Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Vrancea după marjă netă în 2020
82 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -2.756,6 %, iar liderul atinge 92,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MAGADAN EDILTEL S.R.L.nou | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 92,1 %— | — | — | 3,3 K RON |
| 2 | 2.GY-MI CONF SRL▲ 66 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 71,7 %— | — | 52,1 K RON | |
| 3 | 3.MAGICIANUL PROD SRL▲ 29 | Sat Spulber, Comuna Spulber, Vrancea | 64,3 %▲ 663,5 % | ▲ 663,5 % | 13,3 K RON | |
| 4 | 4.DENIREB SRL▲ 3 | Sat Năruja, Comuna Năruja, Vrancea | 53 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 22,4 K RON | |
| 5 | 5.VULKADIALEM SRL▲ 3 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 52,4 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 26,5 K RON | |
| 6 | 6.GENEX CRACIUN SRL▲ 5 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 46,7 %▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 146,1 K RON | |
| 7 | 7.INDUSTRIAL AGRAR SERVICE SRL▼ 2 | Sat Dragosloveni, Comuna Soveja, Vrancea | 41,5 %▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | 3,9 K RON | |
| 8 | 8.NELFORBAR S.R.L.▲ 11 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 37,3 %▲ 90,7 % | ▲ 90,7 % | 129,2 K RON | |
| 9 | 9.TOPAZ SRL▲ 14 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 36,4 %▲ 108,9 % | ▲ 108,9 % | 9,8 K RON | |
| 10 | 10.ALICAMI FORESTA S.R.L.= | Sat Topeşti, Comuna Bârseşti, Vrancea | 33,4 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 277,2 K RON | |
| 11 | 11.MOBCLAS SRL▼ 5 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 32,8 %▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 61,4 K RON | |
| 12 | 12.BOTEALEX LEMNFOR S.R.L.nou | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 32,3 %— | — | — | 153,1 K RON |
| 13 | 13.VIGET NICOM SRL= | Sat Podu Nărujei, Comuna Năruja, Vrancea | 30,7 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 82 RON | |
| 14 | 14.MIRSOR TRANS SRL= | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 30,7 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 180,4 K RON | |
| 15 | 15.NERTONIN S.R.L.nou | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 27,1 %— | — | — | 118,2 K RON |
| 16 | 16.ELAWOOD PREST S.R.L.▲ 13 | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | 26,5 %▲ 159,1 % | ▲ 159,1 % | 134,1 K RON | |
| 17 | 17.ARIS ELIZE WOOD SRL▲ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 25,3 %▲ 145,3 % | ▲ 145,3 % | 88,2 K RON | |
| 18 | 18.COFOCRIS BIOFOR S.R.L.▼ 15 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 25 %▼ 73,1 % | ▼ 73,1 % | 111 K RON | |
| 19 | 19.T.N.AGA 2003 SRL▲ 28 | Sat Motnau, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 21,1 %▲ 2.101 % | ▲ 2.101 % | 63,8 K RON | |
| 20 | 20.BRATES TRANS SRL▲ 42 | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 20,9 %— | — | 2,1 K RON | |
| 21 | 21.WOOD TRANS BUSINESS S.R.L.▼ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 20,9 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 23 K RON | |
| 22 | 22.DANSYM GRUP S.R.L.▲ 31 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 20,4 %— | — | 114,5 K RON | |
| 23 | 23.TIVENCARS SRL▼ 2 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 19 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 65,4 K RON | |
| 24 | 24.MEREUDAC LIMIT S.R.L.nou | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 17,9 %— | — | — | 313,6 K RON |
| 25 | 25.EXTREM CLUB JUNIMEA SRL▲ 36 | Sat Vizantea Mănăstirească, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 17,9 %— | — | 26,1 K RON | |
| 26 | 26.FOREST VASMIT SRL▼ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | 17,5 %▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 4,3 K RON | |
| 27 | 27.NYK TRANS SRL▲ 18 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 17,5 %▲ 1.284,9 % | ▲ 1.284,9 % | 121 K RON | |
| 28 | 28.MARTUDALFOR SRL▲ 3 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 17,3 %▲ 100,6 % | ▲ 100,6 % | 81,3 K RON | |
| 29 | 29.RAIFORDAR S.R.L.▲ 42 | Sat Lepşa, Comuna Tulnici, Vrancea | 16,3 %— | — | 53,9 K RON | |
| 30 | 30.SYMARENT INTERTRANS SRL▲ 34 | Sat Sahastru, Comuna Nereju, Vrancea | 15,3 %— | — | 135,3 K RON | |
| 31 | 31.ELAVIMAR TOTAL SRL▼ 6 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 15,1 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 66,7 K RON | |
| 32 | 32.CVARTET TOUR SRL▼ 17 | Sat Câmpuri, Comuna Câmpuri, Vrancea | 14,7 %▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 11,6 K RON | |
| 33 | 33.FLORENTINA TRANS SRL▼ 7 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 12,9 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 163,7 K RON | |
| 34 | 34.INDY TRANS SRL▲ 5 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 11,2 %▲ 219,7 % | ▲ 219,7 % | 43,7 K RON | |
| 35 | 35.DAC-RAL SRL▲ 20 | Sat Podu Schiopului, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 9,5 %— | — | 73 K RON | |
| 36 | 36.BAHNIC SRL▼ 14 | Sat Podu Schiopului, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 9,1 %▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 122,4 K RON | |
| 37 | 37.CODRU DESS SRL▼ 10 | Sat Angheleşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | 7,7 %▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 51 K RON | |
| 38 | 38.ANA & MONI PAN SRL▲ 29 | Sat Nistoreşti, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 6,8 %— | — | 36,5 K RON | |
| 39 | 39.VIS - VAL 2002 SRL▲ 11 | Sat Prisaca, Comuna Valea Sării, Vrancea | 6,4 %▲ 12.780 % | ▲ 12.780 % | 58,1 K RON | |
| 40 | 40.FILDA PRODEX SRL▲ 19 | Sat Vidra, Comuna Vidra, Vrancea | 5,2 %— | — | 317,4 K RON | |
| 41 | 41.LEMFOR PROD SRL▼ 24 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 4,3 %▼ 80,9 % | ▼ 80,9 % | 69,9 K RON | |
| 42 | 42.ALINA COMPREST SRL▲ 9 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 3,3 %— | — | 163,4 K RON | |
| 43 | 43.ZOREAUA SRL▼ 7 | Sat Siminoc, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 3,2 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 4,9 K RON | |
| 44 | 44.RETRO COMPROD SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,1 %▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 525,6 K RON | |
| 45 | 45.PETROBRADUL SRL▲ 9 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 3 %— | — | 27,4 K RON | |
| 46 | 46.PINCREM SRL▼ 11 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 2,6 %▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 37,1 K RON | |
| 47 | 47.LEMN FIN SRL▼ 13 | Sat Colacu, Comuna Valea Sării, Vrancea | 2,6 %▼ 49 % | ▼ 49 % | 16,8 K RON | |
| 48 | 48.OLBRADAN FOREST SRL▼ 32 | Sat Gura Văii, Comuna Câmpuri, Vrancea | 2,5 %▼ 89,2 % | ▼ 89,2 % | 3,1 K RON | |
| 49 | 49.DANDAFIR D&D SRL= | Sat Biceştii de Sus, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 2,3 %▲ 385,1 % | ▲ 385,1 % | 57,3 K RON | |
| 50 | 50.SORANTO SPEED S.R.L.▼ 9 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 1,9 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 45,9 K RON | |
| 51 | 51.VTR VALYCORSIL SRLnou | Sat Podu Nărujei, Comuna Năruja, Vrancea | 1,9 %▲ 105,5 % | ▲ 105,5 % | 2 K RON | |
| 52 | 52.LUISVAL SRL▲ 8 | Sat Podu Nărujei, Comuna Năruja, Vrancea | 1,6 %— | — | 8,8 K RON | |
| 53 | 53.TODEMARC TRANS SRL▼ 16 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 1,5 %▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 21,1 K RON | |
| 54 | 54.PREDVALY SRL▼ 16 | Sat Podu Schiopului, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 0,8 %▼ 78 % | ▼ 78 % | 5,4 K RON | |
| 55 | 55.FLARION PRODUCT SRL▼ 7 | Sat Bătineşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 0,7 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 28,1 K RON | |
| 56 | 56.MINAEXPO SRL▼ 4 | Sat Năruja, Comuna Năruja, Vrancea | 0,6 %— | — | 3,1 K RON | |
| 57 | 57.IULINEL SRL▼ 13 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 0,6 %▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 19,2 K RON | |
| 58 | 58.FOREST INTERNATIONAL SRL▼ 12 | Sat Sahastru, Comuna Nereju, Vrancea | 0,4 %▼ 68,4 % | ▼ 68,4 % | 2,1 K RON | |
| 59 | 59.POPIMPEX SRL▼ 41 | Sat Năruja, Comuna Năruja, Vrancea | 0,3 %▼ 98,8 % | ▼ 98,8 % | 274 RON | |
| 60 | 60.DANTRANS FOREST SRL▼ 27 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | -1,9 %▼ 127,2 % | ▼ 127,2 % | -11,4 K RON | |
| 61 | 61.DODO PĂLTINIŞ SRL▼ 31 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | -2,5 %▼ 126,1 % | ▼ 126,1 % | -41,8 K RON | |
| 62 | 62.ALIPLOP INTERNATIONAL SRL▼ 6 | Sat Bilieşti, Comuna Bilieşti, Vrancea | -7,2 %— | — | -11,4 K RON | |
| 63 | 63.BRANICA PROD SRL▲ 2 | Sat Vetreşti-Herăstrău, Comuna Nistoreşti, Vrancea | -8,5 %— | — | -21,3 K RON | |
| 64 | 64.FORESTKING SRL▼ 21 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | -11,9 %▼ 797,1 % | ▼ 797,1 % | -726,5 K RON | |
| 65 | 65.SANSA SERV SRL▲ 7 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | -15 %— | — | -14,6 K RON | |
| 66 | 66.GATERBOS SRL▼ 3 | Sat Şerbăneşti, Comuna Corbiţa, Vrancea | -21,7 %— | — | -32,7 K RON | |
| 67 | 67.JIGHIR COM SRL▼ 1 | Sat Prahuda, Comuna Paltin, Vrancea | -22,8 %— | — | -4 K RON | |
| 68 | 68.EVELYNE DANYCOS SRL▼ 56 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | -25 %▼ 177,3 % | ▼ 177,3 % | -41,9 K RON | |
| 69 | 69.VALEA NEREJU SRL▼ 11 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | -26 %— | — | -47,4 K RON | |
| 70 | 70.COLUMB TRANS SRL▼ 13 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | -26,2 %— | — | -57,4 K RON | |
| 71 | 71.CARAMEL IMPEX SRL▼ 29 | Sat Călienii Noi, Comuna Năneşti, Vrancea | -31,2 %▼ 1.587,6 % | ▼ 1.587,6 % | -38,2 K RON | |
| 72 | 72.CENTO MARIUS SRL▼ 48 | Municipiul Focşani, Vrancea | -34,6 %▼ 301,1 % | ▼ 301,1 % | -26 K RON | |
| 73 | 73.FINE FOREST & TIMBER SRL▲ 2 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | -93,2 %— | — | -39,4 K RON | |
| 74 | 74.DANISFOR SRLnou | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | -102 %— | — | -44,5 K RON | |
| 75 | 75.IRIMAR SILV S.R.L.nou | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | -124,3 %— | — | — | -63,7 K RON |
| 76 | 76.TURKIS AHŞAP SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | -147,7 %— | — | -307,7 K RON | |
| 77 | 77.VIOTOUR IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | -224,9 %— | — | -2,7 K RON | |
| 78 | 78.WSJ WOOD S.R.L.nou | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | -565,4 %▼ 102,3 % | ▼ 102,3 % | -171,6 K RON | |
| 79 | 79.DORYFAN FOREST SRLnou | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | -1.060 %— | — | -26,3 K RON | |
| 80 | 80.SOFIBORMAR S.R.L.nou | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | -2.372,9 %— | — | — | -142,4 K RON |
| 81 | 81.EURO FOREST SRL▼ 79 | Municipiul Focşani, Vrancea | -2.549,2 %▼ 2.649,2 % | ▼ 2.649,2 % | -229,4 K RON | |
| 82 | 82.RRS SILVPREST S.R.L.nou | Sat Coza, Comuna Tulnici, Vrancea | -2.756,6 %— | — | — | -137,8 K RON |