Top 100 firme — Activități profesionale, Buzău după profit net în 2014
816 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 14,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 67,5 K RON, iar liderul atinge 889,7 K RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ANDI CONS PREST SRL▲ 27 | Municipiul Buzău, Buzău | 889,7 K RON▲ 557,4 % | ▲ 557,4 % | 889,7 K RON | |
| 2 | 2.SECTION EUROPEENNE DE TRAVAUX INDUSTRIELS SRL▲ 743 | Municipiul Buzău, Buzău | 453,7 K RON— | — | 453,7 K RON | |
| 3 | 3.KOLROM SAN SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 436,4 K RON▲ 2.794,3 % | ▲ 2.794,3 % | 436,4 K RON | |
| 4 | 4.DEM CONSULTING SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 342,3 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 342,3 K RON | |
| 5 | 5.LUTART SRL▲ 26 | Sat Ţinteşti, Comuna Ţinteşti, Buzău | 308,4 K RON▲ 148,8 % | ▲ 148,8 % | 308,4 K RON | |
| 6 | 6.CONSTOTAL SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 305 K RON▼ 23 % | ▼ 23 % | 305 K RON | |
| 7 | 7.TOTAL CERT SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 294,5 K RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 294,5 K RON | |
| 8 | 8.EUROSTING AAW INDUSTRY SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 284,4 K RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 284,4 K RON | |
| 9 | 9.TERMOKLIMA SRL▲ 51 | Municipiul Buzău, Buzău | 279 K RON▲ 237,6 % | ▲ 237,6 % | 279 K RON | |
| 10 | 10.ELEM CONS SRL▲ 739 | Sat Clondiru de Sus, Comuna Pietroasele, Buzău | 246,3 K RON— | — | 246,3 K RON | |
| 11 | 11.CREDINVEST CONSULTING SRL▲ 91 | Municipiul Buzău, Buzău | 233 K RON▲ 331,6 % | ▲ 331,6 % | 233 K RON | |
| 12 | 12.CONTEXPERT SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 227,4 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 227,4 K RON | |
| 13 | 13.BUSSINES EXPERT SRL▲ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 210,4 K RON▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 210,4 K RON | |
| 14 | 14.INSTACON SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 202,4 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 202,4 K RON | |
| 15 | 15.AURORA CONSULTING TEAM SRL▲ 21 | Municipiul Buzău, Buzău | 198,7 K RON▲ 72,4 % | ▲ 72,4 % | 198,7 K RON | |
| 16 | 16.MC CONTAB MASTER SRL▲ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 194,2 K RON▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 194,2 K RON | |
| 17 | 17.PROIECT BUZAU SA▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 191,6 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 191,6 K RON | |
| 18 | 18.EXPERT OPRISANU SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 187,3 K RON— | — | — | 187,3 K RON |
| 19 | 19.AVISANVET SAHATENI SRL▲ 770 | Sat Găgeni, Comuna Săhăteni, Buzău | 187,1 K RON— | — | 187,1 K RON | |
| 20 | 20.EVALCONS VALUATION SERVICES S.R.L.▲ 28 | Municipiul Buzău, Buzău | 185,8 K RON▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 185,8 K RON | |
| 21 | 21.ATLANTA ENTERTAINMENT SRL▲ 111 | Comuna Gura Teghii, Buzău | 180,4 K RON▲ 354,7 % | ▲ 354,7 % | 180,4 K RON | |
| 22 | 22.EMICONS EXPERT SRL▼ 7 | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 180,3 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 180,3 K RON | |
| 23 | 23.GAME WORLD MANIA SRLnou | Sat Poşta, Comuna Topliceni, Buzău | 178,4 K RON— | — | — | 178,4 K RON |
| 24 | 24.AUDIT SMART BUSINESS SRL▲ 33 | Municipiul Buzău, Buzău | 177,6 K RON▲ 111,7 % | ▲ 111,7 % | 177,6 K RON | |
| 25 | 25.WOS CONSULTING SRL▲ 261 | Municipiul Buzău, Buzău | 148,5 K RON▲ 1.280,3 % | ▲ 1.280,3 % | 148,5 K RON | |
| 26 | 26.PLEŞCOY SERVICE SRL▼ 6 | Sat Pleşcoi, Comuna Berca, Buzău | 146,8 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 146,8 K RON | |
| 27 | 27.GARANT MANAGER SRL▲ 12 | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 143,7 K RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 143,7 K RON | |
| 28 | 28.NOVA CONT EXPERT SRL▼ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 142,7 K RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 142,7 K RON | |
| 29 | 29.ALGO VERTEH SRL▲ 42 | Municipiul Buzău, Buzău | 141,3 K RON▲ 92,6 % | ▲ 92,6 % | 141,3 K RON | |
| 30 | 30.CHANDA INVESTMENTS SRL▲ 104 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 140,8 K RON▲ 256,5 % | ▲ 256,5 % | 140,8 K RON | |
| 31 | 31.MIROTOP SURVEY SRL▲ 157 | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 140,1 K RON▲ 441,2 % | ▲ 441,2 % | 140,1 K RON | |
| 32 | 32.KFJ AMARU SRL▲ 35 | Sat Vintileanca, Comuna Săhăteni, Buzău | 139,1 K RON▲ 82,3 % | ▲ 82,3 % | 139,1 K RON | |
| 33 | 33.THINKER MEDIA SRL▲ 151 | Municipiul Buzău, Buzău | 137,5 K RON▲ 424,6 % | ▲ 424,6 % | 137,5 K RON | |
| 34 | 34.RD 96 PLUS SRL▼ 22 | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 136,9 K RON▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 136,9 K RON | |
| 35 | 35.FIGI BET SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 135,1 K RON▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 135,1 K RON | |
| 36 | 36.ZOOVET SRL▲ 197 | Sat Topliceni, Comuna Topliceni, Buzău | 134,1 K RON▲ 667,2 % | ▲ 667,2 % | 134,1 K RON | |
| 37 | 37.FININVEST CONSULTING SRL▲ 42 | Municipiul Buzău, Buzău | 131,8 K RON▲ 97,7 % | ▲ 97,7 % | 131,8 K RON | |
| 38 | 38.MAGIC MONEY SRL▲ 34 | Municipiul Buzău, Buzău | 131,4 K RON▲ 82,1 % | ▲ 82,1 % | 131,4 K RON | |
| 39 | 39.COMAROM PROIECT SRL▲ 38 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Buzău | 130,5 K RON▲ 93,6 % | ▲ 93,6 % | 130,5 K RON | |
| 40 | 40.MEDVET 2000 SRL▲ 81 | Sat Padina, Comuna Padina, Buzău | 129,8 K RON▲ 195,7 % | ▲ 195,7 % | 129,8 K RON | |
| 41 | 41.CONS MITREA SRL▲ 40 | Municipiul Buzău, Buzău | 129,5 K RON▲ 96,6 % | ▲ 96,6 % | 129,5 K RON | |
| 42 | 42.PROCONSULTING SRL▲ 734 | Municipiul Buzău, Buzău | 128,4 K RON— | — | 128,4 K RON | |
| 43 | 43.MKBT HABITAT SRLnou | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 123,7 K RON— | — | — | 123,7 K RON |
| 44 | 44.ND U TEST SRL▲ 236 | Municipiul Buzău, Buzău | 123,2 K RON▲ 994,8 % | ▲ 994,8 % | 123,2 K RON | |
| 45 | 45.NOBILIAR CAD SRL▲ 308 | Municipiul Buzău, Buzău | 120 K RON▲ 2.476,9 % | ▲ 2.476,9 % | 120 K RON | |
| 46 | 46.EXTRAVAGANZA EVENTS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 118,2 K RON— | — | — | 118,2 K RON |
| 47 | 47.GALBEN SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 116,7 K RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 116,7 K RON | |
| 48 | 48.CONSEXPERT ADICRIS SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 116,5 K RON▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 116,5 K RON | |
| 49 | 49.EXPERT AVI VET SRL▲ 158 | Sat Dulbanu, Comuna Amaru, Buzău | 116,3 K RON▲ 452,5 % | ▲ 452,5 % | 116,3 K RON | |
| 50 | 50.PROCUREMENT CONSULTING POINT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 115,4 K RON— | — | — | 115,4 K RON |
| 51 | 51.DECHIRO PROJECT SRL▲ 23 | Municipiul Buzău, Buzău | 113,8 K RON▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 113,8 K RON | |
| 52 | 52.MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL▲ 9 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 106,1 K RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 106,1 K RON | |
| 53 | 53.MUNTENIA LEGAL CONSULTING SRL▼ 26 | Municipiul Buzău, Buzău | 105,1 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 105,1 K RON | |
| 54 | 54.MIRATOP SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 103,9 K RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 103,9 K RON | |
| 55 | 55.PIN CONT SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 103,1 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 103,1 K RON | |
| 56 | 56.CRISTI PREST SRL▲ 107 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 101,2 K RON▲ 218,2 % | ▲ 218,2 % | 101,2 K RON | |
| 57 | 57.CORNEX 2000 SRL▲ 85 | Sat Largu, Comuna Largu, Buzău | 100,3 K RON▲ 162,8 % | ▲ 162,8 % | 100,3 K RON | |
| 58 | 58.ECO MEDIU ASIST SRL▲ 395 | Municipiul Buzău, Buzău | 98,5 K RON— | — | 98,5 K RON | |
| 59 | 59.ROM VITIS 2004 SRL▲ 53 | Municipiul Buzău, Buzău | 97,4 K RON▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | 97,4 K RON | |
| 60 | 60.DAL TRUSTCONS SRL▲ 125 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 97,4 K RON▲ 272,3 % | ▲ 272,3 % | 97,4 K RON | |
| 61 | 61.OSEA-PHARM SRL▲ 608 | Sat Chiojdu, Comuna Chiojdu, Buzău | 96,7 K RON— | — | 96,7 K RON | |
| 62 | 62.CONTAB COMPUTER SRL▼ 45 | Municipiul Buzău, Buzău | 96,7 K RON▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | 96,7 K RON | |
| 63 | 63.JETROCAD SRL▲ 72 | Municipiul Buzău, Buzău | 95,4 K RON▲ 142 % | ▲ 142 % | 95,4 K RON | |
| 64 | 64.TERMOINSTAL CONSTRUCT SRL▲ 85 | Municipiul Buzău, Buzău | 95,4 K RON▲ 169 % | ▲ 169 % | 95,4 K RON | |
| 65 | 65.DIALMA SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 92,3 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 92,3 K RON | |
| 66 | 66.MARINA & URSU SRL▼ 45 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 92,3 K RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 92,3 K RON | |
| 67 | 67.ROTAR PROJECTS MANAGEMENT SRL▲ 76 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 92 K RON▲ 141,3 % | ▲ 141,3 % | 92 K RON | |
| 68 | 68.SEBI COM SRL▲ 235 | Sat Gherăseni, Comuna Gherăseni, Buzău | 91,7 K RON▲ 846 % | ▲ 846 % | 91,7 K RON | |
| 69 | 69.CONSULT PREST SRL▲ 241 | Municipiul Buzău, Buzău | 91,7 K RON▲ 882,9 % | ▲ 882,9 % | 91,7 K RON | |
| 70 | 70.HIPOCRATE CONSULTING SRL▲ 37 | Municipiul Buzău, Buzău | 91,2 K RON▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | 91,2 K RON | |
| 71 | 71.COMINSANT PROIECT SRL▼ 31 | Municipiul Buzău, Buzău | 89,2 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 89,2 K RON | |
| 72 | 72.INFRA PROIECT SRL▲ 89 | Municipiul Buzău, Buzău | 87,4 K RON▲ 172,5 % | ▲ 172,5 % | 87,4 K RON | |
| 73 | 73.VITALEPI MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 85,4 K RON— | — | — | 85,4 K RON |
| 74 | 74.SED LEX CONSULT SRL▲ 129 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 85,2 K RON▲ 296,3 % | ▲ 296,3 % | 85,2 K RON | |
| 75 | 75.ATELIER DE PROIECTARE EDILITARĂ SRL▲ 87 | Sat Poşta, Comuna Topliceni, Buzău | 84,3 K RON▲ 162,7 % | ▲ 162,7 % | 84,3 K RON | |
| 76 | 76.COLIVET SRL▲ 687 | Sat Vintilă Vodă, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 83,1 K RON— | — | 83,1 K RON | |
| 77 | 77.SANGIVET SRL▲ 643 | Municipiul Buzău, Buzău | 80,5 K RON— | — | 80,5 K RON | |
| 78 | 78.CONTA 2000 SRL▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 80 K RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 80 K RON | |
| 79 | 79.SYSCONT SRL▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 80 K RON▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 80 K RON | |
| 80 | 80.ALDIS SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 79 K RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 79 K RON | |
| 81 | 81.EXPERT FINANCIAR OPRISANU SRLnou | Sat Scurteşti, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 78,9 K RON— | — | — | 78,9 K RON |
| 82 | 82.FAMINSTAL SRL▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 78,8 K RON▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 78,8 K RON | |
| 83 | 83.EMMA ALVEMAR SRL▼ 19 | Sat Şarânga, Comuna Pietroasele, Buzău | 78,7 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 78,7 K RON | |
| 84 | 84.MOSOR BIOVET SRL▲ 165 | Sat Mânzăleşti, Comuna Mânzăleşti, Buzău | 78,7 K RON▲ 421 % | ▲ 421 % | 78,7 K RON | |
| 85 | 85.AGENŢIA EUROSIGN SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 78,1 K RON▲ 42 % | ▲ 42 % | 78,1 K RON | |
| 86 | 86.BUSSINES MEDIA SRL▲ 363 | Municipiul Buzău, Buzău | 75,3 K RON▲ 28.406,4 % | ▲ 28.406,4 % | 75,3 K RON | |
| 87 | 87.MARTIN ALVEMAR SRL▲ 42 | Sat Şarânga, Comuna Pietroasele, Buzău | 74,8 K RON▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 74,8 K RON | |
| 88 | 88.STANDARD CONT SRL▲ 32 | Municipiul Buzău, Buzău | 74,3 K RON▲ 69 % | ▲ 69 % | 74,3 K RON | |
| 89 | 89.MEDTRAD DIAGNOSTIC SRL▼ 31 | Sat Ghergheasa, Comuna Ghergheasa, Buzău | 74 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 74 K RON | |
| 90 | 90.SILVA VET SRL▲ 108 | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 73,4 K RON▲ 224,7 % | ▲ 224,7 % | 73,4 K RON | |
| 91 | 91.KBE ENGINEERING SRL▼ 25 | Municipiul Buzău, Buzău | 72,3 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 72,3 K RON | |
| 92 | 92.TOP SEVEN CONSULTING SRL▲ 317 | Sat Izvoru Dulce, Comuna Merei, Buzău | 71,8 K RON▲ 4.317,5 % | ▲ 4.317,5 % | 71,8 K RON | |
| 93 | 93.RĂDUCANU ALEX SRLnou | Sat Mierea, Comuna Verneşti, Buzău | 71,7 K RON— | — | — | 71,7 K RON |
| 94 | 94.TEMSACO SISTEME DE ACOPERIŞ SRL▼ 70 | Municipiul Buzău, Buzău | 71,4 K RON▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 71,4 K RON | |
| 95 | 95.BAICONSULT SRL▲ 110 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 69,4 K RON▲ 228,8 % | ▲ 228,8 % | 69,4 K RON | |
| 96 | 96.ANIMVET SRL▲ 79 | Sat Largu, Comuna Largu, Buzău | 69,4 K RON▲ 145,3 % | ▲ 145,3 % | 69,4 K RON | |
| 97 | 97.AUDIT GENERAL SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 69,1 K RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 69,1 K RON | |
| 98 | 98.POLO VET SRL▲ 17 | Sat Izvoru Dulce, Comuna Beceni, Buzău | 68,5 K RON▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 68,5 K RON | |
| 99 | 99.INPROM SRL▲ 120 | Municipiul Buzău, Buzău | 67,7 K RON▲ 246,2 % | ▲ 246,2 % | 67,7 K RON | |
| 100 | 100.MEDIA JUGGLER SRL▲ 74 | Sat Pietroasele, Comuna Pietroasele, Buzău | 67,5 K RON▲ 135,4 % | ▲ 135,4 % | 67,5 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Buzău
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
201 firme · 403,9 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
30 firme · 61 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
88 firme · 50 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
160 firme · 45 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
86 firme · 44,3 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
110 firme · 35,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
114 firme · 34,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
52 firme · 24,1 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
30 firme · 23 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
61 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
7 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
72 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
19 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
10 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
16 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
11 firme · 866,4 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 649,8 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
8 firme · 522,7 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
6 firme · 521,2 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
5 firme · 447,2 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
3 firme · 271,8 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 146,9 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
3 firme · 113,1 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 0 RON