Top 100 firme — Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale, Mureș după profit net în 2024
193 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 17,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 3,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SAN-DORA MED SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,5 mil. RON▲ 391,3 % | ▲ 391,3 % | 3,5 mil. RON | |
| 2 | 2.TOP TRADING SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,2 mil. RON▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 3,2 mil. RON | |
| 3 | 3.DORA MEDICALS SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 4 | 4.OPTIZAN SRL▲ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 481,2 % | ▲ 481,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.REHAMOVE SRL▲ 11 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 1 mil. RON▲ 387,1 % | ▲ 387,1 % | 1 mil. RON | |
| 6 | 6.OPTICA OPTOFARM SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 824,5 K RON▲ 105,7 % | ▲ 105,7 % | 824,5 K RON | |
| 7 | 7.APOLLO VISION S.R.L.▲ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 798,8 K RON▲ 706,1 % | ▲ 706,1 % | 798,8 K RON | |
| 8 | 8.MEDICAL COSMETOLOGY S.R.L.▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 675 K RON▲ 75,5 % | ▲ 75,5 % | 675 K RON | |
| 9 | 9.BTH MEDICALS MS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 538,7 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 538,7 K RON | |
| 10 | 10.DUDAS CABINET MEDICAL S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 505,3 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 505,3 K RON | |
| 11 | 11.MEDIPULS TRANS S.R.L.▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 247,7 K RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 247,7 K RON | |
| 12 | 12.MCA HEALTH CARE SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 229 K RON▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 229 K RON | |
| 13 | 13.OMY PLUS MED SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 218,5 K RON▼ 62,7 % | ▼ 62,7 % | 218,5 K RON | |
| 14 | 14.ROYAL SEKHMET S.R.L.▲ 168 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 167,6 K RON— | — | 167,6 K RON | |
| 15 | 15.OCONNOR PSY S.R.L.nou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 160,3 K RON— | — | — | 160,3 K RON |
| 16 | 16.DR X-RAY SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 157,1 K RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 157,1 K RON | |
| 17 | 17.AGIMED SRL▲ 6 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 143,9 K RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 143,9 K RON | |
| 18 | 18.FIZIONOVA SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 137,9 K RON▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | 137,9 K RON | |
| 19 | 19.DAVINCI MED S.R.L.▲ 158 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 119,1 K RON— | — | 119,1 K RON | |
| 20 | 20.BUDAI MEDICAL SOLUTIONS S.R.L.▲ 24 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 118,7 K RON▲ 221,8 % | ▲ 221,8 % | 118,7 K RON | |
| 21 | 21.MORPHOMED SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 118,6 K RON▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 118,6 K RON | |
| 22 | 22.TRAINING ATELIER SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 116,9 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 116,9 K RON | |
| 23 | 23.INTEGRAVIVA CENTER S.R.L.▲ 11 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 112,2 K RON▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 112,2 K RON | |
| 24 | 24.UNITED FOR FITNESS TARGU MURES S.R.L.▲ 130 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 96 K RON— | — | 96 K RON | |
| 25 | 25.ART MONICA GLOW S.R.L.▲ 37 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 92,1 K RON▲ 764,4 % | ▲ 764,4 % | 92,1 K RON | |
| 26 | 26.PODEANU MEDIMAGE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 90 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 90 K RON | |
| 27 | 27.MEDICLEAR PRAXENT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 87,6 K RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 87,6 K RON | |
| 28 | 28.B&D WILLAMED S.R.L.▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 78,9 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 78,9 K RON | |
| 29 | 29.KINETICSOFT BY ANDRADA S.R.L.▲ 165 | Municipiul Reghin, Mureş | 77,6 K RON— | — | 77,6 K RON | |
| 30 | 30.3G RX SRL▼ 17 | Municipiul Reghin, Mureş | 74,5 K RON▼ 72,1 % | ▼ 72,1 % | 74,5 K RON | |
| 31 | 31.ALIHAPPYKIDS S.R.L.▲ 120 | Municipiul Reghin, Mureş | 72,8 K RON— | — | 72,8 K RON | |
| 32 | 32.CORAMED SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 67,7 K RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 67,7 K RON | |
| 33 | 33.CENTRUL DE RECUPERARE MEDICALA ABLA S.R.L.▲ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 64,9 K RON▲ 162 % | ▲ 162 % | 64,9 K RON | |
| 34 | 34.DRK - EYE SRL▼ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 59,8 K RON▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | 59,8 K RON | |
| 35 | 35.HAPPY DENT RADIOLOGY S.R.L.▲ 139 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 58,3 K RON— | — | 58,3 K RON | |
| 36 | 36.HOUSE OF KINETONIM S.R.L.▲ 135 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 43,6 K RON— | — | 43,6 K RON | |
| 37 | 37.ADAMS REHAB S.R.L.nou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 34,6 K RON— | — | — | 34,6 K RON |
| 38 | 38.TERAPIE & RECUPERARE POSTURALA S.R.L.▲ 108 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 34,1 K RON— | — | 34,1 K RON | |
| 39 | 39.GÁL DÁVID PHYSICAL THERAPIST S.R.L.▲ 54 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 33,3 K RON▲ 2.268,9 % | ▲ 2.268,9 % | 33,3 K RON | |
| 40 | 40.INTI CENTER S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 32,6 K RON— | — | — | 32,6 K RON |
| 41 | 41.POSITUM COACHING & CONSULTING S.R.L.▲ 31 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,7 K RON▲ 419,5 % | ▲ 419,5 % | 28,7 K RON | |
| 42 | 42.MITOGENIX INNOVATIONS S.R.L.▼ 3 | Loc. Cerghizel, Oraş Ungheni, Mureş | 27,3 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 27,3 K RON | |
| 43 | 43.BOGDAN KINESIOBEBE S.R.L.▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,6 K RON▼ 62,3 % | ▼ 62,3 % | 25,6 K RON | |
| 44 | 44.ORTHO-KT-FIT S.R.L.▲ 47 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,2 K RON▲ 1.329,3 % | ▲ 1.329,3 % | 25,2 K RON | |
| 45 | 45.STILMED SRL▼ 9 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 25 K RON▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | 25 K RON | |
| 46 | 46.SMILE4YOU DENT S.R.L.▼ 19 | Sat Cuci, Comuna Cuci, Mureş | 24,9 K RON▼ 74,8 % | ▼ 74,8 % | 24,9 K RON | |
| 47 | 47.CARE FUSIONE SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24,3 K RON▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | 24,3 K RON | |
| 48 | 48.TERAPIA ULTRAMED SRL▲ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23,5 K RON▲ 143,6 % | ▲ 143,6 % | 23,5 K RON | |
| 49 | 49.EURO HEALTH CARE SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,2 K RON▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 21,2 K RON | |
| 50 | 50.MUR MARKET SRL▲ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19,9 K RON▲ 254,1 % | ▲ 254,1 % | 19,9 K RON | |
| 51 | 51.MARIUSOPTO IMPEX SRL▼ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19,6 K RON▼ 75,7 % | ▼ 75,7 % | 19,6 K RON | |
| 52 | 52.LEADER IDENTITY S.R.L.▼ 14 | Loc. Cerghizel, Oraş Ungheni, Mureş | 19,2 K RON▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | 19,2 K RON | |
| 53 | 53.ASIDOR SRL▼ 11 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 19,1 K RON▼ 54,9 % | ▼ 54,9 % | 19,1 K RON | |
| 54 | 54.AURA PROBIONUTRIGENIX S.R.L.nou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 16,9 K RON— | — | — | 16,9 K RON |
| 55 | 55.DORATY GYM S.R.L.▲ 84 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 16,5 K RON— | — | 16,5 K RON | |
| 56 | 56.ANEOSALTED CENTRE S.R.L.▲ 40 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 16,2 K RON▲ 2.050,3 % | ▲ 2.050,3 % | 16,2 K RON | |
| 57 | 57.THERAPY KIDS MUREȘ S.R.L.▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,9 K RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 15,9 K RON | |
| 58 | 58.RBPHYSIOTGM SRL▲ 30 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,4 K RON▲ 718,3 % | ▲ 718,3 % | 15,4 K RON | |
| 59 | 59.EMPOWERING MINDS S.R.L.▲ 76 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,3 K RON— | — | 15,3 K RON | |
| 60 | 60.MOLDANMED SRL▲ 6 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 11,9 K RON▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 11,9 K RON | |
| 61 | 61.PROVETIM SRL▲ 42 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 11,6 K RON▲ 33.938,2 % | ▲ 33.938,2 % | 11,6 K RON | |
| 62 | 62.JAMPI & ADRIENN MEDICAL-TRANS S.R.L.▼ 1 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 11,2 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 11,2 K RON | |
| 63 | 63.OCUFIZMED S.R.L.▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,7 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 10,7 K RON | |
| 64 | 64.NEW ERA&RA COSMETICS S.R.L.nou | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 10,4 K RON— | — | 10,4 K RON | |
| 65 | 65.OPTOMETRIE SRL▼ 5 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 10,3 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 10,3 K RON | |
| 66 | 66.HARMED INGRIJIRI MEDICALE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,7 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 8,7 K RON | |
| 67 | 67.TRATAMENTE LA DOMICILIU MURES S.R.L.▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,4 K RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 8,4 K RON | |
| 68 | 68.SEVEN SENSES THERAPY S.R.L.▲ 125 | Municipiul Reghin, Mureş | 8 K RON— | — | 8 K RON | |
| 69 | 69.CITO LAB SRL▲ 94 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,9 K RON— | — | 7,9 K RON | |
| 70 | 70.BUCUR BEATA MEDICAL S.R.L.▲ 105 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,5 K RON— | — | 7,5 K RON | |
| 71 | 71.H REHAB POINT S.R.L.▼ 28 | Municipiul Reghin, Mureş | 6,2 K RON▼ 84,1 % | ▼ 84,1 % | 6,2 K RON | |
| 72 | 72.EUKLEIA S.R.L.▲ 15 | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 6 K RON▲ 219 % | ▲ 219 % | 6 K RON | |
| 73 | 73.CRISTIAN THERAPY S.R.L.▲ 75 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 5,5 K RON— | — | 5,5 K RON | |
| 74 | 74.SMART FIZIO S.R.L.▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,1 K RON▼ 68,3 % | ▼ 68,3 % | 5,1 K RON | |
| 75 | 75.CSBNDIET PRECISION NUTRITION S.R.L.▲ 19 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 4,9 K RON▲ 381 % | ▲ 381 % | 4,9 K RON | |
| 76 | 76.BIOGURU SRL▲ 1 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 4,7 K RON▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 4,7 K RON | |
| 77 | 77.CENTRU MYR SRL▼ 19 | Municipiul Reghin, Mureş | 4,6 K RON▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | 4,6 K RON | |
| 78 | 78.MEDICORD SRL▼ 8 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 4,3 K RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 4,3 K RON | |
| 79 | 79.SCHASSBURG XRAY S.R.L.▼ 26 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 4,1 K RON▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | 4,1 K RON | |
| 80 | 80.GEROMN IMPACT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,1 K RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 4,1 K RON | |
| 81 | 81.PURE` SSENSE COSMETICS SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 4 K RON— | — | 4 K RON | |
| 82 | 82.BTP HOLLIDAY SRL▲ 2 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 3,7 K RON▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 3,7 K RON | |
| 83 | 83.GENERA SMART LAB S.R.L.▼ 7 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 2,9 K RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 2,9 K RON | |
| 84 | 84.CYCLOPS SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,3 K RON▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | 2,3 K RON | |
| 85 | 85.DELTA LAB SRL▲ 7 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 2,3 K RON▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 2,3 K RON | |
| 86 | 86.TREE OF HOPE S.R.L.▲ 97 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,2 K RON— | — | 2,2 K RON | |
| 87 | 87.C&C NUTRITION REGHIN S.R.L.▼ 13 | Municipiul Reghin, Mureş | 2,2 K RON▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | 2,2 K RON | |
| 88 | 88.LABODENT S.R.L.nou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 2,2 K RON— | — | — | 2,2 K RON |
| 89 | 89.ALESOR RX S.R.L.▲ 48 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 2,1 K RON— | — | 2,1 K RON | |
| 90 | 90.OCTAMED SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2 K RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 2 K RON | |
| 91 | 91.RALMED CENTRU MEDICAL SRL▼ 43 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,9 K RON▼ 92,6 % | ▼ 92,6 % | 1,9 K RON | |
| 92 | 92.YARINA FLOATING S.R.L.▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,9 K RON▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 1,9 K RON | |
| 93 | 93.GREEN SAMARITEAN HOSPITAL S.R.L.nou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 1,6 K RON▼ 74,7 % | ▼ 74,7 % | 1,6 K RON | |
| 94 | 94.PIAMEDNET S.R.L.▲ 78 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 1,5 K RON— | — | 1,5 K RON | |
| 95 | 95.RAYHUB S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 K RON— | — | — | 1,2 K RON |
| 96 | 96.VICTUSMED SRL▲ 90 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 745 RON— | — | 745 RON | |
| 97 | 97.EATRIGHT.RO S.R.L.▲ 4 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 74 RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 74 RON | |
| 98 | 98.MED SIM SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 99 | 99.CARIT MED SRL▲ 5 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 100 | 100.HUMAN DIAGNOSTIC SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON |