Top 100 firme — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare, Bistrița-Năsăud după profit net în 2023
276 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 30 mil. RON. Pragul de intrare în top este 22,7 K RON, iar liderul atinge 11,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INFLUENT SRL= | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 11,3 mil. RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 11,3 mil. RON | |
| 2 | 2.DYNAMIC TOOLS SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,9 mil. RON▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 3 | 3.BIA SI COM SRL▲ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 253,7 % | ▲ 253,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.RARAUL COMSERV SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 912,8 K RON▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | 912,8 K RON | |
| 5 | 5.PROMOLDEX SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 857,8 K RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 857,8 K RON | |
| 6 | 6.VEXXATO SRLnou | Sat Sintereag, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 716,5 K RON— | — | 716,5 K RON | |
| 7 | 7.AXA DECOR SOLUTION S.R.L.▲ 92 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 648,9 K RON▲ 2.289,2 % | ▲ 2.289,2 % | 648,9 K RON | |
| 8 | 8.VRINCEANA SRL▲ 1 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 539,8 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 539,8 K RON | |
| 9 | 9.DOMDUK ROM SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 530,4 K RON▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | 530,4 K RON | |
| 10 | 10.ONIX SRL▲ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 521,4 K RON▲ 130,2 % | ▲ 130,2 % | 521,4 K RON | |
| 11 | 11.TINGHAO IMPEX S.R.L.▲ 79 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 429,1 K RON▲ 1.288,7 % | ▲ 1.288,7 % | 429,1 K RON | |
| 12 | 12.BLUE SKY SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 425,2 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 425,2 K RON | |
| 13 | 13.ROTUNDAPAS SRL▲ 3 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 403,3 K RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 403,3 K RON | |
| 14 | 14.AXA NC COMEXIM SRL▲ 1 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 400,8 K RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 400,8 K RON | |
| 15 | 15.BIFANIND PROD SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 297,1 K RON▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 297,1 K RON | |
| 16 | 16.LUO YUANG IMPEX S.R.L.▼ 6 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 286,1 K RON▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 286,1 K RON | |
| 17 | 17.CENTRAL FAMILY PLUS S.R.L.▲ 6 | Loc. Liviu Rebreanu, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 279,2 K RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 279,2 K RON | |
| 18 | 18.OTCRINELA COM SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 278,4 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 278,4 K RON | |
| 19 | 19.ASTROMAGAZIN SRL▲ 1 | Sat Crainimat, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 278,2 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 278,2 K RON | |
| 20 | 20.PRIMA-PAP SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 277,7 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 277,7 K RON | |
| 21 | 21.MMR SERV TOOLS S.R.L.▼ 8 | Sat Sieu-Odorhei, Comuna Sieu-Odorhei, Bistriţa-Năsăud | 274,8 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 274,8 K RON | |
| 22 | 22.MESA PLAST SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 268,6 K RON▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 268,6 K RON | |
| 23 | 23.BISCROMATIC S.R.L.▲ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 264,5 K RON▲ 71 % | ▲ 71 % | 264,5 K RON | |
| 24 | 24.MARITEO TRANS SRL▲ 3 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 241,2 K RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 241,2 K RON | |
| 25 | 25.TERRALUX D & I SRL▼ 3 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 221,5 K RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 221,5 K RON | |
| 26 | 26.INDUCHIM ABC SRL▲ 3 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 208,4 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 208,4 K RON | |
| 27 | 27.HE SHENG TRADING S.R.L.▲ 20 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 189,8 K RON▲ 119 % | ▲ 119 % | 189,8 K RON | |
| 28 | 28.DEAVAS SRL▲ 61 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 187,8 K RON▲ 487,7 % | ▲ 487,7 % | 187,8 K RON | |
| 29 | 29.ANDRINICOL PROD. COM. SRL▼ 27 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 187,1 K RON▼ 92 % | ▼ 92 % | 187,1 K RON | |
| 30 | 30.GLOBLINE C&E SRL▲ 123 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 182,5 K RON▲ 5.260,2 % | ▲ 5.260,2 % | 182,5 K RON | |
| 31 | 31.DANINA COM SRL▲ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 164,1 K RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 164,1 K RON | |
| 32 | 32.EUROMARKET SRL▼ 2 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 146,9 K RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 146,9 K RON | |
| 33 | 33.VASILIU ILVEANCA SRL▲ 7 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 143,6 K RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 143,6 K RON | |
| 34 | 34.CAMARO IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 141,1 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 141,1 K RON | |
| 35 | 35.VOIAJOR COM SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 139 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 139 K RON | |
| 36 | 36.ROTUNDAPLUS S.R.L.▲ 190 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 136,5 K RON— | — | 136,5 K RON | |
| 37 | 37.LORIVAS EXPRES SRL▲ 7 | Sat Mocod, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 129,3 K RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 129,3 K RON | |
| 38 | 38.NORMANDIA IMPEX SRL= | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 122 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 122 K RON | |
| 39 | 39.CHEIU SRL▲ 16 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 119,7 K RON▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 119,7 K RON | |
| 40 | 40.CHINSUNACT MARKET S.R.L.▼ 15 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 113,6 K RON▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 113,6 K RON | |
| 41 | 41.ELRO MARIA SRL▲ 68 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 105,6 K RON▲ 384,8 % | ▲ 384,8 % | 105,6 K RON | |
| 42 | 42.ZAHABINA SRL▲ 7 | Sat Nepos, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 95,9 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 95,9 K RON | |
| 43 | 43.ANDREICA IMPEX SRL▲ 19 | Sat Nuseni, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 91,5 K RON▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 91,5 K RON | |
| 44 | 44.EDIL COLORE DESIGN SRL▼ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 90,6 K RON▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 90,6 K RON | |
| 45 | 45.ORIZONTEX SRL▼ 34 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 85,5 K RON▼ 80,4 % | ▼ 80,4 % | 85,5 K RON | |
| 46 | 46.AMOS ILISUAN SRL▼ 1 | Sat Cristeştii Ciceului, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 85,5 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 85,5 K RON | |
| 47 | 47.POPASUL GARII SRL▼ 13 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 81,6 K RON▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 81,6 K RON | |
| 48 | 48.GEORGEASA PROD COM SRL▲ 5 | Sat Valea Mare, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 79,6 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 79,6 K RON | |
| 49 | 49.YOUNG CHIC SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 75,2 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 75,2 K RON | |
| 50 | 50.EMALEO SRL▲ 95 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 70,6 K RON▲ 1.229,3 % | ▲ 1.229,3 % | 70,6 K RON | |
| 51 | 51.MARKET-SANDIBELL SRL▲ 28 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 69,8 K RON▲ 73,8 % | ▲ 73,8 % | 69,8 K RON | |
| 52 | 52.LOREMORO COM SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 69,1 K RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 69,1 K RON | |
| 53 | 53.RADI TEXTIL SHOP S.R.L.nou | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 67,6 K RON— | — | 67,6 K RON | |
| 54 | 54.NORDING INVEST SRLnou | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 66,8 K RON— | — | 66,8 K RON | |
| 55 | 55.AGROFIL SOMES SRL▲ 47 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 66,2 K RON▲ 170,9 % | ▲ 170,9 % | 66,2 K RON | |
| 56 | 56.BIOVET BISTRITA SRL▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 65,8 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 65,8 K RON | |
| 57 | 57.ELEGANT LUX UNIC S.R.L.▲ 26 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 64,7 K RON▲ 74,5 % | ▲ 74,5 % | 64,7 K RON | |
| 58 | 58.AGRO KARDOS SRL▼ 12 | Sat Nuseni, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 64,5 K RON▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 64,5 K RON | |
| 59 | 59.SINGEORZANA SRL▲ 9 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 63,1 K RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 63,1 K RON | |
| 60 | 60.AUTOIMEX F.S.V. SRL▲ 16 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 62,2 K RON▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 62,2 K RON | |
| 61 | 61.KEPTON COM SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 61,5 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 61,5 K RON | |
| 62 | 62.DIVINE 7 SRL▲ 11 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 58,5 K RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 58,5 K RON | |
| 63 | 63.ANGELI SRL▼ 20 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 58 K RON▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 58 K RON | |
| 64 | 64.MERIDIAN SRL▲ 46 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 56,7 K RON▲ 160,5 % | ▲ 160,5 % | 56,7 K RON | |
| 65 | 65.PRO ROXANA BUSINESS SRL▲ 17 | Loc. Ghinda, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 53,8 K RON▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 53,8 K RON | |
| 66 | 66.GRIG-COSTELO SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 53,4 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 53,4 K RON | |
| 67 | 67.SERVICII INSTALATII R.T. SRL▼ 2 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 51,8 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 51,8 K RON | |
| 68 | 68.RAMICRIS-RCM S.R.L.▲ 58 | Sat Lesu, Comuna Lesu, Bistriţa-Năsăud | 51,4 K RON▲ 425,9 % | ▲ 425,9 % | 51,4 K RON | |
| 69 | 69.DECLIC SRL▲ 22 | Sat Sieut, Comuna Sieut, Bistriţa-Năsăud | 50,7 K RON▲ 70 % | ▲ 70 % | 50,7 K RON | |
| 70 | 70.VICDALLO SRL▼ 12 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 50,4 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 50,4 K RON | |
| 71 | 71.ALAMAS PRODCOM SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 44 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 44 K RON | |
| 72 | 72.URBAN TRIBES SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 43,8 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 43,8 K RON | |
| 73 | 73.PARC AUTO SERV SRL▲ 194 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 43,7 K RON— | — | 43,7 K RON | |
| 74 | 74.SOMBRERO IMPEX SRL▼ 11 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 43,4 K RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 43,4 K RON | |
| 75 | 75.COSTA BOREAL SRL▼ 19 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 42,7 K RON▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 42,7 K RON | |
| 76 | 76.BALOANE DE POVESTE MGH S.R.L.nou | Sat Rusu Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 42,3 K RON— | — | — | 42,3 K RON |
| 77 | 77.PICAS RECORD SRL▼ 40 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 42,2 K RON▼ 72,3 % | ▼ 72,3 % | 42,2 K RON | |
| 78 | 78.GHETUR SUZI COM SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 38,9 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 38,9 K RON | |
| 79 | 79.TROPIC FOOD MIX S.R.L.▼ 18 | Sat Lesu, Comuna Lesu, Bistriţa-Năsăud | 38,3 K RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 38,3 K RON | |
| 80 | 80.EMALIA CONSTRUCT SRL▲ 101 | Sat Domneşti, Comuna Măriselu, Bistriţa-Năsăud | 37,8 K RON▲ 72.601,9 % | ▲ 72.601,9 % | 37,8 K RON | |
| 81 | 81.SCHONES MOBELHAUS S.R.L.▲ 172 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 36,9 K RON— | — | 36,9 K RON | |
| 82 | 82.CIONCUTEX PROD SRL▼ 34 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 36,5 K RON▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | 36,5 K RON | |
| 83 | 83.ANA VRÎNCEANA MIXT S.R.L.▲ 5 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 35,8 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 35,8 K RON | |
| 84 | 84.CONSTANTINOPOL PRODCOM SRL▲ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 34,6 K RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 34,6 K RON | |
| 85 | 85.MAGIC DECOFLOWER S.R.L.▲ 66 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 34,6 K RON▲ 739,4 % | ▲ 739,4 % | 34,6 K RON | |
| 86 | 86.LUXOR BISTRITA SRL▼ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 33,7 K RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 33,7 K RON | |
| 87 | 87.SANCIRA COM SRL▼ 27 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 32,1 K RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | 32,1 K RON | |
| 88 | 88.ARMONIA IMPEX SRL▼ 3 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 31,9 K RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 31,9 K RON | |
| 89 | 89.ELEGANT STORE S.R.L.▲ 19 | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Bistriţa-Năsăud | 31,5 K RON▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 31,5 K RON | |
| 90 | 90.IZVORUL ANIES IMPEX SRL▲ 26 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 29,9 K RON▲ 88,5 % | ▲ 88,5 % | 29,9 K RON | |
| 91 | 91.DORCA-SERVCOM SRL▲ 161 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 29,3 K RON— | — | 29,3 K RON | |
| 92 | 92.DEASTYLE SRL▼ 8 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 27,2 K RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 27,2 K RON | |
| 93 | 93.BISEVEDOR COM SRL▲ 90 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 27 K RON▲ 449.133,3 % | ▲ 449.133,3 % | 27 K RON | |
| 94 | 94.SIMPROCOM SRL▼ 88 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 26,9 K RON▼ 96,8 % | ▼ 96,8 % | 26,9 K RON | |
| 95 | 95.MARIANGHEL PRICHINDEII SRL▼ 74 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 26,8 K RON▼ 89,1 % | ▼ 89,1 % | 26,8 K RON | |
| 96 | 96.GRAMY SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 25,4 K RON— | — | 25,4 K RON | |
| 97 | 97.SEBSON UNIC IMP SRL▲ 61 | Sat Jelna, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 22,9 K RON▲ 769,9 % | ▲ 769,9 % | 22,9 K RON | |
| 98 | 98.CLAROX BETS SRL▲ 20 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 22,9 K RON▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | 22,9 K RON | |
| 99 | 99.MELDEA TREND S.R.L.▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 22,8 K RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 22,8 K RON | |
| 100 | 100.CREAREA FERICIRII SRL▼ 33 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 22,7 K RON▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 22,7 K RON |