Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Bistrița-Năsăud după profit net în 2014
219 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 10,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,9 K RON, iar liderul atinge 1,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.STAR GATE SRL▲ 6 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 1,4 mil. RON▲ 364,4 % | ▲ 364,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 2 | 2.SILVANIA INTERNATIONAL PROD SRL▲ 1 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 719,7 K RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 719,7 K RON | |
| 3 | 3.CIOCANITOAREA SRL▲ 2 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 571,8 K RON▲ 74,3 % | ▲ 74,3 % | 571,8 K RON | |
| 4 | 4.GOOD-FOREST SRL▲ 9 | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 472,8 K RON▲ 170,5 % | ▲ 170,5 % | 472,8 K RON | |
| 5 | 5.ATELIERE BANICA SRL▼ 3 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 442,4 K RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 442,4 K RON | |
| 6 | 6.MOLDOTOUR FOREST SRL▲ 100 | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 354,2 K RON▲ 30.200,9 % | ▲ 30.200,9 % | 354,2 K RON | |
| 7 | 7.TRANSINEU MONTANA SRL▲ 36 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 350,8 K RON▲ 569,5 % | ▲ 569,5 % | 350,8 K RON | |
| 8 | 8.FORGAVPI COMPANY SRL▼ 2 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 333,5 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 333,5 K RON | |
| 9 | 9.VASIFLORILIA SRL▼ 1 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 309,8 K RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 309,8 K RON | |
| 10 | 10.TRANS-CAPA SRL▲ 11 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 277 K RON▲ 147,6 % | ▲ 147,6 % | 277 K RON | |
| 11 | 11.FAGMORES IMPEX SRL▲ 9 | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 250,8 K RON▲ 107,7 % | ▲ 107,7 % | 250,8 K RON | |
| 12 | 12.FOREST RIVER WOOD SRL▲ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 244,4 K RON▲ 167,7 % | ▲ 167,7 % | 244,4 K RON | |
| 13 | 13.TRISCASTIM SRL▼ 3 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 229,6 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 229,6 K RON | |
| 14 | 14.ALDRO FOREST SRL▼ 10 | Sat Cusma, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 174,6 K RON▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | 174,6 K RON | |
| 15 | 15.SILDADFOR SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 168 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 168 K RON | |
| 16 | 16.GEOLEN COMPANY SRL▲ 24 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 167,7 K RON▲ 188,9 % | ▲ 188,9 % | 167,7 K RON | |
| 17 | 17.CASTILIA SRL▲ 21 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 165,3 K RON▲ 171,5 % | ▲ 171,5 % | 165,3 K RON | |
| 18 | 18.ANDA & TUTU EXPLOLEMN SRL▲ 19 | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 164,2 K RON▲ 164,9 % | ▲ 164,9 % | 164,2 K RON | |
| 19 | 19.FORCOMTRANS SRL▲ 22 | Sat Mocod, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 160,8 K RON▲ 187,9 % | ▲ 187,9 % | 160,8 K RON | |
| 20 | 20.ZADORSIM SRL▲ 194 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 124,9 K RON— | — | 124,9 K RON | |
| 21 | 21.PADUM SRL▲ 40 | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 118,6 K RON▲ 326 % | ▲ 326 % | 118,6 K RON | |
| 22 | 22.LEMNGRIG-MOLD SRL▼ 21 | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 114,2 K RON▼ 88,6 % | ▼ 88,6 % | 114,2 K RON | |
| 23 | 23.ALNIC-GERSA SRL▼ 4 | Sat Gersa I, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 113,3 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 113,3 K RON | |
| 24 | 24.SILVANIA INTERFOREST SRL▲ 6 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 103,5 K RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 103,5 K RON | |
| 25 | 25.RHODODENDRON SRL▲ 23 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 102,5 K RON▲ 108,4 % | ▲ 108,4 % | 102,5 K RON | |
| 26 | 26.COMTRANS SRL▲ 89 | Sat Piatra Fantinele, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 101,4 K RON▲ 32.608,7 % | ▲ 32.608,7 % | 101,4 K RON | |
| 27 | 27.CONTACT-NORD COM SRL▲ 19 | Sat Chiuza, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | 100,7 K RON▲ 98,2 % | ▲ 98,2 % | 100,7 K RON | |
| 28 | 28.AUTOSOMEŞ SRL▼ 3 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 99,7 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 99,7 K RON | |
| 29 | 29.FANFOREST IMPEX 2012 SRL▼ 7 | Sat Valea Poenii, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 99,5 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 99,5 K RON | |
| 30 | 30.PICOLLINO SALON S.R.L.▲ 53 | Loc. Sărata, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 99,3 K RON▲ 1.308,9 % | ▲ 1.308,9 % | 99,3 K RON | |
| 31 | 31.DOCE & HUBER SRL▲ 28 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 95,4 K RON▲ 213,6 % | ▲ 213,6 % | 95,4 K RON | |
| 32 | 32.MARI HOUSE SRL▲ 192 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 90,1 K RON— | — | 90,1 K RON | |
| 33 | 33.TAGEMA SRL▼ 19 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 84,8 K RON▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | 84,8 K RON | |
| 34 | 34.ALFOREST PRODCOM SRL▼ 10 | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 81,4 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 81,4 K RON | |
| 35 | 35.FLORIPUC SRL▲ 40 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 80,1 K RON▲ 594,9 % | ▲ 594,9 % | 80,1 K RON | |
| 36 | 36.BUGAUTOALEX TRANS SRL▼ 27 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 78,9 K RON▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 78,9 K RON | |
| 37 | 37.CARPATIN SRL▲ 49 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 77,1 K RON▲ 1.222,9 % | ▲ 1.222,9 % | 77,1 K RON | |
| 38 | 38.BOZGA SRL▲ 75 | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 76,9 K RON▲ 13.181,2 % | ▲ 13.181,2 % | 76,9 K RON | |
| 39 | 39.GETO-DACIA CONSTRUCTII PASIVE SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 72 K RON— | — | 72 K RON | |
| 40 | 40.EXPLO-GANEA SRL▲ 14 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 69,9 K RON▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 69,9 K RON | |
| 41 | 41.CHINDRIȘ PRODUCT S.R.L.▼ 5 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 69,4 K RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 69,4 K RON | |
| 42 | 42.PARADOR SRL▲ 57 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 69,3 K RON▲ 2.344,8 % | ▲ 2.344,8 % | 69,3 K RON | |
| 43 | 43.ABIES-FOREST SRL▲ 179 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 68,1 K RON— | — | 68,1 K RON | |
| 44 | 44.WEB WOOD TOM S.R.L.▲ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 68,1 K RON▲ 90,9 % | ▲ 90,9 % | 68,1 K RON | |
| 45 | 45.GEZEPAL SRL= | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 66,6 K RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 66,6 K RON | |
| 46 | 46.CUPAMARCU PRODCOM SRLnou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 59,6 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 59,6 K RON | |
| 47 | 47.CRINUL SRL▲ 21 | Sat Sieut, Comuna Sieut, Bistriţa-Năsăud | 58,3 K RON▲ 297,3 % | ▲ 297,3 % | 58,3 K RON | |
| 48 | 48.MITSILVA SRL▲ 123 | Sat Colibiţa, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 54,8 K RON— | — | 54,8 K RON | |
| 49 | 49.MANVIO FOREST SRLnou | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 54,2 K RON— | — | — | 54,2 K RON |
| 50 | 50.DANMIRLEMN PROD SRL▼ 34 | Sat Dealu Stefăniţei, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 53,6 K RON▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | 53,6 K RON | |
| 51 | 51.PRODANTOLEMN SRL▼ 36 | Sat Valea Mare, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 51,2 K RON▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | 51,2 K RON | |
| 52 | 52.FLORIDAN SRL▲ 1 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 44,3 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 44,3 K RON | |
| 53 | 53.FOREST PRAGMATIC SRL▼ 36 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 42,2 K RON▼ 66 % | ▼ 66 % | 42,2 K RON | |
| 54 | 54.NUTFIN-FOREST SRL▲ 120 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 40 K RON— | — | 40 K RON | |
| 55 | 55.SALINE BAI SRL▲ 140 | Sat Domneşti, Comuna Măriselu, Bistriţa-Năsăud | 39,3 K RON— | — | 39,3 K RON | |
| 56 | 56.SAS SUZY TRANS SRL▲ 20 | Sat Reteag, Comuna Petru Rareş, Bistriţa-Năsăud | 38,9 K RON▲ 256,2 % | ▲ 256,2 % | 38,9 K RON | |
| 57 | 57.TERAELIS SRL▲ 3 | Sat Rebrisoara, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 37,8 K RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 37,8 K RON | |
| 58 | 58.VIP FOREST 2000 SRL▲ 26 | Sat Valea Mare, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 35,2 K RON▲ 409,6 % | ▲ 409,6 % | 35,2 K RON | |
| 59 | 59.FAGUL DIVERT SRL-Dnou | Sat Poiana Ilvei, Comuna Poiana Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 27,5 K RON— | — | — | 27,5 K RON |
| 60 | 60.DROGOBATA SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 27 K RON▲ 66,3 % | ▲ 66,3 % | 27 K RON | |
| 61 | 61.FORVIGALUS INTERNATIONAL SRL▼ 38 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 24,8 K RON▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | 24,8 K RON | |
| 62 | 62.FORPENT-EST SRL▲ 20 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 24,3 K RON▲ 221,5 % | ▲ 221,5 % | 24,3 K RON | |
| 63 | 63.NICODAN TUREAC SRL▲ 126 | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 24,1 K RON— | — | 24,1 K RON | |
| 64 | 64.ALDOSTARLUX SRL▼ 20 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 23,9 K RON▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 23,9 K RON | |
| 65 | 65.CLAUS FOREST SRLnou | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 22,2 K RON— | — | — | 22,2 K RON |
| 66 | 66.UNISERODMAT SRL▼ 1 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,9 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 20,9 K RON | |
| 67 | 67.POTINTEU SRL▼ 3 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 20,3 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 20,3 K RON | |
| 68 | 68.SILVANIA SORTILEMN SRL▲ 35 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 18,8 K RON▲ 1.263,4 % | ▲ 1.263,4 % | 18,8 K RON | |
| 69 | 69.MESTEACANUL-TEL SRL▼ 37 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 17,6 K RON▼ 76 % | ▼ 76 % | 17,6 K RON | |
| 70 | 70.SCORUSUL FOREST SRL▲ 21 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 17,3 K RON▲ 259,4 % | ▲ 259,4 % | 17,3 K RON | |
| 71 | 71.MOPAMAS SRL▼ 24 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 17 K RON▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | 17 K RON | |
| 72 | 72.VASY FLORY NELYA SRL▲ 146 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 16,7 K RON— | — | 16,7 K RON | |
| 73 | 73.PERSPECTIV M & M PROD SRL▼ 21 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 16,1 K RON▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | 16,1 K RON | |
| 74 | 74.RODNA DONTEL SRL▼ 2 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 14,5 K RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 14,5 K RON | |
| 75 | 75.EMIL & CLAU SRL▲ 3 | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 14,4 K RON▲ 34 % | ▲ 34 % | 14,4 K RON | |
| 76 | 76.VIOTRIFAN SRL▲ 12 | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 13,5 K RON▲ 143 % | ▲ 143 % | 13,5 K RON | |
| 77 | 77.FORMAR - CANDALE SRL▲ 4 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 12,3 K RON▲ 48 % | ▲ 48 % | 12,3 K RON | |
| 78 | 78.SILVERMIST SRL▲ 106 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11,8 K RON— | — | 11,8 K RON | |
| 79 | 79.ANYMARILEN SRL▲ 131 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 11,8 K RON— | — | 11,8 K RON | |
| 80 | 80.TETADIM SRL▼ 14 | Sat Şoimuş, Comuna Sieu, Bistriţa-Năsăud | 10,8 K RON▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 10,8 K RON | |
| 81 | 81.MIHRIMEX CRIS SRL▲ 134 | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 10 K RON— | — | 10 K RON | |
| 82 | 82.NISTOR FOREST SRL▼ 8 | Sat Budacu de Sus, Comuna Dumitriţa, Bistriţa-Năsăud | 9,4 K RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 9,4 K RON | |
| 83 | 83.YNATO CRI-ADRI SRL▲ 14 | Sat Rusu Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 9 K RON▲ 197,8 % | ▲ 197,8 % | 9 K RON | |
| 84 | 84.TOD SI GEO FOREST SRL▲ 27 | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 8,1 K RON▲ 978,9 % | ▲ 978,9 % | 8,1 K RON | |
| 85 | 85.BARTELIS DIVERT SRL▲ 33 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7,8 K RON— | — | 7,8 K RON | |
| 86 | 86.SALEM-LAZAR IMPEX SRL▼ 53 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 7,5 K RON▼ 89,4 % | ▼ 89,4 % | 7,5 K RON | |
| 87 | 87.LIGNUM TREND SRL▲ 9 | Sat Coşbuc, Comuna Coşbuc, Bistriţa-Năsăud | 7,2 K RON▲ 119,2 % | ▲ 119,2 % | 7,2 K RON | |
| 88 | 88.RAVALYS-GALAN SRL▲ 7 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 6,3 K RON▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 6,3 K RON | |
| 89 | 89.IZVOREANA SRL▲ 9 | Sat Moliset, Comuna Târlisua, Bistriţa-Năsăud | 5,6 K RON▲ 90,1 % | ▲ 90,1 % | 5,6 K RON | |
| 90 | 90.MIT HANG SRL▲ 127 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 5,4 K RON— | — | 5,4 K RON | |
| 91 | 91.NASAUDEAN EXPLOLEMN SRL▼ 29 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 4,8 K RON▼ 82,5 % | ▼ 82,5 % | 4,8 K RON | |
| 92 | 92.TEO-BABA SRL▲ 77 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,3 K RON— | — | 3,3 K RON | |
| 93 | 93.ALEXFORCAM SRL▲ 14 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 3 K RON▲ 181 % | ▲ 181 % | 3 K RON | |
| 94 | 94.SALEMN PIORAS SRL▼ 25 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 2,9 K RON▼ 77,5 % | ▼ 77,5 % | 2,9 K RON | |
| 95 | 95.GRAMANI FOREST SRL▼ 61 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 2,7 K RON▼ 95,9 % | ▼ 95,9 % | 2,7 K RON | |
| 96 | 96.SOR & GIM SRL▼ 65 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 2,7 K RON▼ 96,4 % | ▼ 96,4 % | 2,7 K RON | |
| 97 | 97.ADILENA FOREST SRL▼ 41 | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 2 K RON▼ 94,6 % | ▼ 94,6 % | 2 K RON | |
| 98 | 98.PRASCATRANS SRL▼ 8 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 2 K RON▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 2 K RON | |
| 99 | 99.EXPLOADAM SRL▼ 7 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,9 K RON▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 1,9 K RON | |
| 100 | 100.SIG'AL FOREST SRL▲ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,9 K RON▲ 114,1 % | ▲ 114,1 % | 1,9 K RON |