Top 100 firme — Alte activități poștale și de curier după profit net în 2019
2.323 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 235,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 360,7 K RON, iar liderul atinge 82,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FAN COURIER EXPRESS SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 82,7 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 82,7 mil. RON | |
| 2 | 2.GLS GENERAL LOGISTICS SYSTEMS ROMANIA SRL= | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 41,2 mil. RON▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 41,2 mil. RON | |
| 3 | 3.DHL INTERNATIONAL ROMANIA SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,2 mil. RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 11,2 mil. RON | |
| 4 | 4.UPS ROMANIA SRLnou | Oraş Otopeni, Ilfov | 9,1 mil. RON— | — | 9,1 mil. RON | |
| 5 | 5.DYNAMIC PARCEL DISTRIBUTION SA▲ 1.981 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 8,6 mil. RON— | — | 8,6 mil. RON | |
| 6 | 6.FEDEX EXPRESS ROMANIA TRANSPORTATION S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,1 mil. RON▼ 24 % | ▼ 24 % | 8,1 mil. RON | |
| 7 | 7.BOOKURIER LOGISTICS SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,8 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 2,8 mil. RON | |
| 8 | 8.TGV MOBIL CURIER SRL▲ 8 | Oraş Chitila, Ilfov | 2,7 mil. RON▲ 61 % | ▲ 61 % | 2,7 mil. RON | |
| 9 | 9.EASYPOST SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,4 mil. RON— | — | — | 2,4 mil. RON |
| 10 | 10.ECONT FOR YOU SRL▲ 5 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2 mil. RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 2 mil. RON | |
| 11 | 11.COURIER SERVICE EXPRES SRL▲ 2 | Municipiul Arad, Arad | 1,9 mil. RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 12 | 12.CARGUS EXPRES CURIER SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,9 mil. RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 13 | 13.CEFWOOD IMPORT EXPORT SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,9 mil. RON— | — | 1,9 mil. RON | |
| 14 | 14.PASCAL SRL▲ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,7 mil. RON▲ 78,9 % | ▲ 78,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 15 | 15.TRANS CURIER EXPRESS SRL▲ 25 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,6 mil. RON▲ 156,1 % | ▲ 156,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 16 | 16.CRAISS LOGISTIK SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,5 mil. RON▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 17 | 17.PERFECT CURIER SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 18 | 18.DSC EXPRES LOGISTIC S.R.L.▼ 7 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 1,3 mil. RON▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 19 | 19.EOS OPERAŢIONAL S.R.L.▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 20 | 20.IN TIME DIREKT-KURIERE SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 21 | 21.ROMCURIER SRL▼ 9 | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 1,2 mil. RON▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 22 | 22.TRANSILVANIA POST SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 23 | 23.PARCEL EXPRESS DELIVERY SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,2 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.URGENT CURIER POST SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 25 | 25.NEW LOOK ADVERTISING SRL▲ 11 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 1,1 mil. RON▲ 46 % | ▲ 46 % | 1,1 mil. RON | |
| 26 | 26.BRICO SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 1,1 mil. RON | |
| 27 | 27.OLIMP CURIER SRL▲ 1.892 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 1,1 mil. RON— | — | 1,1 mil. RON | |
| 28 | 28.DAP SIDES LOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 998,3 K RON— | — | — | 998,3 K RON |
| 29 | 29.NEMO EXPRES LOGISTIC S.A.▼ 15 | Loc. Vârteju, Oraş Măgurele, Ilfov | 940,2 K RON▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 940,2 K RON | |
| 30 | 30.DIE TRANSPORTER AACHEN SRL▲ 55 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 909,1 K RON▲ 263,4 % | ▲ 263,4 % | 909,1 K RON | |
| 31 | 31.FAN DISTRIBUTION SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 899,5 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 899,5 K RON | |
| 32 | 32.PINK POST SOLUTIONS SRL▼ 25 | Oraş Voluntari, Ilfov | 837,9 K RON▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | 837,9 K RON | |
| 33 | 33.FAN LIFE EXPRES SRL▲ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 786,5 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 786,5 K RON | |
| 34 | 34.FLORY-CURIER SRL▲ 70 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 786,3 K RON▲ 256,7 % | ▲ 256,7 % | 786,3 K RON | |
| 35 | 35.SOFT CONSULTING SRL▲ 13 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 783,8 K RON▲ 81 % | ▲ 81 % | 783,8 K RON | |
| 36 | 36.INBOX MARKETING SRL▲ 1.752 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 766,4 K RON— | — | 766,4 K RON | |
| 37 | 37.CAPRICCIO SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 745,6 K RON▼ 16 % | ▼ 16 % | 745,6 K RON | |
| 38 | 38.METROPOLITAN CURIER SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 733,1 K RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 733,1 K RON | |
| 39 | 39.FAST POSTMAN SRL▲ 525 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 727,8 K RON▲ 2.614,4 % | ▲ 2.614,4 % | 727,8 K RON | |
| 40 | 40.BOXPOINT IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 707,5 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 707,5 K RON | |
| 41 | 41.SPEED BACK SPEED S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 707,3 K RON— | — | — | 707,3 K RON |
| 42 | 42.PINK POST OFFICE SRL▲ 1.938 | Oraş Voluntari, Ilfov | 707,2 K RON— | — | 707,2 K RON | |
| 43 | 43.SINAPSERIA SRL▲ 83 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 703,3 K RON▲ 297,1 % | ▲ 297,1 % | 703,3 K RON | |
| 44 | 44.AK POST COURIER SERVICES S.R.L.▲ 5 | Oraş Voluntari, Ilfov | 691,8 K RON▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 691,8 K RON | |
| 45 | 45.ARISMAT IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Câmpina, Prahova | 681,3 K RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 681,3 K RON | |
| 46 | 46.REDLINE GARAGE S.R.L.▲ 185 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 665,9 K RON▲ 586,1 % | ▲ 586,1 % | 665,9 K RON | |
| 47 | 47.MAYFRAN COURIER SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 652,6 K RON▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 652,6 K RON | |
| 48 | 48.TEO OPERAŢIONAL S.R.L.▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 649,1 K RON▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 649,1 K RON | |
| 49 | 49.DISTRI & AMF IMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 623,1 K RON▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 623,1 K RON | |
| 50 | 50.KAMIRO INTERNATIONAL SRL▲ 1.887 | Sat Feldioara, Comuna Feldioara, Braşov | 615,1 K RON— | — | 615,1 K RON | |
| 51 | 51.TOP MOBILITY SYSTEM SRL▲ 81 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 590 K RON▲ 241,9 % | ▲ 241,9 % | 590 K RON | |
| 52 | 52.LOGISTIC CURIER SRL▲ 8 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 577,9 K RON▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 577,9 K RON | |
| 53 | 53.TCE WORLDWIDE SERVICES SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 566 K RON▲ 56 % | ▲ 56 % | 566 K RON | |
| 54 | 54.GIR TEAM BUSINESS S.R.L.▲ 1.889 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 562,4 K RON— | — | 562,4 K RON | |
| 55 | 55.EURO CURIER LOGISTIC SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 562 K RON— | — | 562 K RON | |
| 56 | 56.COSMI ITALY SRLnou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 559,6 K RON▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 559,6 K RON | |
| 57 | 57.PANDORAS COURIER SRL▲ 64 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 558,7 K RON▲ 200,7 % | ▲ 200,7 % | 558,7 K RON | |
| 58 | 58.TWENTY LOGISTIC SRL▼ 6 | Municipiul Craiova, Dolj | 550,3 K RON▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 550,3 K RON | |
| 59 | 59.NEMO PROD COM IMPEX SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 545,1 K RON▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 545,1 K RON | |
| 60 | 60.LETTER LIONPOST S.R.L.▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 537,5 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 537,5 K RON | |
| 61 | 61.SENEX DUO SRL▲ 12 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 536,5 K RON▲ 71 % | ▲ 71 % | 536,5 K RON | |
| 62 | 62.SMART POST SOLUTIONS S.R.L.▲ 86 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 532,2 K RON▲ 241,1 % | ▲ 241,1 % | 532,2 K RON | |
| 63 | 63.LCD PADO GROUP SRLnou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 525 K RON▲ 3.575,3 % | ▲ 3.575,3 % | 525 K RON | |
| 64 | 64.LUCO CONS MAIL SRL▲ 159 | Municipiul Zalău, Sălaj | 524,9 K RON▲ 418,8 % | ▲ 418,8 % | 524,9 K RON | |
| 65 | 65.GICA TRANS SRL▼ 20 | Sat Luţca, Comuna Sagna, Neamţ | 505,2 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 505,2 K RON | |
| 66 | 66.M&D SOLUTIONS SRL▲ 160 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 503,5 K RON▲ 406,1 % | ▲ 406,1 % | 503,5 K RON | |
| 67 | 67.ART EXPRESS LOGISTIC S.R.L.▲ 93 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 495,1 K RON▲ 237,5 % | ▲ 237,5 % | 495,1 K RON | |
| 68 | 68.ALY TAU LOGISTIC SRL▼ 4 | Sat Păduroiu din Deal, Comuna Poiana Lacului, Argeş | 495 K RON▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 495 K RON | |
| 69 | 69.C4 SPEED PARTENER S.R.L.▲ 103 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 491,9 K RON▲ 269,8 % | ▲ 269,8 % | 491,9 K RON | |
| 70 | 70.VIVA POST SOLUTION SRL▼ 36 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 487,5 K RON▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 487,5 K RON | |
| 71 | 71.MOMENTO SRL▲ 98 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 475,4 K RON▲ 249,6 % | ▲ 249,6 % | 475,4 K RON | |
| 72 | 72.KLAUS MESAGER SRL▲ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 474,8 K RON▲ 77,3 % | ▲ 77,3 % | 474,8 K RON | |
| 73 | 73.MOISUC DELIVERY & TRANSPORTS SRL▲ 162 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 470 K RON▲ 392,4 % | ▲ 392,4 % | 470 K RON | |
| 74 | 74.TOUR PREST DELIVERY SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 469 K RON— | — | 469 K RON | |
| 75 | 75.FAST SUD CURIER S.R.L.▲ 1.615 | Municipiul Slatina, Olt | 454,3 K RON— | — | 454,3 K RON | |
| 76 | 76.XPRES PREST SRL▲ 107 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 454 K RON▲ 264,5 % | ▲ 264,5 % | 454 K RON | |
| 77 | 77.SĂVLINE SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 447,5 K RON▲ 106,6 % | ▲ 106,6 % | 447,5 K RON | |
| 78 | 78.MAM VEST TRANS S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 441 K RON— | — | — | 441 K RON |
| 79 | 79.S G M EXPRESS SRL▼ 29 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 440,3 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 440,3 K RON | |
| 80 | 80.ARP SMART BUSINESS S.R.L.▲ 688 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 432,9 K RON▲ 2.776,1 % | ▲ 2.776,1 % | 432,9 K RON | |
| 81 | 81.PEGAMAR EXPRESS SRL▲ 15 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 426,2 K RON▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | 426,2 K RON | |
| 82 | 82.SAMEDAY PRO DELIVERY SRL▲ 6 | Sat Siminoc, Oraş Murfatlar, Constanţa | 425,6 K RON▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 425,6 K RON | |
| 83 | 83.CRIMACO TRP SRL▼ 24 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 422,5 K RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 422,5 K RON | |
| 84 | 84.GEOSIN RAPID EXPRESS SRL▲ 62 | Sat Găneasa, Comuna Găneasa, Olt | 416,7 K RON▲ 166,2 % | ▲ 166,2 % | 416,7 K RON | |
| 85 | 85.REIFEN DORADI SRL▲ 9 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 414,5 K RON▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 414,5 K RON | |
| 86 | 86.FLY SPEED COURIER SRL▲ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 414 K RON▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 414 K RON | |
| 87 | 87.SBAR CURIER S.R.L.▲ 743 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 411,7 K RON▲ 3.245,3 % | ▲ 3.245,3 % | 411,7 K RON | |
| 88 | 88.MINDCARE EXPRESS S.R.L.▼ 60 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 403 K RON▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | 403 K RON | |
| 89 | 89.LĂCRĂMAR SERV SRL▼ 42 | Sat Merenii de Sus, Comuna Mereni, Teleorman | 401,3 K RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 401,3 K RON | |
| 90 | 90.REINVENT COURIER SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 390,6 K RON— | — | — | 390,6 K RON |
| 91 | 91.COSMICRIS TRANS SRL▲ 8 | Sat Albeştii Bistriţei, Comuna Galaţii Bistriţei, Bistriţa-Năsăud | 390,1 K RON▲ 66,2 % | ▲ 66,2 % | 390,1 K RON | |
| 92 | 92.4 X 4 - FACTORY SRL▲ 3 | Sat Bodoc, Comuna Bodoc, Covasna | 388 K RON▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 388 K RON | |
| 93 | 93.LUMI DISTRIBUTION SRL▼ 25 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 381,3 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 381,3 K RON | |
| 94 | 94.ALYALIM AVA SRL▲ 44 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 377,4 K RON▲ 130 % | ▲ 130 % | 377,4 K RON | |
| 95 | 95.FIRST SOLUTION INTERNATIONAL S.R.L.▼ 20 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 371,6 K RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 371,6 K RON | |
| 96 | 96.FAUSTI STIL SRL▲ 1.763 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 371,2 K RON— | — | 371,2 K RON | |
| 97 | 97.DATA CURIER SRL▼ 25 | Municipiul Focşani, Vrancea | 371 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 371 K RON | |
| 98 | 98.M4MAIL SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 367,7 K RON▲ 64 % | ▲ 64 % | 367,7 K RON | |
| 99 | 99.PIT SPEED INTERNAŢIONAL SRL▲ 88 | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 363,4 K RON▲ 198,7 % | ▲ 198,7 % | 363,4 K RON | |
| 100 | 100.LUCAS SPEED EXPEDIŢII SRL▼ 33 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 360,7 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 360,7 K RON |