Top 100 firme — Construcții, Iași după profit net în 2012
1.846 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 72,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 107,7 K RON, iar liderul atinge 17,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DAS SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17,1 mil. RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 17,1 mil. RON | |
| 2 | 2.CLIMA THERM CENTER SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,2 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 5,2 mil. RON | |
| 3 | 3.GRUP CONSTRUCTII EST SA▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,4 mil. RON▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 3,4 mil. RON | |
| 4 | 4.BUILD CORP SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,3 mil. RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 3,3 mil. RON | |
| 5 | 5.ENGINEERING AND GENERAL CONSTRUCTING (ENGEKO) S.R.L.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3 mil. RON▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | 3 mil. RON | |
| 6 | 6.D2 INDUSTRIAL DEVELOPMENT AND PRODUCTION SRL▼ 2 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,9 mil. RON▼ 70,3 % | ▼ 70,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 7 | 7.EKY-SAM SRL▲ 5 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 1,8 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 8 | 8.IASICON SA▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8 mil. RON▼ 85,4 % | ▼ 85,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 9 | 9.CASREP SRL▲ 2 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,6 mil. RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 10 | 10.CONSTRUCŢII HIDROTEHNICE SA▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▼ 84,1 % | ▼ 84,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 11 | 11.GEPROCON SA▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 12 | 12.A.R.M. INVEST S.R.L.▲ 7 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.MAP COMPANY SRL▲ 50 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 532,3 % | ▲ 532,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 14 | 14.PRIMA CONSTRUCT SRL▲ 445 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 23.995 % | ▲ 23.995 % | 1,2 mil. RON | |
| 15 | 15.TED CONSTRUCT SRL▲ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mil. RON▲ 90,7 % | ▲ 90,7 % | 1 mil. RON | |
| 16 | 16.ANTREPRIZA IDEAL CASA SRL▲ 73 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 954,4 K RON▲ 561,3 % | ▲ 561,3 % | 954,4 K RON | |
| 17 | 17.SANICONSTRUCT EXPERT SRL▲ 1.847 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 933,2 K RON— | — | 933,2 K RON | |
| 18 | 18.EUROPARTENER SRL▲ 8 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 833,4 K RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 833,4 K RON | |
| 19 | 19.ELMOND COM SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 832 K RON▼ 67,2 % | ▼ 67,2 % | 832 K RON | |
| 20 | 20.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SA▲ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 815,9 K RON▲ 95,4 % | ▲ 95,4 % | 815,9 K RON | |
| 21 | 21.HUGE CONSTRUCT SRL▲ 10 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 811,1 K RON▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 811,1 K RON | |
| 22 | 22.ITELS SA▲ 1.844 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 808,8 K RON— | — | 808,8 K RON | |
| 23 | 23.GRANIT SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 788,5 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 788,5 K RON | |
| 24 | 24.RAABRO CONSTRUCT SRL▲ 138 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 760,9 K RON▲ 1.386,9 % | ▲ 1.386,9 % | 760,9 K RON | |
| 25 | 25.ENVIRO CONSTRUCT SRL▲ 129 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 715 K RON▲ 1.145,1 % | ▲ 1.145,1 % | 715 K RON | |
| 26 | 26.TEHNOTERM SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 692,2 K RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 692,2 K RON | |
| 27 | 27.ELCOTRANS SA▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 632 K RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 632 K RON | |
| 28 | 28.TERRABLUE SRL▲ 435 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 540,8 K RON▲ 11.778,7 % | ▲ 11.778,7 % | 540,8 K RON | |
| 29 | 29.TEOVAL SRL▼ 21 | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 533,9 K RON▼ 86,8 % | ▼ 86,8 % | 533,9 K RON | |
| 30 | 30.UTISERV CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 476,2 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 476,2 K RON | |
| 31 | 31.CITADIN SA▲ 1.849 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 458,3 K RON— | — | 458,3 K RON | |
| 32 | 32.GLOBE MARK SRL▲ 96 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 413,7 K RON▲ 401,1 % | ▲ 401,1 % | 413,7 K RON | |
| 33 | 33.EUROSTRADE DEVELOPMENT SRL▲ 655 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 410,8 K RON▲ 446.448,9 % | ▲ 446.448,9 % | 410,8 K RON | |
| 34 | 34.FABROMA SRL▲ 32 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 410,8 K RON▲ 115,5 % | ▲ 115,5 % | 410,8 K RON | |
| 35 | 35.ROAD TARGET SRLnou | Sat Liteni, Comuna Belceşti, Iaşi | 409,1 K RON— | — | — | 409,1 K RON |
| 36 | 36.ETNIS SRL▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 403,9 K RON▲ 55 % | ▲ 55 % | 403,9 K RON | |
| 37 | 37.AVATTI INDUSTRIES SRL▲ 161 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 398 K RON▲ 916,8 % | ▲ 916,8 % | 398 K RON | |
| 38 | 38.STEF-INVEST SRL▲ 1.790 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 388,2 K RON— | — | 388,2 K RON | |
| 39 | 39.CONDUCTIV SERVICE SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 370,3 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 370,3 K RON | |
| 40 | 40.ADR COMMERCE & BUILDING SRL▲ 1.797 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 369,5 K RON— | — | 369,5 K RON | |
| 41 | 41.MINLUC SRL▼ 3 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 362,2 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 362,2 K RON | |
| 42 | 42.COM-BETON SA▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 338,8 K RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 338,8 K RON | |
| 43 | 43.PRISMA SERV COMPANY SRL▲ 65 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 334,6 K RON▲ 215,1 % | ▲ 215,1 % | 334,6 K RON | |
| 44 | 44.SOFT GROUP SRL▲ 1.823 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 315,4 K RON— | — | 315,4 K RON | |
| 45 | 45.MATEI CONSTRUCT & CONSULTING SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 294,2 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 294,2 K RON | |
| 46 | 46.FIRMA DE ALPINIŞTI SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 264,1 K RON▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 264,1 K RON | |
| 47 | 47.CONFI MENTOR SRL▲ 78 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 260,4 K RON▲ 204,3 % | ▲ 204,3 % | 260,4 K RON | |
| 48 | 48.DELTA GRUP CONSTRUCT SRL▲ 127 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 240,5 K RON▲ 424,4 % | ▲ 424,4 % | 240,5 K RON | |
| 49 | 49.HUHU GHEORGHE SRL▲ 540 | Sat Domniţa, Comuna Ţibana, Iaşi | 230,2 K RON▲ 19.938,2 % | ▲ 19.938,2 % | 230,2 K RON | |
| 50 | 50.INCOM SA▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 229 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 229 K RON | |
| 51 | 51.ELECTRIC INSTAL SRL▲ 114 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 227,4 K RON▲ 358,9 % | ▲ 358,9 % | 227,4 K RON | |
| 52 | 52.SOLARISVOLT SRL▲ 91 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 225,6 K RON▲ 233,7 % | ▲ 233,7 % | 225,6 K RON | |
| 53 | 53.IMARC GAB SRL▲ 509 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 221,8 K RON▲ 13.066,1 % | ▲ 13.066,1 % | 221,8 K RON | |
| 54 | 54.ROL SIM ART SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 220 K RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 220 K RON | |
| 55 | 55.ARHICONSTRUCT SRL▲ 366 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 212,2 K RON▲ 3.054,4 % | ▲ 3.054,4 % | 212,2 K RON | |
| 56 | 56.SCANDIC CONSTRUCT SRL▲ 1.189 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 209 K RON— | — | 209 K RON | |
| 57 | 57.PEKAVIA SRL▲ 1.132 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 208,9 K RON— | — | 208,9 K RON | |
| 58 | 58.IZO CONSTRUCT TRADING SRL▲ 78 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 203,2 K RON▲ 171,1 % | ▲ 171,1 % | 203,2 K RON | |
| 59 | 59.L & M SRL▲ 55 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 202,2 K RON▲ 102,6 % | ▲ 102,6 % | 202,2 K RON | |
| 60 | 60.CONSTRUCŢII MODERNIZĂRI SRL▲ 1.745 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 198,1 K RON— | — | 198,1 K RON | |
| 61 | 61.INSTAL CONSTRUCT SRL▲ 390 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 197,6 K RON▲ 3.837,2 % | ▲ 3.837,2 % | 197,6 K RON | |
| 62 | 62.ENADU GENERAL BETON SRL▲ 19 | Sat Deleni, Comuna Deleni, Iaşi | 193,3 K RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 193,3 K RON | |
| 63 | 63.ELECTRO-GAMA SRL▼ 1 | Sat Belceşti, Comuna Belceşti, Iaşi | 182,8 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 182,8 K RON | |
| 64 | 64.ELECTRIC GRUP SA▲ 93 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 177 K RON▲ 230,4 % | ▲ 230,4 % | 177 K RON | |
| 65 | 65.MEGAROOFS AG S.R.L.▲ 9 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 176,1 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 176,1 K RON | |
| 66 | 66.RAL CONSTRUCT MANAGEMENT SRL▲ 54 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 173,4 K RON▲ 84,8 % | ▲ 84,8 % | 173,4 K RON | |
| 67 | 67.CONEST SA▼ 37 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 172,9 K RON▼ 67 % | ▼ 67 % | 172,9 K RON | |
| 68 | 68.CFG ROAD SRL▲ 330 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 171,9 K RON▲ 2.132,8 % | ▲ 2.132,8 % | 171,9 K RON | |
| 69 | 69.ANTIOHIA SRL▲ 1.583 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 167,8 K RON— | — | 167,8 K RON | |
| 70 | 70.ALGINA ELECTRIC SRL▲ 104 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 165,1 K RON▲ 257,7 % | ▲ 257,7 % | 165,1 K RON | |
| 71 | 71.TRUST INSTALAŢII MONTAJ SRL▲ 28 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 160,2 K RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 160,2 K RON | |
| 72 | 72.SIPAD PROIECT SRL▲ 101 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 159,5 K RON▲ 244,8 % | ▲ 244,8 % | 159,5 K RON | |
| 73 | 73.VEXEF SRL▼ 41 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 157 K RON▼ 67,8 % | ▼ 67,8 % | 157 K RON | |
| 74 | 74.USI365 DEVELOPMENT S.R.L.▲ 58 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 156,6 K RON▲ 102,7 % | ▲ 102,7 % | 156,6 K RON | |
| 75 | 75.LUX COMPANY INVESTMENT SRL▲ 208 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 155,7 K RON▲ 730,6 % | ▲ 730,6 % | 155,7 K RON | |
| 76 | 76.CONINSTAL SRL▲ 1.661 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 150,2 K RON— | — | 150,2 K RON | |
| 77 | 77.VALAHUS TELCOM SRL▼ 16 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 149,5 K RON▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 149,5 K RON | |
| 78 | 78.LIS AFFAIR SRL▲ 74 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 146,9 K RON▲ 150,1 % | ▲ 150,1 % | 146,9 K RON | |
| 79 | 79.GEOPLAST SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 146,4 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 146,4 K RON | |
| 80 | 80.MINISAT SRL▲ 1.678 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 142,2 K RON— | — | 142,2 K RON | |
| 81 | 81.IULIAN DESIGN SRL▼ 4 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 141,5 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 141,5 K RON | |
| 82 | 82.ECO FRIG GROUP SRL▲ 42 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 141,1 K RON▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 141,1 K RON | |
| 83 | 83.EUROSOL S.R.L.▼ 43 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 139,6 K RON▼ 63,8 % | ▼ 63,8 % | 139,6 K RON | |
| 84 | 84.RALITIN SRL▲ 302 | Sat Hlincea, Comuna Ciurea, Iaşi | 136,3 K RON▲ 1.551,4 % | ▲ 1.551,4 % | 136,3 K RON | |
| 85 | 85.ROTHERM GRUP SRL▲ 94 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 134,1 K RON▲ 206,7 % | ▲ 206,7 % | 134,1 K RON | |
| 86 | 86.RECONS INJECT SRL▲ 297 | Sat Paun, Comuna Bârnova, Iaşi | 131,9 K RON▲ 1.450,2 % | ▲ 1.450,2 % | 131,9 K RON | |
| 87 | 87.MATTEO CONS SRL▲ 1.558 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 131,1 K RON— | — | 131,1 K RON | |
| 88 | 88.CON-TRIM SRL▼ 65 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 127,8 K RON▼ 81,9 % | ▼ 81,9 % | 127,8 K RON | |
| 89 | 89.R.C.A. MOLDOTERM SRL▲ 17 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 127,5 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 127,5 K RON | |
| 90 | 90.FA.GI IMOBILIARE SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 126 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 126 K RON | |
| 91 | 91.ROTERM ASISTENŢĂ SRL▲ 55 | Sat Cozmeşti, Comuna Stolniceni-Prăjescu, Iaşi | 124,7 K RON▲ 96,4 % | ▲ 96,4 % | 124,7 K RON | |
| 92 | 92.NAMICON SRL▲ 372 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 122,6 K RON▲ 2.626,8 % | ▲ 2.626,8 % | 122,6 K RON | |
| 93 | 93.THIC IZOLATII TERMICE SRL▲ 55 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 121,3 K RON▲ 96,9 % | ▲ 96,9 % | 121,3 K RON | |
| 94 | 94.GLM CONSTRUCŢII SRL▲ 1.690 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 118,8 K RON— | — | 118,8 K RON | |
| 95 | 95.TELECONSTRUCT COMPANY SRL▲ 527 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 116,1 K RON▲ 16.161,5 % | ▲ 16.161,5 % | 116,1 K RON | |
| 96 | 96.APTSERV SRL▲ 107 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 113,2 K RON▲ 207 % | ▲ 207 % | 113,2 K RON | |
| 97 | 97.BAU CONCEPT SRL▲ 30 | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 111,6 K RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 111,6 K RON | |
| 98 | 98.MAX BUILD SRL▲ 63 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 111 K RON▲ 115,4 % | ▲ 115,4 % | 111 K RON | |
| 99 | 99.MCA SISTEM PLUS SRL▼ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 110,8 K RON▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 110,8 K RON | |
| 100 | 100.GAMA SYSTEMS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 107,7 K RON— | — | 107,7 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Iași
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
611 firme · 2,4 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
989 firme · 2 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
378 firme · 719,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
302 firme · 621,3 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
49 firme · 578,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
147 firme · 313,6 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
33 firme · 259,8 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
116 firme · 143,7 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
112 firme · 100,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
77 firme · 64,1 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
2 firme · 63,2 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
15 firme · 61,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
15 firme · 32,9 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
75 firme · 31,9 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
30 firme · 29,2 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 28,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
12 firme · 22,8 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
13 firme · 21,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
18 firme · 20,5 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
5 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
17 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
43 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
22 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
13 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
11 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
6 firme · 3 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
11 firme · 657 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 23 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 0 RON