Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Dâmbovița după profit net în 2022
543 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 65,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 83,9 K RON, iar liderul atinge 5,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MERAK ADVERTISING SRL= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 5,3 mil. RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 5,3 mil. RON | |
| 2 | 2.RODIV SRL▲ 73 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 4 mil. RON▲ 3.476,7 % | ▲ 3.476,7 % | 4 mil. RON | |
| 3 | 3.GASTRO - PUB SRL▼ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 3,1 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 3,1 mil. RON | |
| 4 | 4.HANUL LUPOIU SRL▼ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 3 mil. RON▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 3 mil. RON | |
| 5 | 5.PALMYRA EVENTS SRL= | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 2,6 mil. RON▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 6 | 6.TRATORIA MRS S.R.L.▲ 6 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 2,5 mil. RON▲ 135,8 % | ▲ 135,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 7 | 7.BENZ AUTO WORLD S.R.L.nou | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 2,1 mil. RON▲ 122 % | ▲ 122 % | 2,1 mil. RON | |
| 8 | 8.GRUPUL INDUSTRIAL ALCA SRL▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 1,8 mil. RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 9 | 9.BELMONT INVEST S.R.L.▼ 5 | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 1,8 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 10 | 10.MONCRIS SRL▲ 5 | Sat Mija, Comuna I. L. Caragiale, Dâmboviţa | 1,6 mil. RON▲ 112,4 % | ▲ 112,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 11 | 11.GEVA EXPERT SOLUTION S.R.L.= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 1,6 mil. RON▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 12 | 12.MIRU MIR SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 1,5 mil. RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 13 | 13.VALEA ŞIPOTULUI SRL▲ 4 | Sat Dobreşti, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 1,4 mil. RON▲ 100 % | ▲ 100 % | 1,4 mil. RON | |
| 14 | 14.MITKO BRICOLAJE S.R.L.▼ 5 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 1,3 mil. RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 15 | 15.SASHA TOUR SRL▲ 4 | Sat Gulia, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 1,3 mil. RON▲ 100,6 % | ▲ 100,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 16 | 16.BRIOIS COM S.R.L.▲ 119 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 1,3 mil. RON▲ 4.880 % | ▲ 4.880 % | 1,3 mil. RON | |
| 17 | 17.ACCENT SIMPLU S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 1,2 mil. RON▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 18 | 18.SCAPINO COM SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 1,1 mil. RON▲ 11.723,9 % | ▲ 11.723,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.LAGANAS CORD MATIC S.R.L.nou | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 1 mil. RON— | — | — | 1 mil. RON |
| 20 | 20.IVAN GRUP SRL▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 1 mil. RON▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 1 mil. RON | |
| 21 | 21.PINTILICIUC SRL▲ 37 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 986,7 K RON▲ 483,3 % | ▲ 483,3 % | 986,7 K RON | |
| 22 | 22.PENSIUNEA POTCOAVA SRL▲ 7 | Sat Pitaru, Comuna Potlogi, Dâmboviţa | 974,2 K RON▲ 103,3 % | ▲ 103,3 % | 974,2 K RON | |
| 23 | 23.MOTIV SIGUR S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 951,6 K RON▲ 214,8 % | ▲ 214,8 % | 951,6 K RON | |
| 24 | 24.ALEXO GARDEN SRL▼ 17 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 891,1 K RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 891,1 K RON | |
| 25 | 25.CANTUP SRL▲ 22 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 825,2 K RON▲ 262,3 % | ▲ 262,3 % | 825,2 K RON | |
| 26 | 26.GOOD-CRISPY S.R.L.▼ 18 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 792 K RON▼ 41 % | ▼ 41 % | 792 K RON | |
| 27 | 27.BARATS TRADE SRL▼ 7 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 764,2 K RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 764,2 K RON | |
| 28 | 28.FYTSPA SRL= | Sat Dârza, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 693,9 K RON▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 693,9 K RON | |
| 29 | 29.LA ŞIPOTUL NOU S.R.L.▼ 5 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 663,2 K RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 663,2 K RON | |
| 30 | 30.TERASA LA GOGU S.R.L.▲ 22 | Sat Bolovani, Comuna Cornăţelu, Dâmboviţa | 643,5 K RON▲ 213,8 % | ▲ 213,8 % | 643,5 K RON | |
| 31 | 31.GRAND EUFORIA S.R.L.▼ 8 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 613,5 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 613,5 K RON | |
| 32 | 32.VALAHIA SA▲ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 604,4 K RON▲ 60,7 % | ▲ 60,7 % | 604,4 K RON | |
| 33 | 33.DALLE SORELLE S.R.L.▲ 423 | Sat Sălcuţa, Oraş Titu, Dâmboviţa | 598,2 K RON— | — | 598,2 K RON | |
| 34 | 34.IANCU GASTROBAR S.R.L.nou | Sat Ungureni, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 592,8 K RON— | — | 592,8 K RON | |
| 35 | 35.TINTA SRLnou | Sat Doiceşti, Comuna Doiceşti, Dâmboviţa | 569,6 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 569,6 K RON | |
| 36 | 36.TOSCANY SRL▼ 26 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 521,7 K RON▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 521,7 K RON | |
| 37 | 37.CANDID COM SRL▼ 21 | Sat Ioneşti, Comuna Petreşti, Dâmboviţa | 492,1 K RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 492,1 K RON | |
| 38 | 38.SUD - EST COM SRL▼ 17 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 440,6 K RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 440,6 K RON | |
| 39 | 39.TOPALIDO S.R.L.▲ 17 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 418,3 K RON▲ 142,8 % | ▲ 142,8 % | 418,3 K RON | |
| 40 | 40.FIRMA PROD SRL▼ 5 | Sat Gura Vulcanei, Comuna Vulcana-Pandele, Dâmboviţa | 397,4 K RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 397,4 K RON | |
| 41 | 41.MASAR FOOD S.R.L.▲ 9 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 384,6 K RON▲ 82,3 % | ▲ 82,3 % | 384,6 K RON | |
| 42 | 42.ALEXADI SI PATRICK SRL▼ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 376,5 K RON▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 376,5 K RON | |
| 43 | 43.COMPLEX HOTELIER DAMBOVITA SA▲ 27 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 376,1 K RON▲ 203,9 % | ▲ 203,9 % | 376,1 K RON | |
| 44 | 44.ARGUS D.N.V. SRL▼ 30 | Sat Ungureni, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 366,8 K RON▼ 54 % | ▼ 54 % | 366,8 K RON | |
| 45 | 45.ECOTRIP SRL▼ 18 | Sat Pietrosiţa, Comuna Pietrosiţa, Dâmboviţa | 342,7 K RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 342,7 K RON | |
| 46 | 46.ȘAPTE LEI S.R.L.▲ 11 | Sat Răzvad, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 317,9 K RON▲ 87,1 % | ▲ 87,1 % | 317,9 K RON | |
| 47 | 47.DINALFLO SRL▲ 308 | Sat Berevoeşti, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 309,6 K RON— | — | 309,6 K RON | |
| 48 | 48.SMART NEW ENERGY SRL▲ 29 | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Dâmboviţa | 301,3 K RON▲ 190,1 % | ▲ 190,1 % | 301,3 K RON | |
| 49 | 49.CLUB FERMA SRL▼ 4 | Sat Glod, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 286,7 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 286,7 K RON | |
| 50 | 50.RESALCOM SA▲ 407 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 284,6 K RON— | — | 284,6 K RON | |
| 51 | 51.DIED SRLnou | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 283,4 K RON▲ 4.248,6 % | ▲ 4.248,6 % | 283,4 K RON | |
| 52 | 52.CARPATMONTANA SERV SA▼ 30 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 264,8 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 264,8 K RON | |
| 53 | 53.OUR COFFEE HOUSE S.R.L.▼ 11 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 256,1 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 256,1 K RON | |
| 54 | 54.SUNSET RESTAURANT BÂLDANA S.R.L.▲ 33 | Sat Bâldana, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 251,4 K RON▲ 210,3 % | ▲ 210,3 % | 251,4 K RON | |
| 55 | 55.IVAN INVEST SRL▼ 16 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 247,9 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 247,9 K RON | |
| 56 | 56.ANEFI PRESCOM SRL▼ 2 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 245 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 245 K RON | |
| 57 | 57.HANUL MARE BALENI S.R.L.▼ 21 | Sat Băleni-Români, Comuna Băleni, Dâmboviţa | 242,8 K RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 242,8 K RON | |
| 58 | 58.OTTOMAN CUISINE S.R.L.▲ 339 | Sat Gheboieni, Comuna Tătărani, Dâmboviţa | 242,6 K RON— | — | 242,6 K RON | |
| 59 | 59.FIORD COM SRL▲ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 239,3 K RON▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 239,3 K RON | |
| 60 | 60.ALI-VALENTIN EVENTS S.R.L.▼ 17 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 236,4 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 236,4 K RON | |
| 61 | 61.URBAN LIBERTY 21 SRL▼ 35 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 230,8 K RON▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | 230,8 K RON | |
| 62 | 62.CHIRU COM SRL▼ 16 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 225,9 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 225,9 K RON | |
| 63 | 63.HELSA MERIDIEN SRLnou | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 209,4 K RON— | — | 209,4 K RON | |
| 64 | 64.IONESCU-GEMIX SRL▲ 25 | Sat Dragodana, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 204,3 K RON▲ 170,8 % | ▲ 170,8 % | 204,3 K RON | |
| 65 | 65.GĂVAN RĂDUŢĂ S.R.L.nou | Sat Boteni, Comuna Conţeşti, Dâmboviţa | 199,1 K RON— | — | 199,1 K RON | |
| 66 | 66.ANA-MARIA YTG SERVICII S.R.L.▼ 22 | Sat Produleşti, Comuna Produleşti, Dâmboviţa | 196,8 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 196,8 K RON | |
| 67 | 67.YAN-DON-INVEST S.R.L.▲ 386 | Sat Buciumeni, Comuna Buciumeni, Dâmboviţa | 194,9 K RON— | — | 194,9 K RON | |
| 68 | 68.MEZZO LOUNGE DNC S.R.L.▲ 377 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 187 K RON— | — | 187 K RON | |
| 69 | 69.EUFORICA SALON S.R.L.▲ 4 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 181 K RON▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 181 K RON | |
| 70 | 70.AMIGAL SRL▲ 26 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 177,4 K RON▲ 190,7 % | ▲ 190,7 % | 177,4 K RON | |
| 71 | 71.CASA GURMANDULUI S.R.L.▼ 58 | Sat Vulcana-Pandele, Comuna Vulcana-Pandele, Dâmboviţa | 175,3 K RON▼ 80,8 % | ▼ 80,8 % | 175,3 K RON | |
| 72 | 72.CIBO-TARGOVISTE S.R.L.▲ 42 | Sat Doiceşti, Comuna Doiceşti, Dâmboviţa | 166,8 K RON▲ 308,6 % | ▲ 308,6 % | 166,8 K RON | |
| 73 | 73.CAPRA NEAGRA TURISM SRL▼ 25 | Sat Moroeni, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 165,8 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 165,8 K RON | |
| 74 | 74.TAQUERIA DON JORGE S.R.L.▲ 7 | Sat Fierbinţi, Comuna Şelaru, Dâmboviţa | 158,7 K RON▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | 158,7 K RON | |
| 75 | 75.EUFORIA CREATIV DECOR S.R.L.▼ 38 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 157,2 K RON▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 157,2 K RON | |
| 76 | 76.AARON & RAISA BROTHERS S.R.L.▼ 21 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 151,8 K RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 151,8 K RON | |
| 77 | 77.EL GRECO IZABEL TRANSIMEX S.R.L.nou | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 149,4 K RON— | — | — | 149,4 K RON |
| 78 | 78.THE LEGACY PROJECT S.R.L.▼ 14 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 148,9 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 148,9 K RON | |
| 79 | 79.SANTOS DIVIN S.R.L.▼ 54 | Sat Minjina, Comuna Voineşti, Dâmboviţa | 140,5 K RON▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | 140,5 K RON | |
| 80 | 80.ONTIC SRL▲ 25 | Sat Lunca, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 139,8 K RON▲ 179,2 % | ▲ 179,2 % | 139,8 K RON | |
| 81 | 81.ORIENT CAFFE DENISS S.R.L.nou | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 137,7 K RON— | — | — | 137,7 K RON |
| 82 | 82.CRISMAN SRL▲ 83 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 127,7 K RON▲ 899,8 % | ▲ 899,8 % | 127,7 K RON | |
| 83 | 83.POPAS TURIST PLUS SRL▼ 34 | Sat Ghirdoveni, Comuna I. L. Caragiale, Dâmboviţa | 123,3 K RON▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 123,3 K RON | |
| 84 | 84.VIO-MARIA DE VIS S.R.L.▲ 310 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 122,7 K RON— | — | 122,7 K RON | |
| 85 | 85.TEK YON FOOD S.R.L.nou | Sat Mătăsaru, Comuna Mătăsaru, Dâmboviţa | 121,5 K RON— | — | 121,5 K RON | |
| 86 | 86.ONELWINBET S.R.L.▲ 118 | Sat Gura Sutii, Comuna Gura Sutii, Dâmboviţa | 120,6 K RON▲ 5.050,5 % | ▲ 5.050,5 % | 120,6 K RON | |
| 87 | 87.BABELE SRL▲ 5 | Sat Dobreşti, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 119,3 K RON▲ 70 % | ▲ 70 % | 119,3 K RON | |
| 88 | 88.FLORIANA SRL▲ 72 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 119,3 K RON▲ 765 % | ▲ 765 % | 119,3 K RON | |
| 89 | 89.GEMIANA BET SRL▼ 24 | Sat Româneşti, Comuna Potlogi, Dâmboviţa | 115,5 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 115,5 K RON | |
| 90 | 90.SFINXUL BUCEGILOR SRL▼ 21 | Sat Dobreşti, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 113,6 K RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 113,6 K RON | |
| 91 | 91.RUNCU STONE CENTRE SRL▲ 114 | Sat Piatra, Comuna Runcu, Dâmboviţa | 108,1 K RON▲ 5.494,6 % | ▲ 5.494,6 % | 108,1 K RON | |
| 92 | 92.ALEXPIANO S.R.L.▼ 33 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 102,2 K RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 102,2 K RON | |
| 93 | 93.VILLA EVENTS S.R.L.▲ 55 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 99,1 K RON▲ 388,8 % | ▲ 388,8 % | 99,1 K RON | |
| 94 | 94.SAN MATEO ARENA S.R.L.▼ 27 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 98 K RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 98 K RON | |
| 95 | 95.BUBU DARIUS IMPEX S.R.L.nou | Sat Matraca, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 96,7 K RON— | — | — | 96,7 K RON |
| 96 | 96.LAROME DU CAFE S.R.L.▼ 33 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 95,5 K RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 95,5 K RON | |
| 97 | 97.PROFI DELIVERY S.R.L.▲ 14 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 91,5 K RON▲ 105,8 % | ▲ 105,8 % | 91,5 K RON | |
| 98 | 98.PADRINO NF EXPERT S.R.L.nou | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 90 K RON— | — | 90 K RON | |
| 99 | 99.ASTOR JUNIOR S.R.L.▼ 38 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 85,1 K RON▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 85,1 K RON | |
| 100 | 100.TAIOMA PROD COM SRL▲ 307 | Sat Şotânga, Comuna Şotânga, Dâmboviţa | 83,9 K RON— | — | 83,9 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Dâmbovița
CAEN 5610
Restaurante
185 firme · 208,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
72 firme · 135,1 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
38 firme · 106,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
127 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
77 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
8 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
21 firme · 13,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
10 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 87,6 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 83,4 K RON