Top 100 firme — Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a. după profit net în 2020
162 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 64,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 970 RON, iar liderul atinge 13,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GEMA EASTERN EUROPE S.R.L.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13,1 mil. RON▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 13,1 mil. RON | |
| 2 | 2.BRIO FRESH SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,5 mil. RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 4,5 mil. RON | |
| 3 | 3.AUTOMATION PROCESS SOLUTIONS TECHNOLOGY SRL▲ 153 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,4 mil. RON— | — | 3,4 mil. RON | |
| 4 | 4.WAM ROMANIA SRL▼ 1 | Sat Urleta, Comuna Băneşti, Prahova | 3,1 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 3,1 mil. RON | |
| 5 | 5.ROMIND T&G SRL▲ 2 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 2,8 mil. RON▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 2,8 mil. RON | |
| 6 | 6.H.T.A.INFO-TEHNIC SRL= | Municipiul Arad, Arad | 2,8 mil. RON▲ 56,1 % | ▲ 56,1 % | 2,8 mil. RON | |
| 7 | 7.SPOTFIRE ENGINEERING S.R.L.▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,4 mil. RON▲ 145,6 % | ▲ 145,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 8 | 8.PLASTIC CLEAN SRL▲ 70 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,8 mil. RON▲ 3.985,5 % | ▲ 3.985,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 9 | 9.EURODAC CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,5 mil. RON▼ 60,3 % | ▼ 60,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 10 | 10.HULTAFORS UMI SRL▼ 1 | Sat Bungard, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,4 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 11 | 11.H2O INTERNATIONAL SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 12 | 12.FLINTAB SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,3 mil. RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.OZONFIX SRL▲ 48 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 1.102,4 % | ▲ 1.102,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 14 | 14.AQUA SYSTEM PLUS S.A.▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,2 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 15 | 15.FAMI ELECTRONIC SRL▲ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2 mil. RON▲ 266,8 % | ▲ 266,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 16 | 16.ETIS SRL▲ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1 mil. RON▲ 193,7 % | ▲ 193,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.SCALEIT SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,1 mil. RON▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 18 | 18.EVOCA MANUFACTURING ROMANIA S.R.L.▼ 13 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 1,1 mil. RON▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.CEAN FILTRE S.R.L.= | Municipiul Arad, Arad | 982,1 K RON▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 982,1 K RON | |
| 20 | 20.GEFIL S.R.L.▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 946,9 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 946,9 K RON | |
| 21 | 21.INSERV AQUA SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 928,8 K RON▲ 41 % | ▲ 41 % | 928,8 K RON | |
| 22 | 22.TEHNO STAR PRODIMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 918,1 K RON▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 918,1 K RON | |
| 23 | 23.ELOPAR PRODUCTION SRL▼ 19 | Municipiul Arad, Arad | 889,7 K RON▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | 889,7 K RON | |
| 24 | 24.DEGRIZE INDUSTRIAL TECHNOLOGY SRL▲ 40 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 777,5 K RON▲ 746,9 % | ▲ 746,9 % | 777,5 K RON | |
| 25 | 25.PROCENT SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 688,1 K RON▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 688,1 K RON | |
| 26 | 26.GSC SELVIR SRL▲ 28 | Municipiul Bacău, Bacău | 674,9 K RON▲ 281,5 % | ▲ 281,5 % | 674,9 K RON | |
| 27 | 27.ADISS SA▲ 6 | Loc. Tăuţii-Măgherăuş, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 657,5 K RON▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 657,5 K RON | |
| 28 | 28.PHILRO INDUSTRIAL SRL▼ 10 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 636,1 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 636,1 K RON | |
| 29 | 29.HILDEBRAND INTERNATIONAL SRL= | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 611,4 K RON▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 611,4 K RON | |
| 30 | 30.DAILY SOURCING & RESEARCH SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 589,2 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 589,2 K RON | |
| 31 | 31.RO-TEHNIC FRIGO S.R.L.▼ 14 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 586,7 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 586,7 K RON | |
| 32 | 32.ABRAZIV SRL KECSKEMET SUCURSALA HARGHITA▲ 125 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 582,6 K RON— | — | 582,6 K RON | |
| 33 | 33.ISIS DEVELOPMENT SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 528,4 K RON▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 528,4 K RON | |
| 34 | 34.CANTARPROD SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 465,2 K RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 465,2 K RON | |
| 35 | 35.ASIO ROMANIA SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 368,5 K RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 368,5 K RON | |
| 36 | 36.MURES HIDRAULICI SRL▲ 9 | Comuna Livezeni, Mureş | 346,1 K RON▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 346,1 K RON | |
| 37 | 37.JET CLEAN S.R.L.▼ 6 | Sat Valea Ursului, Comuna Miroslava, Iaşi | 341,5 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 341,5 K RON | |
| 38 | 38.DREAM SELF WASH SYSTEMS S.R.L.▲ 25 | Municipiul Buzău, Buzău | 319,3 K RON▲ 236,8 % | ▲ 236,8 % | 319,3 K RON | |
| 39 | 39.SERVMETRO SRL▲ 18 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 289,2 K RON▲ 89,8 % | ▲ 89,8 % | 289,2 K RON | |
| 40 | 40.HABROTEK SRL▲ 3 | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 285,4 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 285,4 K RON | |
| 41 | 41.SISTEM PACK SRL▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 277,5 K RON▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 277,5 K RON | |
| 42 | 42.T-S-I.RO SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 265,5 K RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 265,5 K RON | |
| 43 | 43.DEWA-ROMANIA SRL▼ 22 | Municipiul Timişoara, Timiş | 232,8 K RON▼ 64,6 % | ▼ 64,6 % | 232,8 K RON | |
| 44 | 44.BEST WATERCARE SRL▲ 3 | Comuna Berceni, Ilfov | 220,2 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 220,2 K RON | |
| 45 | 45.AUTOMATIZARI INDUSTRIALE IMAT SRL▲ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 187,4 K RON▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 187,4 K RON | |
| 46 | 46.PRODAL P. 2003 SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 183,8 K RON▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | 183,8 K RON | |
| 47 | 47.ASTEC ROMANIA SRL▲ 4 | Oraş Măgurele, Ilfov | 179,7 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 179,7 K RON | |
| 48 | 48.SABLAST SRL▼ 4 | Sat Budiu Mic, Comuna Crăciuneşti, Mureş | 170,9 K RON▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 170,9 K RON | |
| 49 | 49.CELLPROF SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 167 K RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 167 K RON | |
| 50 | 50.ETANSARI GRAFEX SRL▼ 25 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 164,4 K RON▼ 72 % | ▼ 72 % | 164,4 K RON | |
| 51 | 51.SELF JET WASH CAR SERVICE S.R.L.nou | Sat 1 Decembrie, Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 158,8 K RON— | — | — | 158,8 K RON |
| 52 | 52.VMB IMPIANTI S.R.L.nou | Sat Şişeşti, Comuna Şişeşti, Maramureş | 155,8 K RON— | — | — | 155,8 K RON |
| 53 | 53.CATITERA SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 151,8 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 151,8 K RON | |
| 54 | 54.NEW GRAND TECH S.R.L.nou | Sat Halmăşd, Comuna Halmăşd, Sălaj | 138,4 K RON— | — | — | 138,4 K RON |
| 55 | 55.REPROIND SRL▲ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 134,4 K RON▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 134,4 K RON | |
| 56 | 56.ADDACOR SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 131,9 K RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 131,9 K RON | |
| 57 | 57.EXCEL COMP SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 123,6 K RON▼ 79 % | ▼ 79 % | 123,6 K RON | |
| 58 | 58.NORDITECH MACHINERY S.R.L.▲ 25 | Sat Buteasa, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 122,1 K RON▲ 282,3 % | ▲ 282,3 % | 122,1 K RON | |
| 59 | 59.ECOTRUST SRL▲ 86 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 121,5 K RON— | — | 121,5 K RON | |
| 60 | 60.CHARISMA ADVERTISING SRLnou | Sat Peştişu Mic, Comuna Peştişu Mic, Hunedoara | 103,6 K RON▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 103,6 K RON | |
| 61 | 61.ADA CONCEPT FLOW S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 97,3 K RON— | — | — | 97,3 K RON |
| 62 | 62.ADA CONCEPT PURE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 96,3 K RON— | — | — | 96,3 K RON |
| 63 | 63.AAAA3000 AA S.R.L.▲ 68 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 86,1 K RON— | — | 86,1 K RON | |
| 64 | 64.ADA CONCEPT FILTER S.R.L.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 83 K RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 83 K RON | |
| 65 | 65.ART PROIECT CONSULT SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 82,3 K RON▲ 3.864,8 % | ▲ 3.864,8 % | 82,3 K RON | |
| 66 | 66.DTK MACHINERY S.R.L.▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 73,6 K RON▲ 52 % | ▲ 52 % | 73,6 K RON | |
| 67 | 67.REUTCOM-UTB S.A.▲ 26 | Municipiul Braşov, Braşov | 72,3 K RON▲ 460,9 % | ▲ 460,9 % | 72,3 K RON | |
| 68 | 68.AQUALITY INDUSTRY SRL▲ 12 | Comuna Berceni, Ilfov | 70,7 K RON▲ 96,2 % | ▲ 96,2 % | 70,7 K RON | |
| 69 | 69.ADA CONCEPT DROP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 68,8 K RON— | — | — | 68,8 K RON |
| 70 | 70.AUTOMATES ACM SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 64,8 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 64,8 K RON | |
| 71 | 71.SERES PROD COM SRL▼ 30 | Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 59,1 K RON▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | 59,1 K RON | |
| 72 | 72.AQUAPUR SRL▼ 1 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 57,5 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 57,5 K RON | |
| 73 | 73.PRO AUTOMATIC SGS S.R.L.nou | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 57,3 K RON— | — | — | 57,3 K RON |
| 74 | 74.BIOPT SRL▲ 8 | Municipiul Piteşti, Argeş | 56,6 K RON▲ 72,1 % | ▲ 72,1 % | 56,6 K RON | |
| 75 | 75.ROGEVA COMEXAL SRL▲ 66 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 50,8 K RON— | — | 50,8 K RON | |
| 76 | 76.LINGEMANN LOGISTIC SYSTEMS S.R.L.▲ 78 | Municipiul Codlea, Braşov | 43,3 K RON— | — | 43,3 K RON | |
| 77 | 77.CHRI & CRI SRL▲ 14 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 42,8 K RON▲ 178,4 % | ▲ 178,4 % | 42,8 K RON | |
| 78 | 78.CUALNOX CNC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 42,4 K RON— | — | — | 42,4 K RON |
| 79 | 79.ELECTROSYSTEM SRL▼ 14 | Municipiul Arad, Arad | 42,3 K RON▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | 42,3 K RON | |
| 80 | 80.VICTORIA INDUSTRY FIRE S.R.L.▼ 31 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 42,1 K RON▼ 78,8 % | ▼ 78,8 % | 42,1 K RON | |
| 81 | 81.ADA CONCEPT WATER S.R.L.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 37,5 K RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 37,5 K RON | |
| 82 | 82.CENTRIMAX SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 30,8 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 30,8 K RON | |
| 83 | 83.GLUON SRL▼ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 28,3 K RON▼ 85,3 % | ▼ 85,3 % | 28,3 K RON | |
| 84 | 84.ELCEA HEARING PROTECTION SRL▼ 60 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 28,1 K RON▼ 95,4 % | ▼ 95,4 % | 28,1 K RON | |
| 85 | 85.ISROM IMPEX SRL▲ 7 | Municipiul Oradea, Bihor | 25,3 K RON▲ 73,5 % | ▲ 73,5 % | 25,3 K RON | |
| 86 | 86.FILTRATION GROUP SRL▲ 66 | Municipiul Timişoara, Timiş | 24 K RON— | — | 24 K RON | |
| 87 | 87.STINGCOMET SERV S.R.L.▲ 51 | Municipiul Brăila, Brăila | 17,7 K RON— | — | 17,7 K RON | |
| 88 | 88.DIGITECH SRL▼ 33 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 17,3 K RON▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | 17,3 K RON | |
| 89 | 89.C.& B.SERVICE SRL▲ 57 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,8 K RON— | — | 16,8 K RON | |
| 90 | 90.EMFIPS SRL▲ 37 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 15,3 K RON— | — | 15,3 K RON | |
| 91 | 91.INTREPRINDEREA DE PROIECTARE SI EXECUTIE ECHIPAMENTE ELECTROTEHNICE BUTI SRL▲ 46 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 14,7 K RON— | — | 14,7 K RON | |
| 92 | 92.GARNIMOND SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 14,5 K RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 14,5 K RON | |
| 93 | 93.LASEDO SA▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 14,1 K RON▲ 229,9 % | ▲ 229,9 % | 14,1 K RON | |
| 94 | 94.PAPA NATION SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11,3 K RON— | — | 11,3 K RON | |
| 95 | 95.TEC INDUSTRIES & SERVICES SRL▲ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 8,3 K RON— | — | 8,3 K RON | |
| 96 | 96.HIDROTEH SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,1 K RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 7,1 K RON | |
| 97 | 97.HIDROFILT WATER TREATMENT SRL▼ 35 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 6,6 K RON▼ 93,4 % | ▼ 93,4 % | 6,6 K RON | |
| 98 | 98.BIXON LIGHT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,8 K RON— | — | — | 5,8 K RON |
| 99 | 99.ADV PROTOTYPING SOLUTIONS S.R.L.▲ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2 K RON— | — | 1,2 K RON | |
| 100 | 100.PULS JET SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 970 RON— | — | 970 RON |