Top 100 firme — Activități profesionale, Mureș după profit net în 2016
1.587 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 548,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 158,8 K RON, iar liderul atinge 506,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.E.ON ROMÂNIA S.A.▲ 1.518 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 506,5 mil. RON— | — | 506,5 mil. RON | |
| 2 | 2.TMF II S.R.L.▲ 63 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,6 mil. RON▲ 1.470,8 % | ▲ 1.470,8 % | 2,6 mil. RON | |
| 3 | 3.PROMEDIVET SRL▲ 2 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 2,3 mil. RON▲ 91,2 % | ▲ 91,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 4 | 4.TMF SRL▲ 576 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,9 mil. RON▲ 12.446,4 % | ▲ 12.446,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 5 | 5.MULTINVEST SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6 mil. RON▼ 67 % | ▼ 67 % | 1,6 mil. RON | |
| 6 | 6.AAGES HEADINVEST SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 1,5 mil. RON— | — | — | 1,5 mil. RON |
| 7 | 7.MAGESCO MANAGEMENT SRL▼ 4 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.DECONSIM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON— | — | 1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.MEDIA MARKETING SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 10 | 10.EUMERCURIO S.A.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 11 | 11.OECLA MURES SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 1 mil. RON— | — | — | 1 mil. RON |
| 12 | 12.ECOROM SRL▲ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 984,8 K RON▲ 226,9 % | ▲ 226,9 % | 984,8 K RON | |
| 13 | 13.TRIAL ACT SRL▲ 7 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 837,8 K RON▲ 111,7 % | ▲ 111,7 % | 837,8 K RON | |
| 14 | 14.CONSULT CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 737,8 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 737,8 K RON | |
| 15 | 15.IOANA SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 709,1 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 709,1 K RON | |
| 16 | 16.SPF MEDIA SRL▲ 19 | Municipiul Reghin, Mureş | 663 K RON▲ 140,2 % | ▲ 140,2 % | 663 K RON | |
| 17 | 17.SVT ELECTRONICS SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 646,9 K RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 646,9 K RON | |
| 18 | 18.HUZZO STUDIO SRL▲ 42 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 632,6 K RON▲ 265,6 % | ▲ 265,6 % | 632,6 K RON | |
| 19 | 19.CONSOFT PROIECT SRL▲ 172 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 602,4 K RON▲ 668,9 % | ▲ 668,9 % | 602,4 K RON | |
| 20 | 20.LABAQUACONSULT SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 573,2 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 573,2 K RON | |
| 21 | 21.BIGMAT SRL▼ 6 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 572 K RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 572 K RON | |
| 22 | 22.NEXT INDUSTRY SRL▲ 9 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 564,1 K RON▲ 66,2 % | ▲ 66,2 % | 564,1 K RON | |
| 23 | 23.CATES TECHNICAL SERVICES SRL▼ 11 | Sat Chirileu, Comuna Sînpaul, Mureş | 551,9 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 551,9 K RON | |
| 24 | 24.CONSULTANTA STANDARDE ISO SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 546,8 K RON▲ 438,6 % | ▲ 438,6 % | 546,8 K RON | |
| 25 | 25.AHS ENGINEERING SRL▲ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 530,1 K RON▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 530,1 K RON | |
| 26 | 26.BOOT ROMCON SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 461,6 K RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 461,6 K RON | |
| 27 | 27.CS PEGAS HOLDING S.R.L.▲ 341 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 397,3 K RON▲ 906,1 % | ▲ 906,1 % | 397,3 K RON | |
| 28 | 28.MOBIFER SRL▲ 562 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 387,9 K RON▲ 2.610,8 % | ▲ 2.610,8 % | 387,9 K RON | |
| 29 | 29.UNGPRO SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 363,8 K RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 363,8 K RON | |
| 30 | 30.PROMER CONS SRL▲ 15 | Municipiul Reghin, Mureş | 350,9 K RON▲ 70,9 % | ▲ 70,9 % | 350,9 K RON | |
| 31 | 31.HBRO SRL▼ 25 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 338 K RON▼ 66,8 % | ▼ 66,8 % | 338 K RON | |
| 32 | 32.ARTELIER LINE CONCEPT SRL▲ 5 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 337,1 K RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 337,1 K RON | |
| 33 | 33.LEADER GROUP CONSULTING SRL▼ 3 | Sat Cheţani, Comuna Cheţani, Mureş | 328,9 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 328,9 K RON | |
| 34 | 34.TERRA MED SRL▲ 1.464 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 313,5 K RON— | — | 313,5 K RON | |
| 35 | 35.GPT LORA SERVICES SRL▼ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 288,9 K RON▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 288,9 K RON | |
| 36 | 36.SCH JAGD SRL▲ 208 | Municipiul Reghin, Mureş | 283,4 K RON▲ 320,6 % | ▲ 320,6 % | 283,4 K RON | |
| 37 | 37.EVALEX SA▲ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 282,2 K RON▲ 51 % | ▲ 51 % | 282,2 K RON | |
| 38 | 38.MS CONSULTING SRL▲ 45 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 281,8 K RON▲ 87,4 % | ▲ 87,4 % | 281,8 K RON | |
| 39 | 39.GEORGE CONSTRUCT SRL▲ 32 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 278 K RON▲ 70,9 % | ▲ 70,9 % | 278 K RON | |
| 40 | 40.ONE CAD STUDIO SRL▲ 99 | Sat Stejeriş, Comuna Acăţari, Mureş | 277 K RON▲ 154,4 % | ▲ 154,4 % | 277 K RON | |
| 41 | 41.STRUCTURALIA STUDIO S.R.L.▲ 170 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 275,7 K RON▲ 271,5 % | ▲ 271,5 % | 275,7 K RON | |
| 42 | 42.ARTCUBE CONCEPT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 273,3 K RON— | — | — | 273,3 K RON |
| 43 | 43.CLAUS OFFICE SRL▲ 21 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 265,4 K RON▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | 265,4 K RON | |
| 44 | 44.KATECH PROJECT SRL▲ 79 | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 262 K RON▲ 120,8 % | ▲ 120,8 % | 262 K RON | |
| 45 | 45.VACONS CONSTRUCTION S.R.L.▲ 374 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 252,6 K RON▲ 726,4 % | ▲ 726,4 % | 252,6 K RON | |
| 46 | 46.SCANTEST SRL▼ 25 | Sat Bogata, Comuna Bogata, Mureş | 250,4 K RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 250,4 K RON | |
| 47 | 47.SOLIERA EXIM SRL▲ 291 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 249,4 K RON▲ 453,8 % | ▲ 453,8 % | 249,4 K RON | |
| 48 | 48.POLICONT SRL▲ 73 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 237,6 K RON▲ 98,6 % | ▲ 98,6 % | 237,6 K RON | |
| 49 | 49.DUOLEXACONT SRL▼ 23 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 233,6 K RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 233,6 K RON | |
| 50 | 50.ALL MEDIA PARTENER SRL▲ 176 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 219,4 K RON▲ 209,3 % | ▲ 209,3 % | 219,4 K RON | |
| 51 | 51.MOLDEXPERT SRL▲ 436 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 218,3 K RON▲ 845,7 % | ▲ 845,7 % | 218,3 K RON | |
| 52 | 52.ANASTASIU EXPERT SRL▲ 149 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 216,7 K RON▲ 185,3 % | ▲ 185,3 % | 216,7 K RON | |
| 53 | 53.3D NOVA CONSULTING SRL▲ 42 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 216,4 K RON▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 216,4 K RON | |
| 54 | 54.MANSART CORPORATE SRL▲ 134 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 208,8 K RON▲ 159,2 % | ▲ 159,2 % | 208,8 K RON | |
| 55 | 55.RHOA PROJECT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 208,5 K RON— | — | — | 208,5 K RON |
| 56 | 56.IMAGE MANAGEMENT SRL▲ 157 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 207,6 K RON▲ 186 % | ▲ 186 % | 207,6 K RON | |
| 57 | 57.ECOCONSULT SA▲ 113 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 207,1 K RON▲ 134,4 % | ▲ 134,4 % | 207,1 K RON | |
| 58 | 58.SSM & SIU SRLnou | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 206,9 K RON▲ 65,2 % | ▲ 65,2 % | 206,9 K RON | |
| 59 | 59.ITFORMED SRL▼ 32 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 204,2 K RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 204,2 K RON | |
| 60 | 60.SIMBA CONSULTING SRL▲ 68 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 202,1 K RON▲ 75,2 % | ▲ 75,2 % | 202,1 K RON | |
| 61 | 61.AYAN CONCEPT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 201 K RON— | — | — | 201 K RON |
| 62 | 62.TEODOL SRL▲ 83 | Municipiul Reghin, Mureş | 200,5 K RON▲ 93,3 % | ▲ 93,3 % | 200,5 K RON | |
| 63 | 63.GREEN ENGINE SRL▼ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 200 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 200 K RON | |
| 64 | 64.BORROLIA DESIGN SRL▲ 1.291 | Municipiul Reghin, Mureş | 199,6 K RON— | — | 199,6 K RON | |
| 65 | 65.PEGAS CURSURI DE CALIFICARE S.R.L.▼ 49 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 199,1 K RON▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | 199,1 K RON | |
| 66 | 66.EXPRO CONS SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 198,6 K RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 198,6 K RON | |
| 67 | 67.RAO AUDIT OFFICE SRL▲ 29 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 196,8 K RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 196,8 K RON | |
| 68 | 68.GAAD SRL▲ 29 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 194,5 K RON▲ 40 % | ▲ 40 % | 194,5 K RON | |
| 69 | 69.CONSULTANTA RADION SRL▲ 63 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 192 K RON▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | 192 K RON | |
| 70 | 70.C.T.R. SERVICE SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 190,6 K RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 190,6 K RON | |
| 71 | 71.CONS OLL SRL▲ 45 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 189,5 K RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 189,5 K RON | |
| 72 | 72.ORDEA BIONATURA SRL▲ 81 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 187 K RON▲ 93,6 % | ▲ 93,6 % | 187 K RON | |
| 73 | 73.PROMS ING ARHITECTURE SRL▲ 117 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 185,1 K RON▲ 131,3 % | ▲ 131,3 % | 185,1 K RON | |
| 74 | 74.DIRECT SPARK SRL▼ 7 | Sat Voiniceni, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 182,9 K RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 182,9 K RON | |
| 75 | 75.ECOFLUID SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 182,7 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 182,7 K RON | |
| 76 | 76.KUNIGUNDA SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 180,1 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 180,1 K RON | |
| 77 | 77.PROCON 16 SRL▲ 56 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 175,1 K RON▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | 175,1 K RON | |
| 78 | 78.INTELLIGENT DIGITAL MARKETING SRL▲ 1.403 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 174,6 K RON— | — | 174,6 K RON | |
| 79 | 79.EPIX SRL▲ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 173 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 173 K RON | |
| 80 | 80.ADMINISTRATIV BUSINESS SRL▲ 92 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 171,6 K RON▲ 95,3 % | ▲ 95,3 % | 171,6 K RON | |
| 81 | 81.ECOTECHNOPROD D&D SRL▲ 11 | Sat Ideciu de Jos, Comuna Ideciu de Jos, Mureş | 171,2 K RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 171,2 K RON | |
| 82 | 82.LATERES SRL▲ 78 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 170,2 K RON▲ 79,5 % | ▲ 79,5 % | 170,2 K RON | |
| 83 | 83.SAMIREG MEDICAL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 170,2 K RON— | — | — | 170,2 K RON |
| 84 | 84.ARCH PIN SRL▲ 231 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 169,7 K RON▲ 246,4 % | ▲ 246,4 % | 169,7 K RON | |
| 85 | 85.AVR SOLUTION SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 169,4 K RON— | — | — | 169,4 K RON |
| 86 | 86.PRO STRATEGY EXPERT CONTAB SRL▲ 117 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 169,4 K RON▲ 124,6 % | ▲ 124,6 % | 169,4 K RON | |
| 87 | 87.VERCONSULT SRL▼ 29 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 168,9 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 168,9 K RON | |
| 88 | 88.SCD VET STEF SRL▼ 19 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 168,1 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 168,1 K RON | |
| 89 | 89.TEHNIC EDIL PROJECT SRL▼ 75 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 168,1 K RON▼ 66 % | ▼ 66 % | 168,1 K RON | |
| 90 | 90.IMETICS SRL▲ 115 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 167,7 K RON▲ 122,8 % | ▲ 122,8 % | 167,7 K RON | |
| 91 | 91.GISCAD CONSULTING SRL▲ 16 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 167,3 K RON▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 167,3 K RON | |
| 92 | 92.SALPET SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 167 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 167 K RON | |
| 93 | 93.IMD ACCS SRL▼ 69 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 166,9 K RON▼ 54,9 % | ▼ 54,9 % | 166,9 K RON | |
| 94 | 94.PROMID SRL▼ 42 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 166,8 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 166,8 K RON | |
| 95 | 95.B&B ORTO PROIECT SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 163,3 K RON— | — | — | 163,3 K RON |
| 96 | 96.PRO REGIO CONSULTING SRL▼ 77 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 162,8 K RON▼ 59 % | ▼ 59 % | 162,8 K RON | |
| 97 | 97.SELF AUDIT FINANCIAL CONSULT SRL▼ 10 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 162,4 K RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 162,4 K RON | |
| 98 | 98.NEPROSERV SRL▲ 1.308 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 162 K RON— | — | 162 K RON | |
| 99 | 99.DESIGN SOLUTIONS CONSULTING SRL▲ 196 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 160,4 K RON▲ 202,5 % | ▲ 202,5 % | 160,4 K RON | |
| 100 | 100.GIA COM SRL▼ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 158,8 K RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 158,8 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Mureș
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
113 firme · 220,6 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
440 firme · 202 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
238 firme · 92,3 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
321 firme · 88,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
230 firme · 63,6 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
139 firme · 56,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 43,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
76 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
94 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 16 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
26 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
84 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
36 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
118 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
11 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
22 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
41 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
11 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
6 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
14 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
8 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 563,2 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 428,9 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
2 firme · 345 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
3 firme · 308,1 K RON