Top 100 firme — Transport și depozitare, Buzău după profit net în 2024
1.333 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 91,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 200,3 K RON, iar liderul atinge 15,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LUSCAN COM SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 15,1 mil. RON▲ 148,4 % | ▲ 148,4 % | 15,1 mil. RON | |
| 2 | 2.VLADROM SRL▼ 1 | Sat Breaza, Comuna Breaza, Buzău | 14,3 mil. RON▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 14,3 mil. RON | |
| 3 | 3.D&S PARTNERS CONSULT SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 7 mil. RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 7 mil. RON | |
| 4 | 4.LUCIAN LKW SRL▲ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,6 mil. RON▲ 272,3 % | ▲ 272,3 % | 3,6 mil. RON | |
| 5 | 5.EDISON 2020 CONIDAN S.R.L.▲ 450 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 3,1 mil. RON▲ 11.110,3 % | ▲ 11.110,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 6 | 6.TRANS TOMICRIS SRL▲ 3 | Sat Pârjoleşti, Comuna Pîrscov, Buzău | 3 mil. RON▲ 123,6 % | ▲ 123,6 % | 3 mil. RON | |
| 7 | 7.I & B NELIO 2005 SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,4 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 1,4 mil. RON | |
| 8 | 8.JIMENACRIS LOGISTIC SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,4 mil. RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 9 | 9.ONYX INTERTRUCKS SRL▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,4 mil. RON▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 10 | 10.ABC TRANSERV SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,2 mil. RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 11 | 11.ALVELY LOGISTIK SRL▲ 63 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 1,2 mil. RON▲ 279,2 % | ▲ 279,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 12 | 12.TRANSCURIER SRLnou | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 1,1 mil. RON▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.COMPETITIV BRANDIS SRL▼ 6 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 1,1 mil. RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 14 | 14.LA PURICE SRL▲ 4 | Sat Zărneşti, Comuna Zărneşti, Buzău | 994,5 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 994,5 K RON | |
| 15 | 15.EXPO TRAVEL MARIE-LOU S.R.L.nou | Sat Gherăseni, Comuna Gherăseni, Buzău | 979,7 K RON— | — | — | 979,7 K RON |
| 16 | 16.SUD EXPRES SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 974,6 K RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 974,6 K RON | |
| 17 | 17.VEST SPED SRL▲ 7 | Sat Nişcov, Comuna Verneşti, Buzău | 932,5 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 932,5 K RON | |
| 18 | 18.NICO DNR CORNEL SRL▲ 4 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 845,3 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 845,3 K RON | |
| 19 | 19.DINAMIC DINALEX SRL▼ 6 | Sat Fundeni, Comuna Zărneşti, Buzău | 827,8 K RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 827,8 K RON | |
| 20 | 20.DEN & EDY TRANS SRL▼ 16 | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 811,6 K RON▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 811,6 K RON | |
| 21 | 21.PETETA BLOOM EXPO S.R.L.▲ 468 | Sat Gherăseni, Comuna Gherăseni, Buzău | 810,7 K RON▲ 3.329,4 % | ▲ 3.329,4 % | 810,7 K RON | |
| 22 | 22.NENCIU TRANS SRL▲ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 748,2 K RON▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 748,2 K RON | |
| 23 | 23.ANDRUTA TRANS SRLnou | Sat Nişcov, Comuna Verneşti, Buzău | 727 K RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 727 K RON | |
| 24 | 24.VDF REWIND ASSIST S.R.L.▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 693,7 K RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 693,7 K RON | |
| 25 | 25.PRORICOS 04 SRL▲ 52 | Municipiul Buzău, Buzău | 689,1 K RON▲ 127,3 % | ▲ 127,3 % | 689,1 K RON | |
| 26 | 26.NAT-ANDU EXPRES SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 687,6 K RON▼ 23 % | ▼ 23 % | 687,6 K RON | |
| 27 | 27.SBC BEST MACARALE BUZAU S.R.L.▲ 1 | Sat Gherăseni, Comuna Gherăseni, Buzău | 656,2 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 656,2 K RON | |
| 28 | 28.TRANSPORT URBAN DE CALATORI SA▲ 168 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 633 K RON▲ 445,7 % | ▲ 445,7 % | 633 K RON | |
| 29 | 29.VDF DYNAMIC LOGISTIC SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 620,6 K RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 620,6 K RON | |
| 30 | 30.LOGEXPERT GAM SRL▲ 73 | Municipiul Buzău, Buzău | 616 K RON▲ 158,6 % | ▲ 158,6 % | 616 K RON | |
| 31 | 31.STAR UTILAJ SRL▲ 1.383 | Municipiul Buzău, Buzău | 602,5 K RON— | — | 602,5 K RON | |
| 32 | 32.DACIS SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 591,8 K RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 591,8 K RON | |
| 33 | 33.FRĂȚILĂ TRANSPORT NIC COSTIN S.R.L.▲ 88 | Municipiul Buzău, Buzău | 571,9 K RON▲ 184,1 % | ▲ 184,1 % | 571,9 K RON | |
| 34 | 34.COSTIN COM 94 SRL▼ 15 | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 570,2 K RON▼ 40 % | ▼ 40 % | 570,2 K RON | |
| 35 | 35.ANASTASO TRUCK LINE S.R.L.▲ 14 | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 545,3 K RON▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 545,3 K RON | |
| 36 | 36.LUCY & COS TRANSPORT SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 525 K RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 525 K RON | |
| 37 | 37.MAN OPTIM AUTO SRL▲ 33 | Sat Mânzăleşti, Comuna Mânzăleşti, Buzău | 522,8 K RON▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | 522,8 K RON | |
| 38 | 38.CL EUROPEAN SPEED SRL▲ 15 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 505 K RON▲ 34 % | ▲ 34 % | 505 K RON | |
| 39 | 39.NIFA PRESCOM SRL▲ 48 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 498,1 K RON▲ 80,1 % | ▲ 80,1 % | 498,1 K RON | |
| 40 | 40.TAUBER INSTANT RETAIL GROUP S.R.L.▲ 1.434 | Sat Zilişteanca, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 490,7 K RON— | — | 490,7 K RON | |
| 41 | 41.CARGOMAR SRL▲ 14 | Sat Deduleşti, Comuna Topliceni, Buzău | 465,5 K RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 465,5 K RON | |
| 42 | 42.TRANS INTERNOEMI SRL▼ 3 | Sat Ţinteşti, Comuna Ţinteşti, Buzău | 446,1 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 446,1 K RON | |
| 43 | 43.E&L POWER INVEST AG S.R.L.▼ 20 | Sat Focşănei, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 443,8 K RON▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 443,8 K RON | |
| 44 | 44.TRANS EXPRES SRL▲ 72 | Sat Gherăseni, Comuna Gherăseni, Buzău | 440,7 K RON▲ 114,4 % | ▲ 114,4 % | 440,7 K RON | |
| 45 | 45.EDY TRANSEUROPEAN GRUP SRL▲ 74 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 430,5 K RON▲ 110,2 % | ▲ 110,2 % | 430,5 K RON | |
| 46 | 46.DUONICO D&C EXPRES S.R.L.▲ 15 | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 427,1 K RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 427,1 K RON | |
| 47 | 47.HFD PROF PARTNERS S.R.L.▲ 104 | Sat Mânzăleşti, Comuna Mânzăleşti, Buzău | 418,4 K RON▲ 166,6 % | ▲ 166,6 % | 418,4 K RON | |
| 48 | 48.MIHAELA DELIVERY EXPRESS S.R.L.▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 412 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 412 K RON | |
| 49 | 49.JON DELIVERY CARS SRL▲ 251 | Sat Pogonele, Comuna Ţinteşti, Buzău | 394,4 K RON▲ 499,8 % | ▲ 499,8 % | 394,4 K RON | |
| 50 | 50.DUMI CARGO LOGISTIC SRL▼ 5 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Buzău | 390,6 K RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 390,6 K RON | |
| 51 | 51.SCAT KOVANA SRL▼ 8 | Sat Ţinteşti, Comuna Ţinteşti, Buzău | 364,9 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 364,9 K RON | |
| 52 | 52.TRANSVIS SRL▲ 27 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 362,5 K RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 362,5 K RON | |
| 53 | 53.ADY SERVICE SRL▼ 39 | Municipiul Buzău, Buzău | 354,5 K RON▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 354,5 K RON | |
| 54 | 54.RH ACTIVITIES & WORKERS SOLUTIONS S.R.L.▼ 13 | Sat Ştiubei, Comuna Râmnicelu, Buzău | 353,1 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 353,1 K RON | |
| 55 | 55.FLORENTIN EXPRESS SRL▲ 98 | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 348,5 K RON▲ 125,9 % | ▲ 125,9 % | 348,5 K RON | |
| 56 | 56.JON FAMILY NEW CONCEPT S.R.L.▲ 49 | Sat Pogonele, Comuna Ţinteşti, Buzău | 345,7 K RON▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 345,7 K RON | |
| 57 | 57.JON BUZAUTRANS S.R.L.▲ 55 | Sat Limpeziş, Comuna Movila Banului, Buzău | 343,2 K RON▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 343,2 K RON | |
| 58 | 58.PETRA TRANSPORT ACTIV S.R.L.▼ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 336,5 K RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 336,5 K RON | |
| 59 | 59.FLR ANDREI DIVERS SRLnou | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 336,1 K RON▲ 66 % | ▲ 66 % | 336,1 K RON | |
| 60 | 60.TRANS B V G BILGHIRU SRL▲ 47 | Municipiul Buzău, Buzău | 334 K RON▲ 50 % | ▲ 50 % | 334 K RON | |
| 61 | 61.METROPOLITAN EXPEDIŢII SRL▼ 34 | Sat Săpoca, Comuna Săpoca, Buzău | 333,5 K RON▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 333,5 K RON | |
| 62 | 62.CRISTINESCU TRANS SRL▲ 22 | Sat Amaru, Comuna Amaru, Buzău | 327 K RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 327 K RON | |
| 63 | 63.TORNADO DINAMIC SRL▲ 739 | Sat Pogonele, Comuna Ţinteşti, Buzău | 321,4 K RON▲ 81.260 % | ▲ 81.260 % | 321,4 K RON | |
| 64 | 64.BUZĂU FLEET DRIVE S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 319,7 K RON— | — | — | 319,7 K RON |
| 65 | 65.BURADA AVBTRANSPORT SRL▼ 32 | Sat Şarânga, Comuna Pietroasele, Buzău | 317,9 K RON▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | 317,9 K RON | |
| 66 | 66.MIANA IMPERIAL SRL▲ 32 | Sat Maxenu, Comuna Ţinteşti, Buzău | 311,7 K RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 311,7 K RON | |
| 67 | 67.ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL▲ 23 | Municipiul Buzău, Buzău | 303,2 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 303,2 K RON | |
| 68 | 68.MAXIWOOD RS TRANSPORT S.R.L.▲ 55 | Municipiul Buzău, Buzău | 299,1 K RON▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 299,1 K RON | |
| 69 | 69.DIALEX PERFECT BUSINESS S.R.L.▲ 44 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 298 K RON▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 298 K RON | |
| 70 | 70.ABS OFICIAL LKW SPEDITION SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 293,3 K RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 293,3 K RON | |
| 71 | 71.REGHE TRANS SRL▼ 37 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 289,2 K RON▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 289,2 K RON | |
| 72 | 72.HAZEL ARROW SPEED S.R.L.▲ 150 | Sat Băbeni, Comuna Topliceni, Buzău | 289,1 K RON▲ 191,3 % | ▲ 191,3 % | 289,1 K RON | |
| 73 | 73.MTG RO SRL▼ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 285,3 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 285,3 K RON | |
| 74 | 74.IDEAL GAS TRANSPORT S.R.L.▲ 1.405 | Municipiul Buzău, Buzău | 284,7 K RON— | — | 284,7 K RON | |
| 75 | 75.ROMANO FLEET S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 283,4 K RON— | — | — | 283,4 K RON |
| 76 | 76.ALGO IMPORT EXPORT SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 280,7 K RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 280,7 K RON | |
| 77 | 77.STANDARD DRIVE S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 280,4 K RON— | — | — | 280,4 K RON |
| 78 | 78.DACO FLEET S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 279,6 K RON— | — | — | 279,6 K RON |
| 79 | 79.STANDARD FLEET S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 276,8 K RON— | — | — | 276,8 K RON |
| 80 | 80.LUSCAN SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 273,7 K RON▲ 554,2 % | ▲ 554,2 % | 273,7 K RON | |
| 81 | 81.L&M COM TRANS SRL▼ 5 | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 265,5 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 265,5 K RON | |
| 82 | 82.VIOVAL TRANS SRL▼ 40 | Sat Breaza, Comuna Breaza, Buzău | 263,2 K RON▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 263,2 K RON | |
| 83 | 83.IORDAN 777 SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 239,9 K RON▲ 398,2 % | ▲ 398,2 % | 239,9 K RON | |
| 84 | 84.COSMAD TRANS SRL▲ 50 | Municipiul Buzău, Buzău | 235,2 K RON▲ 29 % | ▲ 29 % | 235,2 K RON | |
| 85 | 85.VEST FAM EXPRES SRL▲ 372 | Sat Ţinteşti, Comuna Ţinteşti, Buzău | 234,9 K RON▲ 758,2 % | ▲ 758,2 % | 234,9 K RON | |
| 86 | 86.YSP TRANSPORT MANAGEMENT S.R.L.▲ 9 | Sat Pietroasele, Comuna Pietroasele, Buzău | 233,6 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 233,6 K RON | |
| 87 | 87.MATCORP SPRINT INVEST S.R.L.▲ 102 | Municipiul Buzău, Buzău | 229,9 K RON▲ 93 % | ▲ 93 % | 229,9 K RON | |
| 88 | 88.RADU TRANSPORT LOGISTIC SRL▲ 51 | Municipiul Buzău, Buzău | 227,3 K RON▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 227,3 K RON | |
| 89 | 89.ANDREI ORIZONT TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Pogonele, Comuna Ţinteşti, Buzău | 225,7 K RON— | — | — | 225,7 K RON |
| 90 | 90.ALIN AXAMOD TRANS S.R.L.▲ 45 | Sat Amaru, Comuna Amaru, Buzău | 220,2 K RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 220,2 K RON | |
| 91 | 91.PALM MANAGEMENT LOGISTIC S.R.L.▲ 391 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 220 K RON▲ 791,3 % | ▲ 791,3 % | 220 K RON | |
| 92 | 92.TYCOON LOGISTIC SRL▲ 98 | Municipiul Buzău, Buzău | 218,7 K RON▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | 218,7 K RON | |
| 93 | 93.URGENT COM SRL▲ 508 | Municipiul Buzău, Buzău | 217,5 K RON▲ 2.082,2 % | ▲ 2.082,2 % | 217,5 K RON | |
| 94 | 94.WHOLE WORLD TRANS S.R.L.▼ 54 | Municipiul Buzău, Buzău | 217,1 K RON▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | 217,1 K RON | |
| 95 | 95.BGV AGROPAD TRANS SRL▲ 1 | Sat Padina, Comuna Padina, Buzău | 216,5 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 216,5 K RON | |
| 96 | 96.RAPID TRANS SRL▲ 33 | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 210,5 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 210,5 K RON | |
| 97 | 97.GIO TECH SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 209 K RON▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 209 K RON | |
| 98 | 98.DEKAR SPEDITION S.R.L.▲ 70 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 204,3 K RON▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 204,3 K RON | |
| 99 | 99.GCM SUPER BEST SRL▲ 453 | Loc. Valea Lupului, Oraş Patârlagele, Buzău | 201,8 K RON▲ 1.229,3 % | ▲ 1.229,3 % | 201,8 K RON | |
| 100 | 100.FULGER INTERCARGO S.R.L.▼ 34 | Sat Tăbărăşti, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 200,3 K RON▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 200,3 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Buzău
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
848 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
38 firme · 88,3 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
42 firme · 33,8 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
58 firme · 22,5 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
4 firme · 21,8 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
11 firme · 20,4 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
7 firme · 13 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
164 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
12 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
6 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
52 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 5122
Transporturi spațiale
1 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 257 K RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
1 firme · 240,6 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 167,7 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 95,2 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 0 RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
1 firme · 0 RON