Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Botoșani după profit net în 2013
330 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 96 RON, iar liderul atinge 309,6 K RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MTM STAR SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 309,6 K RON— | — | 309,6 K RON | |
| 2 | 2.GULLIVER GROUP LTD SRL▲ 346 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 290,6 K RON— | — | 290,6 K RON | |
| 3 | 3.T&T COM SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 204,5 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 204,5 K RON | |
| 4 | 4.BISCOP SRL▲ 3 | Sat Şendriceni, Comuna Şendriceni, Botoşani | 103,9 K RON▲ 77 % | ▲ 77 % | 103,9 K RON | |
| 5 | 5.DIAGONAL CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 99 K RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 99 K RON | |
| 6 | 6.RODAGRO COM SRL▲ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 90,5 K RON▲ 293,4 % | ▲ 293,4 % | 90,5 K RON | |
| 7 | 7.PENSIUNEA GOROVEI SRL▲ 326 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 75,5 K RON— | — | 75,5 K RON | |
| 8 | 8.COLI COM SRL▲ 329 | Sat Braeşti, Comuna Braeşti, Botoşani | 59,7 K RON— | — | 59,7 K RON | |
| 9 | 9.COMPRODIV SRL▲ 248 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 56,6 K RON— | — | 56,6 K RON | |
| 10 | 10.BELVEDERE SRL▲ 329 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 46,6 K RON— | — | 46,6 K RON | |
| 11 | 11.VILEDA SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 44,6 K RON▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | 44,6 K RON | |
| 12 | 12.TIM IMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,8 K RON▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 40,8 K RON | |
| 13 | 13.ELVARALI SRL▲ 6 | Sat Hlipiceni, Comuna Hlipiceni, Botoşani | 38,3 K RON▲ 93,4 % | ▲ 93,4 % | 38,3 K RON | |
| 14 | 14.FELPA GROUP SRL▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 33,1 K RON▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 33,1 K RON | |
| 15 | 15.BEST-SERV SRL▲ 45 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 32,7 K RON▲ 1.299,6 % | ▲ 1.299,6 % | 32,7 K RON | |
| 16 | 16.DAIALOV COM SRL▲ 311 | Sat Baisa, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 25,3 K RON— | — | 25,3 K RON | |
| 17 | 17.ANDIMA CONECTION SRL▲ 204 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 22,8 K RON— | — | 22,8 K RON | |
| 18 | 18.GIMABO BUSSINES SOLUTION SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 20,1 K RON— | — | — | 20,1 K RON |
| 19 | 19.ZECOMAX SRL▲ 261 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 19,5 K RON— | — | 19,5 K RON | |
| 20 | 20.SEMIRIV CLUB SRLnou | Loc. Bucecea, Oraş Bucecea, Botoşani | 19,4 K RON— | — | 19,4 K RON | |
| 21 | 21.MIORITA SRL▲ 24 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 17,9 K RON▲ 371,8 % | ▲ 371,8 % | 17,9 K RON | |
| 22 | 22.BIANGEL COSTI SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 17,8 K RON— | — | — | 17,8 K RON |
| 23 | 23.CONSULTING HOTELS SRL▲ 324 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16,6 K RON— | — | 16,6 K RON | |
| 24 | 24.TORMENTA - DANCE SRL▲ 44 | Sat Dragalina, Comuna Cristineşti, Botoşani | 14,1 K RON▲ 1.197,4 % | ▲ 1.197,4 % | 14,1 K RON | |
| 25 | 25.FRANCESCA SRL▲ 269 | Sat Roma, Comuna Roma, Botoşani | 13,2 K RON— | — | 13,2 K RON | |
| 26 | 26.GAMA SRL▲ 315 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12,7 K RON— | — | 12,7 K RON | |
| 27 | 27.DARIUS & MIRUNA FAST FOOD SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12,4 K RON— | — | — | 12,4 K RON |
| 28 | 28.MINCHIA E FIGLI SRL▲ 156 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11,9 K RON— | — | 11,9 K RON | |
| 29 | 29.ZĂ FACEFOOD SRL▲ 194 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11,7 K RON— | — | 11,7 K RON | |
| 30 | 30.JUST ENJOY SRL▲ 181 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,5 K RON— | — | 10,5 K RON | |
| 31 | 31.HARMICOM SRL▼ 23 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,3 K RON▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | 10,3 K RON | |
| 32 | 32.ALEX SAFEN SRLnou | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 10,3 K RON— | — | 10,3 K RON | |
| 33 | 33.WENGE CAFE SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,9 K RON— | — | — | 8,9 K RON |
| 34 | 34.COSTY SRL▲ 29 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 8,3 K RON▲ 364,5 % | ▲ 364,5 % | 8,3 K RON | |
| 35 | 35.RESTAURANT BOTOSANI SRL▼ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,7 K RON▼ 45,4 % | ▼ 45,4 % | 7,7 K RON | |
| 36 | 36.BANDBOX COMPANY SRL▼ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,4 K RON▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 7,4 K RON | |
| 37 | 37.NOVA - HOMS SRL▲ 17 | Sat Draxini, Comuna Baluşeni, Botoşani | 7,3 K RON▲ 144,6 % | ▲ 144,6 % | 7,3 K RON | |
| 38 | 38.G&G AGRO SRL▲ 12 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 7,2 K RON▲ 106,2 % | ▲ 106,2 % | 7,2 K RON | |
| 39 | 39.GALY CENTER SRL▲ 194 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,9 K RON— | — | 6,9 K RON | |
| 40 | 40.CAMERRON SRL▲ 4 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 6,7 K RON▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | 6,7 K RON | |
| 41 | 41.GIROMCAR SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,7 K RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 6,7 K RON | |
| 42 | 42.ANA-COM SRL▼ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,5 K RON▼ 38 % | ▼ 38 % | 6,5 K RON | |
| 43 | 43.FOTO CON BAR SRL▼ 25 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,5 K RON▼ 68 % | ▼ 68 % | 6,5 K RON | |
| 44 | 44.SOFI CONCEPT CLUB SRL▲ 277 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,4 K RON— | — | 6,4 K RON | |
| 45 | 45.CAFE BAR FEROVIARUL SRL▼ 33 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,1 K RON▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | 6,1 K RON | |
| 46 | 46.FUNNY DRINK MIDAVE SRL▲ 34 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 6 K RON▲ 2.234,4 % | ▲ 2.234,4 % | 6 K RON | |
| 47 | 47.GEFA RUSU FAMILY SRL▼ 12 | Sat Călăraşi, Comuna Călăraşi, Botoşani | 5,6 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 5,6 K RON | |
| 48 | 48.TERASA UNIRII SRL▼ 24 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,2 K RON▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | 5,2 K RON | |
| 49 | 49.POPAS LA BARUL RUSTIC MYK SRL▲ 137 | Sat Strahotin, Comuna Dângeni, Botoşani | 5 K RON— | — | 5 K RON | |
| 50 | 50.ABC PUBLIC HOUSE SRL▼ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,5 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 4,5 K RON | |
| 51 | 51.DOMANI IMPORT-EXPORT SRL▲ 34 | Sat Hudeşti, Comuna Hudeşti, Botoşani | 4,5 K RON▲ 2.789,6 % | ▲ 2.789,6 % | 4,5 K RON | |
| 52 | 52.COMPAV SRL▼ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,1 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 4,1 K RON | |
| 53 | 53.CARMEN SRL▼ 6 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 4 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 4 K RON | |
| 54 | 54.TEA-TIME SELECT SRL▲ 115 | Sat Baluşeni, Comuna Baluşeni, Botoşani | 3,2 K RON— | — | 3,2 K RON | |
| 55 | 55.SILVESTER LANALIA S.R.L.▲ 16 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 2,9 K RON▲ 210,3 % | ▲ 210,3 % | 2,9 K RON | |
| 56 | 56.ERNESTO LOUNGE SRL▲ 30 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,8 K RON▲ 1.949,3 % | ▲ 1.949,3 % | 2,8 K RON | |
| 57 | 57.RODALPIN IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,5 K RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 2,5 K RON | |
| 58 | 58.BEST NOELMA FOREVER SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,5 K RON— | — | — | 2,5 K RON |
| 59 | 59.RENTBAR CLUB SRL▼ 26 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,4 K RON▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 2,4 K RON | |
| 60 | 60.R.D.I. MONICA SRL▲ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,3 K RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 2,3 K RON | |
| 61 | 61.TRAFFIK IMPEX SRL▲ 115 | Sat Călăraşi, Comuna Călăraşi, Botoşani | 2,2 K RON— | — | 2,2 K RON | |
| 62 | 62.AGRA TRACTCOM SRL▼ 31 | Sat Ipoteşti, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 2,1 K RON▼ 72,7 % | ▼ 72,7 % | 2,1 K RON | |
| 63 | 63.DANICRIS SRL▲ 119 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 2,1 K RON— | — | 2,1 K RON | |
| 64 | 64.PESCARUS SRL▼ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,1 K RON▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 2,1 K RON | |
| 65 | 65.LARO-COMERT SRL▼ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,9 K RON▼ 40 % | ▼ 40 % | 1,9 K RON | |
| 66 | 66.TRISTAR SRL▲ 185 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,8 K RON— | — | 1,8 K RON | |
| 67 | 67.PAV-IMPEX SRL▲ 22 | Sat Frumuşica, Comuna Frumuşica, Botoşani | 1,7 K RON▲ 1.870,9 % | ▲ 1.870,9 % | 1,7 K RON | |
| 68 | 68.CASA ANCUŢEI SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,6 K RON0,0% | 0,0% | 1,6 K RON | |
| 69 | 69.BUDY DANCE SRL▲ 153 | Loc. Flămânzi, Oraş Flămânzi, Botoşani | 1,6 K RON— | — | 1,6 K RON | |
| 70 | 70.PESCARUL SRL▼ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,5 K RON▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | 1,5 K RON | |
| 71 | 71.HOYA MOON STONE SRLnou | Sat Roma, Comuna Roma, Botoşani | 1,5 K RON— | — | 1,5 K RON | |
| 72 | 72.CAVORD TEMPLU SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,4 K RON— | — | — | 1,4 K RON |
| 73 | 73.LEVERAGE SRL▲ 170 | Sat Buhăceni, Comuna Truşeşti, Botoşani | 1,3 K RON— | — | 1,3 K RON | |
| 74 | 74.SILVADUN SRL▲ 122 | Sat Stroieşti, Comuna Lunca, Botoşani | 1,2 K RON— | — | 1,2 K RON | |
| 75 | 75.COZMOPOL SRL▲ 156 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,1 K RON— | — | 1,1 K RON | |
| 76 | 76.DOR SAP SRL▲ 3 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1 K RON▲ 202,6 % | ▲ 202,6 % | 1 K RON | |
| 77 | 77.BERARIA TISMANA SRL▼ 19 | Sat Maghera, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 1 K RON▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | 1 K RON | |
| 78 | 78.MISIM COM SRL▼ 23 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1 K RON▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 1 K RON | |
| 79 | 79.FOR FUN LOUNGE SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1 K RON▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 1 K RON | |
| 80 | 80.COLLIGENTILI PRIMUS SRL▲ 113 | Sat Tocileni, Comuna Stăuceni, Botoşani | 987 RON— | — | 987 RON | |
| 81 | 81.LA VEGLIESE SRL▲ 247 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 986 RON— | — | 986 RON | |
| 82 | 82.LA DEEA 22 SRL▲ 248 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 969 RON— | — | 969 RON | |
| 83 | 83.AGROCOM IND SRL▲ 134 | Sat Mihălăşeni, Comuna Mihălăşeni, Botoşani | 948 RON— | — | 948 RON | |
| 84 | 84.VIO-SIC SRL▼ 6 | Sat Ionăşeni, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 924 RON▲ 150,4 % | ▲ 150,4 % | 924 RON | |
| 85 | 85.RARES GRUP SA▼ 42 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 920 RON▼ 79,6 % | ▼ 79,6 % | 920 RON | |
| 86 | 86.PEQUE SRL▼ 64 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 916 RON▼ 93,9 % | ▼ 93,9 % | 916 RON | |
| 87 | 87.WISMARYO GROUP SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 912 RON— | — | — | 912 RON |
| 88 | 88.IONUT IMPEX-M SRL▼ 40 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 829 RON▼ 76,4 % | ▼ 76,4 % | 829 RON | |
| 89 | 89.ADDA CAFE-BAR SRL▲ 206 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 812 RON— | — | 812 RON | |
| 90 | 90.MIRUNA SRL▼ 54 | Sat Hilişeu-Crişan, Comuna Hilişeu-Horia, Botoşani | 629 RON▼ 90,3 % | ▼ 90,3 % | 629 RON | |
| 91 | 91.DOMAS SRL▼ 21 | Sat Sârbi, Comuna Vlăsineşti, Botoşani | 610 RON▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | 610 RON | |
| 92 | 92.INVEST CONSULTING TOUR SRL▼ 78 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 525 RON▼ 97,6 % | ▼ 97,6 % | 525 RON | |
| 93 | 93.CRISTIAN GROUP SRL▼ 3 | Sat Cătămăreşti, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 375 RON▲ 792,9 % | ▲ 792,9 % | 375 RON | |
| 94 | 94.AURELU SRL▼ 33 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 307 RON▼ 84,9 % | ▼ 84,9 % | 307 RON | |
| 95 | 95.SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM BOTOŞANI▲ 211 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 285 RON— | — | 285 RON | |
| 96 | 96.COLIADICOM - NEW IMPEX SRL▲ 112 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 214 RON— | — | 214 RON | |
| 97 | 97.ATLAS SERV SRL▲ 93 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 136 RON— | — | 136 RON | |
| 98 | 98.GAVRIDISC SRL▼ 52 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 107 RON▼ 97,1 % | ▼ 97,1 % | 107 RON | |
| 99 | 99.IANYS BUSINESS SRL▼ 16 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 103 RON▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 103 RON | |
| 100 | 100.TES'S SRL▼ 70 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 96 RON▼ 98,8 % | ▼ 98,8 % | 96 RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Botoșani
CAEN 5610
Restaurante
114 firme · 129,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
50 firme · 64,3 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
185 firme · 56,4 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
8 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
19 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
14 firme · 5 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 832,5 K RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
6 firme · 677,4 K RON