Top 100 firme din Mehedinți după profit net în 2014
4.059 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 81,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 275,5 K RON, iar liderul atinge 5,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ELHOLM S.R.L.▲ 45 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5,1 mil. RON▲ 1.302,9 % | ▲ 1.302,9 % | 5,1 mil. RON | |
| 2 | 2.SANTIERUL NAVAL ORSOVA SA▲ 4.055 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 4,6 mil. RON— | — | 4,6 mil. RON | |
| 3 | 3.ROUTE CENTER CONSTRUCT SRL▲ 1.391 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,9 mil. RON▲ 177.040,2 % | ▲ 177.040,2 % | 2,9 mil. RON | |
| 4 | 4.COMBINATUL DE CELULOZĂ ŞI HÂRTIE S.A.▲ 11 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,8 mil. RON▲ 206,4 % | ▲ 206,4 % | 2,8 mil. RON | |
| 5 | 5.TRUSTUL DE CONSTRUCŢII DROBETA SA▲ 106 | Sat Magheru, Comuna Brezniţa-Ocol, Mehedinţi | 2,7 mil. RON▲ 1.434,8 % | ▲ 1.434,8 % | 2,7 mil. RON | |
| 6 | 6.SECOM SA▼ 2 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,5 mil. RON▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 7 | 7.LORY COM SRL▲ 780 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,3 mil. RON▲ 15.897 % | ▲ 15.897 % | 2,3 mil. RON | |
| 8 | 8.IMSAT D.M.A. SRL▲ 208 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,3 mil. RON▲ 2.117,5 % | ▲ 2.117,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 9 | 9.CONVALARIA SRL▼ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,2 mil. RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 2,2 mil. RON | |
| 10 | 10.RBS EXIM SRL▼ 5 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,2 mil. RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 11 | 11.HINO.RO SRL▲ 186 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,1 mil. RON▲ 1.821,7 % | ▲ 1.821,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 12 | 12.TECNOGREEN SRL▼ 5 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 1,8 mil. RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 13 | 13.MYLAND.RO SRL▲ 113 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 1,7 mil. RON▲ 972,2 % | ▲ 972,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 14 | 14.ROMRAD - R.M.N. SRL▲ 2 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 1,4 mil. RON▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 15 | 15.VIA VITA CONSTRUCŢII SRL▼ 13 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 1,4 mil. RON▼ 76,4 % | ▼ 76,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 16 | 16.CIV GROUP SRL▲ 8 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 1,3 mil. RON▲ 124,2 % | ▲ 124,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 17 | 17.DUROSUD INDUSTRY SRL▲ 8 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 1,1 mil. RON▲ 91,4 % | ▲ 91,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 18 | 18.POREXIM SRL▲ 5 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 1,1 mil. RON▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.INTEC SRL= | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 1,1 mil. RON▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 20 | 20.DATA COM SRL▲ 4.011 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 1 mil. RON— | — | 1 mil. RON | |
| 21 | 21.CAVIAR SRL▲ 3.996 | Sat Gârla Mare, Comuna Gârla Mare, Mehedinţi | 978,8 K RON— | — | 978,8 K RON | |
| 22 | 22.VITASIG MED SRL▲ 10 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 971,4 K RON▲ 93,7 % | ▲ 93,7 % | 971,4 K RON | |
| 23 | 23.MACCHI ROMÂNIA SRL▼ 20 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 959,5 K RON▼ 77,8 % | ▼ 77,8 % | 959,5 K RON | |
| 24 | 24.MEDIA RAPID CONSTRUCT SRL▲ 686 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 933,7 K RON▲ 5.067,4 % | ▲ 5.067,4 % | 933,7 K RON | |
| 25 | 25.COTTONTEX TURNU SRL▼ 11 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 872,1 K RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 872,1 K RON | |
| 26 | 26.CILDRO PLYWOOD SRL▲ 4.021 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 836 K RON— | — | 836 K RON | |
| 27 | 27.SCANDINAVIA SPEDITION EXPRESS SRL▲ 128 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 825,6 K RON▲ 517,5 % | ▲ 517,5 % | 825,6 K RON | |
| 28 | 28.REGINA VITIMEX SRL▲ 60 | Sat Gogoşu, Comuna Gogoşu, Mehedinţi | 825,5 K RON▲ 315,1 % | ▲ 315,1 % | 825,5 K RON | |
| 29 | 29.GALILEX FOREST SRL▲ 10 | Sat Magheru, Comuna Brezniţa-Ocol, Mehedinţi | 795,1 K RON▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | 795,1 K RON | |
| 30 | 30.HIGHLIGHTS TECH SUPPORT SRL▼ 19 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 780,7 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 780,7 K RON | |
| 31 | 31.G.P.M. VANJU-MARE SRL▼ 9 | Loc. Vânju Mare, Oraş Vânju Mare, Mehedinţi | 779,7 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 779,7 K RON | |
| 32 | 32.TUDOR MIHAI SERV SRL▲ 15 | Sat Traian, Oraş Vânju Mare, Mehedinţi | 758,2 K RON▲ 109,1 % | ▲ 109,1 % | 758,2 K RON | |
| 33 | 33.FORESTER COS PRIMEX SRL▲ 780 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 751,8 K RON▲ 5.649,8 % | ▲ 5.649,8 % | 751,8 K RON | |
| 34 | 34.ENERGO DROBETA SA▲ 815 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 719,7 K RON▲ 5.976,7 % | ▲ 5.976,7 % | 719,7 K RON | |
| 35 | 35.CILDRO SERVICE SRL▲ 3.559 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 711 K RON— | — | 711 K RON | |
| 36 | 36.DOLPHIN SRL▲ 635 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 685,8 K RON▲ 3.299 % | ▲ 3.299 % | 685,8 K RON | |
| 37 | 37.RONSIDE STEEL S.R.L.▼ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 650,4 K RON▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 650,4 K RON | |
| 38 | 38.ALTHAEA FARM SRL▲ 20 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 633,9 K RON▲ 103,5 % | ▲ 103,5 % | 633,9 K RON | |
| 39 | 39.TRANSPORT PUBLIC URBAN DROBETA S.A.▼ 12 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 630,4 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 630,4 K RON | |
| 40 | 40.DRAGOI & CO SRL▲ 209 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 629,3 K RON▲ 645,5 % | ▲ 645,5 % | 629,3 K RON | |
| 41 | 41.LIATI CONSTRUCT IMPEX SRL▲ 851 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 618,1 K RON▲ 5.900 % | ▲ 5.900 % | 618,1 K RON | |
| 42 | 42.STROVAR S.A.▲ 624 | Sat Gârla Mare, Comuna Gârla Mare, Mehedinţi | 587,8 K RON▲ 2.765,9 % | ▲ 2.765,9 % | 587,8 K RON | |
| 43 | 43.YACT LAIN SRL▲ 110 | Sat Stejaru, Comuna Corcova, Mehedinţi | 584,2 K RON▲ 335,8 % | ▲ 335,8 % | 584,2 K RON | |
| 44 | 44.INTIM SRL▼ 15 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 549,2 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 549,2 K RON | |
| 45 | 45.CENTRU DE ONCOLOGIE DROBETA TURNU SEVERIN SRL▼ 4 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 517,4 K RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 517,4 K RON | |
| 46 | 46.EBLA SPEDITION PROJECT SRL▼ 11 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 508,8 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 508,8 K RON | |
| 47 | 47.HORIZON SHIPPING SRL▼ 19 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 506,5 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 506,5 K RON | |
| 48 | 48.TORRO SPEDITION SRL▼ 17 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 489,8 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 489,8 K RON | |
| 49 | 49.FRUCT PROD COM SRL▲ 3.958 | Sat Cioroboreni, Comuna Jiana, Mehedinţi | 469,9 K RON— | — | 469,9 K RON | |
| 50 | 50.COSDEN-AGRO SRL= | Sat Dârvari, Comuna Dârvari, Mehedinţi | 466,2 K RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 466,2 K RON | |
| 51 | 51.HEAT ENERGY SERVICES SRL▼ 2 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 464,1 K RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 464,1 K RON | |
| 52 | 52.CREDIT HOUSE GARANT SRL▲ 685 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 454,9 K RON▲ 2.580,5 % | ▲ 2.580,5 % | 454,9 K RON | |
| 53 | 53.LA SANDU TRANS SRL▼ 10 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 453,1 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 453,1 K RON | |
| 54 | 54.STIMA TRANS SRL▲ 8 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 445,7 K RON▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 445,7 K RON | |
| 55 | 55.CONS NORIS PROIECT SRL▼ 35 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 441,5 K RON▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 441,5 K RON | |
| 56 | 56.DYNAMIC BUSINESS SERVICE SRL▲ 1.490 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 421,7 K RON▲ 65.580,2 % | ▲ 65.580,2 % | 421,7 K RON | |
| 57 | 57.POINT FASHION SRL▲ 3.835 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 414,4 K RON— | — | 414,4 K RON | |
| 58 | 58.MANELI SERV SRL▼ 25 | Sat Eşelniţa, Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 413,3 K RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 413,3 K RON | |
| 59 | 59.HEPITES FARM SRL▲ 87 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 401,6 K RON▲ 190,9 % | ▲ 190,9 % | 401,6 K RON | |
| 60 | 60.VALERIANA SRL▼ 20 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 397 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 397 K RON | |
| 61 | 61.TRANS FAG SRL▲ 169 | Loc. Baia de Aramă, Oraş Baia de Aramă, Mehedinţi | 394 K RON▲ 316,5 % | ▲ 316,5 % | 394 K RON | |
| 62 | 62.ELIEZER SRL▲ 1.191 | Sat Halânga, Comuna Izvoru Bârzii, Mehedinţi | 386,9 K RON▲ 11.017 % | ▲ 11.017 % | 386,9 K RON | |
| 63 | 63.GITAV SRL▲ 1.433 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 379,2 K RON▲ 43.843,9 % | ▲ 43.843,9 % | 379,2 K RON | |
| 64 | 64.FLORICOLA SA▲ 362 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 376,2 K RON▲ 799,6 % | ▲ 799,6 % | 376,2 K RON | |
| 65 | 65.FLORA COMPANY SRL▼ 17 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 373,4 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 373,4 K RON | |
| 66 | 66.CLINIC INVEST SRL▲ 116 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 371,5 K RON▲ 215,1 % | ▲ 215,1 % | 371,5 K RON | |
| 67 | 67.FERMA ROM - AU SRL▲ 1.634 | Sat Dârvari, Comuna Dârvari, Mehedinţi | 368,3 K RON— | — | 368,3 K RON | |
| 68 | 68.TRANSPAN SRL▲ 2 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 362 K RON▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 362 K RON | |
| 69 | 69.HASTRO ŞOVARNA SRL▼ 56 | Sat Gârla Mare, Comuna Gârla Mare, Mehedinţi | 355,5 K RON▼ 63,8 % | ▼ 63,8 % | 355,5 K RON | |
| 70 | 70.MARGO FARM SRL▲ 511 | Comuna Cujmir, Mehedinţi | 353,9 K RON▲ 1.285 % | ▲ 1.285 % | 353,9 K RON | |
| 71 | 71.INVEST CONSULT SRL▲ 877 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 339,7 K RON▲ 3.870,1 % | ▲ 3.870,1 % | 339,7 K RON | |
| 72 | 72.CARPATIS SDS SRL▲ 6 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 339,2 K RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 339,2 K RON | |
| 73 | 73.ABC SYSTEMS SRL▼ 36 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 334 K RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 334 K RON | |
| 74 | 74.OK TAXI MERCRIS SRL▲ 1.527 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 327,6 K RON▲ 92.192,4 % | ▲ 92.192,4 % | 327,6 K RON | |
| 75 | 75.SPOT ADVERTISING COM SRL▲ 850 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 323,4 K RON▲ 3.447,4 % | ▲ 3.447,4 % | 323,4 K RON | |
| 76 | 76.GILVIRCONS SRL▲ 3.917 | Comuna Şimian, Mehedinţi | 323,3 K RON— | — | 323,3 K RON | |
| 77 | 77.ROBSYLV COM SRL▼ 68 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 320,1 K RON▼ 75 % | ▼ 75 % | 320,1 K RON | |
| 78 | 78.DIPLOMAT CATERING SOCIETY SRL▲ 2.256 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 319,6 K RON— | — | 319,6 K RON | |
| 79 | 79.IAS - ROB COMPANY SRL▲ 165 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 316 K RON▲ 268,6 % | ▲ 268,6 % | 316 K RON | |
| 80 | 80.BOAT COMPANY SRL▲ 160 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 313,7 K RON▲ 251,9 % | ▲ 251,9 % | 313,7 K RON | |
| 81 | 81.ECCOFARM NOU SRL▼ 36 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 313,5 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 313,5 K RON | |
| 82 | 82.COM PRODALIMENT DISTRIBUŢIE SRL▲ 276 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 304,2 K RON▲ 471,5 % | ▲ 471,5 % | 304,2 K RON | |
| 83 | 83.ALPHA PROJECT TEHNOLOGY SA▼ 30 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 303,1 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 303,1 K RON | |
| 84 | 84.METALES INDUSTRIES TRADE SRL▲ 488 | Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, Mehedinţi | 300,7 K RON▲ 1.047,3 % | ▲ 1.047,3 % | 300,7 K RON | |
| 85 | 85.CEE INVESTMENTS ROMANIA SRL▲ 459 | Sat Gârla Mare, Comuna Gârla Mare, Mehedinţi | 300,1 K RON▲ 931,3 % | ▲ 931,3 % | 300,1 K RON | |
| 86 | 86.2G INVESTMENTS CONSULTING SRL▲ 383 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 298,1 K RON▲ 692,1 % | ▲ 692,1 % | 298,1 K RON | |
| 87 | 87.MIVALNA SRL▼ 13 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 294,9 K RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 294,9 K RON | |
| 88 | 88.MEDIX MEDICAL SRL▲ 343 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 292,9 K RON▲ 609 % | ▲ 609 % | 292,9 K RON | |
| 89 | 89.IRIS FARM COM SRL▼ 18 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 292,8 K RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 292,8 K RON | |
| 90 | 90.VICONI COM SRL▲ 62 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 292,6 K RON▲ 116,9 % | ▲ 116,9 % | 292,6 K RON | |
| 91 | 91.BUDU COM MIXT SRL▼ 35 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 292,2 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 292,2 K RON | |
| 92 | 92.GHEVAD MONEY IFN SRL▼ 38 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 291,7 K RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 291,7 K RON | |
| 93 | 93.AUTO MIADI SRL▼ 2 | Sat Puţinei, Comuna Izvoru Bârzii, Mehedinţi | 290 K RON▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 290 K RON | |
| 94 | 94.AGRIDIELLE SRL▲ 3.868 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Mehedinţi | 288,3 K RON— | — | 288,3 K RON | |
| 95 | 95.PĂUNA G/M RELATIONS I.F.N. SRL▲ 341 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 284,6 K RON▲ 592,7 % | ▲ 592,7 % | 284,6 K RON | |
| 96 | 96.BUMERANG 2002 SRL▼ 79 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 284,1 K RON▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 284,1 K RON | |
| 97 | 97.VULTURUL PLEŞUV JUNIOR SRL▲ 3.875 | Sat Halânga, Comuna Izvoru Bârzii, Mehedinţi | 282,4 K RON— | — | 282,4 K RON | |
| 98 | 98.INTEX RO-MA SRL▲ 18 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 277,7 K RON▲ 63,5 % | ▲ 63,5 % | 277,7 K RON | |
| 99 | 99.LPG BUTELI SRL▲ 535 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 276,3 K RON▲ 1.159,3 % | ▲ 1.159,3 % | 276,3 K RON | |
| 100 | 100.NISEMPRA ELECTRO SRL▲ 3.899 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 275,5 K RON— | — | 275,5 K RON |