Top 100 firme — IT și comunicații, Cluj după profit net în 2021
3.943 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 711,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 2 mil. RON, iar liderul atinge 106,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ENDAVA ROMANIA SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 106,6 mil. RON▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 106,6 mil. RON | |
| 2 | 2.COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 45,6 mil. RON▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 45,6 mil. RON | |
| 3 | 3.AROBS TRANSILVANIA SOFTWARE S.A.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 43,2 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 43,2 mil. RON | |
| 4 | 4.EVOBITS INFORMATION TECHNOLOGY S.R.L.▲ 76 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 38,2 mil. RON▲ 1.930,8 % | ▲ 1.930,8 % | 38,2 mil. RON | |
| 5 | 5.GLOBALLOGIC ROMANIA S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34,5 mil. RON▲ 75,6 % | ▲ 75,6 % | 34,5 mil. RON | |
| 6 | 6.FORTECH EVOLUTION S.R.L.▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29,9 mil. RON▲ 238,6 % | ▲ 238,6 % | 29,9 mil. RON | |
| 7 | 7.BETFAIR ROMANIA DEVELOPMENT SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 27,6 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 27,6 mil. RON | |
| 8 | 8.YONDER SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 17,2 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 17,2 mil. RON | |
| 9 | 9.MSG SYSTEMS ROMÂNIA SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 15,5 mil. RON▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 15,5 mil. RON | |
| 10 | 10.NET BRINEL SA= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,3 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 10,3 mil. RON | |
| 11 | 11.GENERIX SOFT GROUP ROMANIA S.R.L.▲ 383 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,6 mil. RON▲ 2.732,9 % | ▲ 2.732,9 % | 9,6 mil. RON | |
| 12 | 12.REGNOLOGY FRR ROMANIA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,3 mil. RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 9,3 mil. RON | |
| 13 | 13.SOFTECH SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,2 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 9,2 mil. RON | |
| 14 | 14.JPARD SOLUTIONS SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,8 mil. RON▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 8,8 mil. RON | |
| 15 | 15.CLEVER MEDIA NETWORK SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,4 mil. RON▼ 51,5 % | ▼ 51,5 % | 8,4 mil. RON | |
| 16 | 16.3PILLAR GLOBAL SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,4 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 8,4 mil. RON | |
| 17 | 17.COSOSYS SRL▲ 3.405 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7 mil. RON— | — | 7 mil. RON | |
| 18 | 18.TELENAV SOFTWARE SRL▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,6 mil. RON▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | 6,6 mil. RON | |
| 19 | 19.GARMIN CLUJ SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,5 mil. RON▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 6,5 mil. RON | |
| 20 | 20.ACCESA IT SYSTEMS SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,2 mil. RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 6,2 mil. RON | |
| 21 | 21.END LOOP S.R.L.▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6 mil. RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 6 mil. RON | |
| 22 | 22.ACCESA IT CONSULTING SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,9 mil. RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 5,9 mil. RON | |
| 23 | 23.P4B IT SERVICES SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,9 mil. RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 5,9 mil. RON | |
| 24 | 24.NO ROCKET SCIENCE SRL▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,7 mil. RON▲ 55 % | ▲ 55 % | 5,7 mil. RON | |
| 25 | 25.WAYFARE SRL▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,5 mil. RON▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 5,5 mil. RON | |
| 26 | 26.FORTECH DIGITAL S.R.L.▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,5 mil. RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 5,5 mil. RON | |
| 27 | 27.MHP CONSULTING ROMANIA SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,4 mil. RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 5,4 mil. RON | |
| 28 | 28.SHE INFORMATION TECHNOLOGY SRL▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,2 mil. RON▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 5,2 mil. RON | |
| 29 | 29.PROPERTY SHARK SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,1 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 5,1 mil. RON | |
| 30 | 30.SDL LANGUAGE WEAVER S.R.L.▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5 mil. RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 5 mil. RON | |
| 31 | 31.TAPPTITUDE TECH S.R.L.▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,9 mil. RON▲ 78,9 % | ▲ 78,9 % | 4,9 mil. RON | |
| 32 | 32.MCRO TECHNOLOGY S.R.L.nou | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 4,7 mil. RON— | — | — | 4,7 mil. RON |
| 33 | 33.APP MICRO TEAMS S.R.L.▲ 700 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,5 mil. RON▲ 2.293,8 % | ▲ 2.293,8 % | 4,5 mil. RON | |
| 34 | 34.PIXELDATA SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,4 mil. RON▲ 72,3 % | ▲ 72,3 % | 4,4 mil. RON | |
| 35 | 35.QUANTIC LAB SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,4 mil. RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 4,4 mil. RON | |
| 36 | 36.RAL MAKING SRL▲ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,3 mil. RON▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 4,3 mil. RON | |
| 37 | 37.IGIL WEBS SRL▲ 40 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,2 mil. RON▲ 118,4 % | ▲ 118,4 % | 4,2 mil. RON | |
| 38 | 38.8X8 INTERNATIONAL S.R.L.▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,2 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 4,2 mil. RON | |
| 39 | 39.COERA BC SRL▲ 61 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4 mil. RON▲ 169,9 % | ▲ 169,9 % | 4 mil. RON | |
| 40 | 40.QUBIZ SOLUTIONS SRL▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4 mil. RON▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 4 mil. RON | |
| 41 | 41.WORK IN PROGRESS INTERACTIVE SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,9 mil. RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 3,9 mil. RON | |
| 42 | 42.WOLFPACK DIGITAL S.R.L.▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,9 mil. RON▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 3,9 mil. RON | |
| 43 | 43.EVERCODER SOFTWARE SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,7 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 3,7 mil. RON | |
| 44 | 44.SULIHIGHLEVEL S.R.L.▲ 2.232 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,7 mil. RON— | — | 3,7 mil. RON | |
| 45 | 45.SINAPSIS PUBLISHING PROJECTS SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,6 mil. RON▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 3,6 mil. RON | |
| 46 | 46.OVES ENTERPRISE S.R.L.▲ 83 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,6 mil. RON▲ 239,4 % | ▲ 239,4 % | 3,6 mil. RON | |
| 47 | 47.LIFE IS HARD S.A.▲ 81 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 3,6 mil. RON▲ 227,1 % | ▲ 227,1 % | 3,6 mil. RON | |
| 48 | 48.BROADRIDGE TRADING AND CONNECTIVITY SOLUTIONS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,5 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 3,5 mil. RON | |
| 49 | 49.PLAYERS DEPOT S.R.L.▲ 1.038 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,4 mil. RON▲ 3.120,9 % | ▲ 3.120,9 % | 3,4 mil. RON | |
| 50 | 50.FORTECH ENGINEERING S.R.L.▲ 72 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,4 mil. RON▲ 197,7 % | ▲ 197,7 % | 3,4 mil. RON | |
| 51 | 51.CONCENTRIX CATALYST ROMANIA S.A.▲ 56 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,3 mil. RON▲ 145,2 % | ▲ 145,2 % | 3,3 mil. RON | |
| 52 | 52.ENGSOFT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,3 mil. RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 3,3 mil. RON | |
| 53 | 53.FME SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,2 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 3,2 mil. RON | |
| 54 | 54.TECH SQUAD ENGINEERING S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,2 mil. RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 3,2 mil. RON | |
| 55 | 55.MIBREX SOFT SRL▲ 29 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,2 mil. RON▲ 75 % | ▲ 75 % | 3,2 mil. RON | |
| 56 | 56.TRANSART SRL▲ 42 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,2 mil. RON▲ 111,7 % | ▲ 111,7 % | 3,2 mil. RON | |
| 57 | 57.STRATEC BIOMEDICAL SRL▼ 38 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,1 mil. RON▼ 45,8 % | ▼ 45,8 % | 3,1 mil. RON | |
| 58 | 58.TEC SOFTWARE SOLUTIONS SRL▲ 172 | Municipiul Gherla, Cluj | 3,1 mil. RON▲ 421,3 % | ▲ 421,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 59 | 59.RAW GEEKS SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,1 mil. RON▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 3,1 mil. RON | |
| 60 | 60.GLOBANT IT ROMANIA S.R.L.▲ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,1 mil. RON▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 61 | 61.IDR TELECOM SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 3 mil. RON | |
| 62 | 62.MONTRAN SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3 mil. RON▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 3 mil. RON | |
| 63 | 63.REBELDOT SOLUTIONS S.R.L.▲ 127 | Sat Sălicea, Comuna Ciurila, Cluj | 2,9 mil. RON▲ 282,2 % | ▲ 282,2 % | 2,9 mil. RON | |
| 64 | 64.CT DEFENSE S.R.L.▲ 122 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,9 mil. RON▲ 272,3 % | ▲ 272,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 65 | 65.CAPTURE MEDIA S.R.L.▼ 38 | Sat Panticeu, Comuna Panticeu, Cluj | 2,9 mil. RON▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 2,9 mil. RON | |
| 66 | 66.MOONWALK SOLUTIONS SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,8 mil. RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 2,8 mil. RON | |
| 67 | 67.BITSTONE SRL▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,8 mil. RON▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | 2,8 mil. RON | |
| 68 | 68.ARTSOFT CONSULT SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,8 mil. RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 2,8 mil. RON | |
| 69 | 69.CTI SOFT DEVELOPMENT S.R.L.▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,7 mil. RON▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 2,7 mil. RON | |
| 70 | 70.SWORDFISH CONSULTANCY S.R.L.▼ 43 | Sat Panticeu, Comuna Panticeu, Cluj | 2,6 mil. RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 2,6 mil. RON | |
| 71 | 71.BITENT MEDIA SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,6 mil. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 2,6 mil. RON | |
| 72 | 72.BYTECAMP SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,6 mil. RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 2,6 mil. RON | |
| 73 | 73.TORA TRADING SERVICES SRL▲ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,6 mil. RON▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 2,6 mil. RON | |
| 74 | 74.HALCYON MOBILE SRL▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5 mil. RON▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 75 | 75.CATAPULT COURSES S.R.L.▼ 51 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5 mil. RON▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 76 | 76.PAYMENT TECH S.R.L.▼ 31 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4 mil. RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 2,4 mil. RON | |
| 77 | 77.NAGARRO S.R.L.▼ 69 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4 mil. RON▼ 84 % | ▼ 84 % | 2,4 mil. RON | |
| 78 | 78.NETMATCH SRL▲ 56 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4 mil. RON▲ 127,1 % | ▲ 127,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 79 | 79.SECTOR LABS SRL▲ 267 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,3 mil. RON▲ 494,3 % | ▲ 494,3 % | 2,3 mil. RON | |
| 80 | 80.NEXTTECH MOBILE DEVELOPMENT S.R.L.▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,3 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 81 | 81.VIPER PRODUCTION SRL▲ 136 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,3 mil. RON▲ 257,2 % | ▲ 257,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 82 | 82.BUBU SOFT S.R.L.▲ 285 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,3 mil. RON▲ 521,4 % | ▲ 521,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 83 | 83.EXTRANET SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 2,2 mil. RON | |
| 84 | 84.FUTURE WORK FORCE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 85 | 85.BRAVO PRODUCTIONS SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 86 | 86.SOFTLAND SRL▼ 29 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 87 | 87.TEMASOFT SRL▲ 64 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▲ 129,2 % | ▲ 129,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 88 | 88.IKON TECHNOLOGIES SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 2,2 mil. RON | |
| 89 | 89.RIALIA SOFTWARE S.R.L.▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 90 | 90.WORK IN PROGRESS SRL▼ 48 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 91 | 91.TRANSILVANIA SOFTWARE INNOVATION SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 92 | 92.HOSTERION SRL▲ 67 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 131,8 % | ▲ 131,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 93 | 93.AROUND 25 SRL▲ 1.145 | Municipiul Dej, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 2.369,8 % | ▲ 2.369,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 94 | 94.XITING ROM SRL▲ 75 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 147,2 % | ▲ 147,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 95 | 95.INFORMATICA S.R.L.▲ 879 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 1.523,7 % | ▲ 1.523,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 96 | 96.NATIONAL INSTRUMENTS ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 97 | 97.GLOBAL CONVERGENCE SRL▲ 3.317 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON— | — | 2,1 mil. RON | |
| 98 | 98.ALPIS PRODUCT SRL▲ 28 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 99 | 99.STARPORT SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 100 | 100.USOURCE TECHNOLOGY SRL▼ 61 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2 mil. RON▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 2 mil. RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Cluj
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
1.399 firme · 8,1 mld. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
2.434 firme · 3,3 mld. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
183 firme · 664,2 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
114 firme · 521,6 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
50 firme · 366,1 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
16 firme · 196,3 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
288 firme · 141,8 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
256 firme · 127,1 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
107 firme · 120,3 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
125 firme · 75 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
26 firme · 71,9 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
160 firme · 59,4 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
53 firme · 51,1 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
83 firme · 42,3 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
50 firme · 27 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
29 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
48 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
50 firme · 12,9 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
51 firme · 11 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
24 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
31 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
13 firme · 7 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
13 firme · 5 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
11 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
5 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
8 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
11 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
16 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
6 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
15 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
4 firme · 986,1 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
4 firme · 728 K RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
2 firme · 4,1 K RON