Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Vrancea după marjă netă în 2014
765 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 26,5 %, iar liderul atinge 1.212 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CRISTAL GREEN SRL▲ 593 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1.212 %— | — | 34,9 K RON | |
| 2 | 2.AGROCOM SERVICE SA▲ 667 | Municipiul Focşani, Vrancea | 386 %— | — | 109,4 K RON | |
| 3 | 3.NIPAS PREST SRL▲ 1 | Sat Belciugele, Comuna Măicăneşti, Vrancea | 119 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 124,4 K RON | |
| 4 | 4.ECLESSIA BIZANTINOS SRLnou | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 100 %— | — | 16,1 K RON | |
| 5 | 5.PODGORIA MOLDAVĂ ODOBEŞTI SRLnou | Sat Vârteşcoiu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 100 %— | — | — | 210 RON |
| 6 | 6.ROPELET PROD IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 100 %— | — | — | 400 RON |
| 7 | 7.CRISDENIMAR SRL▲ 6 | Sat Codreşti, Comuna Ciorăşti, Vrancea | 97 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 4,7 K RON | |
| 8 | 8.INSTACENTER PREST SRL▲ 594 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 97 %— | — | 3,5 K RON | |
| 9 | 9.AXEL CONF SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 96,1 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 109,7 K RON | |
| 10 | 10.NANGHEL SRL▲ 2 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | 93,7 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 9,4 K RON | |
| 11 | 11.ANDRONIC METAL SRLnou | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 93,6 %— | — | — | 43,3 K RON |
| 12 | 12.MARCO FURNITURE SRL▲ 703 | Sat Brădetu, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 89,8 %— | — | 187,6 K RON | |
| 13 | 13.VASIL BRICK SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 89,1 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 211,9 K RON | |
| 14 | 14.PIEDRAVIVA SRLnou | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 87,3 %— | — | — | 21,7 K RON |
| 15 | 15.GELLY 2006 SRL▼ 7 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 86,4 %▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 118,9 K RON | |
| 16 | 16.NACREMCOM SRLnou | Sat Vadu Rosca, Comuna Vulturu, Vrancea | 82,1 %— | — | — | 37,4 K RON |
| 17 | 17.NIS PROD SRLnou | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 81,2 %— | — | 164,3 K RON | |
| 18 | 18.MADALINA SERVICII SRL▲ 93 | Sat Homocea, Comuna Homocea, Vrancea | 80,9 %▲ 288,6 % | ▲ 288,6 % | 62,4 K RON | |
| 19 | 19.CIVUTILAJ HORECA SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 80,7 %— | — | — | 4,1 K RON |
| 20 | 20.W & D BARUŞ AGRO SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 80,2 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 21 | 21.DOBIMAR REPAIR INSTALLING SRLnou | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 78,3 %— | — | — | 148,4 K RON |
| 22 | 22.CLAVICORD SRL▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 78 %▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 20,1 K RON | |
| 23 | 23.MONUM ART CONSTRUCT SRL▲ 524 | Sat Boloteşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | 77,3 %— | — | 79 K RON | |
| 24 | 24.LUKARTMODE CONF SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 76,8 %— | — | — | 14,8 K RON |
| 25 | 25.ARTSHOCK PUBLICITATE SRL▼ 9 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 76,7 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 69,7 K RON | |
| 26 | 26.BUNDETOT SRL▲ 27 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 71,6 %▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 1,5 K RON | |
| 27 | 27.FLOUNTERHAT SRL▲ 10 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 71,4 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 177,2 K RON | |
| 28 | 28.OLD MOB SRL▲ 690 | Municipiul Focşani, Vrancea | 71 %— | — | 476 K RON | |
| 29 | 29.AGROMEC MILCOVUL SA▲ 5 | Sat Milcovul, Comuna Milcovul, Vrancea | 68,3 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 4,2 K RON | |
| 30 | 30.CONFSHEYLAA SRL▼ 6 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 64,8 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 112,2 K RON | |
| 31 | 31.GIDO PRODIMPEX SRL▲ 556 | Municipiul Focşani, Vrancea | 63,3 %— | — | 2,9 K RON | |
| 32 | 32.CRUCIARUL ART SRL▼ 5 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 59,8 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 8,1 K RON | |
| 33 | 33.ŞTEMIT MODA SRL▲ 22 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 57,7 %▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 277 K RON | |
| 34 | 34.PANI SRL▲ 544 | Municipiul Focşani, Vrancea | 55,9 %— | — | 748,2 K RON | |
| 35 | 35.DANY'S PRO COLLECTION SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 55,7 %— | — | — | 119,9 K RON |
| 36 | 36.EDIL MARIPLAST S.R.L.▲ 638 | Sat Năneşti, Comuna Năneşti, Vrancea | 55,5 %— | — | 4,1 K RON | |
| 37 | 37.ASEVDALEMAD SRL▼ 11 | Sat Unirea, Oraş Odobeşti, Vrancea | 54,7 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 400 K RON | |
| 38 | 38.LARINEX TRICOT SRL▼ 23 | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | 53,4 %▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 43,2 K RON | |
| 39 | 39.LADARU PROD PAN SRL▲ 237 | Sat Vizantea Mănăstirească, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 53,2 %▲ 1.032,1 % | ▲ 1.032,1 % | 17,9 K RON | |
| 40 | 40.VINIA ODOBEŞTI SRL▼ 38 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 53,2 %▼ 83,8 % | ▼ 83,8 % | 34,7 K RON | |
| 41 | 41.SCHWARZ INDUSTRIAL SRL▲ 608 | Municipiul Focşani, Vrancea | 53 %— | — | 2,3 K RON | |
| 42 | 42.GATE SRL▲ 680 | Municipiul Focşani, Vrancea | 52,7 %— | — | 6,5 K RON | |
| 43 | 43.ELATEL SERV SRL▼ 22 | Municipiul Focşani, Vrancea | 52 %▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 61,4 K RON | |
| 44 | 44.CASA DE VINURI DODU SRLnou | Sat Moviliţa, Comuna Moviliţa, Vrancea | 51 %— | — | — | 15,6 K RON |
| 45 | 45.BRATES TRANS SRL▲ 433 | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 50,5 %— | — | 20,6 K RON | |
| 46 | 46.FIM - DENT SRL▲ 60 | Municipiul Adjud, Vrancea | 50,5 %▲ 123,8 % | ▲ 123,8 % | 27,1 K RON | |
| 47 | 47.ZAMCAGIMA SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 49,7 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 452,7 K RON | |
| 48 | 48.T.N.AGA 2003 SRL▼ 13 | Sat Motnau, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 47,9 %▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 121,4 K RON | |
| 49 | 49.COMPLEXUL MOARA CU NOROC SRL▲ 589 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 47,2 %— | — | 486 RON | |
| 50 | 50.LASER PREST SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 45,5 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 151 K RON | |
| 51 | 51.MARINODONTOTECNICA SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 44,6 %— | — | — | 3,9 K RON |
| 52 | 52.ELEVATOR - SYSTEMS SRL▲ 20 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 44,4 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 42,6 K RON | |
| 53 | 53.LILIDUMPAV SRLnou | Comuna Goleşti, Vrancea | 42 %— | — | — | 12,5 K RON |
| 54 | 54.ŢOVÎRNAC & CO SRL▲ 9 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 41,4 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 108,9 K RON | |
| 55 | 55.SADIPROBIZ SOLUTIONS SRL▼ 50 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 40,9 %▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 44,3 K RON | |
| 56 | 56.RIKORA FLM SRL▲ 10 | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | 40,8 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 3,8 mil. RON | |
| 57 | 57.RODARMA MODE SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 40,8 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 7 K RON | |
| 58 | 58.CASA DE VINURI VRÂNCEANA SRL▲ 52 | Sat Dălhăuţi, Comuna Cârligele, Vrancea | 40,5 %▲ 93,8 % | ▲ 93,8 % | 102,7 K RON | |
| 59 | 59.KIROAGE MARKET SRLnou | Sat Călienii Vechi, Comuna Năneşti, Vrancea | 40 %— | — | — | 15,9 K RON |
| 60 | 60.TIPOVERON PRINT SRL▼ 27 | Municipiul Focşani, Vrancea | 39,6 %▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 37,9 K RON | |
| 61 | 61.HĂRĂBOR TRICOFIN SRL▲ 33 | Sat Străoane, Comuna Străoane, Vrancea | 38,5 %▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 52,7 K RON | |
| 62 | 62.DODO PĂLTINIŞ SRLnou | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 37,7 %— | — | — | 22 K RON |
| 63 | 63.DISTRIVIN VRANCEA SRL▲ 152 | Municipiul Focşani, Vrancea | 37,7 %▲ 313,8 % | ▲ 313,8 % | 34,6 K RON | |
| 64 | 64.TAKOPRINT SRL▼ 42 | Municipiul Focşani, Vrancea | 37,5 %▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 15,9 K RON | |
| 65 | 65.PRELADYS BRAND SRL▲ 24 | Municipiul Focşani, Vrancea | 37,5 %▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 89,8 K RON | |
| 66 | 66.GOLOMĂŢUL SRL▲ 199 | Sat Galbeni, Comuna Tănăsoaia, Vrancea | 37,1 %▲ 630,9 % | ▲ 630,9 % | 52,2 K RON | |
| 67 | 67.MILD COMEX SRL▼ 19 | Municipiul Adjud, Vrancea | 37,1 %▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 106,3 K RON | |
| 68 | 68.ROMANS CONF S.R.L.= | Municipiul Focşani, Vrancea | 36,6 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 717,7 K RON | |
| 69 | 69.LSV FERRO LUX DESIGN SRL▲ 541 | Municipiul Focşani, Vrancea | 36,5 %— | — | 41,1 K RON | |
| 70 | 70.LENFANTOM SRL▼ 23 | Sat Vidra, Comuna Vidra, Vrancea | 36,4 %▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 30,2 K RON | |
| 71 | 71.KBTS INVEST SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 35,5 %— | — | — | 7 K RON |
| 72 | 72.ANY CATY IMPORT EXPORT SRL▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 35,4 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 46,1 K RON | |
| 73 | 73.BETALIN MOB SRL▲ 618 | Sat Pufeşti, Comuna Pufeşti, Vrancea | 34,6 %— | — | 25,5 K RON | |
| 74 | 74.PROMPT - COVER SRL▲ 53 | Municipiul Focşani, Vrancea | 34,5 %▲ 94,2 % | ▲ 94,2 % | 313,4 K RON | |
| 75 | 75.TEHNICRISCONF SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 33,3 %— | — | — | 43,9 K RON |
| 76 | 76.TANAMOD LINE SRLnou | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 33,2 %— | — | — | 30,4 K RON |
| 77 | 77.ZABALA SRL▲ 189 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 32,9 %▲ 554,1 % | ▲ 554,1 % | 31,6 K RON | |
| 78 | 78.NICULEG ARHIV SRLnou | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 32,8 %— | — | — | 52 K RON |
| 79 | 79.INDUSTRIAL AGRAR SERVICE SRL▲ 567 | Sat Dragosloveni, Comuna Soveja, Vrancea | 32,3 %— | — | 21,2 K RON | |
| 80 | 80.RAVDESIGN '94 CONF SRL▲ 66 | Municipiul Focşani, Vrancea | 31,8 %▲ 104,6 % | ▲ 104,6 % | 139,3 K RON | |
| 81 | 81.TERMODELIŢIA SRL▼ 32 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 31,6 %▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 10,8 K RON | |
| 82 | 82.SUPORT MONTAJ SRL▼ 23 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 31,3 %▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 618,3 K RON | |
| 83 | 83.VINDAN TRANS SRL▲ 295 | Municipiul Focşani, Vrancea | 31,3 %▲ 2.555,1 % | ▲ 2.555,1 % | 12,4 K RON | |
| 84 | 84.MARESOTTO CONF SRL▲ 389 | Municipiul Focşani, Vrancea | 31,1 %— | — | 75,4 K RON | |
| 85 | 85.COSMADITRANS S.R.L.▲ 5 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 31,1 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 1,6 K RON | |
| 86 | 86.APPARATENBAU INDUSTRIE-MONTAGE SRL▼ 56 | Municipiul Focşani, Vrancea | 31 %▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 73,3 K RON | |
| 87 | 87.ANONIMOS PREST SRL▼ 23 | Sat Răstoaca, Comuna Răstoaca, Vrancea | 30,8 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 39,5 K RON | |
| 88 | 88.BECIUL ODOBEŞTI SRL▲ 258 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 30,4 %▲ 1.421 % | ▲ 1.421 % | 87,3 K RON | |
| 89 | 89.RICARO MONTAJ SRLnou | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 29,9 %— | — | — | 43,6 K RON |
| 90 | 90.CARAMEL IMPEX SRL▼ 7 | Sat Călienii Noi, Comuna Năneşti, Vrancea | 29,2 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 414,1 K RON | |
| 91 | 91.BET CONSTRUCT SRL▼ 3 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 28,9 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 79,1 K RON | |
| 92 | 92.AGROMEC CIORASTI S.R.L.▲ 275 | Sat Ciorăşti, Comuna Ciorăşti, Vrancea | 28,8 %▲ 2.032,6 % | ▲ 2.032,6 % | 842,7 K RON | |
| 93 | 93.NYK TRANS SRL▲ 383 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 28,7 %— | — | 105,2 K RON | |
| 94 | 94.DENT LAND SRL▲ 258 | Municipiul Focşani, Vrancea | 28,7 %▲ 1.441,4 % | ▲ 1.441,4 % | 43,2 K RON | |
| 95 | 95.CRISDIANA SRL▲ 592 | Municipiul Adjud, Vrancea | 28,6 %— | — | 10,5 K RON | |
| 96 | 96.FOREST VASMIT SRL▲ 463 | Municipiul Focşani, Vrancea | 28,4 %— | — | 10,8 K RON | |
| 97 | 97.DENIREB SRLnou | Sat Năruja, Comuna Năruja, Vrancea | 27,9 %— | — | 253 RON | |
| 98 | 98.ILTAMODIV SRL▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 27,1 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 295,8 K RON | |
| 99 | 99.NICOL ANDRA COM SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 26,9 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 959,4 K RON | |
| 100 | 100.ELSIMA CONF SRL▲ 29 | Municipiul Focşani, Vrancea | 26,5 %▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 1,1 mil. RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Vrancea
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
92 firme · 479,7 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
19 firme · 383,1 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
9 firme · 371 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
12 firme · 277 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
14 firme · 228,4 mil. RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
64 firme · 167,9 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
74 firme · 117,9 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
34 firme · 99,7 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
100 firme · 75,8 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
6 firme · 72,6 mil. RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
1 firme · 66,7 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
27 firme · 65,4 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
6 firme · 51,8 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
86 firme · 48,6 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
21 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
1 firme · 39,4 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
42 firme · 37,8 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
6 firme · 35,8 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
26 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
9 firme · 33,1 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
23 firme · 27,9 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
25 firme · 25,5 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
6 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
21 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
2 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
20 firme · 20,4 mil. RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
2 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
19 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
1 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
12 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
2 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
2 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
24 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
5 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
1 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
2 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 2573
Fabricarea uneltelor
4 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
2 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
7 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
9 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
22 firme · 8 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
9 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
5 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
2 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
21 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
1 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 1622
Fabricarea parchetului asamblat în panouri
2 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
11 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
28 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 1320
Producția de țesături
3 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
6 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
9 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
3 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 2563
Fabricarea uneltelor
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
7 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 3011
Construcția de nave și structuri plutitoare
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 2342
Fabricarea de obiecte sanitare din ceramică
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
5 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
6 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
13 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
21 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
1 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
5 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
10 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 2211
Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
1 firme · 1 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
7 firme · 948,7 K RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
2 firme · 842,5 K RON
CAEN 3012
Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
1 firme · 768,9 K RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
2 firme · 725,2 K RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
2 firme · 719,2 K RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
3 firme · 624,5 K RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
1 firme · 605,6 K RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
1 firme · 561,4 K RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
4 firme · 521,6 K RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
1 firme · 501,4 K RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
2 firme · 461,3 K RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
1 firme · 450,4 K RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
2 firme · 418,6 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
3 firme · 401,6 K RON
CAEN 3316
Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale
1 firme · 387,5 K RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 386,7 K RON
CAEN 2651
Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
2 firme · 383,6 K RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
2 firme · 380,6 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 338,5 K RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
2 firme · 335,6 K RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
2 firme · 283,8 K RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
1 firme · 262,2 K RON
CAEN 2670
Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
1 firme · 246,2 K RON
CAEN 1393
Fabricarea de covoare și mochete
2 firme · 189,6 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
6 firme · 162,8 K RON
CAEN 2522
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
1 firme · 162,7 K RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
2 firme · 126,3 K RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
2 firme · 122,4 K RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
2 firme · 118,1 K RON
CAEN 2529
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
2 firme · 110,9 K RON
CAEN 3220
Fabricarea instrumentelor muzicale
1 firme · 107,6 K RON
CAEN 2552
Tratamente termice ale metalelor
1 firme · 97,5 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
3 firme · 59,4 K RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
1 firme · 48,5 K RON
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
1 firme · 39,3 K RON
CAEN 2332
Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
1 firme · 28,7 K RON
CAEN 2014
Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
2 firme · 24,3 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
1 firme · 19,2 K RON
CAEN 2352
Fabricarea varului și ipsosului
1 firme · 18,7 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
2 firme · 6,7 K RON
CAEN 1627
Finisarea articolelor din lemn
1 firme · 6,7 K RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
1 firme · 4,9 K RON
CAEN 2420
Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
2 firme · 2,9 K RON
CAEN 1062
Fabricarea amidonului și a produselor din amidon
1 firme · 2,8 K RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
2 firme · 2,5 K RON
CAEN 1612
Prelucrarea și finisarea lemnului
1 firme · 0 RON
CAEN 2015
Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase
1 firme · 0 RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
2 firme · 0 RON
CAEN 2011
Fabricarea gazelor industriale
1 firme · 0 RON
CAEN 1012
Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
2 firme · 0 RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 0 RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
1 firme · 0 RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
3 firme · 0 RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
1 firme · 0 RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 0 RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
1 firme · 0 RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
1 firme · 0 RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
1 firme · 0 RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
1 firme · 0 RON