Top 100 firme — Activități profesionale, Vrancea după marjă netă în 2014
372 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 43,4 %, iar liderul atinge 508,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MISIVA CONSULTING SRL▲ 120 | Municipiul Focşani, Vrancea | 508,5 %▲ 1.523,2 % | ▲ 1.523,2 % | 61 K RON | |
| 2 | 2.ROSS MANAGEMENT SRL▲ 96 | Municipiul Focşani, Vrancea | 135,8 %▲ 265,9 % | ▲ 265,9 % | 35,4 K RON | |
| 3 | 3.MD PRIMA VET SRL▲ 168 | Sat Bilieşti, Comuna Bilieşti, Vrancea | 99 %▲ 645,7 % | ▲ 645,7 % | 19,8 K RON | |
| 4 | 4.CASSA-SILVA SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 97 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 2,2 K RON | |
| 5 | 5.PRO CONSTRUCT OANA SRL▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 97 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 485 RON | |
| 6 | 6.MARCOALBO SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 97 %— | — | — | 19,4 K RON |
| 7 | 7.NORD-EST ANUNŢURI PUBLICITARE SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 96,8 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 90,8 K RON | |
| 8 | 8.ARHINSPIRED STUDIO SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 96,6 %— | — | — | 21,5 K RON |
| 9 | 9.BEATEX CONSULTING SRL▲ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 93,6 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 156,5 K RON | |
| 10 | 10.ESKPOS RECOVERY SRL▲ 31 | Loc. Burcioaia, Municipiul Adjud, Vrancea | 90,4 %▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 28,2 K RON | |
| 11 | 11.ATENA DESIGN SRL▲ 45 | Sat Ţifeşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 90,2 %▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 3,5 K RON | |
| 12 | 12.I.T. PELLET SERVICE SRLnou | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 89,9 %— | — | — | 44,9 K RON |
| 13 | 13.TARGET EUROPA SRL▲ 9 | Sat Dumitreşti, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 88,9 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 122,1 K RON | |
| 14 | 14.MAGESTAL EXPERT S.R.L.▼ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 87,7 %▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 16,9 K RON | |
| 15 | 15.TOPO SYSTEM GISCAD SRL▼ 2 | Sat Serbeşti, Comuna Vidra, Vrancea | 87,1 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 184,7 K RON | |
| 16 | 16.PHOTOSOFT PRINT SRL-D▼ 12 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 85,6 %▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 813 RON | |
| 17 | 17.SELYA STYLE SRL▲ 300 | Municipiul Adjud, Vrancea | 85,5 %— | — | 9 K RON | |
| 18 | 18.INTERTRAD SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 85,2 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 1,9 K RON | |
| 19 | 19.ARHITECTURA SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 82,5 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 88,2 K RON | |
| 20 | 20.PROJECT CONCEPT SRL▼ 17 | Sat Moviliţa, Comuna Moviliţa, Vrancea | 82,2 %▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 25,4 K RON | |
| 21 | 21.TOPO-SERVICE & PARTNERS SRLnou | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 82 %— | — | — | 115,4 K RON |
| 22 | 22.DAMAR FINANS SRL▼ 2 | Loc. Burcioaia, Municipiul Adjud, Vrancea | 81,3 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 88,7 K RON | |
| 23 | 23.TRUST CONSULT SRL▲ 4 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 80,9 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 60,3 K RON | |
| 24 | 24.SAFETY SOLUTIONS COMMUNITY SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 79,4 %— | — | — | 123,5 K RON |
| 25 | 25.VINOTTIS SRL▲ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | 79,1 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 23,7 K RON | |
| 26 | 26.PROIECT T&M SRL▲ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | 79 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 6,3 K RON | |
| 27 | 27.OG DRUM PROIECT SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 78,7 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 198,6 K RON | |
| 28 | 28.FISCONTA SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 78,6 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 69,6 K RON | |
| 29 | 29.L.G. PROIECT SRL▼ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 78,3 %▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 26,2 K RON | |
| 30 | 30.DUDADOCONS SRLnou | Sat Ploscuţeni, Comuna Ploscuţeni, Vrancea | 75,4 %— | — | 38,9 K RON | |
| 31 | 31.EUROPEAN CONSULT SRL▲ 193 | Municipiul Focşani, Vrancea | 75,4 %▲ 2.041,5 % | ▲ 2.041,5 % | 33,9 K RON | |
| 32 | 32.FINANS CONSULTING SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 72,7 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 38,5 K RON | |
| 33 | 33.TRUDY & VLAD SRL▲ 54 | Sat Străoane, Comuna Străoane, Vrancea | 71,8 %▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | 37,2 K RON | |
| 34 | 34.NOR - SAVET SRL▲ 53 | Sat Câmpuri, Comuna Câmpuri, Vrancea | 71,8 %▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | 37,2 K RON | |
| 35 | 35.SANIVET COTESTI SRL▲ 52 | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 71,8 %▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | 37,2 K RON | |
| 36 | 36.KUPY-MED SRL▲ 51 | Sat Boţârlău, Comuna Vulturu, Vrancea | 71,8 %▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | 37,2 K RON | |
| 37 | 37.EXPERT VIOCONTA SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 70,3 %— | — | — | 33,5 K RON |
| 38 | 38.INSTA THERM SRL▲ 159 | Municipiul Focşani, Vrancea | 69,4 %▲ 747,4 % | ▲ 747,4 % | 42,1 K RON | |
| 39 | 39.ROMSUN MARKET SRL▲ 41 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 68,3 %▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 45 K RON | |
| 40 | 40.GHERAVET SRL▲ 272 | Sat Rugineşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | 68,1 %— | — | 71 K RON | |
| 41 | 41.ADVERCO SRL▲ 61 | Municipiul Focşani, Vrancea | 66,9 %▲ 84 % | ▲ 84 % | 4 K RON | |
| 42 | 42.LEGISCONT SRL▲ 89 | Municipiul Adjud, Vrancea | 66,6 %▲ 174,2 % | ▲ 174,2 % | 38,9 K RON | |
| 43 | 43.MARK TOTAL EXPERT SRL▲ 4 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 66,6 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 56,6 K RON | |
| 44 | 44.FABRICA FONDURILOR STRUCTURALE SRL▼ 23 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 65,6 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 273,9 K RON | |
| 45 | 45.DRUM DESIGN SRL▲ 256 | Municipiul Focşani, Vrancea | 65,3 %— | — | 551,8 K RON | |
| 46 | 46.EDDISIGN MEDIA ART SRL▲ 132 | Municipiul Focşani, Vrancea | 64,9 %▲ 435,2 % | ▲ 435,2 % | 24,7 K RON | |
| 47 | 47.EXPERTINA SRL▲ 49 | Municipiul Focşani, Vrancea | 64,7 %▲ 69 % | ▲ 69 % | 33,8 K RON | |
| 48 | 48.REX POD SRL▲ 103 | Municipiul Focşani, Vrancea | 62,7 %▲ 221,7 % | ▲ 221,7 % | 163,1 K RON | |
| 49 | 49.MIROVET SRL▼ 15 | Sat Pufeşti, Comuna Pufeşti, Vrancea | 62,5 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 45,1 K RON | |
| 50 | 50.MEGATEH GRUP SRL▼ 33 | Municipiul Focşani, Vrancea | 62,1 %▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 1,3 K RON | |
| 51 | 51.KIDS IMPEX SRL▲ 4 | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | 61,6 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 89,6 K RON | |
| 52 | 52.AMIVET PLUS SRL▲ 89 | Sat Vintileasca, Comuna Vintileasca, Vrancea | 61,2 %▲ 190,7 % | ▲ 190,7 % | 49 K RON | |
| 53 | 53.ROTARU SERV SRL▲ 120 | Sat Dumitreşti, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 61,2 %▲ 372,8 % | ▲ 372,8 % | 89,2 K RON | |
| 54 | 54.PLUS TEST SRLnou | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 61 %— | — | — | 31 K RON |
| 55 | 55.GEOPATEXP SRL▼ 24 | Municipiul Focşani, Vrancea | 59,8 %▼ 18 % | ▼ 18 % | 149,2 K RON | |
| 56 | 56.PRODUCŢIE ARNDESIGN SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 58,6 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 65,2 K RON | |
| 57 | 57.SALB CONCRET SRL▼ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 58,1 %▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 39 K RON | |
| 58 | 58.HIDRO CAD SRL▲ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 57,8 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 167,9 K RON | |
| 59 | 59.PROD-MARK SRL▲ 47 | Municipiul Focşani, Vrancea | 57,2 %▲ 68 % | ▲ 68 % | 57,1 K RON | |
| 60 | 60.TRADUCTOT SRL▲ 2 | Sat Budeşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 56,8 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 60,3 K RON | |
| 61 | 61.ANDROCONVAS SRL▼ 43 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 56,5 %▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 15,9 K RON | |
| 62 | 62.INSTAL CONSTRUCT SRL▲ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 56,4 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 17,5 K RON | |
| 63 | 63.IVET SRL▲ 69 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 56 %▲ 130,7 % | ▲ 130,7 % | 65,6 K RON | |
| 64 | 64.EXPERT AUTO SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 55,6 %0,0% | 0,0% | 3,9 K RON | |
| 65 | 65.GECOM SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 55,3 %— | — | 30,3 K RON | |
| 66 | 66.ANDRE-MIT CAD SRL▼ 30 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 55,1 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 29,1 K RON | |
| 67 | 67.ASIST CONT SRL▲ 123 | Municipiul Focşani, Vrancea | 54,8 %▲ 462,3 % | ▲ 462,3 % | 45,3 K RON | |
| 68 | 68.ESTCONSULT SRL▲ 277 | Municipiul Focşani, Vrancea | 54,4 %— | — | 129,4 K RON | |
| 69 | 69.MT SERVICII EXTERNE SRL▼ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | 53,9 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 144,8 K RON | |
| 70 | 70.COSANVET'2003 SRL▲ 100 | Sat Slobozia Ciorăşti, Comuna Slobozia Ciorăşti, Vrancea | 53,9 %▲ 286,2 % | ▲ 286,2 % | 32,9 K RON | |
| 71 | 71.METROLOGIA DMM SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 53,7 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 115,6 K RON | |
| 72 | 72.MORAZCOM SRL▲ 269 | Municipiul Focşani, Vrancea | 53,6 %— | — | 22,8 K RON | |
| 73 | 73.UMWELT S.R.L.▲ 8 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 53 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 93 K RON | |
| 74 | 74.VALRESMAN ICM FINANCIAL SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 52,7 %▼ 91,5 % | ▼ 91,5 % | 72,8 K RON | |
| 75 | 75.BRANDADVISER SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 52,4 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 29,8 K RON | |
| 76 | 76.AXB FINANCE SRL▲ 184 | Municipiul Focşani, Vrancea | 52,2 %▲ 19.992,3 % | ▲ 19.992,3 % | 265,1 K RON | |
| 77 | 77.AUTO NEAGU SRL▲ 221 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 51,2 %— | — | 35,1 K RON | |
| 78 | 78.CONTINVEST SRL▼ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 50,7 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 71,9 K RON | |
| 79 | 79.INGINERII PROIECT SRL▼ 55 | Municipiul Focşani, Vrancea | 50,3 %▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 178,5 K RON | |
| 80 | 80.CONSLOGIC TEAM SRL▼ 51 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 49,7 %▼ 33 % | ▼ 33 % | 45 K RON | |
| 81 | 81.TUDORPREST SRL▲ 157 | Municipiul Focşani, Vrancea | 49,4 %▲ 2.323,5 % | ▲ 2.323,5 % | 96,6 K RON | |
| 82 | 82.MAGNITUDE TELECOM S.R.L.nou | Sat Unirea, Oraş Odobeşti, Vrancea | 49,4 %— | — | — | 6,4 K RON |
| 83 | 83.DUTVET SRL▲ 221 | Municipiul Adjud, Vrancea | 49 %— | — | 30,3 K RON | |
| 84 | 84.CRISTALGIM TEHNIC SRL▲ 84 | Sat Lămoteşti, Comuna Milcovul, Vrancea | 48,6 %▲ 223,5 % | ▲ 223,5 % | 141,3 K RON | |
| 85 | 85.PHK DESIGNS SRL▼ 50 | Municipiul Focşani, Vrancea | 48,5 %▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 4,9 K RON | |
| 86 | 86.LUX CONSULT SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 48,4 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 67,4 K RON | |
| 87 | 87.AGROFERT SRL▼ 24 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 48,1 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 237,1 K RON | |
| 88 | 88.BEST GRANTS CONSULTING SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 48 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 89 | 89.ARHICON-BUILDING SRL▼ 56 | Municipiul Focşani, Vrancea | 47,9 %▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 36,5 K RON | |
| 90 | 90.PAN CONSTRUCT SRL▲ 198 | Municipiul Focşani, Vrancea | 47,8 %— | — | 95,8 K RON | |
| 91 | 91.VISEL SERVICES SRL▲ 231 | Sat Bordeasca Veche, Comuna Tătăranu, Vrancea | 47,4 %— | — | 17,2 K RON | |
| 92 | 92.EURO PROIECT SRL▲ 27 | Municipiul Focşani, Vrancea | 46,8 %▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 954,2 K RON | |
| 93 | 93.PROARTCONS SRL▲ 65 | Sat Jariştea, Comuna Jariştea, Vrancea | 46,4 %▲ 167 % | ▲ 167 % | 73,8 K RON | |
| 94 | 94.TOPO CONSULTING SRL▲ 75 | Sat Tercheşti, Comuna Popeşti, Vrancea | 46 %▲ 227,6 % | ▲ 227,6 % | 1,2 K RON | |
| 95 | 95.CONINSTA CERT PROIECT SRL▼ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 45,9 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 96,1 K RON | |
| 96 | 96.R.N.G. GRIRAMI SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 45 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 97 | 97.CONINSTA PROIECT SRL▲ 31 | Municipiul Focşani, Vrancea | 44,7 %▲ 67 % | ▲ 67 % | 91,1 K RON | |
| 98 | 98.NEXTEL INVEST SRL▼ 37 | Municipiul Focşani, Vrancea | 43,8 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 17,4 K RON | |
| 99 | 99.PANDORA LEN CONT SRL▼ 17 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 43,8 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 73,3 K RON | |
| 100 | 100.ALIANDRUS ACCOUNTING EXPERT SRL▼ 35 | Municipiul Focşani, Vrancea | 43,4 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 59,8 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Vrancea
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
133 firme · 58,3 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
121 firme · 36,8 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
35 firme · 36,1 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
68 firme · 30,8 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
106 firme · 25,7 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
32 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
65 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
81 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
42 firme · 14,2 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
50 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
11 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
34 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
8 firme · 902 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
4 firme · 598,8 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
4 firme · 413,7 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 325 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
2 firme · 267 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 159,8 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
1 firme · 2,9 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
2 firme · 0 RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 0 RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON