Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Constanța după profit net în 2020
392 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 38,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 95,6 K RON, iar liderul atinge 5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GRUPUL DD SA= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 5 mil. RON | |
| 2 | 2.SOCEFIN SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,1 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 3,1 mil. RON | |
| 3 | 3.CASH YOUR LUXURY SRL= | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 1,5 mil. RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 1,5 mil. RON | |
| 4 | 4.CBL INVESTMENTS S.R.L.▲ 62 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 797,9 % | ▲ 797,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.MAGIC AMANET SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 105,9 % | ▲ 105,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.LITORAL STAR SRL▼ 1 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 817,3 K RON▼ 35 % | ▼ 35 % | 817,3 K RON | |
| 7 | 7.CORSA INTERNATIONAL CHANGE OFFICE SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 800,5 K RON▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 800,5 K RON | |
| 8 | 8.KETACO OPTIM SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 788,6 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 788,6 K RON | |
| 9 | 9.MAGIC EXCHANGE SRL▼ 3 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 785,2 K RON▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 785,2 K RON | |
| 10 | 10.LION BROKER DE ASIGURARE ŞI REASIGURARE SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 770,5 K RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 770,5 K RON | |
| 11 | 11.ONIX CREDIT IFN SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 708,9 K RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 708,9 K RON | |
| 12 | 12.PERFECTA INVEST SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 655,7 K RON▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 655,7 K RON | |
| 13 | 13.IFN LUXURY GOLD SRL▼ 3 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 650,5 K RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 650,5 K RON | |
| 14 | 14.GOLDHEIM BESTE S.R.L.▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 623,5 K RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 623,5 K RON | |
| 15 | 15.COCHET ACTIV SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 564,1 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 564,1 K RON | |
| 16 | 16.STAR PROTEKT 24 SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 560,4 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 560,4 K RON | |
| 17 | 17.COCHET UNIC SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 554,3 K RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 554,3 K RON | |
| 18 | 18.ACMOLA CONSULTING SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 551,9 K RON▲ 32 % | ▲ 32 % | 551,9 K RON | |
| 19 | 19.POWER HOLDING SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 545,4 K RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 545,4 K RON | |
| 20 | 20.BAZGAN CONSULTING SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 479,7 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 479,7 K RON | |
| 21 | 21.HILBRO FINANCIAL SRL▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 473,5 K RON▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 473,5 K RON | |
| 22 | 22.SEMERO EXCHANGE SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 460,3 K RON▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 460,3 K RON | |
| 23 | 23.AMANET CAMITI FINANCE SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 458,7 K RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 458,7 K RON | |
| 24 | 24.FAIRWAY BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 455,5 K RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 455,5 K RON | |
| 25 | 25.COCHET FINANCE SRL▲ 4 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 448,5 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 448,5 K RON | |
| 26 | 26.NEACȘU ASIGURĂRI S.R.L.▲ 19 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 418,7 K RON▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | 418,7 K RON | |
| 27 | 27.FINANCIAL BANKING EXPERTISE SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 415 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 415 K RON | |
| 28 | 28.ACTIV INSURANCE SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 411,7 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 411,7 K RON | |
| 29 | 29.TEAM ASIR MED AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 386,5 K RON▲ 72 % | ▲ 72 % | 386,5 K RON | |
| 30 | 30.COCHET BIJOU SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 378,1 K RON▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 378,1 K RON | |
| 31 | 31.3A CONSULTING SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 348,4 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 348,4 K RON | |
| 32 | 32.VALKOR EXCHANGE SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 324,9 K RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 324,9 K RON | |
| 33 | 33.AMANET CAMITI SRL▲ 3 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 323,8 K RON▲ 20 % | ▲ 20 % | 323,8 K RON | |
| 34 | 34.VERASIG BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 319,2 K RON▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | 319,2 K RON | |
| 35 | 35.DIVERT EXCHANGE SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 315 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 315 K RON | |
| 36 | 36.RVA SERV ASIG S.R.L.▲ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 313,2 K RON▲ 151,9 % | ▲ 151,9 % | 313,2 K RON | |
| 37 | 37.PLUS V CONSULTING SRL▲ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 300,6 K RON▲ 101,7 % | ▲ 101,7 % | 300,6 K RON | |
| 38 | 38.PONTICASIG S.R.L.▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 296,2 K RON▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 296,2 K RON | |
| 39 | 39.ASIGNATION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 285,2 K RON— | — | 285,2 K RON | |
| 40 | 40.CAMITI PAWN SRL▼ 2 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 270,1 K RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 270,1 K RON | |
| 41 | 41.ASIG IDEAL CONSULTING SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 262,2 K RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 262,2 K RON | |
| 42 | 42.DAW MANAGEMENT-BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 261,7 K RON▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 261,7 K RON | |
| 43 | 43.TOP WORLD ASIG SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 252,1 K RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 252,1 K RON | |
| 44 | 44.GRANDPACT SRL▼ 37 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 245,2 K RON▼ 72,6 % | ▼ 72,6 % | 245,2 K RON | |
| 45 | 45.CINASIG EXPERT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 242,4 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 242,4 K RON | |
| 46 | 46.BEYOND INSURANCE S.R.L.▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 235,3 K RON▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 235,3 K RON | |
| 47 | 47.LIDIA ASIG SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 227,4 K RON— | — | 227,4 K RON | |
| 48 | 48.EXPERT INSURANCE ASISTENT SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 222,7 K RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 222,7 K RON | |
| 49 | 49.FINECRIS S.R.L.▲ 2 | Sat Nuntaşi, Comuna Istria, Constanţa | 221,7 K RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 221,7 K RON | |
| 50 | 50.PMM CREDIT PERFORMANCE SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 221,4 K RON▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 221,4 K RON | |
| 51 | 51.COCHET MAGIC SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 219,5 K RON▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 219,5 K RON | |
| 52 | 52.AMANET CORECT SMART S.R.L.▲ 49 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 218,9 K RON▲ 204,9 % | ▲ 204,9 % | 218,9 K RON | |
| 53 | 53.CASA DE SCHIMB VALUTAR HANS SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 213,8 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 213,8 K RON | |
| 54 | 54.ELAUR BUSINESS SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 206,6 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 206,6 K RON | |
| 55 | 55.INTER SMART MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 206,2 K RON— | — | — | 206,2 K RON |
| 56 | 56.SWISS GOLD PRO INVEST SRL▼ 37 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 204,9 K RON▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | 204,9 K RON | |
| 57 | 57.ASIMAR INSURANCE-BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 204,2 K RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 204,2 K RON | |
| 58 | 58.TOP ASIGURĂRI SRL▼ 5 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 202,8 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 202,8 K RON | |
| 59 | 59.DEXASIG BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 202,6 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 202,6 K RON | |
| 60 | 60.DE FACTO CAPITAL S.R.L.▲ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 198,1 K RON▲ 118,4 % | ▲ 118,4 % | 198,1 K RON | |
| 61 | 61.ASIG 51 GLI AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 196,3 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 196,3 K RON | |
| 62 | 62.GOLDHEIM BLITZKRIEG S.R.L.▲ 29 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 192,4 K RON▲ 118,1 % | ▲ 118,1 % | 192,4 K RON | |
| 63 | 63.IFN SEVYSTELL GOLD SRL▲ 29 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 177,8 K RON▲ 103,4 % | ▲ 103,4 % | 177,8 K RON | |
| 64 | 64.AMANET CORECT SRL▼ 9 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 176,7 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 176,7 K RON | |
| 65 | 65.MARTOLI INVEST SRL▲ 85 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 173,1 K RON▲ 348,4 % | ▲ 348,4 % | 173,1 K RON | |
| 66 | 66.LION FREE EXCHANGE SRL▼ 29 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 163,2 K RON▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 163,2 K RON | |
| 67 | 67.INTERFINBROK CORPORATION SA▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 155,9 K RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 155,9 K RON | |
| 68 | 68.AMESI CONSULTING SRL▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 152,8 K RON▲ 84 % | ▲ 84 % | 152,8 K RON | |
| 69 | 69.ROM AIDA CONSTRUCT S.R.L.▲ 63 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 148,5 K RON▲ 215,2 % | ▲ 215,2 % | 148,5 K RON | |
| 70 | 70.ANDRUSEB MICHELIN SRL▲ 283 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 141,2 K RON— | — | 141,2 K RON | |
| 71 | 71.CORECT PAWN SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 136,6 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 136,6 K RON | |
| 72 | 72.RXP PROFESIONAL ASISTENT ÎN BROKERAJ S.R.L.▼ 4 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Constanţa | 136,4 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 136,4 K RON | |
| 73 | 73.CYBELLE VISAGE SRL▲ 4 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 134,4 K RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 134,4 K RON | |
| 74 | 74.PITAGORAS AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 129,4 K RON▲ 81,7 % | ▲ 81,7 % | 129,4 K RON | |
| 75 | 75.TOP-INSURANCE CONSULTING BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 128,9 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 128,9 K RON | |
| 76 | 76.VLAD PROTECT SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 127,8 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 127,8 K RON | |
| 77 | 77.EXPERT MARINE ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 127 K RON▲ 111,5 % | ▲ 111,5 % | 127 K RON | |
| 78 | 78.AMANET GARANTY GOLD S.R.L.▲ 1 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 124,7 K RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 124,7 K RON | |
| 79 | 79.LIDIA ASIG CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 124,5 K RON— | — | 124,5 K RON | |
| 80 | 80.ORIENT EXCHANGE SRL▲ 2 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 123,3 K RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 123,3 K RON | |
| 81 | 81.IFN CAMITI 99 SRL▲ 114 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 122,5 K RON▲ 662,9 % | ▲ 662,9 % | 122,5 K RON | |
| 82 | 82.LIDIAN AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 8 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 117 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 117 K RON | |
| 83 | 83.CREDIT GROUP MANAGEMENT SRL▲ 4 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 112,3 K RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 112,3 K RON | |
| 84 | 84.GEDOVIRA SRL▲ 26 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 111,7 K RON▲ 74,3 % | ▲ 74,3 % | 111,7 K RON | |
| 85 | 85.SAFE CREDIT CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 111,3 K RON— | — | — | 111,3 K RON |
| 86 | 86.GOD DYNAMIC CONSULTING S.R.L.▲ 234 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 111,2 K RON— | — | 111,2 K RON | |
| 87 | 87.DELIA ASIG SRL▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 111,1 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 111,1 K RON | |
| 88 | 88.AMANET CORECT CAMITI S.R.L.▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 107,6 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 107,6 K RON | |
| 89 | 89.IFN CARLA GOLD CORPORATION SRL▼ 30 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 106 K RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 106 K RON | |
| 90 | 90.DAUNE EXPERT SRL▲ 58 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 105,4 K RON▲ 153,2 % | ▲ 153,2 % | 105,4 K RON | |
| 91 | 91.IFN CARVEN TRADE SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 105 K RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 105 K RON | |
| 92 | 92.COBREX GOLD SRL▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 104,9 K RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 104,9 K RON | |
| 93 | 93.MITIANIUS SRL▼ 12 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 104,7 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 104,7 K RON | |
| 94 | 94.ASTRA FELIX SRL▲ 238 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 103,4 K RON— | — | 103,4 K RON | |
| 95 | 95.RT-PANACTIV SRL▲ 155 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 102 K RON— | — | 102 K RON | |
| 96 | 96.ZONE ASIG CONSULTING SRL▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 100,1 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 100,1 K RON | |
| 97 | 97.IFN COSMO AVANTAJ SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 99,3 K RON▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 99,3 K RON | |
| 98 | 98.MAGIC MONEYTRANSFER S.R.L.▲ 128 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 96,8 K RON▲ 1.303,3 % | ▲ 1.303,3 % | 96,8 K RON | |
| 99 | 99.STAMON-AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,7 K RON▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 95,7 K RON | |
| 100 | 100.ASHA TENZEN S.R.L.▼ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,6 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 95,6 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Constanța
CAEN 6492
Alte activități de creditare
77 firme · 224,1 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
179 firme · 138,2 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
9 firme · 29,4 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
60 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
18 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
16 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
16 firme · 99,9 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 78,1 K RON
CAEN 6422
Activități ale canalelor de finanțare
1 firme · 1,3 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
1 firme · 0 RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 0 RON