Top 100 firme — Lucrări de pregătire a terenului după profit net în 2013
1.279 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 28,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 81,8 K RON, iar liderul atinge 5,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRANSMARIN SRL= | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 5,4 mil. RON▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 5,4 mil. RON | |
| 2 | 2.NICOL ROM SRL▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▲ 355,3 % | ▲ 355,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 3 | 3.CONSTRUCTII EXCAVATII DVF SRL▲ 19 | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | 1,8 mil. RON▲ 715,4 % | ▲ 715,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 4 | 4.LEMACONS SRL▲ 34 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,3 mil. RON▲ 857,2 % | ▲ 857,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 5 | 5.ISLAND ROAD TRAVELING SRLnou | Sat Cruceni, Comuna Şagu, Arad | 818,6 K RON— | — | — | 818,6 K RON |
| 6 | 6.KRAWK SRL▲ 46 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 599,8 K RON▲ 455,9 % | ▲ 455,9 % | 599,8 K RON | |
| 7 | 7.KONSTANTINOS SRL▼ 4 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 559,8 K RON▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 559,8 K RON | |
| 8 | 8.NARWILDE SRL▲ 33 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 510,2 K RON▲ 313,3 % | ▲ 313,3 % | 510,2 K RON | |
| 9 | 9.MACRO PROIECT SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 509,8 K RON▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 509,8 K RON | |
| 10 | 10.COMPANIA TOMA SRL▲ 2 | Sat Almaş, Comuna Almaş, Arad | 504,7 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 504,7 K RON | |
| 11 | 11.PRESTAROM CONSTRUCT SRL▲ 59 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 381,6 K RON▲ 383,1 % | ▲ 383,1 % | 381,6 K RON | |
| 12 | 12.PROMIX CONSTRUCT S.R.L.▲ 1.015 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 353,5 K RON— | — | 353,5 K RON | |
| 13 | 13.ROLINGER SERVICII SRL▲ 105 | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 326,4 K RON▲ 648,8 % | ▲ 648,8 % | 326,4 K RON | |
| 14 | 14.TERACOM ALBA SRL▲ 46 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 272,9 K RON▲ 189,9 % | ▲ 189,9 % | 272,9 K RON | |
| 15 | 15.HARGITA CONSTRUCT SRL▲ 639 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 271,6 K RON— | — | 271,6 K RON | |
| 16 | 16.ANDRES ROB CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Craiova, Dolj | 267,8 K RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 267,8 K RON | |
| 17 | 17.GEN-TAR 96 TRANSPORT SRLnou | Sat Pilu, Comuna Pilu, Arad | 264,6 K RON— | — | — | 264,6 K RON |
| 18 | 18.KEMPINSKI S.R.L.nou | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 262,8 K RON— | — | — | 262,8 K RON |
| 19 | 19.DOXTEN SRLnou | Sat Vadu Crişului, Comuna Vadu Crişului, Bihor | 249,4 K RON— | — | — | 249,4 K RON |
| 20 | 20.AUTOMAR SRLnou | Loc. Oarda, Municipiul Alba Iulia, Alba | 247,7 K RON— | — | — | 247,7 K RON |
| 21 | 21.VAIDISTU.CO SRL▲ 46 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 236,4 K RON▲ 184,9 % | ▲ 184,9 % | 236,4 K RON | |
| 22 | 22.IMARC GAB SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 236 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 236 K RON | |
| 23 | 23.ALEX PROJECT & DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 234,3 K RON— | — | — | 234,3 K RON |
| 24 | 24.KARER PREST SRL▲ 458 | Sat Borod, Comuna Borod, Bihor | 231,5 K RON— | — | 231,5 K RON | |
| 25 | 25.MIRCRIS TERASIER SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 230,1 K RON— | — | — | 230,1 K RON |
| 26 | 26.PROJECT EXCAV SRL▲ 89 | Sat Păniceni, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 228,6 K RON▲ 412,9 % | ▲ 412,9 % | 228,6 K RON | |
| 27 | 27.OPTIM COUNTRY SERVICES SRL▲ 305 | Sat Robăneştii de Sus, Comuna Robăneşti, Dolj | 228,3 K RON▲ 7.027 % | ▲ 7.027 % | 228,3 K RON | |
| 28 | 28.ANASIL PREST SRL▲ 187 | Sat Sfârnaş, Comuna Sâniob, Bihor | 220,6 K RON▲ 1.597,7 % | ▲ 1.597,7 % | 220,6 K RON | |
| 29 | 29.ZOLD-EM BAU SRL▲ 1.146 | Sat Păuleni-Ciuc, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 214,4 K RON— | — | 214,4 K RON | |
| 30 | 30.LUKACOM INVEST SRL▲ 38 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 208,9 K RON▲ 157,8 % | ▲ 157,8 % | 208,9 K RON | |
| 31 | 31.DANADI MOTORS SRL▲ 125 | Sat Isalniţa, Comuna Isalniţa, Dolj | 204,5 K RON▲ 653,5 % | ▲ 653,5 % | 204,5 K RON | |
| 32 | 32.RBK LOGISTIK SRL▲ 662 | Sat Livada, Comuna Iclod, Cluj | 203,8 K RON— | — | 203,8 K RON | |
| 33 | 33.D & D VIVAI PLANTE SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 195,6 K RON▲ 165,5 % | ▲ 165,5 % | 195,6 K RON | |
| 34 | 34.PREMIERSTONE CONSTRUCT SRLnou | Sat Lugaşu de Jos, Comuna Lugaşu de Jos, Bihor | 187,7 K RON— | — | — | 187,7 K RON |
| 35 | 35.CLUB BRAVO SRL▲ 1.141 | Municipiul Oradea, Bihor | 185,8 K RON— | — | 185,8 K RON | |
| 36 | 36.RANSEM GL SRL▲ 1.159 | Sat Lipău, Comuna Culciu, Satu Mare | 181,1 K RON— | — | 181,1 K RON | |
| 37 | 37.LOGISTIC BANSIM SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 181,1 K RON— | — | — | 181,1 K RON |
| 38 | 38.BERCHI CONSTRUCT SRL▲ 89 | Sat Ţicau, Oraş Ulmeni, Maramureş | 174,5 K RON▲ 352,2 % | ▲ 352,2 % | 174,5 K RON | |
| 39 | 39.ADVIMA UTIL CONS SRL▲ 8 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 173,4 K RON▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 173,4 K RON | |
| 40 | 40.EDIL ROK EREMIA SRL▼ 8 | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 167 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 167 K RON | |
| 41 | 41.CONCRETE SERVICES AXT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 164,6 K RON— | — | — | 164,6 K RON |
| 42 | 42.CENUSARIN DAN SRLnou | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 161,8 K RON— | — | — | 161,8 K RON |
| 43 | 43.VALERIS SRL▲ 7 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 161,6 K RON▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 161,6 K RON | |
| 44 | 44.INTACT CONSTRUCT SRL▼ 24 | Sat Zăvideni, Comuna Prundeni, Vâlcea | 160,7 K RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 160,7 K RON | |
| 45 | 45.ECOSUM SRL▲ 1.112 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 160,3 K RON— | — | 160,3 K RON | |
| 46 | 46.ROTROM CONSTRUCT SRL▼ 15 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 155,9 K RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 155,9 K RON | |
| 47 | 47.FACULTATIV DEZVOLTARE SRL▲ 843 | Sat Crocna, Comuna Dieci, Arad | 155 K RON— | — | 155 K RON | |
| 48 | 48.AUTOBLANK SRL▼ 30 | Sat Viile, Comuna Fârţăneşti, Galaţi | 154,6 K RON▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 154,6 K RON | |
| 49 | 49.BERSYSTEM SRL▼ 20 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 148,6 K RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 148,6 K RON | |
| 50 | 50.ADEONIS SRL▲ 87 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 147,8 K RON▲ 351,3 % | ▲ 351,3 % | 147,8 K RON | |
| 51 | 51.SERVICII AUXILIARE COZIENI SRL▲ 68 | Sat Cozieni, Comuna Găneasa, Ilfov | 145,1 K RON▲ 236,4 % | ▲ 236,4 % | 145,1 K RON | |
| 52 | 52.F & G TERRA WORK SRL▲ 198 | Sat Leamna de Sus, Comuna Bucovaţ, Dolj | 145,1 K RON▲ 1.543,2 % | ▲ 1.543,2 % | 145,1 K RON | |
| 53 | 53.MARKET GROUP SRL▲ 170 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 144,3 K RON▲ 1.116,5 % | ▲ 1.116,5 % | 144,3 K RON | |
| 54 | 54.PREGTER SRL▼ 17 | Municipiul Craiova, Dolj | 140,9 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 140,9 K RON | |
| 55 | 55.ENEVERD BAU SRL▲ 8 | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | 140,4 K RON▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 140,4 K RON | |
| 56 | 56.VEST RURAL CONSTRUCT SRL▼ 13 | Sat Eşelniţa, Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 140,1 K RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 140,1 K RON | |
| 57 | 57.RAMIGA BAD CONSTRUCT SRL▲ 1.040 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 140,1 K RON— | — | 140,1 K RON | |
| 58 | 58.DUO LAURMAR SRL▲ 884 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 140,1 K RON— | — | 140,1 K RON | |
| 59 | 59.NIM COMPANY SRL▲ 971 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 139,3 K RON— | — | 139,3 K RON | |
| 60 | 60.TEOMED S.R.L.▼ 11 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 134,8 K RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 134,8 K RON | |
| 61 | 61.UNIVERSAL TEHNIC ȘTEF SRL▼ 22 | Sat Tariverde, Comuna Cogealac, Constanţa | 134,3 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 134,3 K RON | |
| 62 | 62.DNM RENT TRUCKS S.R.L.▲ 89 | Municipiul Turda, Cluj | 133,3 K RON▲ 372,9 % | ▲ 372,9 % | 133,3 K RON | |
| 63 | 63.FLOSTAVAL S.R.L.nou | Sat Boboci, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 129,2 K RON— | — | — | 129,2 K RON |
| 64 | 64.ROMTALEX PREST SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 129,1 K RON— | — | — | 129,1 K RON |
| 65 | 65.COBALT LOGISTIC SRL▲ 784 | Sat Stolniceni-Prăjescu, Comuna Stolniceni-Prăjescu, Iaşi | 128,9 K RON— | — | 128,9 K RON | |
| 66 | 66.AMYCON SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 124 K RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 124 K RON | |
| 67 | 67.GLIONVAL LOGISTIC SRL▲ 194 | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 123 K RON▲ 1.475,8 % | ▲ 1.475,8 % | 123 K RON | |
| 68 | 68.SLV AGRO PREST SRL▼ 63 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 122,4 K RON▼ 84,8 % | ▼ 84,8 % | 122,4 K RON | |
| 69 | 69.IAV CONSTRUCT SRL▲ 1.040 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 117,5 K RON— | — | 117,5 K RON | |
| 70 | 70.EXCAVARE COLEA SRL▲ 91 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 117,2 K RON▲ 347,6 % | ▲ 347,6 % | 117,2 K RON | |
| 71 | 71.SPERANTA TIM SRL▲ 251 | Sat Stârciu, Comuna Horoatu Crasnei, Sălaj | 115,6 K RON▲ 2.982,1 % | ▲ 2.982,1 % | 115,6 K RON | |
| 72 | 72.NIKOR SILV SRLnou | Sat Viile Tecii, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 114,3 K RON— | — | — | 114,3 K RON |
| 73 | 73.TAMIS CONS SERV SRL▲ 125 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 113,8 K RON▲ 569 % | ▲ 569 % | 113,8 K RON | |
| 74 | 74.MADMAR EXPERT CONSTRUCT SRL▲ 1.044 | Sat Crânguri, Comuna Singureni, Giurgiu | 113,6 K RON— | — | 113,6 K RON | |
| 75 | 75.VALDANIC SRL▲ 226 | Municipiul Zalău, Sălaj | 113,5 K RON▲ 2.269,4 % | ▲ 2.269,4 % | 113,5 K RON | |
| 76 | 76.AUTO-RAROX SRL▼ 12 | Sat Livada, Comuna Livada, Arad | 112,1 K RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 112,1 K RON | |
| 77 | 77.R & B CHIOAR BUILDING SRL▲ 70 | Sat Curtuiuşu Mare, Comuna Valea Chioarului, Maramureş | 107,1 K RON▲ 264,7 % | ▲ 264,7 % | 107,1 K RON | |
| 78 | 78.CARAMELL TRANS SRL▲ 260 | Municipiul Oradea, Bihor | 106,5 K RON▲ 3.654,4 % | ▲ 3.654,4 % | 106,5 K RON | |
| 79 | 79.AGERIN CONSTRUCT SRL▲ 32 | Municipiul Craiova, Dolj | 103,7 K RON▲ 123,3 % | ▲ 123,3 % | 103,7 K RON | |
| 80 | 80.BABUT & SERGIU SRL▼ 36 | Sat Cuieşd, Comuna Pănet, Mureş | 102,8 K RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 102,8 K RON | |
| 81 | 81.PREMIERE AFFAIRE CERTEZE SRL▲ 401 | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 101,4 K RON— | — | 101,4 K RON | |
| 82 | 82.RENARD OLUNDEN SRL▼ 71 | Sat Finteuşu Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 100,8 K RON▼ 81,9 % | ▼ 81,9 % | 100,8 K RON | |
| 83 | 83.SERVESCORT SRL▲ 107 | Municipiul Turda, Cluj | 100,2 K RON▲ 444,6 % | ▲ 444,6 % | 100,2 K RON | |
| 84 | 84.VOICU CONSTRUCT ASIST SRL▼ 30 | Oraş Voluntari, Ilfov | 96,5 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 96,5 K RON | |
| 85 | 85.DAVAS BY EUROEXPRES SRL▲ 117 | Sat Daia Română, Comuna Daia Română, Alba | 96,5 K RON▲ 494 % | ▲ 494 % | 96,5 K RON | |
| 86 | 86.UTILAJE PROFESIONALE CONSTRUCTII SRLnou | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 96,5 K RON— | — | — | 96,5 K RON |
| 87 | 87.DOGERIK TRANS SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 96 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 96 K RON | |
| 88 | 88.D & B MEGATRANS LOGISTICS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95,7 K RON— | — | — | 95,7 K RON |
| 89 | 89.MA RADU UTILAJE SRL▲ 284 | Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 91,4 K RON▲ 5.876,5 % | ▲ 5.876,5 % | 91,4 K RON | |
| 90 | 90.CUSTOM EVENTS & RENTALS S.R.L.▲ 805 | Oraş Voluntari, Ilfov | 90,7 K RON— | — | 90,7 K RON | |
| 91 | 91.IDEAL CONSTRUCT LOGISTIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 90,1 K RON— | — | — | 90,1 K RON |
| 92 | 92.GF GREENSOFT SRL▲ 884 | Sat Petelea, Comuna Petelea, Mureş | 90,1 K RON— | — | 90,1 K RON | |
| 93 | 93.APA PINKY CONSTRUCT SRL▲ 176 | Sat Ghindeni, Comuna Ghindeni, Dolj | 88,4 K RON▲ 1.131,1 % | ▲ 1.131,1 % | 88,4 K RON | |
| 94 | 94.H & H INVEST SRL▼ 73 | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 88,3 K RON▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 88,3 K RON | |
| 95 | 95.PLAZA CONSTRUCT DESIGN SRL▲ 1.010 | Sat Borş, Comuna Borş, Bihor | 87,7 K RON— | — | 87,7 K RON | |
| 96 | 96.B&G NOELLIA SRL▼ 70 | Sat Fârliug, Comuna Fârliug, Caraş-Severin | 87,2 K RON▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 87,2 K RON | |
| 97 | 97.MARIO MAGNUM SRLnou | Sat Calaparu, Comuna Borăscu, Gorj | 85,8 K RON— | — | — | 85,8 K RON |
| 98 | 98.ACTIV MULTISCAV SRL▼ 56 | Sat Pecineaga, Comuna Pecineaga, Constanţa | 83,5 K RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 83,5 K RON | |
| 99 | 99.DEMO PAN CONSTRUCT SRLnou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 82,5 K RON— | — | — | 82,5 K RON |
| 100 | 100.CRISBEBE EXCAVĂRI SRLnou | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Olt | 81,8 K RON— | — | — | 81,8 K RON |