Top 100 firme — Construcții, Bacău după profit net în 2011
1.504 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 355,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 89,9 K RON, iar liderul atinge 161,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SPEDITION UMB SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 161,5 mil. RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 161,5 mil. RON | |
| 2 | 2.TEHNOSTRADE SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 124,7 mil. RON▲ 29 % | ▲ 29 % | 124,7 mil. RON | |
| 3 | 3.PA & CO INTERNATIONAL SRL▲ 1.421 | Municipiul Bacău, Bacău | 25,9 mil. RON— | — | 25,9 mil. RON | |
| 4 | 4.CONFER GROUP SRL▼ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5,2 mil. RON▼ 61,6 % | ▼ 61,6 % | 5,2 mil. RON | |
| 5 | 5.SERVRUT-CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Răcăciuni, Comuna Răcăciuni, Bacău | 3,8 mil. RON▲ 225,2 % | ▲ 225,2 % | 3,8 mil. RON | |
| 6 | 6.FIALD IMOBILIARE SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 1,8 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 7 | 7.CONBAC INTERTRADE GROUP S.R.L.▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6 mil. RON▲ 205,4 % | ▲ 205,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 8 | 8.MALYTEX BUSINESS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6 mil. RON— | — | 1,6 mil. RON | |
| 9 | 9.ARTERA BLUE S.R.L.▲ 104 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,4 mil. RON▲ 2.093,7 % | ▲ 2.093,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 10 | 10.CONEXTRUST SA▼ 3 | Sat Blăgeşti, Comuna Blăgeşti, Bacău | 1,3 mil. RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 11 | 11.ROM-GAN CONSTRUCT SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2 mil. RON▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 12 | 12.DASRICOM SRL▲ 9 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 1,2 mil. RON▲ 175,9 % | ▲ 175,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 13 | 13.GLOBAL INVEST SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1 mil. RON▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 14 | 14.FAIR PLAY SRL▲ 184 | Municipiul Bacău, Bacău | 1 mil. RON▲ 3.630 % | ▲ 3.630 % | 1 mil. RON | |
| 15 | 15.CORETI-SERV SRL▲ 33 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 1 mil. RON▲ 390,8 % | ▲ 390,8 % | 1 mil. RON | |
| 16 | 16.ROMBET SA▼ 12 | Sat Galbeni, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 944,1 K RON▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 944,1 K RON | |
| 17 | 17.CONSTRUCTII FEROVIARE SRL▼ 9 | Municipiul Oneşti, Bacău | 876,2 K RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 876,2 K RON | |
| 18 | 18.TRANS CARPAT SRL▲ 27 | Municipiul Oneşti, Bacău | 763,4 K RON▲ 263,6 % | ▲ 263,6 % | 763,4 K RON | |
| 19 | 19.SIND GPS SRL▲ 1.333 | Sat Zemeş, Comuna Zemeş, Bacău | 736 K RON— | — | 736 K RON | |
| 20 | 20.ALCONEP SRL▲ 68 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 694,1 K RON▲ 643,7 % | ▲ 643,7 % | 694,1 K RON | |
| 21 | 21.TEK SRL▲ 1.313 | Municipiul Bacău, Bacău | 617 K RON— | — | 617 K RON | |
| 22 | 22.AQUA CONSTRUCT EDILITAR SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 588,9 K RON— | — | — | 588,9 K RON |
| 23 | 23.NORSONIC SRL▲ 1 | Municipiul Moineşti, Bacău | 583,6 K RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 583,6 K RON | |
| 24 | 24.ENERGOFOR SRLnou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 555,9 K RON— | — | 555,9 K RON | |
| 25 | 25.PLAN SERVICES SRL▲ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 538,3 K RON▲ 238,3 % | ▲ 238,3 % | 538,3 K RON | |
| 26 | 26.CITOMET AC SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 507,2 K RON▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | 507,2 K RON | |
| 27 | 27.AMICI SA▲ 57 | Municipiul Bacău, Bacău | 439,7 K RON▲ 338,8 % | ▲ 338,8 % | 439,7 K RON | |
| 28 | 28.TERMO-INVEST SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 425 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 425 K RON | |
| 29 | 29.CONBAC & CO SRL▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 374,8 K RON▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 374,8 K RON | |
| 30 | 30.FURGON-SERV SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 374,3 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 374,3 K RON | |
| 31 | 31.TERMA SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 369,9 K RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 369,9 K RON | |
| 32 | 32.I.L.S. SA▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 347,6 K RON▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 347,6 K RON | |
| 33 | 33.GOBACOM SRL▼ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 327 K RON▼ 49 % | ▼ 49 % | 327 K RON | |
| 34 | 34.EURO INTERNI SRL▲ 74 | Municipiul Bacău, Bacău | 326,1 K RON▲ 372,6 % | ▲ 372,6 % | 326,1 K RON | |
| 35 | 35.ROMCONSTRUCTOR SA▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 317,1 K RON▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 317,1 K RON | |
| 36 | 36.TEHNOLUX SRL▼ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 316,9 K RON▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 316,9 K RON | |
| 37 | 37.DRUMURI SI PODURI GHEORGHENI SRL▲ 1.379 | Municipiul Bacău, Bacău | 294,6 K RON— | — | 294,6 K RON | |
| 38 | 38.LEMNCONSTRUCT SRL▲ 54 | Municipiul Oneşti, Bacău | 287,7 K RON▲ 224,9 % | ▲ 224,9 % | 287,7 K RON | |
| 39 | 39.CARBOMIN SRL▲ 63 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 282 K RON▲ 281,3 % | ▲ 281,3 % | 282 K RON | |
| 40 | 40.MOLDO ENERGY CONSTRUCT SRL▲ 78 | Municipiul Bacău, Bacău | 265,5 K RON▲ 328,9 % | ▲ 328,9 % | 265,5 K RON | |
| 41 | 41.ELTESA GRUP SRL▲ 82 | Municipiul Bacău, Bacău | 259,8 K RON▲ 381,8 % | ▲ 381,8 % | 259,8 K RON | |
| 42 | 42.ELECTROPREST SRL▲ 130 | Municipiul Bacău, Bacău | 258,9 K RON▲ 637,6 % | ▲ 637,6 % | 258,9 K RON | |
| 43 | 43.AZIA PARK S.R.L.▼ 38 | Sat Filipeşti, Comuna Filipeşti, Bacău | 252,9 K RON▼ 87 % | ▼ 87 % | 252,9 K RON | |
| 44 | 44.CAPITAL INVEST SRL▲ 147 | Municipiul Moineşti, Bacău | 250,9 K RON▲ 728,1 % | ▲ 728,1 % | 250,9 K RON | |
| 45 | 45.CONSTRUCT LIFT SRL▼ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 245,4 K RON▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 245,4 K RON | |
| 46 | 46.GIRONAP PROD SA▲ 221 | Municipiul Oneşti, Bacău | 237,1 K RON▲ 1.651,7 % | ▲ 1.651,7 % | 237,1 K RON | |
| 47 | 47.NEOCOM SRL▲ 64 | Municipiul Bacău, Bacău | 228,7 K RON▲ 241,7 % | ▲ 241,7 % | 228,7 K RON | |
| 48 | 48.M.N.G. CONSTRUCT SRL▲ 81 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 225,5 K RON▲ 340 % | ▲ 340 % | 225,5 K RON | |
| 49 | 49.NORTEK TRUST A.G. SRL▲ 26 | Sat Luizi-Călugăra, Comuna Luizi-Călugăra, Bacău | 222,5 K RON▲ 104 % | ▲ 104 % | 222,5 K RON | |
| 50 | 50.IZOGLASS SRL▲ 1.320 | Municipiul Oneşti, Bacău | 222,2 K RON— | — | 222,2 K RON | |
| 51 | 51.SOCIAL-M SRL▲ 159 | Municipiul Bacău, Bacău | 207 K RON▲ 766,9 % | ▲ 766,9 % | 207 K RON | |
| 52 | 52.BAKFOR SRL▲ 269 | Municipiul Bacău, Bacău | 206,9 K RON▲ 2.323,6 % | ▲ 2.323,6 % | 206,9 K RON | |
| 53 | 53.COMNEF SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 204,5 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 204,5 K RON | |
| 54 | 54.SEGAMA SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 198,7 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 198,7 K RON | |
| 55 | 55.ALCOGI ACTIVITĂŢI ŞI SERVICII SRL▼ 23 | Municipiul Oneşti, Bacău | 197,6 K RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 197,6 K RON | |
| 56 | 56.OVERLAND GRUP SRL▲ 6 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 191,3 K RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 191,3 K RON | |
| 57 | 57.BLOC BAC SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 188,7 K RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 188,7 K RON | |
| 58 | 58.GENERAL ELECTRIC SRL▲ 68 | Municipiul Bacău, Bacău | 178,6 K RON▲ 237,2 % | ▲ 237,2 % | 178,6 K RON | |
| 59 | 59.MARSTE SRL▲ 71 | Sat Baraţi, Comuna Mărgineni, Bacău | 173,6 K RON▲ 241 % | ▲ 241 % | 173,6 K RON | |
| 60 | 60.DOCAN CONSTRUCT SRL▲ 774 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 172,4 K RON— | — | 172,4 K RON | |
| 61 | 61.SERVOTERM SRL▲ 352 | Municipiul Oneşti, Bacău | 171 K RON▲ 5.061,9 % | ▲ 5.061,9 % | 171 K RON | |
| 62 | 62.SORROS SRL▲ 882 | Sat Pădureni, Comuna Bereşti-Bistriţa, Bacău | 168,7 K RON— | — | 168,7 K RON | |
| 63 | 63.CONSIZO-SERV SRL▼ 36 | Municipiul Bacău, Bacău | 165,1 K RON▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 165,1 K RON | |
| 64 | 64.SAVEC SERV SRL▲ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 158,4 K RON▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | 158,4 K RON | |
| 65 | 65.EST DECORAZIONI SRL▲ 425 | Municipiul Bacău, Bacău | 157,2 K RON▲ 21.113,8 % | ▲ 21.113,8 % | 157,2 K RON | |
| 66 | 66.AGRICONSTRUCT SRL▲ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 153,9 K RON▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | 153,9 K RON | |
| 67 | 67.DMC AG SRL▼ 34 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 153,7 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 153,7 K RON | |
| 68 | 68.TRAFIC PREST SRL▼ 40 | Municipiul Moineşti, Bacău | 152,6 K RON▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | 152,6 K RON | |
| 69 | 69.LOGICASSA CONFORT S.R.L.▲ 991 | Municipiul Bacău, Bacău | 148,3 K RON— | — | 148,3 K RON | |
| 70 | 70.CARINO SRL▲ 74 | Municipiul Bacău, Bacău | 148,1 K RON▲ 245,2 % | ▲ 245,2 % | 148,1 K RON | |
| 71 | 71.ELECTRO CONFIDENT SRL▼ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 145,5 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 145,5 K RON | |
| 72 | 72.GIGA CONSTRUCT SRL▼ 56 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 144,4 K RON▼ 72,5 % | ▼ 72,5 % | 144,4 K RON | |
| 73 | 73.GEO COM MIN SRL▼ 27 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 143,8 K RON▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 143,8 K RON | |
| 74 | 74.MAN-ALI CONSTRUCT SRL▲ 243 | Sat Bogdan Vodă, Comuna Săuceşti, Bacău | 140,2 K RON▲ 1.466 % | ▲ 1.466 % | 140,2 K RON | |
| 75 | 75.NOVO-STAR SRL▲ 1.298 | Sat Hârja, Comuna Oituz, Bacău | 137,2 K RON— | — | 137,2 K RON | |
| 76 | 76.DETE CONST SRL▼ 59 | Municipiul Oneşti, Bacău | 135,2 K RON▼ 72,4 % | ▼ 72,4 % | 135,2 K RON | |
| 77 | 77.UNIC GENERAL CONSTRUCTOR SRL▼ 64 | Sat Negoieşti, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 134,4 K RON▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | 134,4 K RON | |
| 78 | 78.ENERGOFANEX SRLnou | Sat Berzunţi, Comuna Berzunţi, Bacău | 134,3 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 134,3 K RON | |
| 79 | 79.AMC ELECTRO SISTEM SRL▼ 21 | Municipiul Oneşti, Bacău | 131,3 K RON▼ 20 % | ▼ 20 % | 131,3 K RON | |
| 80 | 80.GENERAL SERVICE LIFT SRL▲ 72 | Municipiul Bacău, Bacău | 129,8 K RON▲ 217 % | ▲ 217 % | 129,8 K RON | |
| 81 | 81.CENTURION-SPQR SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 126,6 K RON— | — | 126,6 K RON | |
| 82 | 82.BRANPIS SRL▲ 51 | Municipiul Bacău, Bacău | 123,4 K RON▲ 151,5 % | ▲ 151,5 % | 123,4 K RON | |
| 83 | 83.ELECTRONUS PIAF SRL▼ 22 | Sat Buhoci, Comuna Buhoci, Bacău | 123,1 K RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 123,1 K RON | |
| 84 | 84.GRIFIT CONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Moineşti, Bacău | 123 K RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 123 K RON | |
| 85 | 85.VOIDOC CONSTRUCT SRLnou | Sat Cleja, Comuna Cleja, Bacău | 121,5 K RON— | — | — | 121,5 K RON |
| 86 | 86.INGRALEX SRL▼ 4 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 117,5 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 117,5 K RON | |
| 87 | 87.PHOENIX INTERNAŢIONAL SRL▲ 1.280 | Municipiul Bacău, Bacău | 117,2 K RON— | — | 117,2 K RON | |
| 88 | 88.NEOPROD COM SRL▲ 90 | Sat Odobeşti, Comuna Odobeşti, Bacău | 114,7 K RON▲ 239 % | ▲ 239 % | 114,7 K RON | |
| 89 | 89.COMPANIA DE UTILITĂŢI PUBLICE TÎRGU OCNA SA▲ 333 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 114,1 K RON▲ 3.553,5 % | ▲ 3.553,5 % | 114,1 K RON | |
| 90 | 90.FLAVIA SRL▲ 362 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 113,8 K RON▲ 5.912,4 % | ▲ 5.912,4 % | 113,8 K RON | |
| 91 | 91.FFB GRUP SRL▲ 1.095 | Municipiul Bacău, Bacău | 111,6 K RON— | — | 111,6 K RON | |
| 92 | 92.LOREGA SHINE SRL▲ 45 | Sat Găiceana, Comuna Găiceana, Bacău | 109,6 K RON▲ 128,6 % | ▲ 128,6 % | 109,6 K RON | |
| 93 | 93.INACON INVEST SRLnou | Sat Popeni, Comuna Căiuţi, Bacău | 105,6 K RON— | — | — | 105,6 K RON |
| 94 | 94.EDIL BAC SRL▲ 1.123 | Municipiul Bacău, Bacău | 102,9 K RON— | — | 102,9 K RON | |
| 95 | 95.TI SERVICE SRL▲ 147 | Municipiul Moineşti, Bacău | 102,1 K RON▲ 502,4 % | ▲ 502,4 % | 102,1 K RON | |
| 96 | 96.BVA CONSTRUCT SRL▲ 141 | Municipiul Bacău, Bacău | 99,9 K RON▲ 457 % | ▲ 457 % | 99,9 K RON | |
| 97 | 97.COSTRUZIONI ROMA SRL▲ 208 | Municipiul Bacău, Bacău | 95,4 K RON▲ 873,5 % | ▲ 873,5 % | 95,4 K RON | |
| 98 | 98.PROFESIONAL STANDARD SRL▲ 1.241 | Municipiul Bacău, Bacău | 95,3 K RON— | — | 95,3 K RON | |
| 99 | 99.SSAB-AG S.A.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 92,5 K RON▲ 312,3 % | ▲ 312,3 % | 92,5 K RON | |
| 100 | 100.HIDROSANITARE VALENTINO SRL▲ 272 | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | 89,9 K RON▲ 1.548 % | ▲ 1.548 % | 89,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Bacău
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
52 firme · 16,4 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
809 firme · 807,4 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
247 firme · 683,6 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
186 firme · 368,5 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
176 firme · 319,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
14 firme · 89,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
56 firme · 77,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
59 firme · 65,4 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
78 firme · 62,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
29 firme · 39 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
6 firme · 37,5 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
17 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
28 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
22 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
18 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
36 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
10 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
53 firme · 14,8 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
22 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
15 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 11 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
6 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
4 firme · 687,5 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 419,7 K RON