RON— | — | 107,9 K RON | |
| 34 | 34.DESK-MURES SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 104,2 K RON▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 104,2 K RON | |
| 35 | 35.TEACH2GROW S.R.L.▼ 5 | Sat Bărdeşti, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 104,2 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 104,2 K RON | |
| 36 | 36.KALM DRIVE EXPERT S.R.L.▲ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 101,6 K RON▲ 62 % | ▲ 62 % | 101,6 K RON | |
| 37 | 37.SPORTS CULTURE S.R.L.▲ 13 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 101,1 K RON▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 101,1 K RON | |
| 38 | 38.AREAFORM & TRAINING S.R.L.▲ 202 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 101,1 K RON— | — | 101,1 K RON | |
| 39 | 39.AGIR EDU TRAINING S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 99,8 K RON— | — | 99,8 K RON | |
| 40 | 40.KORINTHUS EDU EXPERT S.R.L.▼ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 98 K RON▼ 60,7 % | ▼ 60,7 % | 98 K RON | |
| 41 | 41.MASTER CLASS DANCE CENTER SRL▲ 95 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 85,7 K RON▲ 1.456,9 % | ▲ 1.456,9 % | 85,7 K RON | |
| 42 | 42.TERRA NOVA SRL▼ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 82 K RON▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | 82 K RON | |
| 43 | 43.4 U SRL▼ 24 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 79,1 K RON▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 79,1 K RON | |
| 44 | 44.INTEREDU PROFI S.R.L.▲ 88 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 77,7 K RON▲ 1.029,3 % | ▲ 1.029,3 % | 77,7 K RON | |
| 45 | 45.BEV TRANS & DRIVE SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 74,5 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 74,5 K RON | |
| 46 | 46.KARLEN SECURITY SRL▲ 52 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 72,4 K RON▲ 167,2 % | ▲ 167,2 % | 72,4 K RON | |
| 47 | 47.EUROFORMED CONSULTING SRL▲ 1 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 70,7 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 70,7 K RON | |
| 48 | 48.ROLIMAAN COM SRL▲ 42 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 68,8 K RON▲ 122,1 % | ▲ 122,1 % | 68,8 K RON | |
| 49 | 49.COGERSUM TANODA SRL▲ 165 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 68,3 K RON— | — | 68,3 K RON | |
| 50 | 50.UPDATE PENTRU SUCCES S.R.L.▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 62,8 K RON▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 62,8 K RON | |
| 51 | 51.MM HEMATO SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 60,1 K RON— | — | 60,1 K RON | |
| 52 | 52.SCHOOL CONSULTING SRL▼ 23 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 60 K RON▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 60 K RON | |
| 53 | 53.PRO CONSULTING INTERNATIONAL SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 59,8 K RON▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 59,8 K RON | |
| 54 | 54.SNATCHED & RELEASED S.R.L.▲ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 59 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 59 K RON | |
| 55 | 55.GET FIT WITH COSMIN S.R.L.▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 58,9 K RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 58,9 K RON | |
| 56 | 56.OSTEOPATHIC MEDICAL EDUCATION SRL▲ 137 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 53,6 K RON— | — | 53,6 K RON | |
| 57 | 57.BRITANNIA AUTO CAR SRL= | Sat Boiu, Comuna Albeşti, Mureş | 53,4 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 53,4 K RON | |
| 58 | 58.ELENDIA TRAINING SRL▲ 2 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 53,4 K RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 53,4 K RON | |
| 59 | 59.BE THE MASTER OF YOUR LIFE S.R.L.nou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 46,6 K RON— | — | — | 46,6 K RON |
| 60 | 60.AUTOCOS DRIVE SRL▲ 13 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 46,5 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 46,5 K RON | |
| 61 | 61.EJO CONSULTING S.R.L.▼ 18 | Sat Corneşti, Comuna Crăciuneşti, Mureş | 46,4 K RON▼ 50 % | ▼ 50 % | 46,4 K RON | |
| 62 | 62.DORU AUTOACTIV IMPEX SRL▲ 172 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 45,9 K RON— | — | 45,9 K RON | |
| 63 | 63.MATE MASTER CLAAS S.R.L.▲ 34 | Loc. Balda, Oraş Sărmaşu, Mureş | 44,9 K RON▲ 64 % | ▲ 64 % | 44,9 K RON | |
| 64 | 64.AMA LEARNING CENTER SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 44,6 K RON— | — | 44,6 K RON | |
| 65 | 65.DE GIZE SRL▼ 14 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 41,1 K RON▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 41,1 K RON | |
| 66 | 66.BUSINESS & TRAINING S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 40,8 K RON— | — | 40,8 K RON | |
| 67 | 67.AMA BABY CARE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 40 K RON— | — | — | 40 K RON |
| 68 | 68.SERVICES 4 YOU LOVE TO HELP S.R.L.▲ 153 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 39,9 K RON— | — | 39,9 K RON | |
| 69 | 69.POP LANA DANCE S.R.L.▲ 134 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 39,9 K RON— | — | 39,9 K RON | |
| 70 | 70.MONASI CURSURI ȘI CONSULTANȚĂ S.R.L.▲ 7 | Sat Acăţari, Comuna Acăţari, Mureş | 39,2 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 39,2 K RON | |
| 71 | 71.TOTALCAR SRL▼ 8 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 38,8 K RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 38,8 K RON | |
| 72 | 72.MANY SECURITY PROFESIONAL SRL▲ 37 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 38,7 K RON▲ 119,2 % | ▲ 119,2 % | 38,7 K RON | |
| 73 | 73.FORMPROF SERVICII SRL▲ 85 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 38,6 K RON▲ 4.518,4 % | ▲ 4.518,4 % | 38,6 K RON | |
| 74 | 74.GDPR CONSULTING S.R.L.▼ 29 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 37,2 K RON▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 37,2 K RON | |
| 75 | 75.BOTOND KAKUCS PERSONAL TRAINING S.R.L.▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 36,5 K RON▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 36,5 K RON | |
| 76 | 76.CLAUDIAS TRAUM S.R.L.▲ 7 | Loc. Venchi, Municipiul Sighişoara, Mureş | 36 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 36 K RON | |
| 77 | 77.UNICUM OR SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 36 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 36 K RON | |
| 78 | 78.KREARTES S.R.L.▲ 29 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 35,6 K RON▲ 80,9 % | ▲ 80,9 % | 35,6 K RON | |
| 79 | 79.EUROFOCUS DRIVE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 35,3 K RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 35,3 K RON | |
| 80 | 80.IMPACT CATALYST TRAINING S.R.L.nou | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 33 K RON— | — | — | 33 K RON |
| 81 | 81.ENGLISH 4 KIDS SRL▲ 6 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 32,5 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 32,5 K RON | |
| 82 | 82.CENTRU DE FORMARE PROFESIONALA CRISTESTI S.R.L.▲ 135 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 31,8 K RON— | — | 31,8 K RON | |
| 83 | 83.ÉLD A HAGYOMÁNYT - TRĂIEȘTE TRADIȚIA S.R.L.▲ 34 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 31,4 K RON▲ 136,9 % | ▲ 136,9 % | 31,4 K RON | |
| 84 | 84.KEPA HARMONY S.R.L.▼ 32 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31,2 K RON▼ 59,1 % | ▼ 59,1 % | 31,2 K RON | |
| 85 | 85.NATURAL SMILE EDUCATION S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31,2 K RON— | — | — | 31,2 K RON |
| 86 | 86.LASZLO KOCSI S.R.L.▲ 140 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 30,6 K RON— | — | 30,6 K RON | |
| 87 | 87.AUTOSIG SRL▲ 2 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 30,3 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 30,3 K RON | |
| 88 | 88.EXCELLENT DANCING S.R.L.▲ 64 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,1 K RON▲ 833,6 % | ▲ 833,6 % | 28,1 K RON | |
| 89 | 89.SECURITY SCHOOL S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 27,6 K RON— | — | — | 27,6 K RON |
| 90 | 90.COACHING PENTRU SUCCES S.R.L.▼ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 26,9 K RON▼ 61,6 % | ▼ 61,6 % | 26,9 K RON | |
| 91 | 91.FLUX COACHING LA S.R.L.▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,4 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 25,4 K RON | |
| 92 | 92.TAO COACHING S.R.L.▲ 135 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24,2 K RON— | — | 24,2 K RON | |
| 93 | 93.DAM INSTRUCT ARM S.R.L.▼ 11 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 24,1 K RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 24,1 K RON | |
| 94 | 94.CLEAR DIGITAL SPOT S.R.L.▲ 136 | Municipiul Reghin, Mureş | 22,7 K RON— | — | 22,7 K RON | |
| 95 | 95.MIKLOS CSABA CONSULTING S.R.L.▲ 24 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 22,3 K RON▲ 101 % | ▲ 101 % | 22,3 K RON | |
| 96 | 96.MURES TK BIT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,8 K RON— | — | 21,8 K RON | |
| 97 | 97.CT&T SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,7 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 21,7 K RON | |
| 98 | 98.LUCEAFARUL REGHIN SRL▲ 31 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,7 K RON▲ 184,6 % | ▲ 184,6 % | 21,7 K RON | |
| 99 | 99.FORTIS FORM SRL▼ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,1 K RON▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | 21,1 K RON | |
| 100 | 100.DENTCONNECT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20,4 K RON— | — | 20,4 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Mureș
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
171 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
43 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
27 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
11 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
17 firme · 1 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
6 firme · 580 K RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
2 firme · 576,5 K RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
3 firme · 253,5 K RON
CAEN 8520
Învățământ primar
1 firme · 0 RON