Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Harghita după profit net în 2022
283 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 53,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 81,3 K RON, iar liderul atinge 4,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KAFOR COMPANY SRL= | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 4,7 mil. RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 4,7 mil. RON | |
| 2 | 2.FORESTARON SRL= | Sat Lunca de Sus, Comuna Lunca de Sus, Harghita | 2,8 mil. RON▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 2,8 mil. RON | |
| 3 | 3.GENEX COM SRL= | Sat Fundoaia, Comuna Sărmaş, Harghita | 2,2 mil. RON▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 4 | 4.IPA COMPANY SRL▲ 1 | Sat Ulcani, Comuna Dealu, Harghita | 2 mil. RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 2 mil. RON | |
| 5 | 5.BAMCOT SRL▲ 8 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 1,9 mil. RON▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 6 | 6.MOLDOVAN GROUP SRL▲ 46 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 1,8 mil. RON▲ 388,3 % | ▲ 388,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 7 | 7.FEVISTI IMOB SRL▲ 3 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 1,8 mil. RON▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,8 mil. RON | |
| 8 | 8.IKER SRL= | Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea, Harghita | 1,5 mil. RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 9 | 9.TAF-COM SRL▼ 3 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 1,5 mil. RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 10 | 10.TROPICAL SRL▼ 3 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 1,5 mil. RON▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 11 | 11.AGIS-COM CENTER SRL▲ 48 | Sat Armăşeni, Comuna Ciucsângeorgiu, Harghita | 1,4 mil. RON▲ 328,7 % | ▲ 328,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 12 | 12.GEFAMI SRL▲ 7 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 1,3 mil. RON▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.MANGES SRL▲ 31 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 1,3 mil. RON▲ 165 % | ▲ 165 % | 1,3 mil. RON | |
| 14 | 14.GENEX FINANTARE SRL▲ 11 | Sat Fundoaia, Comuna Sărmaş, Harghita | 1,2 mil. RON▲ 66,8 % | ▲ 66,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 15 | 15.NORSZAND-ZK SRL▲ 2 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 1,1 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 1,1 mil. RON | |
| 16 | 16.PETROWOOD SRL▼ 4 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 987,4 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 987,4 K RON | |
| 17 | 17.ORIENT PROD SRL▼ 8 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 860,6 K RON▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 860,6 K RON | |
| 18 | 18.GERGELY FOREST SRL▲ 42 | Sat Sub Cetate, Comuna Zetea, Harghita | 747,1 K RON▲ 136 % | ▲ 136 % | 747,1 K RON | |
| 19 | 19.STEFANA BRADUL SRL▲ 18 | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 737,9 K RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 737,9 K RON | |
| 20 | 20.IMPEX-MONIKA SRL▲ 1 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 710,9 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 710,9 K RON | |
| 21 | 21.DRANIA LEMN SRL▼ 5 | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 705,2 K RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 705,2 K RON | |
| 22 | 22.FERENIFA-BORZEN SRL▲ 39 | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 692,5 K RON▲ 118,9 % | ▲ 118,9 % | 692,5 K RON | |
| 23 | 23.OLARU PROD SRL▼ 8 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 690,2 K RON▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 690,2 K RON | |
| 24 | 24.AMBRUS-PRODTRANS SRL▼ 4 | Sat Valea Gârbea, Comuna Lunca de Sus, Harghita | 666,2 K RON▼ 20 % | ▼ 20 % | 666,2 K RON | |
| 25 | 25.ATMON SILV SRL▲ 9 | Sat Baratcos, Comuna Lunca de Jos, Harghita | 652 K RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 652 K RON | |
| 26 | 26.BILPROD WOOD SRL▲ 23 | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 613,9 K RON▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 613,9 K RON | |
| 27 | 27.ROBICOM IMPEX SRL▲ 24 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 592,8 K RON▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 592,8 K RON | |
| 28 | 28.LIGNUSCON SRL▼ 17 | Sat Fundoaia, Comuna Sărmaş, Harghita | 587,4 K RON▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 587,4 K RON | |
| 29 | 29.DATKORA SRL▼ 5 | Sat Sânsimion, Comuna Sânsimion, Harghita | 563,7 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 563,7 K RON | |
| 30 | 30.URSU PROD SRL▲ 1 | Sat Runc, Comuna Sărmaş, Harghita | 540,9 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 540,9 K RON | |
| 31 | 31.TULIPAN-PROD-EXIM SRL▲ 75 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 502,9 K RON▲ 632 % | ▲ 632 % | 502,9 K RON | |
| 32 | 32.RUGMAN TRANSPORT SRL▲ 48 | Sat Capu Corbului, Comuna Corbu, Harghita | 498,5 K RON▲ 236,1 % | ▲ 236,1 % | 498,5 K RON | |
| 33 | 33.KOLOZSI FENYŐ SRLnou | Sat Jolotca, Comuna Ditrău, Harghita | 479,3 K RON— | — | 479,3 K RON | |
| 34 | 34.WOOD BRADUL CO SRL▲ 2 | Sat Capu Corbului, Comuna Corbu, Harghita | 473,6 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 473,6 K RON | |
| 35 | 35.KEDVES IMPORT EXPORT SRL▼ 31 | Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita | 472,7 K RON▼ 87,8 % | ▼ 87,8 % | 472,7 K RON | |
| 36 | 36.LASZLO LEVENTE SRL▲ 26 | Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita | 471,6 K RON▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 471,6 K RON | |
| 37 | 37.ZOTYA-INDUSTRIAL SRL▲ 2 | Sat Ocna de Sus, Comuna Praid, Harghita | 445,4 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 445,4 K RON | |
| 38 | 38.LEMN MIXT SRL▲ 19 | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 389,9 K RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 389,9 K RON | |
| 39 | 39.TASZKO PATAK SRL▼ 6 | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 381,1 K RON▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | 381,1 K RON | |
| 40 | 40.TAC-PAC SRL▲ 1 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 337,1 K RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 337,1 K RON | |
| 41 | 41.HAR-BRAD SRL▲ 94 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 331,8 K RON▲ 1.188,7 % | ▲ 1.188,7 % | 331,8 K RON | |
| 42 | 42.GABRIELLA CO SRL▲ 50 | Sat Capalnita, Comuna Căpâlniţa, Harghita | 330,4 K RON▲ 221,1 % | ▲ 221,1 % | 330,4 K RON | |
| 43 | 43.ALI AGROFOREST SRL▼ 17 | Sat Platoneşti, Comuna Sărmaş, Harghita | 322,9 K RON▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | 322,9 K RON | |
| 44 | 44.VARPATAKA SRL▲ 68 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 306,3 K RON▲ 417,5 % | ▲ 417,5 % | 306,3 K RON | |
| 45 | 45.PRODAGROLEMN BORVIZ SRL▼ 10 | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 303,7 K RON▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | 303,7 K RON | |
| 46 | 46.KORAX SRL▲ 50 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 297,5 K RON▲ 222,8 % | ▲ 222,8 % | 297,5 K RON | |
| 47 | 47.DONATH LEMN S.R.L.▲ 20 | Sat Capalnita, Comuna Căpâlniţa, Harghita | 296,7 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 296,7 K RON | |
| 48 | 48.ANCOT-TOP SRL▲ 26 | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 292,8 K RON▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 292,8 K RON | |
| 49 | 49.HENORAG SRL▼ 21 | Sat Nicoleşti, Comuna Frumoasa, Harghita | 292,6 K RON▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 292,6 K RON | |
| 50 | 50.DOMUS CARPATICA SRL▲ 18 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 291,1 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 291,1 K RON | |
| 51 | 51.DAVID TRANSFORMATION SRL▲ 12 | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 258,6 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 258,6 K RON | |
| 52 | 52.IMPEX INCZE SRL▲ 30 | Sat Sânsimion, Comuna Sânsimion, Harghita | 252,8 K RON▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 252,8 K RON | |
| 53 | 53.KO-LEMN COMIMPEX SRL▲ 84 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 238,6 K RON▲ 1.091,3 % | ▲ 1.091,3 % | 238,6 K RON | |
| 54 | 54.ALPINFACT SRL▲ 18 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 224,1 K RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 224,1 K RON | |
| 55 | 55.MODEL PRODCOM SRL▼ 17 | Sat Ineu, Comuna Cârţa, Harghita | 222,8 K RON▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | 222,8 K RON | |
| 56 | 56.MINERVA TRANS SRL▼ 33 | Municipiul Topliţa, Harghita | 221,7 K RON▼ 72 % | ▼ 72 % | 221,7 K RON | |
| 57 | 57.LIBAN IMPORT-EXPORT SRLnou | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 221,2 K RON▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 221,2 K RON | |
| 58 | 58.TOMARIS SRL▼ 11 | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 218,2 K RON▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 218,2 K RON | |
| 59 | 59.GYORS BALTA SRL▲ 18 | Sat Sânsimion, Comuna Sânsimion, Harghita | 206,3 K RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 206,3 K RON | |
| 60 | 60.MELACOPIX-VILI SRL▲ 24 | Sat Satu Mare, Comuna Satu Mare, Harghita | 204,7 K RON▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 204,7 K RON | |
| 61 | 61.SIMON UNIVERSAL SRL▼ 18 | Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea, Harghita | 204,4 K RON▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 204,4 K RON | |
| 62 | 62.OKROTI IMPEX SRL▲ 95 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 202,9 K RON▲ 3.873,8 % | ▲ 3.873,8 % | 202,9 K RON | |
| 63 | 63.DANA FEROCOM SRL▲ 40 | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 200,8 K RON▲ 154,5 % | ▲ 154,5 % | 200,8 K RON | |
| 64 | 64.CSONGIFOR SRL▲ 5 | Sat Satu Nou, Comuna Ocland, Harghita | 194,9 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 194,9 K RON | |
| 65 | 65.MOLNAR SRL▼ 36 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 192,7 K RON▼ 71,1 % | ▼ 71,1 % | 192,7 K RON | |
| 66 | 66.SEBESTYEN LEMN S.R.L.▲ 10 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 192,7 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 192,7 K RON | |
| 67 | 67.RECEA FOREST SRL▼ 14 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 192,5 K RON▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 192,5 K RON | |
| 68 | 68.KELEMEN FENYŐ COM S.R.L.▲ 64 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 188,4 K RON▲ 501,3 % | ▲ 501,3 % | 188,4 K RON | |
| 69 | 69.BETY PRES SRL▼ 5 | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 185,9 K RON▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 185,9 K RON | |
| 70 | 70.PROTRANZIT FOREST S.R.L.= | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 180,4 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 180,4 K RON | |
| 71 | 71.DOBANDI-FA SRL▼ 26 | Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, Harghita | 164,1 K RON▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | 164,1 K RON | |
| 72 | 72.EURO TOP SRL▼ 6 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 162,4 K RON▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 162,4 K RON | |
| 73 | 73.ADORJAN-FENYO SRL▼ 17 | Sat Armăşeni, Comuna Ciucsângeorgiu, Harghita | 157,9 K RON▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | 157,9 K RON | |
| 74 | 74.EXFOR FOREST SRL▲ 16 | Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni, Harghita | 154,1 K RON▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 154,1 K RON | |
| 75 | 75.COPET-DINEX SRL▲ 11 | Sat Călnaci, Comuna Subcetate, Harghita | 129,8 K RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 129,8 K RON | |
| 76 | 76.DANOFOR TRANS SRL▲ 45 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 129,8 K RON▲ 171,6 % | ▲ 171,6 % | 129,8 K RON | |
| 77 | 77.LUDO LIGNA S.R.L.▲ 2 | Sat Văleni, Comuna Feliceni, Harghita | 128,7 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 128,7 K RON | |
| 78 | 78.AGORA GRUP SRL▼ 56 | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 128 K RON▼ 84,1 % | ▼ 84,1 % | 128 K RON | |
| 79 | 79.VEIRON FOREST S.R.L.▲ 41 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 124,2 K RON▲ 151,5 % | ▲ 151,5 % | 124,2 K RON | |
| 80 | 80.ROVIDANA SRL▼ 40 | Municipiul Topliţa, Harghita | 124,2 K RON▼ 75,7 % | ▼ 75,7 % | 124,2 K RON | |
| 81 | 81.ATES&KINBRIGAD S.R.L.▲ 161 | Sat Armăşeni, Comuna Ciucsângeorgiu, Harghita | 119 K RON— | — | 119 K RON | |
| 82 | 82.HOLZ WEST COMPANY SRL▲ 56 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 117,8 K RON▲ 510,4 % | ▲ 510,4 % | 117,8 K RON | |
| 83 | 83.BALINT IMRE&CSABA SRL▲ 77 | Sat Armăşeni, Comuna Ciucsângeorgiu, Harghita | 109,3 K RON▲ 2.381,8 % | ▲ 2.381,8 % | 109,3 K RON | |
| 84 | 84.EURO FOREST CRISTEA S.R.L.▼ 6 | Municipiul Topliţa, Harghita | 108 K RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 108 K RON | |
| 85 | 85.CONCORDIA BILCOM SRL▼ 31 | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 104 K RON▼ 68,5 % | ▼ 68,5 % | 104 K RON | |
| 86 | 86.ROYAL STYL SRL▼ 1 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 99,4 K RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 99,4 K RON | |
| 87 | 87.TIMBER CHALET SRL▲ 15 | Municipiul Topliţa, Harghita | 98,2 K RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 98,2 K RON | |
| 88 | 88.ANTALOK SANDVIK SRL▲ 25 | Sat Şoimeni, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 95,7 K RON▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 95,7 K RON | |
| 89 | 89.REM BORBELY SRL▲ 30 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 95,5 K RON▲ 90,8 % | ▲ 90,8 % | 95,5 K RON | |
| 90 | 90.RADIX-NOVO SRL▲ 11 | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Harghita | 94,2 K RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 94,2 K RON | |
| 91 | 91.OLAR TRANS-FOREST SRL▼ 2 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 92,3 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 92,3 K RON | |
| 92 | 92.SUCIU FOREST SRL▼ 46 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 92,2 K RON▼ 78,9 % | ▼ 78,9 % | 92,2 K RON | |
| 93 | 93.AUR VERDE SRL▲ 46 | Sat Capalnita, Comuna Căpâlniţa, Harghita | 91 K RON▲ 404,6 % | ▲ 404,6 % | 91 K RON | |
| 94 | 94.FOREST KOVACS WOOD SRL▼ 3 | Sat Ocna de Jos, Comuna Praid, Harghita | 89,4 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 89,4 K RON | |
| 95 | 95.VLAD TRANS PASCU SRLnou | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 89,1 K RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 89,1 K RON | |
| 96 | 96.FREDY-IMPEX SRL▲ 53 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 88,8 K RON▲ 782,8 % | ▲ 782,8 % | 88,8 K RON | |
| 97 | 97.FAST WOOD SRL▼ 83 | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 86,4 K RON▼ 92,7 % | ▼ 92,7 % | 86,4 K RON | |
| 98 | 98.VODA-NICO SRL▼ 27 | Municipiul Topliţa, Harghita | 83,4 K RON▼ 53,7 % | ▼ 53,7 % | 83,4 K RON | |
| 99 | 99.COPET AGROINVEST S.R.L.nou | Sat Subcetate, Comuna Subcetate, Harghita | 82 K RON— | — | 82 K RON | |
| 100 | 100.VMN LEMN TOP SRL▲ 4 | Municipiul Topliţa, Harghita | 81,3 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 81,3 K RON |