Top 100 firme — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale, Călărași după profit net în 2016
279 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 14,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 16,5 K RON, iar liderul atinge 2,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TOPSIDE WELLNESS S.R.L.▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,1 mil. RON▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 2 | 2.HERMANOS MOISE SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 588,6 K RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 588,6 K RON | |
| 3 | 3.CAMPIS SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 525,9 K RON▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 525,9 K RON | |
| 4 | 4.CONSIM INVEST SRL▲ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 521,4 K RON▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 521,4 K RON | |
| 5 | 5.ANILADY BUILDING SRL▲ 52 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 479 K RON▲ 675,1 % | ▲ 675,1 % | 479 K RON | |
| 6 | 6.BAREX SERV CONSTRUCT SRL▲ 35 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 438,5 K RON▲ 374,3 % | ▲ 374,3 % | 438,5 K RON | |
| 7 | 7.GUGIU CONSTRUCT SRL▲ 31 | Sat Dorobanţu, Comuna Dorobanţu, Călăraşi | 416,6 K RON▲ 296,8 % | ▲ 296,8 % | 416,6 K RON | |
| 8 | 8.BUILDROM S.A.▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 406 K RON▼ 73,7 % | ▼ 73,7 % | 406 K RON | |
| 9 | 9.CONFORT SA▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 376,6 K RON▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | 376,6 K RON | |
| 10 | 10.IMPERIAL CONSTRUCT SRL▲ 52 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 367,4 K RON▲ 567,9 % | ▲ 567,9 % | 367,4 K RON | |
| 11 | 11.UNION CONSTRUCT SA▲ 217 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 318,5 K RON— | — | 318,5 K RON | |
| 12 | 12.MOGA HOUSE CONSTRUCT SRL▲ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 248,1 K RON▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 248,1 K RON | |
| 13 | 13.SIGMA HOUSE CONSTRUCT SRL▲ 33 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 239,5 K RON▲ 179,7 % | ▲ 179,7 % | 239,5 K RON | |
| 14 | 14.EUROMIST URBAN SRL▲ 34 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 234,9 K RON▲ 190,5 % | ▲ 190,5 % | 234,9 K RON | |
| 15 | 15.TRY NMV CONSTRUCT SRL▲ 14 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 225 K RON▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 225 K RON | |
| 16 | 16.ROBERT REZIDENT CONSTRUCT SRL▲ 99 | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Călăraşi | 199,6 K RON▲ 3.282,9 % | ▲ 3.282,9 % | 199,6 K RON | |
| 17 | 17.IULI & MARY CONSTRUCT SRLnou | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 189,3 K RON— | — | — | 189,3 K RON |
| 18 | 18.PERFECT WORK CERNICA SRL▲ 240 | Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 187,8 K RON— | — | 187,8 K RON | |
| 19 | 19.STOICA GRUP INSTAL SRL▲ 1 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 185,6 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 185,6 K RON | |
| 20 | 20.NICO CONSTRUCT SRL▲ 7 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 176,8 K RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 176,8 K RON | |
| 21 | 21.NEW LED SMD SRL▲ 29 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 171 K RON▲ 123,3 % | ▲ 123,3 % | 171 K RON | |
| 22 | 22.EUROCONSTRUCT OLTENIŢA SRL▲ 6 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 167,3 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 167,3 K RON | |
| 23 | 23.JUPITER SRL▲ 244 | Sat Constantin Brâncoveanu, Comuna Dragalina, Călăraşi | 166,9 K RON— | — | 166,9 K RON | |
| 24 | 24.BUIACONSTRUCT PREST SRL▲ 27 | Sat Goştilele, Oraş Fundulea, Călăraşi | 158,2 K RON▲ 128,9 % | ▲ 128,9 % | 158,2 K RON | |
| 25 | 25.ALEX GIURCAN CONSTRUCT SRL▲ 58 | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 157,5 K RON▲ 440,9 % | ▲ 440,9 % | 157,5 K RON | |
| 26 | 26.GIC & TONY CONSTRUCT SRL▲ 45 | Sat Vasilaţi, Comuna Vasilaţi, Călăraşi | 146,5 K RON▲ 285,6 % | ▲ 285,6 % | 146,5 K RON | |
| 27 | 27.DAMAR HOLDING SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 146,5 K RON— | — | — | 146,5 K RON |
| 28 | 28.DAMCAR CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 143,6 K RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 143,6 K RON | |
| 29 | 29.ELCO TRADE SRL▲ 38 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 143,3 K RON▲ 211,4 % | ▲ 211,4 % | 143,3 K RON | |
| 30 | 30.FONTROT CONSTRUCT SRL▲ 113 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 138 K RON— | — | 138 K RON | |
| 31 | 31.GLAS CONSTRUCT HOUSE SRL▲ 24 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 138 K RON▲ 109,8 % | ▲ 109,8 % | 138 K RON | |
| 32 | 32.ADLIN DESIGN CONSTRUCT SRL▲ 67 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 136,7 K RON▲ 963,4 % | ▲ 963,4 % | 136,7 K RON | |
| 33 | 33.K.M.Y. TRANS CONSTRUCT SRL▲ 26 | Sat Cuneşti, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 135 K RON▲ 122,9 % | ▲ 122,9 % | 135 K RON | |
| 34 | 34.IUSEIN COMPANY SRL▲ 61 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 131,3 K RON▲ 716,9 % | ▲ 716,9 % | 131,3 K RON | |
| 35 | 35.ADRIANO TEHNO CONSTRUCT SRLnou | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 130,2 K RON— | — | — | 130,2 K RON |
| 36 | 36.AQUA SRL▼ 33 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 128,5 K RON▼ 91,4 % | ▼ 91,4 % | 128,5 K RON | |
| 37 | 37.BERNARD BUILDING SRL▼ 3 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 114,9 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 114,9 K RON | |
| 38 | 38.DOUBLE TECHNOLOGIC SRLnou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 114 K RON— | — | — | 114 K RON |
| 39 | 39.SPIREAMAR CONSTRUCT SRLnou | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 113,8 K RON— | — | — | 113,8 K RON |
| 40 | 40.GRAND CONSTRUCT SRL▲ 4 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 113,4 K RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 113,4 K RON | |
| 41 | 41.LUPAŞCU LIVIU CONSTRUCT SRLnou | Sat Buciumeni, Oraş Budeşti, Călăraşi | 112,4 K RON— | — | — | 112,4 K RON |
| 42 | 42.MVO CIVIL CONSTRUCT SRL▲ 198 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 109,8 K RON— | — | 109,8 K RON | |
| 43 | 43.CORASI HOUSE SRL▼ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 109,4 K RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 109,4 K RON | |
| 44 | 44.IT CONSULTING SRL▼ 30 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 107,8 K RON▼ 65,3 % | ▼ 65,3 % | 107,8 K RON | |
| 45 | 45.RINION CONSTRUCT SRL▲ 7 | Sat Mitreni, Comuna Mitreni, Călăraşi | 99 K RON▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 99 K RON | |
| 46 | 46.VILLA INVEST SRL▼ 35 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 98,1 K RON▼ 74,1 % | ▼ 74,1 % | 98,1 K RON | |
| 47 | 47.VALY CONS TRANS S.R.L.▲ 161 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 95,3 K RON— | — | 95,3 K RON | |
| 48 | 48.GESIM UTILAJ SRL▼ 24 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 93,9 K RON▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 93,9 K RON | |
| 49 | 49.NECULA ŞTEF CONSTRUCT SRL▲ 33 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 82,5 K RON▲ 183,5 % | ▲ 183,5 % | 82,5 K RON | |
| 50 | 50.ELCO TRADEMAR SRL▼ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 77,3 K RON▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 77,3 K RON | |
| 51 | 51.LORIMAR CONSTRUCT SRL▲ 13 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 77,2 K RON▲ 48 % | ▲ 48 % | 77,2 K RON | |
| 52 | 52.CONS NPARA SRL▲ 28 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 75,7 K RON▲ 139,4 % | ▲ 139,4 % | 75,7 K RON | |
| 53 | 53.BELMAR AGRO CONSTRUCT SRL▲ 39 | Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 72,2 K RON▲ 218,6 % | ▲ 218,6 % | 72,2 K RON | |
| 54 | 54.CONART GROUP SRL▼ 44 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 71,6 K RON▼ 81,5 % | ▼ 81,5 % | 71,6 K RON | |
| 55 | 55.BALANŢ PREST SRL▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 71,2 K RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 71,2 K RON | |
| 56 | 56.REMONT SRL▲ 195 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 70,9 K RON— | — | 70,9 K RON | |
| 57 | 57.REVIDA HIDRO EDIL SRL▲ 67 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 70,2 K RON▲ 1.521,2 % | ▲ 1.521,2 % | 70,2 K RON | |
| 58 | 58.CRISTIAN CONSTRUCT SRL▲ 81 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Călăraşi | 67,7 K RON▲ 7.615,7 % | ▲ 7.615,7 % | 67,7 K RON | |
| 59 | 59.MEȘTERUL FLORIN SRLnou | Sat Mitreni, Comuna Mitreni, Călăraşi | 67,7 K RON— | — | — | 67,7 K RON |
| 60 | 60.POHA GRUP SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 66,2 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 66,2 K RON | |
| 61 | 61.MARVI KOLOS CONSTRUCT SRL▼ 38 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 65,9 K RON▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | 65,9 K RON | |
| 62 | 62.AURICĂ IZOLATORUL SRL▲ 78 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 62,4 K RON▲ 7.772,6 % | ▲ 7.772,6 % | 62,4 K RON | |
| 63 | 63.FINCON INSTAL SRLnou | Sat Pasărea, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 60,4 K RON— | — | — | 60,4 K RON |
| 64 | 64.KATORA DESIGN SRL▲ 5 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 56 K RON▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 56 K RON | |
| 65 | 65.PEHO GE & GE CONSTRUCT SRL▲ 155 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 55,9 K RON— | — | 55,9 K RON | |
| 66 | 66.MONTAJ CONSULTING SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 55,6 K RON— | — | — | 55,6 K RON |
| 67 | 67.FIRMA CONSTRUCT SRL▼ 7 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 55,4 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 55,4 K RON | |
| 68 | 68.EXPERT CONSTRUCT CL SRL▼ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 52,7 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 52,7 K RON | |
| 69 | 69.STOICA CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 49,7 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 49,7 K RON | |
| 70 | 70.PROVISO CON SRL▲ 57 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 45,8 K RON▲ 1.410,8 % | ▲ 1.410,8 % | 45,8 K RON | |
| 71 | 71.CIP SERVICES SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 45,5 K RON— | — | — | 45,5 K RON |
| 72 | 72.NIKFLOR CONFMETAL SRLnou | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Călăraşi | 45,3 K RON— | — | — | 45,3 K RON |
| 73 | 73.KAROM CONSTRUCT MOBIL SRLnou | Sat Plumbuita, Comuna Tămădău Mare, Călăraşi | 41,9 K RON— | — | — | 41,9 K RON |
| 74 | 74.SMART IMPEX SRL▲ 55 | Sat Coslogeni, Comuna Dichiseni, Călăraşi | 41,1 K RON▲ 1.449,7 % | ▲ 1.449,7 % | 41,1 K RON | |
| 75 | 75.LUX MAXIM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 38,9 K RON— | — | — | 38,9 K RON |
| 76 | 76.EFTAMAR CONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 38,2 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 38,2 K RON | |
| 77 | 77.CONSTRUCTOR PRIMA SRL▲ 192 | Sat Rasa, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 37,3 K RON— | — | 37,3 K RON | |
| 78 | 78.TORNA CONSTRUCT SRL▼ 10 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 35,5 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 35,5 K RON | |
| 79 | 79.MAGEGIORGI CONSTRUCT SRLnou | Sat Alexandru Odobescu, Comuna Alexandru Odobescu, Călăraşi | 34,7 K RON— | — | — | 34,7 K RON |
| 80 | 80.NAHOS SAL SRL▲ 63 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 34 K RON— | — | 34 K RON | |
| 81 | 81.MESCONS EDIL SRL▲ 150 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Călăraşi | 32,9 K RON— | — | 32,9 K RON | |
| 82 | 82.ALEX CONSTRUCT SRL▲ 164 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 31,2 K RON— | — | 31,2 K RON | |
| 83 | 83.VIRGIL CONSTRUCT SRL▲ 26 | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 29,3 K RON▲ 237,3 % | ▲ 237,3 % | 29,3 K RON | |
| 84 | 84.TOP MARELA SRLnou | Sat Belciugatele, Comuna Belciugatele, Călăraşi | 26,4 K RON— | — | — | 26,4 K RON |
| 85 | 85.APOLOZAN MARIAN SRL▲ 150 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 26,4 K RON— | — | 26,4 K RON | |
| 86 | 86.EMANUEL CONSTRUCT SRL▼ 49 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 26,2 K RON▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | 26,2 K RON | |
| 87 | 87.CIA CONS SRL▲ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 24,7 K RON▲ 139,8 % | ▲ 139,8 % | 24,7 K RON | |
| 88 | 88.SEINU SRL▲ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 24,1 K RON▲ 98,5 % | ▲ 98,5 % | 24,1 K RON | |
| 89 | 89.BALMI ŞI CARINA SRL▼ 44 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 23,9 K RON▼ 72,5 % | ▼ 72,5 % | 23,9 K RON | |
| 90 | 90.AUR ALEX CONSTRUCT SRLnou | Sat Progresu, Comuna Sohatu, Călăraşi | 23,2 K RON— | — | — | 23,2 K RON |
| 91 | 91.TEEN PROJECT SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 22,7 K RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 22,7 K RON | |
| 92 | 92.MILDAR MIHZOR SRL▲ 114 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 21,7 K RON— | — | 21,7 K RON | |
| 93 | 93.POHA SRL▼ 80 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 19,4 K RON▼ 94 % | ▼ 94 % | 19,4 K RON | |
| 94 | 94.A.C.L. SRL▼ 73 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 18,8 K RON▼ 92,3 % | ▼ 92,3 % | 18,8 K RON | |
| 95 | 95.LĂCUSTEANU CONSTRUCT SRL▲ 43 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 18,5 K RON▲ 1.971,8 % | ▲ 1.971,8 % | 18,5 K RON | |
| 96 | 96.ECONLOGISTIC GRUP SRL▲ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,1 K RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 17,1 K RON | |
| 97 | 97.RAFA EL SOR SRLnou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 17,1 K RON— | — | — | 17,1 K RON |
| 98 | 98.POP ALI POWER SRL▲ 146 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 16,9 K RON— | — | 16,9 K RON | |
| 99 | 99.PCS-MADCOM GRUP SRLnou | Sat Orăşti, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 16,6 K RON— | — | — | 16,6 K RON |
| 100 | 100.CIVA GRUP SRL▲ 142 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 16,5 K RON— | — | 16,5 K RON |