Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Alba după profit net în 2018
423 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 164,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 84,4 K RON, iar liderul atinge 86,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRANSAVIA SA= | Sat Sântimbru, Comuna Sântimbru, Alba | 86,7 mil. RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 86,7 mil. RON | |
| 2 | 2.JIDVEI S.R.L.= | Sat Jidvei, Comuna Jidvei, Alba | 21,3 mil. RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 21,3 mil. RON | |
| 3 | 3.ALBATROS GOLD SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 5,8 mil. RON▲ 51 % | ▲ 51 % | 5,8 mil. RON | |
| 4 | 4.MARIA TURISM SRL= | Sat Jidvei, Comuna Jidvei, Alba | 2,7 mil. RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 5 | 5.AVIA ALBA IULIA SRL▲ 422 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,5 mil. RON— | — | 2,5 mil. RON | |
| 6 | 6.LACUL CODRILOR SRL▲ 9 | Municipiul Aiud, Alba | 2,4 mil. RON▲ 137,1 % | ▲ 137,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 7 | 7.INCUBA REPRODUCTION SRL▲ 293 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,2 mil. RON— | — | 2,2 mil. RON | |
| 8 | 8.CETATEA DE BALTA SRL▲ 2 | Sat Jidvei, Comuna Jidvei, Alba | 1,9 mil. RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 9 | 9.DN AGRAR CUT SRL▲ 8 | Sat Câlnic, Comuna Câlnic, Alba | 1,7 mil. RON▲ 76,8 % | ▲ 76,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 10 | 10.DN AGRAR HOLDING SRL▲ 413 | Sat Gârbova, Comuna Gârbova, Alba | 1,6 mil. RON— | — | 1,6 mil. RON | |
| 11 | 11.SPERANTA E.L. SRL▼ 3 | Sat Cetatea de Baltă, Comuna Cetatea de Baltă, Alba | 1,6 mil. RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 12 | 12.MECSOL GALDA SRL▼ 7 | Sat Galda de Jos, Comuna Galda de Jos, Alba | 1,4 mil. RON▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 13 | 13.INTERNATIONAL AGRICULTURAL COMPANY HOLDING (I.A.C. HOLDING) S.R.L.▲ 321 | Municipiul Blaj, Alba | 1,3 mil. RON— | — | 1,3 mil. RON | |
| 14 | 14.ASSEN PROD SRL▲ 4 | Sat Galda de Jos, Comuna Galda de Jos, Alba | 1,3 mil. RON▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 15 | 15.PROMOTION SRL FILIALA BLAJ▲ 4 | Sat Jidvei, Comuna Jidvei, Alba | 1,3 mil. RON▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 16 | 16.DN AGRAR SERVICE SRL▼ 9 | Sat Câlnic, Comuna Câlnic, Alba | 1,2 mil. RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 1,2 mil. RON | |
| 17 | 17.REGIA AUTONOMA LOCALA-OCOLUL SILVIC VALEA PIANULUI RA▲ 5 | Sat Pianu de Sus, Comuna Pianu, Alba | 1,1 mil. RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 18 | 18.TA-ROD-ALEX SRL▼ 12 | Municipiul Sebeş, Alba | 1,1 mil. RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.SARA MARTA SRL▲ 31 | Municipiul Aiud, Alba | 948,3 K RON▲ 249,7 % | ▲ 249,7 % | 948,3 K RON | |
| 20 | 20.CIUMBRUD PLANT SRL▲ 4 | Municipiul Aiud, Alba | 812,2 K RON▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 812,2 K RON | |
| 21 | 21.AGROSTEA PRODUCT SRL▲ 8 | Sat Pianu de Jos, Comuna Pianu, Alba | 810,7 K RON▲ 38 % | ▲ 38 % | 810,7 K RON | |
| 22 | 22.OCOLUL SILVIC SAPCEA CUGIR RA▼ 1 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 793,8 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 793,8 K RON | |
| 23 | 23.SARMI FRUCT SRL▲ 173 | Sat Stăuini, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 775,7 K RON▲ 15.015,3 % | ▲ 15.015,3 % | 775,7 K RON | |
| 24 | 24.ITUL ENERGY SRL▲ 337 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 762,2 K RON— | — | 762,2 K RON | |
| 25 | 25.AZOPROD COM SRL▲ 24 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 755,7 K RON▲ 175,4 % | ▲ 175,4 % | 755,7 K RON | |
| 26 | 26.BIO RECYCLING SRL= | Municipiul Sebeş, Alba | 688 K RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 688 K RON | |
| 27 | 27.AGRO-LACT SRL▲ 10 | Municipiul Aiud, Alba | 592,4 K RON▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 592,4 K RON | |
| 28 | 28.ŞOICA NIC & VAS SRL SRL▲ 18 | Sat Avram Iancu, Comuna Avram Iancu, Alba | 582,7 K RON▲ 99,9 % | ▲ 99,9 % | 582,7 K RON | |
| 29 | 29.AGRO LOTUS SRL▲ 12 | Sat Galda de Jos, Comuna Galda de Jos, Alba | 552,8 K RON▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 552,8 K RON | |
| 30 | 30.COSMIN SILVA FOREST SRL▲ 5 | Sat Vingard, Comuna Şpring, Alba | 538,8 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 538,8 K RON | |
| 31 | 31.ADONAI SILVA SRL▲ 5 | Sat Budeni, Oraş Zlatna, Alba | 498,7 K RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 498,7 K RON | |
| 32 | 32.NOVIA BIIA SRL▲ 7 | Sat Şona, Comuna Şona, Alba | 469,3 K RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 469,3 K RON | |
| 33 | 33.MOLNAR MOL-EXIM SRL▼ 5 | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 456,6 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 456,6 K RON | |
| 34 | 34.MOŞIA MAIER SRL▼ 2 | Sat Rădeşti, Comuna Rădeşti, Alba | 446,5 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 446,5 K RON | |
| 35 | 35.COSTEL FOREST SRL▲ 69 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 421,1 K RON▲ 515,8 % | ▲ 515,8 % | 421,1 K RON | |
| 36 | 36.FORMONT SRLnou | Sat Almaşu Mare, Comuna Almaşu Mare, Alba | 418,2 K RON▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 418,2 K RON | |
| 37 | 37.ZOO FERMA SRL▲ 5 | Sat Sântimbru, Comuna Sântimbru, Alba | 409,9 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 409,9 K RON | |
| 38 | 38.AUTO TOTAL PREST SRL▲ 22 | Municipiul Sebeş, Alba | 398 K RON▲ 151 % | ▲ 151 % | 398 K RON | |
| 39 | 39.AGRO TIMARIU SRL▲ 34 | Sat Valea Vinţului, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 396,1 K RON▲ 219,1 % | ▲ 219,1 % | 396,1 K RON | |
| 40 | 40.LAUREAN SRL= | Sat Almaşu Mare, Comuna Almaşu Mare, Alba | 391,8 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 391,8 K RON | |
| 41 | 41.PAUL FLOWERS SRL▲ 83 | Sat Lopadea Nouă, Comuna Lopadea Nouă, Alba | 375,7 K RON▲ 766,1 % | ▲ 766,1 % | 375,7 K RON | |
| 42 | 42.REAL DOC FOREST SRL▼ 31 | Municipiul Aiud, Alba | 368,6 K RON▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | 368,6 K RON | |
| 43 | 43.OCOLUL SILVIC HOREA-APUSENI SRL▼ 5 | Sat Izvoarele, Comuna Gârda de Sus, Alba | 355,5 K RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 355,5 K RON | |
| 44 | 44.BELDUE SERVICII AGRICOLE SRL▼ 11 | Municipiul Aiud, Alba | 354,3 K RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 354,3 K RON | |
| 45 | 45.AGRICOLA TOD SRL▲ 3 | Sat Cricău, Comuna Cricău, Alba | 352,3 K RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 352,3 K RON | |
| 46 | 46.OCOLUL SILVIC SEBEŞ RA▼ 26 | Municipiul Sebeş, Alba | 338,8 K RON▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | 338,8 K RON | |
| 47 | 47.AGRO PLANT LUPEAN S.R.L.▲ 75 | Sat Sânbenedic, Comuna Fărău, Alba | 315,3 K RON▲ 610,6 % | ▲ 610,6 % | 315,3 K RON | |
| 48 | 48.ARMEANU SRL▲ 98 | Sat Sub Piatră, Comuna Sălciua, Alba | 315,3 K RON▲ 1.098,8 % | ▲ 1.098,8 % | 315,3 K RON | |
| 49 | 49.AGROEST BERGHIN SRL▼ 26 | Sat Berghin, Comuna Berghin, Alba | 282,1 K RON▼ 62 % | ▼ 62 % | 282,1 K RON | |
| 50 | 50.AGRO ELISA B.M. SRL▲ 3 | Sat Obreja, Comuna Mihalţ, Alba | 281,1 K RON▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 281,1 K RON | |
| 51 | 51.PEPINIERA SZEKELY SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 271,5 K RON— | — | 271,5 K RON | |
| 52 | 52.TERRAVAL SRL▼ 1 | Sat Benic, Comuna Galda de Jos, Alba | 263,8 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 263,8 K RON | |
| 53 | 53.ANA ELISABETH SRL▲ 150 | Sat Şilea, Comuna Fărău, Alba | 254,2 K RON▲ 6.362,8 % | ▲ 6.362,8 % | 254,2 K RON | |
| 54 | 54.MECSOL GROUP SRL▲ 7 | Sat Galda de Jos, Comuna Galda de Jos, Alba | 253,2 K RON▲ 62,3 % | ▲ 62,3 % | 253,2 K RON | |
| 55 | 55.AGROMEC SEBES SA▲ 12 | Municipiul Sebeş, Alba | 253,1 K RON▲ 80,8 % | ▲ 80,8 % | 253,1 K RON | |
| 56 | 56.IOANIS FOREST SRL▲ 35 | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 243,6 K RON▲ 179,2 % | ▲ 179,2 % | 243,6 K RON | |
| 57 | 57.AGRO MAK SOLEIL SRL▲ 1 | Sat Bucerdea Grânoasă, Comuna Bucerdea Grânoasă, Alba | 242,9 K RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 242,9 K RON | |
| 58 | 58.ASSEN EURO GRUP SRLnou | Sat Galda de Jos, Comuna Galda de Jos, Alba | 242,2 K RON— | — | 242,2 K RON | |
| 59 | 59.OCOLUL SILVIC IEZĂRUL TRASCĂU SRL▲ 22 | Sat Ighiu, Comuna Ighiu, Alba | 241 K RON▲ 126,4 % | ▲ 126,4 % | 241 K RON | |
| 60 | 60.AGRO-MONTANA SRL▲ 80 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 237,3 K RON▲ 698,2 % | ▲ 698,2 % | 237,3 K RON | |
| 61 | 61.CLUB ŢACHE JUNIOR SRL▲ 13 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 232,6 K RON▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 232,6 K RON | |
| 62 | 62.LACTATE CH SRL▼ 48 | Municipiul Blaj, Alba | 226,8 K RON▼ 79,2 % | ▼ 79,2 % | 226,8 K RON | |
| 63 | 63.POMIFLORA IANKO SRL▼ 33 | Sat Lopadea Nouă, Comuna Lopadea Nouă, Alba | 222,5 K RON▼ 61 % | ▼ 61 % | 222,5 K RON | |
| 64 | 64.CARPATBERRY SRL▲ 349 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 220,1 K RON— | — | 220,1 K RON | |
| 65 | 65.ARBORETUM PROD SRL▲ 19 | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 214,4 K RON▲ 112,1 % | ▲ 112,1 % | 214,4 K RON | |
| 66 | 66.TRANSILVANIA AIUD SA▲ 166 | Municipiul Aiud, Alba | 212 K RON— | — | 212 K RON | |
| 67 | 67.DN AGRAR BERGHIN SRL▲ 358 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 201 K RON— | — | 201 K RON | |
| 68 | 68.MAGIC GRUP SRL▲ 4 | Sat Ighiu, Comuna Ighiu, Alba | 200,6 K RON▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 200,6 K RON | |
| 69 | 69.DN AGRAR CÂLNIC SRL▲ 16 | Sat Gârbova, Comuna Gârbova, Alba | 184 K RON▲ 88,7 % | ▲ 88,7 % | 184 K RON | |
| 70 | 70.AGRO HORTICOLA SRL▲ 69 | Municipiul Sebeş, Alba | 183,2 K RON▲ 494,6 % | ▲ 494,6 % | 183,2 K RON | |
| 71 | 71.DML TRANZIT FOREST SRL▲ 77 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 182,1 K RON▲ 620,5 % | ▲ 620,5 % | 182,1 K RON | |
| 72 | 72.POM FRUCT SRL▲ 320 | Municipiul Aiud, Alba | 181,6 K RON— | — | 181,6 K RON | |
| 73 | 73.AGROȘOȘA SRL▲ 314 | Sat Şpălnaca, Comuna Hopârta, Alba | 176,8 K RON— | — | 176,8 K RON | |
| 74 | 74.SAPCEA SRL▼ 27 | Loc. Vinerea, Oraş Cugir, Alba | 174,8 K RON▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 174,8 K RON | |
| 75 | 75.GRĂDINA CU FLORI SRL▲ 22 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 168,6 K RON▲ 118,8 % | ▲ 118,8 % | 168,6 K RON | |
| 76 | 76.MATTER ARTHUR SRL▲ 35 | Sat Gârbova, Comuna Gârbova, Alba | 167,3 K RON▲ 197,2 % | ▲ 197,2 % | 167,3 K RON | |
| 77 | 77.ACVA PROD ALBA SRL▲ 267 | Sat Lunca Largă, Comuna Ocoliş, Alba | 165,7 K RON— | — | 165,7 K RON | |
| 78 | 78.ADAM FOREST SRL▼ 35 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 164,4 K RON▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 164,4 K RON | |
| 79 | 79.POPESCU ANDREI FOREST SRL▲ 70 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 164 K RON▲ 549,3 % | ▲ 549,3 % | 164 K RON | |
| 80 | 80.TERMOCONS SRLnou | Loc. Valea Bistrii, Oraş Câmpeni, Alba | 157,8 K RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 157,8 K RON | |
| 81 | 81.MON AGRAR ROSIA S.R.L.▲ 91 | Sat Roşia de Secaş, Comuna Roşia de Secaş, Alba | 151,7 K RON▲ 938,7 % | ▲ 938,7 % | 151,7 K RON | |
| 82 | 82.TRIFOIUL SRL▲ 25 | Loc. Uioara de Sus, Oraş Ocna Mureş, Alba | 150,3 K RON▲ 141,6 % | ▲ 141,6 % | 150,3 K RON | |
| 83 | 83.MADI PROFESSIONAL SRL▲ 33 | Municipiul Aiud, Alba | 144 K RON▲ 173,7 % | ▲ 173,7 % | 144 K RON | |
| 84 | 84.DRONKERS GROND SRL▲ 127 | Sat Pianu de Jos, Comuna Pianu, Alba | 141,4 K RON▲ 5.413,8 % | ▲ 5.413,8 % | 141,4 K RON | |
| 85 | 85.DELTA PLUS SRL▲ 335 | Municipiul Sebeş, Alba | 139,1 K RON— | — | 139,1 K RON | |
| 86 | 86.MAGNOLIA SUPER SRL▼ 41 | Sat Vama Seacă, Comuna Hopârta, Alba | 132,1 K RON▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | 132,1 K RON | |
| 87 | 87.MARANATHA SRL▲ 287 | Municipiul Aiud, Alba | 118,8 K RON— | — | 118,8 K RON | |
| 88 | 88.DUMBRAVA TEAM SRL▲ 274 | Sat Benic, Comuna Galda de Jos, Alba | 113,9 K RON— | — | 113,9 K RON | |
| 89 | 89.CRIO DEL RIO SRL▲ 3 | Sat Cricău, Comuna Cricău, Alba | 112,8 K RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 112,8 K RON | |
| 90 | 90.ALCSAN FOR SRL▼ 12 | Sat Săgagea, Comuna Poşaga, Alba | 110,1 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 110,1 K RON | |
| 91 | 91.DORA SRL▲ 4 | Sat Almaşu Mare, Comuna Almaşu Mare, Alba | 102,3 K RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 102,3 K RON | |
| 92 | 92.PIATRA VIOREL SRL▲ 7 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 101,7 K RON▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 101,7 K RON | |
| 93 | 93.CRAMA TELNA SRL▼ 25 | Sat Ţelna, Comuna Ighiu, Alba | 99,1 K RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 99,1 K RON | |
| 94 | 94.SILVA ANIMA SRL▼ 81 | Municipiul Aiud, Alba | 96,1 K RON▼ 91,4 % | ▼ 91,4 % | 96,1 K RON | |
| 95 | 95.SUISS-RO SRL▼ 36 | Sat Vingard, Comuna Şpring, Alba | 95,3 K RON▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | 95,3 K RON | |
| 96 | 96.AGRA OARDA SRL▼ 41 | Loc. Oarda, Municipiul Alba Iulia, Alba | 91 K RON▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 91 K RON | |
| 97 | 97.MANOILĂ COMPANY SRLnou | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 89,5 K RON▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 89,5 K RON | |
| 98 | 98.ADEYON SRL▲ 55 | Sat Valea Şesii, Comuna Bucium, Alba | 88,7 K RON▲ 276 % | ▲ 276 % | 88,7 K RON | |
| 99 | 99.ROZA MUR SRL▲ 44 | Sat Vale în Jos, Comuna Ponor, Alba | 88,3 K RON▲ 228,6 % | ▲ 228,6 % | 88,3 K RON | |
| 100 | 100.GERRO ENERGIE SRL▲ 317 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 84,4 K RON— | — | 84,4 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Alba
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
10 firme · 368,8 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
114 firme · 222,8 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
10 firme · 198,9 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
93 firme · 135,5 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
27 firme · 75,9 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
35 firme · 33,7 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
26 firme · 18,1 mil. RON
CAEN 0164
Pregătirea semințelor
3 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
17 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
27 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
8 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
6 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
9 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
5 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
7 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
1 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
3 firme · 284,3 K RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
2 firme · 267,4 K RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
1 firme · 236,2 K RON
CAEN 0127
Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
1 firme · 118,4 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
5 firme · 27,8 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
2 firme · 0 RON