Top 100 firme din Iași după profit net în 2020
23.905 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1 mld. RON. Pragul de intrare în top este 4,1 mil. RON, iar liderul atinge 37,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.M.CHIM SRL▲ 83 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37,4 mil. RON▲ 839,7 % | ▲ 839,7 % | 37,4 mil. RON | |
| 2 | 2.MOVIAL ROMÂNIA SRL▲ 297 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36,3 mil. RON▲ 2.052,8 % | ▲ 2.052,8 % | 36,3 mil. RON | |
| 3 | 3.BRIKSTON CONSTRUCTION SOLUTIONS S.A.▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,5 mil. RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 33,5 mil. RON | |
| 4 | 4.IULIUS HOLDING SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,8 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 30,8 mil. RON | |
| 5 | 5.ROMAIN SCHWERTZ GROUP SRL▲ 20.955 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,9 mil. RON— | — | 28,9 mil. RON | |
| 6 | 6.ANTIBIOTICE SA▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,4 mil. RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 26,4 mil. RON | |
| 7 | 7.AMAZON DEVELOPMENT CENTER (ROMANIA) SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,5 mil. RON▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 25,5 mil. RON | |
| 8 | 8.ATTRIUS DEVELOPMENTS SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,3 mil. RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 23,3 mil. RON | |
| 9 | 9.ROMPAK SRL▲ 2 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 22 mil. RON▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 22 mil. RON | |
| 10 | 10.FITERMAN PHARMA SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,5 mil. RON▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | 21,5 mil. RON | |
| 11 | 11.PRAXIS MEDICA SRL▲ 1.308 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,4 mil. RON▲ 4.521,2 % | ▲ 4.521,2 % | 21,4 mil. RON | |
| 12 | 12.AURAJOKI SUB S.R.L.▲ 118 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20 mil. RON▲ 553,6 % | ▲ 553,6 % | 20 mil. RON | |
| 13 | 13.DAS SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,9 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 19,9 mil. RON | |
| 14 | 14.EKY-SAM SRL▲ 44 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 19,2 mil. RON▲ 267,2 % | ▲ 267,2 % | 19,2 mil. RON | |
| 15 | 15.CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,7 mil. RON▲ 112,5 % | ▲ 112,5 % | 18,7 mil. RON | |
| 16 | 16.IULIUS MANAGEMENT CENTER SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17,3 mil. RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 17,3 mil. RON | |
| 17 | 17.MOLDOMOBILA SA▲ 2.076 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,5 mil. RON▲ 5.992,3 % | ▲ 5.992,3 % | 16,5 mil. RON | |
| 18 | 18.INDUSTRIALIZAREA CARNII (KOSAROM) SA▲ 28 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 16,5 mil. RON▲ 173,5 % | ▲ 173,5 % | 16,5 mil. RON | |
| 19 | 19.COMPAN SA▲ 8.937 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,5 mil. RON▲ 70.151,7 % | ▲ 70.151,7 % | 16,5 mil. RON | |
| 20 | 20.MARCEL SRL▲ 17 | Sat Răchiteni, Comuna Răchiteni, Iaşi | 15,9 mil. RON▲ 132,1 % | ▲ 132,1 % | 15,9 mil. RON | |
| 21 | 21.IULIUS REAL ESTATE SRL▲ 84 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,2 mil. RON▲ 335,7 % | ▲ 335,7 % | 15,2 mil. RON | |
| 22 | 22.TEOVAL & CO. SRL▲ 52 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 14,4 mil. RON▲ 229,7 % | ▲ 229,7 % | 14,4 mil. RON | |
| 23 | 23.CONEX DISTRIBUTION SA▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,3 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 14,3 mil. RON | |
| 24 | 24.DACORUM GRUP SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,2 mil. RON▲ 67,6 % | ▲ 67,6 % | 13,2 mil. RON | |
| 25 | 25.INVESTIGATII MEDICALE PRAXIS SRL▲ 344 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,7 mil. RON▲ 794,2 % | ▲ 794,2 % | 12,7 mil. RON | |
| 26 | 26.A & S MED WAREHOUSE SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,7 mil. RON▲ 65,2 % | ▲ 65,2 % | 11,7 mil. RON | |
| 27 | 27.STUDIO CASA CONSULT SRL▲ 22.795 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,7 mil. RON— | — | 10,7 mil. RON | |
| 28 | 28.D2 INDUSTRIAL DEVELOPMENT AND PRODUCTION SRL▼ 8 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 10,1 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 10,1 mil. RON | |
| 29 | 29.MISAVAN TRADING SRL▲ 238 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 9 mil. RON▲ 391,8 % | ▲ 391,8 % | 9 mil. RON | |
| 30 | 30.SERVICII PUBLICE IAŞI SA▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9 mil. RON▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 9 mil. RON | |
| 31 | 31.ARCADIA POLICLINIC SRL▲ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,8 mil. RON▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | 8,8 mil. RON | |
| 32 | 32.PHINIA DELPHI ROMANIA S.R.L.▼ 30 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 8,4 mil. RON▼ 87,9 % | ▼ 87,9 % | 8,4 mil. RON | |
| 33 | 33.URBIOLED SRL▲ 19 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 8,2 mil. RON▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 8,2 mil. RON | |
| 34 | 34.NESS ROMÂNIA SRL▲ 45 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,2 mil. RON▲ 97,3 % | ▲ 97,3 % | 8,2 mil. RON | |
| 35 | 35.GAZMIR IAŞI SRL▲ 204 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 8,2 mil. RON▲ 307,3 % | ▲ 307,3 % | 8,2 mil. RON | |
| 36 | 36.BUCIUM TOURS SRL▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,1 mil. RON▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 8,1 mil. RON | |
| 37 | 37.SCC SERVICES ROMANIA SRL▲ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,1 mil. RON▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 8,1 mil. RON | |
| 38 | 38.CRIO - 2 SRL▲ 4.250 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,9 mil. RON▲ 6.898,2 % | ▲ 6.898,2 % | 7,9 mil. RON | |
| 39 | 39.DEROM DENTAL INTERNATIONAL SRL▲ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,8 mil. RON▲ 55 % | ▲ 55 % | 7,8 mil. RON | |
| 40 | 40.APAVITAL SA▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,8 mil. RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 7,8 mil. RON | |
| 41 | 41.ARCADIA HOSPITAL SRL▲ 232 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,7 mil. RON▲ 323,6 % | ▲ 323,6 % | 7,7 mil. RON | |
| 42 | 42.SALUBRIS SA▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,7 mil. RON▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 7,7 mil. RON | |
| 43 | 43.PALAS 4 SRL▲ 78 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,7 mil. RON▲ 141,2 % | ▲ 141,2 % | 7,7 mil. RON | |
| 44 | 44.FERMADOR SRL▼ 35 | Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 7,7 mil. RON▼ 55,3 % | ▼ 55,3 % | 7,7 mil. RON | |
| 45 | 45.CLIMA THERM CENTER SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,6 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 7,6 mil. RON | |
| 46 | 46.ECOLAB SRL▲ 109 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,5 mil. RON▲ 172,4 % | ▲ 172,4 % | 7,5 mil. RON | |
| 47 | 47.KMW SYSTEMS SRL▼ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,2 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 7,2 mil. RON | |
| 48 | 48.EUROTEX COMPANY SRL▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,2 mil. RON▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 7,2 mil. RON | |
| 49 | 49.PETRO GRUP SRL▼ 18 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 6,9 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 6,9 mil. RON | |
| 50 | 50.VENETO RESIDENCE SRL▲ 423 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,8 mil. RON▲ 474,2 % | ▲ 474,2 % | 6,8 mil. RON | |
| 51 | 51.CASA DE VINURI COTNARI SA▲ 11 | Sat Cârjoaia, Comuna Cotnari, Iaşi | 6,7 mil. RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 6,7 mil. RON | |
| 52 | 52.ADN PREFABRICATE S.R.L.▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,7 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 6,7 mil. RON | |
| 53 | 53.DEMO-IDIL CONSTRUCT SRL▲ 35 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,7 mil. RON▲ 73,3 % | ▲ 73,3 % | 6,7 mil. RON | |
| 54 | 54.GRUP CONSTRUCTII EST SA▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,7 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 6,7 mil. RON | |
| 55 | 55.ELECTROPUTERE VFU PAŞCANI S.A.▼ 16 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 6,6 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 6,6 mil. RON | |
| 56 | 56.IASICON SA▲ 22.844 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,6 mil. RON— | — | 6,6 mil. RON | |
| 57 | 57.BUILD CORP SRL▲ 52 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,6 mil. RON▲ 89,7 % | ▲ 89,7 % | 6,6 mil. RON | |
| 58 | 58.DAROCONSTRUCT SRL▲ 44 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,5 mil. RON▲ 80,2 % | ▲ 80,2 % | 6,5 mil. RON | |
| 59 | 59.ACCORDING GROUP SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,4 mil. RON▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 6,4 mil. RON | |
| 60 | 60.AVIS TRANS SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,4 mil. RON▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 6,4 mil. RON | |
| 61 | 61.PAYTEL SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,2 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 6,2 mil. RON | |
| 62 | 62.AVA STAR SRL▲ 21 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 5,9 mil. RON▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 5,9 mil. RON | |
| 63 | 63.R & R PREMIUM DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,8 mil. RON— | — | 5,8 mil. RON | |
| 64 | 64.GRAL CONSTRUCT SRL▲ 1.209 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,6 mil. RON▲ 1.071,9 % | ▲ 1.071,9 % | 5,6 mil. RON | |
| 65 | 65.BLUE PEOPLE SRL▲ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,6 mil. RON▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 5,6 mil. RON | |
| 66 | 66.SOFT GROUP SRL▲ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,5 mil. RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 5,5 mil. RON | |
| 67 | 67.LINCOR TRANS S.R.L.▼ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,5 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 5,5 mil. RON | |
| 68 | 68.FITERMAN DISTRIBUTION SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,5 mil. RON▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 5,5 mil. RON | |
| 69 | 69.DESIGN GROUP SRL▲ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,4 mil. RON▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 5,4 mil. RON | |
| 70 | 70.GAROM FOOD SRL▲ 155 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 5,3 mil. RON▲ 151,4 % | ▲ 151,4 % | 5,3 mil. RON | |
| 71 | 71.AGRICOLA DAIANA SRL▲ 3.609 | Sat Căueşti, Comuna Şcheia, Iaşi | 5,3 mil. RON▲ 3.662,9 % | ▲ 3.662,9 % | 5,3 mil. RON | |
| 72 | 72.MOLDOPLAST SA▼ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,2 mil. RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 5,2 mil. RON | |
| 73 | 73.FLUX SRL▼ 57 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,2 mil. RON▼ 61 % | ▼ 61 % | 5,2 mil. RON | |
| 74 | 74.COVIAL-CVA SRL▲ 1 | Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 5,1 mil. RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 5,1 mil. RON | |
| 75 | 75.INTERNATIONAL IMPORT-EXPORT COMP SRL▼ 53 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,1 mil. RON▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 5,1 mil. RON | |
| 76 | 76.LATINI COM SRL▼ 33 | Sat Belceşti, Comuna Belceşti, Iaşi | 4,9 mil. RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 4,9 mil. RON | |
| 77 | 77.EEINS EXPERTS S.R.L.▲ 22.754 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,9 mil. RON— | — | 4,9 mil. RON | |
| 78 | 78.PRISMA SERV COMPANY SRL▲ 335 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,8 mil. RON▲ 269,4 % | ▲ 269,4 % | 4,8 mil. RON | |
| 79 | 79.GALACTIC LINES SRL▲ 118 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 4,8 mil. RON▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | 4,8 mil. RON | |
| 80 | 80.BIGRITRANS SRL▲ 2.363 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,7 mil. RON▲ 1.969,1 % | ▲ 1.969,1 % | 4,7 mil. RON | |
| 81 | 81.PALAS 5 SRL▲ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,6 mil. RON▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 4,6 mil. RON | |
| 82 | 82.CONTINENTAL LIGHTING S.R.L.▲ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,6 mil. RON▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 4,6 mil. RON | |
| 83 | 83.BRIO GROUP SRL▼ 50 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,6 mil. RON▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 4,6 mil. RON | |
| 84 | 84.THINSLICES DEVELOPMENT SRL▲ 48 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,6 mil. RON▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 4,6 mil. RON | |
| 85 | 85.EXPRESS CREDIT AMANET SRL▲ 22.639 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,6 mil. RON— | — | 4,6 mil. RON | |
| 86 | 86.MECON IASI SRL▲ 328 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 4,5 mil. RON▲ 245,3 % | ▲ 245,3 % | 4,5 mil. RON | |
| 87 | 87.TEROM SA▲ 21.663 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,4 mil. RON— | — | 4,4 mil. RON | |
| 88 | 88.PROINVEST GROUP SRL▼ 56 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 4,4 mil. RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 4,4 mil. RON | |
| 89 | 89.VECTRA COM SA▲ 165 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 4,3 mil. RON▲ 126,1 % | ▲ 126,1 % | 4,3 mil. RON | |
| 90 | 90.VIOSAND TRICOTEXT SRL▲ 54 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 4,3 mil. RON▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 4,3 mil. RON | |
| 91 | 91.MARMIR SRL▲ 468 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,3 mil. RON▲ 310,5 % | ▲ 310,5 % | 4,3 mil. RON | |
| 92 | 92.ŢIGLĂ TONMIR SRL▲ 149 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 4,3 mil. RON▲ 116,6 % | ▲ 116,6 % | 4,3 mil. RON | |
| 93 | 93.GRAND TRANS AV SRL▲ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,2 mil. RON▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 4,2 mil. RON | |
| 94 | 94.GENERAL TEHNIC SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,2 mil. RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 4,2 mil. RON | |
| 95 | 95.INTEGRASEM SRL▲ 34 | Sat Tabăra, Comuna Bivolari, Iaşi | 4,2 mil. RON▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 4,2 mil. RON | |
| 96 | 96.SOLO SRL▼ 2 | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 4,1 mil. RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 4,1 mil. RON | |
| 97 | 97.HOTEL ORIZONT SRL▲ 158 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,1 mil. RON▲ 116,3 % | ▲ 116,3 % | 4,1 mil. RON | |
| 98 | 98.INTEGRAL COLLECTION S.R.L.▲ 125 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,1 mil. RON▲ 94,2 % | ▲ 94,2 % | 4,1 mil. RON | |
| 99 | 99.A.R.M. GRUP FEROVIAR SRL▲ 49 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,1 mil. RON▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 4,1 mil. RON | |
| 100 | 100.LUDMIN SRL▲ 68 | Sat Butea, Comuna Butea, Iaşi | 4,1 mil. RON▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 4,1 mil. RON |