Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Mureș după profit net în 2014
186 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 9,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 3,2 K RON, iar liderul atinge 882,1 K RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IFN SABION SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 882,1 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | 882,1 K RON | |
| 2 | 2.EUMERCURIO S.A.▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 840,8 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 840,8 K RON | |
| 3 | 3.GOLDRING SA▲ 184 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 654,3 K RON— | — | 654,3 K RON | |
| 4 | 4.GULDEN SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 543,6 K RON▲ 93,8 % | ▲ 93,8 % | 543,6 K RON | |
| 5 | 5.REXO GOLD SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 454,5 K RON▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 454,5 K RON | |
| 6 | 6.ATLAS HOLDING SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 429,7 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 429,7 K RON | |
| 7 | 7.CASA DE SCHIMB VALUTAR EURO SRL▼ 1 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 353,4 K RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 353,4 K RON | |
| 8 | 8.IFN GOLD 2004 SRL▲ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 293,5 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 293,5 K RON | |
| 9 | 9.CRISALFA SRL▲ 36 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 240,2 K RON▲ 301 % | ▲ 301 % | 240,2 K RON | |
| 10 | 10.GLOBAS INCON SRL▲ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 231,9 K RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 231,9 K RON | |
| 11 | 11.NEGRO EXCHANGE SRL▲ 8 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 202,1 K RON▲ 60 % | ▲ 60 % | 202,1 K RON | |
| 12 | 12.RAI ASSISTANT SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 197,6 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 197,6 K RON | |
| 13 | 13.TARGET RBI ASIG SRLnou | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 177,3 K RON— | — | — | 177,3 K RON |
| 14 | 14.EU AVANTAJ SRL▲ 144 | Municipiul Reghin, Mureş | 176,8 K RON— | — | 176,8 K RON | |
| 15 | 15.EREGHIN ASIG SRL▲ 22 | Sat Filpişu Mare, Comuna Breaza, Mureş | 170,6 K RON▲ 112,2 % | ▲ 112,2 % | 170,6 K RON | |
| 16 | 16.CONSFIN CSM SRL▲ 7 | Municipiul Reghin, Mureş | 150,4 K RON▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 150,4 K RON | |
| 17 | 17.TOTAL LIFE SRL▲ 3 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 150,2 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 150,2 K RON | |
| 18 | 18.HELP SERV IFN SRL▼ 3 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 146,1 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 146,1 K RON | |
| 19 | 19.ASF MANAGEMENT&CONSULT SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 142,8 K RON▲ 50 % | ▲ 50 % | 142,8 K RON | |
| 20 | 20.NELU CBN SRL▲ 31 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 134,2 K RON▲ 166,4 % | ▲ 166,4 % | 134,2 K RON | |
| 21 | 21.DAM EXPERT ASIG SRL▲ 49 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 126,3 K RON▲ 545,5 % | ▲ 545,5 % | 126,3 K RON | |
| 22 | 22.MINDENASIG SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 119,9 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 119,9 K RON | |
| 23 | 23.SORELA ASIGURARI SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 113,1 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 113,1 K RON | |
| 24 | 24.BANCA COOPERATISTA ALFA TARNAVENI▲ 4 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 111 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 111 K RON | |
| 25 | 25.IFN ORHIDIS PLATINIUM SRL▲ 138 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 109,5 K RON— | — | 109,5 K RON | |
| 26 | 26.ORHIDIS SILVER S.R.L.▲ 134 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 103,6 K RON— | — | 103,6 K RON | |
| 27 | 27.ORHIDIS GOLD SPORT S.R.L.▲ 130 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 102 K RON— | — | 102 K RON | |
| 28 | 28.DADRIELA ADRIELA SRL▲ 28 | Municipiul Reghin, Mureş | 99,8 K RON▲ 159 % | ▲ 159 % | 99,8 K RON | |
| 29 | 29.EXPERT ROFAL MV SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 93 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 93 K RON | |
| 30 | 30.SALUS AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 88,4 K RON▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 88,4 K RON | |
| 31 | 31.AVANTAJ GOLDEN IFN SRL▲ 8 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 88,3 K RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 88,3 K RON | |
| 32 | 32.TARGET ASIG SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 84,8 K RON▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | 84,8 K RON | |
| 33 | 33.SUCCESASIG SRL▲ 2 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 81,5 K RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 81,5 K RON | |
| 34 | 34.BUNDAS GOLD SRL▲ 2 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 81 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 81 K RON | |
| 35 | 35.EURO DANY EXCHANGE SRL▲ 20 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 74,8 K RON▲ 93 % | ▲ 93 % | 74,8 K RON | |
| 36 | 36.SIGURASIG S.R.L.▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 74,3 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 74,3 K RON | |
| 37 | 37.VICTORY CRIS ASIG SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 68,5 K RON— | — | — | 68,5 K RON |
| 38 | 38.ORHIDIS BRONZ S.R.L.▲ 121 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 66,5 K RON— | — | 66,5 K RON | |
| 39 | 39.PARTENER ASIG SRL▲ 3 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 62,8 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 62,8 K RON | |
| 40 | 40.MODUS BROKER ASIST SRL▼ 13 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 62,8 K RON▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 62,8 K RON | |
| 41 | 41.CENTRU DE FORMARE PROFESIONALA CRISTESTI S.R.L.▲ 11 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 61,5 K RON▲ 33 % | ▲ 33 % | 61,5 K RON | |
| 42 | 42.LORY & IBY AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 4 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 53,4 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 53,4 K RON | |
| 43 | 43.COSTACOS EXCHANGE SRL▼ 36 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 52,8 K RON▼ 89,3 % | ▼ 89,3 % | 52,8 K RON | |
| 44 | 44.ROMINVEST FINANCIAL GROUP S.R.L.nou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 49,1 K RON— | — | — | 49,1 K RON |
| 45 | 45.NEMO CONSULTING SRL▲ 20 | Municipiul Reghin, Mureş | 46,6 K RON▲ 102,6 % | ▲ 102,6 % | 46,6 K RON | |
| 46 | 46.MONDO AS AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 45,4 K RON▼ 39 % | ▼ 39 % | 45,4 K RON | |
| 47 | 47.KRISTOF PRODUCTION SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 45 K RON▲ 355,8 % | ▲ 355,8 % | 45 K RON | |
| 48 | 48.MOLDASIG SRL▲ 94 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 38,4 K RON— | — | 38,4 K RON | |
| 49 | 49.BIS IONII IFN SRL▲ 20 | Municipiul Reghin, Mureş | 35,5 K RON▲ 70,2 % | ▲ 70,2 % | 35,5 K RON | |
| 50 | 50.IFN ORHIDIS DELTA SRL▼ 29 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 35,4 K RON▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 35,4 K RON | |
| 51 | 51.REGISTRUL INDEPENDENT TRANSILVANIA SRL▲ 40 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 35,4 K RON▲ 912,7 % | ▲ 912,7 % | 35,4 K RON | |
| 52 | 52.ORHIDIS MAX S.R.L.▲ 112 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31,7 K RON— | — | 31,7 K RON | |
| 53 | 53.DUMASIG CONSULTING SRL▲ 15 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 31,4 K RON▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 31,4 K RON | |
| 54 | 54.MINNYMO AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31,3 K RON▲ 132,2 % | ▲ 132,2 % | 31,3 K RON | |
| 55 | 55.ADRIASIG LIFE S.R.L.▲ 2 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 31,2 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 31,2 K RON | |
| 56 | 56.UNIVERSAL LIFE CARE SRL▼ 44 | Municipiul Reghin, Mureş | 29,5 K RON▼ 88,1 % | ▼ 88,1 % | 29,5 K RON | |
| 57 | 57.INT HDASIG CONSULTING S.R.L.▲ 29 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 29,1 K RON▲ 403,4 % | ▲ 403,4 % | 29,1 K RON | |
| 58 | 58.K&T ASIG ASISTENT IN BROKERAJ SRL▲ 8 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 28,5 K RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 28,5 K RON | |
| 59 | 59.YOUR PROFESSIONAL BUSINESS SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 28,2 K RON— | — | — | 28,2 K RON |
| 60 | 60.IFF SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24,5 K RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 24,5 K RON | |
| 61 | 61.START BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 32 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23,2 K RON▼ 76 % | ▼ 76 % | 23,2 K RON | |
| 62 | 62.EURO EXPERTS AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 18 | Municipiul Reghin, Mureş | 22,4 K RON▲ 128,1 % | ▲ 128,1 % | 22,4 K RON | |
| 63 | 63.ALL GOLD & AUTO IFN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,8 K RON— | — | — | 21,8 K RON |
| 64 | 64.EURO PARTENER ASISTENT IN BROKERAJ DE ASIGURARI SRL▲ 29 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Mureş | 21,7 K RON▲ 633,1 % | ▲ 633,1 % | 21,7 K RON | |
| 65 | 65.RON EXCHANGE SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,3 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 21,3 K RON | |
| 66 | 66.INTER BT GROUP SRL▼ 50 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 20,9 K RON▼ 87,8 % | ▼ 87,8 % | 20,9 K RON | |
| 67 | 67.POWER AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20,3 K RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 20,3 K RON | |
| 68 | 68.PENSION SALE GROUP SRL▲ 120 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19,8 K RON— | — | 19,8 K RON | |
| 69 | 69.INTER DUM ASIG SRL▲ 32 | Loc. Cerghizel, Oraş Ungheni, Mureş | 18,6 K RON▲ 3.585,2 % | ▲ 3.585,2 % | 18,6 K RON | |
| 70 | 70.DALEX GOLD SRL▲ 112 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 18,3 K RON— | — | 18,3 K RON | |
| 71 | 71.PERFECT INVEST ASIG SRL▲ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 17,8 K RON▲ 1.098,7 % | ▲ 1.098,7 % | 17,8 K RON | |
| 72 | 72.ASIBROK 2000 BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,4 K RON▲ 60 % | ▲ 60 % | 14,4 K RON | |
| 73 | 73.M&M CONSULT AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13,8 K RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 13,8 K RON | |
| 74 | 74.TEAM CONSULTING SRL▲ 23 | Municipiul Reghin, Mureş | 13,1 K RON▲ 877,5 % | ▲ 877,5 % | 13,1 K RON | |
| 75 | 75.G&G ASIG PLUS SRL▼ 14 | Municipiul Reghin, Mureş | 12,4 K RON▼ 54,5 % | ▼ 54,5 % | 12,4 K RON | |
| 76 | 76.GRAND ASIG DCS SRL▲ 100 | Loc. Cerghizel, Oraş Ungheni, Mureş | 12,3 K RON— | — | 12,3 K RON | |
| 77 | 77.POP ADINA ROXANA AGENT DE ASIGURARI SRL▲ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,1 K RON▲ 283,2 % | ▲ 283,2 % | 12,1 K RON | |
| 78 | 78.COCO AMANET SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,6 K RON▲ 108 % | ▲ 108 % | 11,6 K RON | |
| 79 | 79.ATLAS ASIGURĂRI SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,5 K RON▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 11,5 K RON | |
| 80 | 80.DORASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 8 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 11,1 K RON▲ 98,9 % | ▲ 98,9 % | 11,1 K RON | |
| 81 | 81.EURO MARK AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 94 | Municipiul Reghin, Mureş | 10,8 K RON— | — | 10,8 K RON | |
| 82 | 82.DACO TRUST SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,4 K RON▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 10,4 K RON | |
| 83 | 83.SHANON INVEST AGENT DE ASIGURARI SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,8 K RON▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | 9,8 K RON | |
| 84 | 84.EURO CREDIT SRL▼ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,5 K RON▼ 82 % | ▼ 82 % | 9,5 K RON | |
| 85 | 85.TBA ASIG EXPERT SRL▼ 47 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,5 K RON▼ 87,9 % | ▼ 87,9 % | 9,5 K RON | |
| 86 | 86.ASIMAR AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,5 K RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 8,5 K RON | |
| 87 | 87.ACTUAL EXCHANGE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,4 K RON— | — | — | 8,4 K RON |
| 88 | 88.MUNTEAN INTERMED AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 45 | Sat Găneşti, Comuna Găneşti, Mureş | 8,1 K RON▼ 87,3 % | ▼ 87,3 % | 8,1 K RON | |
| 89 | 89.ROMRA BET CAFFE S.R.L.nou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 7,8 K RON▲ 4.277 % | ▲ 4.277 % | 7,8 K RON | |
| 90 | 90.UNION MC AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 16 | Municipiul Reghin, Mureş | 7,8 K RON▼ 48 % | ▼ 48 % | 7,8 K RON | |
| 91 | 91.IFN ORHIDIS KAPA SRL▼ 78 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,6 K RON▼ 95,9 % | ▼ 95,9 % | 7,6 K RON | |
| 92 | 92.CREDIT KING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,2 K RON— | — | — | 7,2 K RON |
| 93 | 93.SUPERLIFE AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 34 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,7 K RON▼ 77,1 % | ▼ 77,1 % | 6,7 K RON | |
| 94 | 94.IFN PRINCEPS SRL▼ 17 | Municipiul Reghin, Mureş | 6,7 K RON▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | 6,7 K RON | |
| 95 | 95.IFN ORHIDIS TETA SRL▼ 69 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,6 K RON▼ 93,6 % | ▼ 93,6 % | 6,6 K RON | |
| 96 | 96.OVIMIR GROUP SRL▲ 53 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,3 K RON— | — | 5,3 K RON | |
| 97 | 97.WISE INSURANCE BROKERS SRL▼ 50 | Municipiul Reghin, Mureş | 5,2 K RON▼ 90,3 % | ▼ 90,3 % | 5,2 K RON | |
| 98 | 98.MUNTEAN ASIG CONSULTING SRLnou | Sat Găneşti, Comuna Găneşti, Mureş | 4,6 K RON— | — | — | 4,6 K RON |
| 99 | 99.PIRANIA IFN SRL▲ 68 | Municipiul Reghin, Mureş | 3,5 K RON— | — | 3,5 K RON | |
| 100 | 100.KERN-LIEBERS CARPATIA PRODUCTS SRL▼ 11 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 3,2 K RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 3,2 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Mureș
CAEN 6492
Alte activități de creditare
37 firme · 97,3 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
5 firme · 68,5 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
16 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
126 firme · 18,9 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
4 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
23 firme · 6 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
8 firme · 960,4 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
9 firme · 927,8 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
10 firme · 691,7 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
2 firme · 483 K RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 150,7 K RON