Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Vrancea după marjă netă în 2015
61 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -586,4 %, iar liderul atinge 107,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EURODOL SRL= | Sat Străoane, Comuna Străoane, Vrancea | 107,2 %▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 195 K RON | |
| 2 | 2.RODIUS GRUP SRL▲ 27 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 100 %▲ 560,1 % | ▲ 560,1 % | 3 K RON | |
| 3 | 3.GABTUMICLAU SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 97 %— | — | — | 33,6 K RON |
| 4 | 4.ICVAM SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 96,4 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 38,2 K RON | |
| 5 | 5.TEN 95 FINANCE CONSULTING SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 96,1 %— | — | — | 13 K RON |
| 6 | 6.MC MECA SHOP AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 89,5 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 2,9 K RON | |
| 7 | 7.MRS ASITREND S.R.L.▲ 46 | Municipiul Focşani, Vrancea | 83,3 %— | — | 27,1 K RON | |
| 8 | 8.AS CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 74,2 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 102,1 K RON | |
| 9 | 9.TABASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 74 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 83,5 K RON | |
| 10 | 10.VALEINSS AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 39 | Municipiul Focşani, Vrancea | 64,3 %— | — | 7,2 K RON | |
| 11 | 11.RAISSAMAR ASIG SRL▲ 12 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 64,2 %▲ 117,6 % | ▲ 117,6 % | 101 K RON | |
| 12 | 12.SKY ASIG SRLnou | Sat Boloteşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | 60,1 %— | — | — | 83,9 K RON |
| 13 | 13.ASIGENT ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 4 | Municipiul Adjud, Vrancea | 60 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 83,2 K RON | |
| 14 | 14.TOTALLASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 6 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 54,5 %▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 29,8 K RON | |
| 15 | 15.IMPEGNO I.F.N. SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 53,8 %▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 77,9 K RON | |
| 16 | 16.DASINSURANCE SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 51,9 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 23,3 K RON | |
| 17 | 17.OVIROM ASIG CONSULT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 50,7 %— | — | — | 3,4 K RON |
| 18 | 18.MARIO VALERY S.R.L.▼ 6 | Municipiul Adjud, Vrancea | 48,6 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 83,1 K RON | |
| 19 | 19.BROK LINE AGENT DE ASIGURARE SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 47,8 %▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 48,1 K RON | |
| 20 | 20.GEMASEBASIG SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 47,6 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 89,8 K RON | |
| 21 | 21.GENGABRIELA I.F.N. SRL▼ 7 | Sat Străoane, Comuna Străoane, Vrancea | 45,6 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 55,8 K RON | |
| 22 | 22.ITA SA▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 43,3 %▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 25,1 K RON | |
| 23 | 23.ASICLAS AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 27 | Municipiul Adjud, Vrancea | 42,1 %— | — | 10,6 K RON | |
| 24 | 24.SAFEINSURE LM SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 40,4 %— | — | 28,7 K RON | |
| 25 | 25.PEDINABRIGHT EXCHANGE SRL▲ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | 39,1 %— | — | 25,3 K RON | |
| 26 | 26.RADANI ANGEN IFN S.R.L.▼ 19 | Municipiul Adjud, Vrancea | 35,9 %▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | 65,4 K RON | |
| 27 | 27.ASITALSOFT SRL▼ 1 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 35,2 %▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 7,7 K RON | |
| 28 | 28.AMADY CONSULT SRL▼ 4 | Sat Valea Sării, Comuna Valea Sării, Vrancea | 33,2 %▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 27 K RON | |
| 29 | 29.IMOBAUTO-ASIG SRL▼ 16 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 32 %▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 25,8 K RON | |
| 30 | 30.GELMA SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 31,9 %— | — | 7,7 K RON | |
| 31 | 31.SPLENDID SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 31,3 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 306,6 K RON | |
| 32 | 32.TOTAL CONSULTING INSURANCE - AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 28 %▲ 85,6 % | ▲ 85,6 % | 8,9 K RON | |
| 33 | 33.CLASIG INSPIRE SRL▼ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | 23,9 %▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 24,8 K RON | |
| 34 | 34.EXEL CONSULTING SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 22,4 %▲ 56 % | ▲ 56 % | 152,4 K RON | |
| 35 | 35.SERBROKER SRL▼ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,4 %▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 8 K RON | |
| 36 | 36.BIHOR EUROBOX SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,4 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 102,3 K RON | |
| 37 | 37.MEGASIG GRV-ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 19,9 %▲ 1.174,4 % | ▲ 1.174,4 % | 12,8 K RON | |
| 38 | 38.CODARVAL SRL▼ 18 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 17,9 %▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | 9,4 K RON | |
| 39 | 39.GOBIAMA SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 15 %— | — | — | 3,7 K RON |
| 40 | 40.ACTIV CONSULTASIG SRLnou | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 14,4 %— | — | 772 RON | |
| 41 | 41.ALIA-ASIG INSURANCE SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,9 %▲ 508,3 % | ▲ 508,3 % | 3,3 K RON | |
| 42 | 42.CREDIT HELP SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,7 %— | — | 28,3 K RON | |
| 43 | 43.KASA PEDINA OFFICE SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,6 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 195,4 K RON | |
| 44 | 44.TAXI-P FULGER SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,3 %▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 5,9 K RON | |
| 45 | 45.PINTEOASIST SRL▲ 3 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 3,2 %— | — | 3,1 K RON | |
| 46 | 46.CULI - SAT SRL▼ 6 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 1,5 %▲ 122,1 % | ▲ 122,1 % | 3,2 K RON | |
| 47 | 47.GABASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 42 | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | -1,3 %▼ 101,4 % | ▼ 101,4 % | -2,2 K RON | |
| 48 | 48.SAURONMONEYMG SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | -7,3 %— | — | -1,2 K RON | |
| 49 | 49.EURORIK IMPEX SRL▼ 8 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | -7,9 %— | — | -12,4 K RON | |
| 50 | 50.CONTSPEED ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | -10,3 %▼ 278,8 % | ▼ 278,8 % | -210 RON | |
| 51 | 51.ESTINVEST SA▼ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | -21,6 %▼ 466,2 % | ▼ 466,2 % | -351,7 K RON | |
| 52 | 52.ASIGJURY SRL▼ 9 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | -27,6 %— | — | -6,4 K RON | |
| 53 | 53.VBR CAPITAL TEAM SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | -37,3 %— | — | -4,6 K RON | |
| 54 | 54.SFĂTUITOR - AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 22 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | -47,8 %▼ 475 % | ▼ 475 % | -19,7 K RON | |
| 55 | 55.ADMIRALIS-AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 10 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | -57,2 %— | — | -7,2 K RON | |
| 56 | 56.SMART AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 29 | Municipiul Focşani, Vrancea | -61,9 %▼ 423,2 % | ▼ 423,2 % | -5,1 K RON | |
| 57 | 57.LIV SHINE 2010 SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | -75,2 %— | — | -25,4 K RON | |
| 58 | 58.PEOPLE UNITED SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -138,7 %— | — | — | -857 RON |
| 59 | 59.DOMAGEL I.F.N. S.R.L.▼ 8 | Municipiul Adjud, Vrancea | -150,1 %— | — | -9,4 K RON | |
| 60 | 60.CRISBAC AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -166,7 %— | — | — | -40 RON |
| 61 | 61.LENYELLA CATALIN SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -586,4 %— | — | -20,4 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Vrancea
CAEN 6492
Alte activități de creditare
9 firme · 13,6 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
41 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
6 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
14 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
1 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
2 firme · 771,3 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
2 firme · 399,6 K RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
3 firme · 301,5 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 95,6 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
2 firme · 0 RON